مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
وقت نشد بگم، اما به نظرم این داستان به شکل دیگه‌ای بوده این دوستمون بار اول قیمت کارت 2080S ROG STRIX سه فن رو قیمت گرفتن که بین 100 تا 150 دلار گرونتر از 2080S Dual هست که برد و قطعاتش استوک انویدیا هستن و فقط خنک کنندش ساخت ایسوس هست. این تفاوت قیمت فروشنده اولی با دومی احتمالا همین بوده، حالا یا خریدار مدل دقیق نداده یا فروشنده‌ها از تفاوت مدل‌ها خبر نداشتن که زیاد پیش میاد.
بله این هم هست، ولی باور کنید اکثر فروشنده های کامپیوتر با اینکه زیر قسط و بدهی هستن طوری رفتار میکنند گویی شکمشون سیره و نیازی به مشتری ندارن! من خودم بازار کامپیوتر رفتم، یه مادربرد آکبند میخواستم، یه مدلی که همشون داشتن, چیز کمیابی نبود که بخوان ناز کنن، ولی پدرم در آمد تا تونستم تهیه کنم! وارد هر مغازه ای میشدم فروشنده میگفت جاهای دیگه چند بهت قیمت دادن؟ من در جواب میگفتم شما چه کار به جاهای دیگه دارید، قیمت خودتون رو بگید، حالا هر قیمتی که میگید مهم نیست فقط بگید چند میفروشید، صاحب جنس شمایید بگید چند میفروشید، اصلاً فرض کنید اینجا اولین مغازه ای هست که اومدم قیمت بگیرم، میگفتن نه، تا نگی چند قیمت داری بهت نمیفروشیم! گفتم فروشنده شمایید، من باید بهتون قیمت بدم؟؟؟؟ اونا هم مرغشون یه پا داشت، کوتاه نمیومدن، من هم خداحافظی میکردم و از مغازه میومدم بیرون. فقط یه جا بود که نپرسید چند قیمت داری، ما هم خوشحال فکر کردیم خریدمون رو میکنیم و میریم خونه، ولی گفت مادربرد رو بدون cpu و کارت گرافیک و رم نمیفروشم، یا همشو ازم بخر یا هیچی! گفتم قطعات دیگه رو قبلا تهیه کردم، گفت پس مادربرد نمیدم. گفتم ۳۰۰ تومن بالای قیمت ازت میخرم، فقط بهم بده اذیتم نکن از شهرستان اومدم، گفت نه. از اونجا هم اومدم بیرون. با دوستم از شهرستان اومده بودیم، آخرش دوستم بهم گفت از خر شیطون بیا پایین زودتر جنستو بگیر و برو، اگه چند دقیقه دیگه بگذره اینا تلفنی با هم هماهنگ میکنن و هیچکدام بهت جنس نمیفروشن و مجبور میشی از این پاساژ دست خالی برگردی! هیچی آخرش برگشتم توی یکی از همون مغازه ها، گفت حالا قیمت میدی؟ من الکی یه رقم گفتم، گفت خیلی پایینه، هرکی این قیمتو داده برو از همونجا بگیر! رفتم یه مغازه دیگه، گفت قیمت بده، ایندفعه یه قیمت بالا گفتم، اون هم قیمتش رو با همون رقمی که گفتم سِت کرد و جنس رو بهم داد. یک چنین وضعیه. من فکر میکنم اینا اصلاً کاسب نیستن، یادشون رفته برای چی اومدن مغازه ایستادن و ماهی خدا تومن اجاره میدن. همشون هم زود ورشکست میشن و جمع میکنن، چون کاسب نیستن، هدفشون پول در آوردن نیست، اومدن اونجا که با مشتری کل کل کنن و سرشون گرم باشه.

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام.
سیستم زیر با همین رنج قیمت خودش، سیستم مناسبیه؟ یا میشه با همین قیمت بهترشو بست؟
i5 9400F Tray
TUF b360 pro gaming wifi
geil super luce 2*8GB 2400 CL16
gp550a uk green
green Z5 Surena
گرافیک هم فعلا از قبل دارم.
کیس هم تو این رنج قیمت اگه بهتر هست معرفی کنین، این گرینها عجیب قیمتشون بالا رفته.

و سوال دیگه اینکه سیستم زیر چقدره میشه قیمت داد؟

i5-4690K
ASUS Z97-Pro Gamer
Corsair Vengeance 2*4GB 1600Mhz CL9
ASUS GTX 970 DCII OC STRIX
WD BLUE 1TB
GREEN 580W HED
Green x2 Jaguar

آخرین ویرایش:

javad_leon

کاربر سایت
Jun 23, 2017
25
فرشید جان میشه زحمت بکشی با بودجه 15 میلیون یک سیستم گیمینگ بدون مونیتور و هارد دیسک برای من بنویسی

من یک SSD 250 سامسونگ تازه خریدم و 4 ترا هم هارد دارم ... یه مین میخوام با CPU و گرافیک و رم ! اصلن هم گیمر حرفه ای نیستم فقط برای رزیدنت اویل ها میخوام از 4 به بعد رو سیستمم نکشید
ترجیحن مادربرد شش کانکتور ساتا داشته باشه مثلن tuf b360 به نظرت گزینه مناسبیه ؟
evil 5
evil 6
evil 7
remake
remake 2
remake 3

و اویل ویتین هایی که شینجی میکامی خالقشون بوده

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان برای کسی میپرسم
خرید 8700k یا 7700k برای نسل بعد جواب full HD جواب هست یا ضعیفه؟
منظورم ساپورت کل نسل

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

برای نسل بعد 8700K گزینه‌ی قابل قبول‌تری هست. راندمان 7700K هر چقدر هم عالی باشه باز 4 هسته‌ای هست.

سلام خسته نباشید
من دنبال یه مانیتور برای ps5 هستم به این گزینه ها رسیدم نظرتون از بین اینا کدومه؟ اگر خوب نیستن خودتون یکی پیشنهاد بدین با حداکثر 20 22 تومن.اندازه و میزان تاخیر زیاد واسم ملاک نیست ولی اصرار دارم 4k باشه

Acer Predator XB271HK
LG 27UD88-W
BENQ PD3200U

برای کنسول که بالاتر از 60 هرتز نیاز نمیشه درسته؟

برای نسل بعدی نمایشگر یا TV با قابلیت 120 هرتز واقعی (240 هرتز تبلیغاتی) توصیه میشه.
مانیتور XB271HK تراشه GSync داره که به درد کنسول نمیخوره. ولی باز هم با کنسول قابل استفاده هست و سرعتش هم برای بازی مناسبه.
به نظرم LG 27UD88 گزینه‌ی بهتری هست. فقط نمیدونم تاخیرش برای بازیهای سریع مناسب هست یا خیر.

سلام
خودم سیستم 4670 هسوال I5 دارم میخوام ارتقا بدم
Intel Core i3-9100F Coffee Lake 9th Gen Processor از پردازنده خودم قوی تره؟
اگر اره یک مادربرد میان رده همراه با یک رم هشت گیگ با کیفیت معرفی کنید تا ارتقا بدم.

بعدش کارت گرافیک زیر
ASUS ROG-STRIX-GTX 1650-A4G-GAMING

از کارت گرافیک خودم قوی تره؟
ASUS ROG STRIX GTX 980 ??

بله، 9100 از پردازنده‌ی خودتون سریعتر هست و برای کارت گرافیک GTX 1650 هم مناسبه.
اما GTX 980 از کارت رده پایین GTX 1650 خیلی سریعتر هست و اگر بخرید راندمانتون رو در بازی‌ها به شدت کم می‌کنید!

دوستان کیس تا سقف 25 میلیون چی پیشنهاد می‌دید؟

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون تومان)
(پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان)
Intel Core i5 9400F
(Intel Core i5 8400)
(AMD Ryzen 5 3600)

CPU
چهار میلیون تومان
(چهار میلیون تومان)
(سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
ASUS TUF H370-PRO GAMING
(ASUS PRIME Z370-A II)
(ASUS PRIME B450-Plus AM4)

MotherBoard
یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
ده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(ده میلیون تومان)
ASUS ROG STRIX RTX 2060S 8G 8GB GDDR6
(GIGABYTE RX 5700 GAMING OC 8GB GDDR6)
VGA
۷۶۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۴۰ هزار تومان
(۹۸۰ هزار تومان)
SAMSUNG 860 EVO 250GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۳۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGREEN GP550A-UK PlusPower
۸۵۰ هزار تومانGREEN Z1Case
بیست و چهار میلیون و ۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام.
سیستم زیر با همین رنج قیمت خودش، سیستم مناسبیه؟ یا میشه با همین قیمت بهترشو بست؟
i5 9400F Tray
TUF b360 pro gaming wifi
geil super luce 2*8GB 2400 CL16
gp550a uk green
green Z5 Surena
گرافیک هم فعلا از قبل دارم.
کیس هم تو این رنج قیمت اگه بهتر هست معرفی کنین، این گرینها عجیب قیمتشون بالا رفته.

و سوال دیگه اینکه سیستم زیر چقدره میشه قیمت داد؟

i5-4690K
ASUS Z97-Pro Gamer
Corsair Vengeance 2*4GB 1600Mhz CL9
ASUS GTX 970 DCII OC STRIX
WD BLUE 1TB
GREEN 580W HED
Green x2 Jaguar

سیستم اول انتخاب مناسبیه و قطعات متناسب هستند.
سیستم دومی رو هم میشه حدود 7500 قیمت گذاشت.

فرشید جان میشه زحمت بکشی با بودجه 15 میلیون یک سیستم گیمینگ بدون مونیتور و هارد دیسک برای من بنویسی

من یک SSD 250 سامسونگ تازه خریدم و 4 ترا هم هارد دارم ... یه مین میخوام با CPU و گرافیک و رم ! اصلن هم گیمر حرفه ای نیستم فقط برای رزیدنت اویل ها میخوام از 4 به بعد رو سیستمم نکشید
ترجیحن مادربرد شش کانکتور ساتا داشته باشه مثلن tuf b360 به نظرت گزینه مناسبیه ؟
evil 5
evil 6
evil 7
remake
remake 2
remake 3

و اویل ویتین هایی که شینجی میکامی خالقشون بوده

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومانIntel Core i5 9400F CPU
-
(۵۴۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M)
COOLING
یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ASUS TUF GTX 1660TI O6G GAMING GDDR6VGA
۳۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۹۷۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
۴۴۰ هزار تومانPARS EVOCase
شانزده میلیون و ۸۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
486
برای نسل بعدی نمایشگر یا TV با قابلیت 120 هرتز واقعی (240 هرتز تبلیغاتی) توصیه میشه.
مانیتور XB271HK تراشه GSync داره که به درد کنسول نمیخوره. ولی باز هم با کنسول قابل استفاده هست و سرعتش هم برای بازی مناسبه.
بحث اورکلاک مانیتور واسه کنسول هم جواب میده؟
چون تو تبلیغات این مدل گفته شده تا 180 هرتز میشه اورکلاک کرد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
بحث اورکلاک مانیتور واسه کنسول هم جواب میده؟
چون تو تبلیغات این مدل گفته شده تا 180 هرتز میشه اورکلاک کرد

فکر نکنم کنسول‌ها رفرش ریت بیش از 120 هرتز رو رسما پشتیبانی کنند. ولی از نرخِ فریمِ متغیر تحتِ استانداردِ Free Sync پشتیبانی خواهند کرد.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
سلام به آقا فرشید گل
میخوام به سیستمم هارد اضافه کنم ولی 6 تا جای ساتا پر شده.
یکیش ssd
یکیش optic
4 تا هم هارد 4 ترا
usb های سیستم هم همه استفاده شدند و 2 تا هارد اکسترنال هم بهشون وصل شده یدونه 3 ترا و یک 6 ترا

2 تا راه حل به نظر خودم رسیده :
اول یک کارت ساتا بخرم که به pci expressبخوره و 2 تا ساتا اضافه کنم و بعدش هم هارد . از نظر پاور هم مشکلی نیست
دوم کارت usb 3 بگیرم و هارد اکسترنال اضافه کنم

یک نیم نگاهی هم به NAS کردم ولی هم هزینش زیاده ، هم سرعتش مشکل داره و ضمنا راه اندازیش هم دردسر داره

اولا شما پیشنهاد دیگه ای دارید ؟
دوما از این دو تا راه حل کدوم مناسبتره و ایا کارتهاش موجوده ؟

میخوام از نظر اقتصادی هم به صرفه باشه
ممنون از توجهتون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
از کیفیت صدای هدست لاجیتک G332 کسی اطلاعی داره؟ بیشتر برای بازیهای سینگل پلیر و فیلم دیدن میخواستم

برای بازی که بر اساس بررسی‌ها کیفیت مناسبی داره، اما برای فیلم رو مطمئن نیستم
بهتره دوستانی که تجربه داشتن نظر بدن

سلام به آقا فرشید گل
میخوام به سیستمم هارد اضافه کنم ولی 6 تا جای ساتا پر شده.
یکیش ssd
یکیش optic
4 تا هم هارد 4 ترا
usb های سیستم هم همه استفاده شدند و 2 تا هارد اکسترنال هم بهشون وصل شده یدونه 3 ترا و یک 6 ترا

2 تا راه حل به نظر خودم رسیده :
اول یک کارت ساتا بخرم که به pci expressبخوره و 2 تا ساتا اضافه کنم و بعدش هم هارد . از نظر پاور هم مشکلی نیست
دوم کارت usb 3 بگیرم و هارد اکسترنال اضافه کنم

یک نیم نگاهی هم به NAS کردم ولی هم هزینش زیاده ، هم سرعتش مشکل داره و ضمنا راه اندازیش هم دردسر داره

اولا شما پیشنهاد دیگه ای دارید ؟
دوما از این دو تا راه حل کدوم مناسبتره و ایا کارتهاش موجوده ؟

میخوام از نظر اقتصادی هم به صرفه باشه
ممنون از توجهتون

اگر هارد رو منتقل نمیکنید بهتره از کارت PCIe استفاده کنید و چند پورت ساتای داخلی به سیستم اضافه کنید. اینجوری خرید هارد اینترنال با سرعت بالاتر و قیمت کمتر هم امکان پذیر میشه.
البته کارت USB 3.0 هم میتونید اضافه کنید که مزیتش دسترسی همیشگی به پورتهای بیشتر هست، اما ایرادش اینه که باید هارد اکسترنال براشون بخرید که خب قیمت بالاتری نسبت به هارد اینترنال داره و سرعت انتقالش هم محدودتر هست.

من خودم به خاطر کمبود پورت ساتا مجبور شدم کابل رایتر رو بکشم و از اون برای هارددیسک استفاده کنم.

360xbox

کاربر سایت
Aug 9, 2009
562
نام
behzad
برای بازی که بر اساس بررسی‌ها کیفیت مناسبی داره، اما برای فیلم رو مطمئن نیستم
بهتره دوستانی که تجربه داشتن نظر بدن

اگر هارد رو منتقل نمیکنید بهتره از کارت PCIe استفاده کنید و چند پورت ساتای داخلی به سیستم اضافه کنید. اینجوری خرید هارد اینترنال با سرعت بالاتر و قیمت کمتر هم امکان پذیر میشه.
البته کارت USB 3.0 هم میتونید اضافه کنید که مزیتش دسترسی همیشگی به پورتهای بیشتر هست، اما ایرادش اینه که باید هارد اکسترنال براشون بخرید که خب قیمت بالاتری نسبت به هارد اینترنال داره و سرعت انتقالش هم محدودتر هست.

من خودم به خاطر کمبود پورت ساتا مجبور شدم کابل رایتر رو بکشم و از اون برای هارددیسک استفاده کنم.
سلام داداش سیستم من این مشخصات و داره
Cpu:Intel Core i7_4790@4.00GHz
Ram:8 gig DDR4
Graphics card :GTX 970 turbo
مادربرد h97 gaming pro
هارد دو ترابایت
خود شما هم اون موقع پشنهاد دادید الان بخوابم یه سیستم در حدی که نسل بعد و ساپورت کنه باید چی و عوض کنم و چقدر هزینه رو دستم میذاره

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
آريالا فرشید این مانیتور C27F390FHM با قیمت حدودا 7 تومن کیفیت مناسبی داره؟ من برای طراحی نیاز دارم(طراحی PCB) میخوام Wide باشه این قیمتش نسبت به بقیه نمونه ها انگار بهتره.

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
سلام با بودجه 1.300 میخواستم هدست مخصوص بازی ام اس آی مدل DS502 رو بگیرم تو این رنج چیز بهتری هست؟ هزینه بیشتر کنم یا همین هدفون جوابگویه واسه بیس و موزیک و گیم...؟؟؟

1590515837465.png

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام
آقا فرشید قطعات زیر رو چند می ارزه؟
2600x Ryzen
Asus X370-Pro
Gskill 2x8gb 2800MHz

ممنون میشم قیمت Msi 1050 Armor (dual رو هم بفرمایید

سوال دیگه اینکه برای 9600K چه مادربوردی مناسبه؟

آخرین ویرایش:

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
486
سلام با بودجه 1.300 میخواستم هدست مخصوص بازی ام اس آی مدل DS502 رو بگیرم تو این رنج چیز بهتری هست؟ هزینه بیشتر کنم یا همین هدفون جوابگویه واسه بیس و موزیک و گیم...؟؟؟

1590515837465.png
این محصول رو نمیدونم ولی اگه 2تومن داری وان مور vr gaming رو بخر چیز خیلی خوبیه

• Like
Reactions: mostafa93

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام داداش سیستم من این مشخصات و داره
Cpu:Intel Core i7_4790@4.00GHz
Ram:8 gig DDR4
Graphics card :GTX 970 turbo
مادربرد h97 gaming pro
هارد دو ترابایت
خود شما هم اون موقع پشنهاد دادید الان بخوابم یه سیستم در حدی که نسل بعد و ساپورت کنه باید چی و عوض کنم و چقدر هزینه رو دستم میذاره

کاری که برای ارتقای این سیستم میشه کرد اول از همه ارتقای کارت گرافیک به هر مدلی که بودجتون میرسه هست، مثل GTX 2060/2070/2080
دومین کار هم ارتقای رم 8 به 16 گیگ هست که در بازیها حتما تاثیر مثبت داره.

در ضمن نصب SSD برای ویندوز هم خیلی مهمه.

آقا فرشید این مانیتور C27F390FHM با قیمت حدودا 7 تومن کیفیت مناسبی داره؟ من برای طراحی نیاز دارم(طراحی PCB) میخوام Wide باشه این قیمتش نسبت به بقیه نمونه ها انگار بهتره.

کیفیت که مشخصا نداره، بیشتر برای بازی و دیدن فیلم مناسب هست تا طراحی و کار حرفه‌ای. علتش هم اینه که نمایشگری در این ابعاد باید رزولوشن بالاتر از 1080p داشته باشه. ولی این مدل نداره و پیکسلهای درشتش برای کار طراحی مناسب نیست.

1590515837465.png

بله این مدل یکی از مدلهای خوب بازار ما با قیمت مناسب هست. توی این رده انتخابها زیاد نیست، ولی به نظرم این مدل برای بازی به نسبت بد نباشه.
توی مدلهای هدست گیمینگ ارزون قیمت هیچ وقت دنبال مدلی نباشید که هم برای بازی مناسب باشه هم موزیک، این انتظار به جا نیست.

سلام
آقا فرشید قطعات زیر رو چند می ارزه؟
2600x Ryzen
Asus X370-Pro
Gskill 2x8gb 2800MHz

ممنون میشم قیمت Msi 1050 Armor (dual رو هم بفرمایید

سوال دیگه اینکه برای 9600K چه مادربوردی مناسبه؟

این قطعات 9500 ارزش دارن

قیمت اون کارت 1050 رو هم ندارم ولی باید حدود 2500 باشه
برای 9600K هم میشه مادربردی از سری H370 یا Z390 خرید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر