مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
سلام
اقا فرشید من بخوام دوتا هارد روی توی کامپیوتر به عنوان یک هارد نشون بده باید هارد ها رو raid کنم دیگه درسته ؟
بعد این raid کردن باعث فرمت شدن هارد ها میشه یا میشه با اطلاعات داخلش هارد ها رو raid کرد ؟

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
مبارکه :x
چند گرفتی؟
زنده باشی
۱۶۲۰۰

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

مبارک باشه. تعجب میکنم چه جوری گیر آوردی اینو. بازار خیلی خرابه، جنس نیست. به صورت عادی خریدی یا سفارش دادی برات آوردن؟
دیروز رفتم پاساژ کامپیوتر ایران تو خیابون ولیعصر گیر آوردم

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,726
نام
Javad
بزرگواران عزیز یکی از دوستان قصد خرید یه سیستم کاملا به صرفه رو داره
فقط میخواد برای دوتا نرم افزار مثل microsoft office و برنامه نویسی
مانیتور و موس و کیبورد رو هم بیخیالش مهم نیست
حتی گرافیک مستقل هم نمیخواد برای خود cpu کافیه برای همین یه cpu خوب میخواد
الان یه سیستم معرفی کنید که دراینده هم بشه ارتقا داد ممنون میشم
فقط cpu خوب باشه
بهتره بودجه اعلام کنید !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
بزرگواران عزیز یکی از دوستان قصد خرید یه سیستم کاملا به صرفه رو داره
فقط میخواد برای دوتا نرم افزار مثل microsoft office و برنامه نویسی
مانیتور و موس و کیبورد رو هم بیخیالش مهم نیست
حتی گرافیک مستقل هم نمیخواد برای خود cpu کافیه برای همین یه cpu خوب میخواد
الان یه سیستم معرفی کنید که دراینده هم بشه ارتقا داد ممنون میشم
فقط cpu خوب باشه

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومانIntel Core i5 8400CPU
یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM
۷۳۰ هزار تومانWD GREEN 240GBSSD
۷۶۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۳۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۶۹۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
٢۹۰ هزار تومانGREEN HiwaCase
ده میلیون و ۸۴۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام
اقا فرشید من بخوام دوتا هارد روی توی کامپیوتر به عنوان یک هارد نشون بده باید هارد ها رو raid کنم دیگه درسته ؟
بعد این raid کردن باعث فرمت شدن هارد ها میشه یا میشه با اطلاعات داخلش هارد ها رو raid کرد ؟

بله وقتی Raid بشن به عنوان یک هارد شناخته میشن. اما چرا باید یک هار باشن اصن؟
برای Raid کردن تمام اطلاعات قبلی هارددیسک‌ها پاک میشه. توصیه هم نمیشه چون بعد از خرابی نرم افزاری اطلاعات Raid دیگه براحتی قابل بازیابی نیست.
قابلیت Storage Space در ویندوز 10 هم ممکنه به کارتون بیاد.

آخرین ویرایش:

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
بله وقتی Raid بشن به عنوان یک هارد شناخته میشن. اما چرا باید یک هار باشن اصن؟
برای Raid کردن تمام اطلاعات قبلی هارددیسک‌ها پاک میشه. توصیه هم نمیشه چون بعد از خرابی نرم افزاری اطلاعات Raid دیگه براحتی قابل بازیابی نیست.
قابلیت Storage Space در ویندوز 10 هم ممکنه به کارتون بیاد.

ممنون
من یک دونه intel option memory خریدم میخواستم هارد هامو raid کنم تا بتونم روی همشون استفاده کنم الان اینجوری فقط میتونم یک هارد رو باهاش هماهنگ کنم
البته نمیدونم شاید بدون raid هم بشه کاریش کرد که من نمیدونم

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
یه نکته ای رو نقل خرید این کارت گرافیک بگم
شب قبل خرید چندتا سایت رو چک کردم برای قیمت که همه هم معروف هستند
فرداش پاشدم رفتم بازار،اکثر جاها که نداشتن اما رفتم مغازه یکی از همین سایت ها(که خیلی معروف هم هست)،بهش گفتم این مدل میخوام تو سایتتون هم تخفیف خورده زدید ۱۶۸۰۰،یه چیزی رو کاغذ نوشت داد به بغل دستیش اونم زنگ زد که قیمت بگیره گفت موجوده،گفتم خب باشه بده ببرم،گفت الان که نمیشه،گفتم من اینهمه راه اومدم حضوری بگیرم الان کارت ندارم،گفتم چرا خب،بطور خیلی مسخره و دروغ که فکر کرد من بچه ام گفت:کلا از این کارت سه تا تو بازار هست برو سریع سفارش بده ۵ روز دیگه برات میفرستیم (تازه منی که تهران هستم)،منم با یه خنده گفتم باشه برم سفارش بدم،زدم بیرون اومدم پاساژ پایینتر از همین مغازه این سایت اولین مغازه گفت ۱۶۲۰۰ و ازش گرفتم
خلاصه اینا فکر میکنن یه اسمی در کردن و یکم سایتاشون معروف شده هر شِر وِری بخوان میتونن تحویلت بدن
بچه های شهرهای دیگه اگر داخل شهر خودتون قطعه رو پیدا کردید حتما بگیرید تا پول نریزید داخل جیب این حروم خورای دروغگو
همین کارت منو تو سایتاشون زدن ۲۰ تومن،هیچ نظارتی هم نیست

آخرین ویرایش:

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
بچها هدفونایی که به جای جک 3 از رابط یو اس بی استفاده میکنن اینا جریانشون چیه خودشون کارت صدای مسقل دارن؟ یعنی برای استفاده از کل کاراییش نیاز نیست سیستم و مادربورد کیفیت بالا داشت؟

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
عع!!!
شایعه شد بود روی B450 هم جوابه که!!!
اَی بابا...
AMD اخیرا گفته b450/x470 هم ساپورت میکنه .

نیازی به تعویض مادربورد نیست.
اینطور که شنیدم یکم مشکل نرم افزاری و گرما داره این کارت . از طرفی فعلا هم از ray tracing پشتیبانی نمیکنه ولی قیمت مناسبتری داره.

تقریبا 95 درصد مشکلاتش حل شده .
و اینم بگم برای ری تریسینگ روی 2080 هم نباید حساب باز کرد . چه برسه به اینک نسل بعدی هم جواب بده با ری تریسینگ .
ضمنا تکنیک هایی مشابه ری تریسینگ هست که عملکردی نزدیک ولی بهره وری خیلی بهتری داره . ممکنه حالا حالا ها ری تریسینگ یه استاندارد معمول نشه . باید صبر کرد و دید .
پس برای خریدتون خیلی بهش فکر نکنید . بزارید این نسل جدید کارتها بیان ببینیم اونا چه پرفرومنسی با ری تریسینگ میدن .

آخرین ویرایش:

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
یه نکته ای رو نقل خرید این کارت گرافیک بگم
شب قبل خرید چندتا سایت رو چک کردم برای قیمت که همه هم معروف هستند
فرداش پاشدم رفتم بازار،اکثر جاها که نداشتن اما رفتم مغازه یکی از همین سایت ها(که خیلی معروف هم هست)،بهش گفتم این مدل میخوام تو سایتتون هم تخفیف خورده زدید ۱۶۸۰۰،یه چیزی رو کاغذ نوشت داد به بغل دستیش اونم زنگ زد که قیمت بگیره گفت موجوده،گفتم خب باشه بده ببرم،گفت الان که نمیشه،گفتم من اینهمه راه اومدم حضوری بگیرم الان کارت ندارم،گفتم چرا خب،بطور خیلی مسخره و دروغ که فکر کرد من بچه ام گفت:کلا از این کارت سه تا تو بازار هست برو سریع سفارش بده ۵ روز دیگه برات میفرستیم (تازه منی که تهران هستم)،منم با یه خنده گفتم باشه برم سفارش بدم،زدم بیرون اومدم پاساژ پایینتر از همین مغازه این سایت اولین مغازه گفت ۱۶۲۰۰ و ازش گرفتم
خلاصه اینا فکر میکنن یه اسمی در کردن و یکم سایتاشون معروف شده هر شِر وِری بخوان میتونن تحویلت بدن
بچه های شهرهای دیگه اگر داخل شهر خودتون قطعه رو پیدا کردید حتما بگیرید تا پول نریزید داخل جیب این حروم خورای دروغگو
همین کارت منو تو سایتاشون زدن ۲۰ تومن،هیچ نظارتی هم نیست

شانس آوردی، میخواست یه دونه کار کرده و مرجوع رو پیدا کنه و برات بفرسته! ای کاش به جای پوز خند زدن و از مغازه خارج شدن، صریح و رُک به خودش میگفتی یا کارت رو همین الان بیار یا از خرید منصرف میشم و میرم جای دیگه! چند بار اینطوری تو دهنشون بخوره آدم میشن. بهشون بفهمونید که کارشون اشتباه است، با خنده و سکوت صحنه رو ترک نکنید.
موقع خرید پلمپِ باکس رو چک کردی؟ البته خودشون میتونن یه پلمپ الکی بچسبونن روش، ولی همین که بفهمن مشتری در این مورد حساسه و در ازای پولی که داده جنس آکبند میخواد، باز هم خوبه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون
من یک دونه intel option memory خریدم میخواستم هارد هامو raid کنم تا بتونم روی همشون استفاده کنم الان اینجوری فقط میتونم یک هارد رو باهاش هماهنگ کنم
البته نمیدونم شاید بدون raid هم بشه کاریش کرد که من نمیدونم

Intel Optane سریعترین حافظه‌ی SSD دنیا هست با فاصله. البته بهترین حالت اینه که ویندوز رو روی خود این ماجول مستقلا نصب کنید و به صورت کش برای هارددیسک‌های دیگه استفاده نکنید. اما اگر ظرفیت 16 یا 32 گیگ باشه این کار رو هم نمیشه کرد و فقط برای کش کردن مناسبه.

سلام

کارت گرافیک ایسوس GTX1060-A6G-9GBPS
چطور گرافیکی هست ؟
3 میلیون با گارانتی 1 سال دیگه مونده ارزش داره ؟

این مدل هنوز هم کارت گرافیک مناسبی هست و 3 تومن هم ارزش خرید داره با قیمتهای فعلی.

این کیس حدودا چقدر میارزه؟

Main: 81-plus
CPU: i3 4150
Ram: 8
Vga: GT 730 2gb zotac
ssd: 256 pioner
hhd: 1t
پاور نمیدونم چه مدلی هست کیس هم برند متفرقه هست

حدود 2800 تا 3 تومن میشه قیمت گذاشت.

بچها هدفونایی که به جای جک 3 از رابط یو اس بی استفاده میکنن اینا جریانشون چیه خودشون کارت صدای مسقل دارن؟ یعنی برای استفاده از کل کاراییش نیاز نیست سیستم و مادربورد کیفیت بالا داشت؟

بله، خودشون کارت صدای مستقل دارند و کیفیتشون مستقیما به تراشه‌ی مبدلی که داخلشون استفاده شده بستگی داره. اصلا به توانایی سیستم و مادربرد ربطی نداره و مستقل کار میکنه.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
شانس آوردی، میخواست یه دونه کار کرده و مرجوع رو پیدا کنه و برات بفرسته! ای کاش به جای پوز خند زدن و از مغازه خارج شدن، صریح و رُک به خودش میگفتی یا کارت رو همین الان بیار یا از خرید منصرف میشم و میرم جای دیگه! چند بار اینطوری تو دهنشون بخوره آدم میشن. بهشون بفهمونید که کارشون اشتباه است، با خنده و سکوت صحنه رو ترک نکنید.
موقع خرید پلمپِ باکس رو چک کردی؟ البته خودشون میتونن یه پلمپ الکی بچسبونن روش، ولی همین که بفهمن مشتری در این مورد حساسه و در ازای پولی که داده جنس آکبند میخواد، باز هم خوبه.
اتفاقا میخواستم برگردم با کارتی که گرفتم از جلو مغازه رد شم بکنم تو چشمش فقط حیف که نمیتونستم خیلی بیرون بمونم
کارت پلمپ خود دوبی بود حتی کارتونشم باز نشده بود،جدا از جعبه خودش داخل یک جعبه مقوایی دیگه بود
طرف خودش کسی بود که مستقیما از دوبی خرید میکرد فقط یه کارت گارانتی میزاشت رو محصول و تحویل میداد

yashar58

کاربر سایت
Sep 28, 2010
118
سلام اقا فرشید
دوسوال
یکی اینکه هاردssdبرای گیم چی معرفی میفرمایید چون اینطور که گفتین دیگه هارد معمولی زیاد بدرد گیم نمیخوره
دوم اینکه کیس گرین آرتمیس بنظرتون چطوره کیفیتش
تو بازه قیمت این کیس یا ارزونتر ،مورد بهتری برای گیم هس؟
چون این کیس جایی برای نصب درایور نوری نداره
و خوب لازمه بنظرم بودنش اگه بجاشz4astiakیا x3viperبگیرم بهترنیس؟
کلا کیس گیم تا ۲۷۰۰میلیون تومن که محل نصب درایور نوری هم داشته باشه چی معرفی میکنین

آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام اقا فرشید
دوسوال
یکی اینکه هاردssdبرای گیم چی معرفی میفرمایید چون اینطور که گفتین دیگه هارد معمولی زیاد بدرد گیم نمیخوره
دوم اینکه کیس گرین آرتمیس بنظرتون چطوره کیفیتش
تو بازه قیمت این کیس یا ارزونتر ،مورد بهتری برای گیم هس؟
چون این کیس جایی برای نصب درایور نوری نداره
و خوب لازمه بنظرم بودنش اگه بجاشz4astiakیا x3viperبگیرم بهترنیس؟
کلا کیس گیم تا ۲۷۰۰میلیون تومن که محل نصب درایور نوری هم داشته باشه چی معرفی میکنین

سلام .
با اجازه آقا فرشید .
در مورد SSD اگر مادربرد شکاف m2 داره ، ازین نوع در غیر این صورت فرق زیادی بین SSD های خوب ساتا بازار نیست .
کیس گرین رو به طور کلی من فقط برای سیستم های لو لول مناسب میبینم (نظر شخصی) . تو مدل های رده بالا برند های خارجی بهتر مثل کولر مستر و ....
کیس سلیقه ایه . الان اکثرا یه بیلد مشخصی دارن و بیشتر ظاهر متفاوته و کیفیت ساخت .
و اینک دی وی دی رایتر رو فراموش کن . سالی یبار هم ازش استفاده نمیشه . حتی میشه براش یک تبدیل ساتا به usb3 بخری حدود 200ت اگر لنگ چیزی شدی یه دیقه اکسترنال وصل میکنی . با این تبدیل انواع هارد هم میتونی بیرون کیس با usb وصل کنی .
و اینک نباشه کیس خیلی زیباتره و تو دیزاین امروز هم هیچ جایی نداره .

من خودم از قبل یک مدل usb2 ازش رو دارم . ولی usb3 بخرید خواستید بخرید .

IMG_20200521_170258.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر