مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Democracy

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
فرشید جان سلام و خدا قوت :D
@Farshidstar2012

یه سیستم خفن میخوام که بتونه سنگین ترین بازی فی الحال رو حداقل در 2K راحت 60 فریم اجرا کنه ! مثلا مثل Red Dead 2 ! همچنین راحت بتونم نسل آینده رو باهاش سپری کنم !
البت یه سوال هم مطرح میشه ! آیا الان در اواخر نسل فعلی کار درستیه سیستم بست !؟ یا منتظر موند نسل جدید بیاد و قطعات جدیدی معرفی بشه !؟ اللخصوص گرافیک که انودیا به زودی همایشی داره !

محدوده قیمت هم مهم نیست زیاد !
به قولی میخوام آخرین کیس زندگی را ببندم ! :D بعد دیگه بازنشت کنم خودمو ! پس میخوام یه چیز خفن باشه که لاقل سالها اوکی باشم !

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
@Farshidstar2012

یه سیستم خفن میخوام که بتونه سنگین ترین بازی فی الحال رو حداقل در 2K راحت 60 فریم اجرا کنه ! مثلا مثل Red Dead 2 ! همچنین راحت بتونم نسل آینده رو باهاش سپری کنم !
البت یه سوال هم مطرح میشه ! آیا الان در اواخر نسل فعلی کار درستیه سیستم بست !؟ یا منتظر موند نسل جدید بیاد و قطعات جدیدی معرفی بشه !؟ اللخصوص گرافیک که انودیا به زودی همایشی داره !

به قولی میخوام آخرین کیس زندگی را ببندم ! :D بعد دیگه بازنشت کنم خودمو ! پس میخوام یه چیز خفن باشه که لاقل سالها اوکی باشم !
سلام .
از یه طرف دوست دارم بگم یکم صبر کنی چیزای خفن تری در راهن ولی اینجا اصن صبر معنی نمیده دیگه ! امروز یچیزی رو نخری فردا یا اصلا نیست یا باید گرونتر بخری !
با توجه به اینک نسل بعد بازی ها ، از پردازنده 8 هسته ای استفاده میکنن ، قطعا بازی ها برای سی پی یو های چند هسته ای بهینه تر میشن نسبت به نسل کنونی .
من باشم حداقل سی پی یو رو 3900 رایزن در نظر میگیرم .
برای گرافیک ولی با اینک 2080ti تهشه الان ، و نسل بعدم روی کنسولا بیشتر از این نمیخوان ، اما سورپرایز های خفنی هم از amd هم nvidia تو راهه .
بعد هم گیم با pc چون دستت برا رزولوشن و تنظیمات بازتره ، معمولا دست بالاتر رو داره نسبت به کنسول و برا همین تو هر مقطع ممکنه حس کنی قطعه قویتری نیاز داری .

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
سلام یک laptop تا حدود 1200 یورو لطف میکنید معرفی کنید قرار همون ور خرید شه. قرار نیست گیم اجرا کنه. برای کارهای مهندسی نیازه. ممنون میشم پیشنهاد بدین

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
@Farshidstar2012

مگه ابزار کاربردی زندگی بازنشستگی داره؟ وسیله تا آخر عمر وسیلست و بهش نیازه برای کار. اگر فقط بازی باشه که کنسول هم هست.
بزودی پردازنده‌های نسل دهم و Core i9 - 10900K با مادربردای Z490 عرضه میشن و کارتهای گرافیکی نسل 3000 انویدیا با ray tracing خیلی قویتر در تابستان یا پاییز عرضه خواهند شد، بنابراین اگر گرانی ارز و سقوط اقتصاد ایران رو در نظر نگیریم هم شاید الان زمان خوبی نباشه.

قیمتمدلنام قطعه
نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(شش میلیون و ۹۵۰ هزار تومان)
Intel Core i9 9900K BOX
(Intel Core i7 9700K)
(Intel Core i7 8700K)
CPU
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGREEN GLC360 GLACIER 360 AIOCOOLING
شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۲۲۰ هزار تومان)
ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING
(ASUS PRIME Z390-P)
MotherBoard
سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومانGSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3200MhzRAM
هجده میلیون تومانMSI GeForce RTX 2080 Super GAMING X TRIO 8GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۳۰ هزار تومانWD Blue 7200Rpm 64MB 2TBHDD
یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومان
(۸۳۰ هزار تومان)
SAMSUNG 970 EVO Plus 250GB
(ADATA XPG SX8200 PRO 256GB)
SSD
--ODD
دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومانGREEN GP1050B-OCDGPower
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانCOOLERMASTER MasterBox MB511Case
چهل و شش میلیون و ۴۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام یک laptop تا حدود 1200 یورو لطف میکنید معرفی کنید قرار همون ور خرید شه. قرار نیست گیم اجرا کنه. برای کارهای مهندسی نیازه. ممنون میشم پیشنهاد بدین

انتخابهای زیادی میتونید داشته باشید. دستگاهی که پردازنده Core i7 8550u یا بالاتر، حداقل 8 یا 12 گیگ رم و SSD هم 256 گیگی داشته باشه
مثلا سری Acer Nitro 7 سری 2020 مدلهای خیلی خوبی با پردازنده Core i7-9750H داره که با 16 گیگ رم و بدون کارت گرافیک قوی در همون محدوده ی بودجه ی شما درمیاد.

سلام
این کارت xfx rx580 8g چطوره؟
این برند xfx چطوریاست؟

برند معمولی هست و گارانتی درست و حسابی هم نداره.
اما کارت RX 580 کارت خیلی خوبیه در کل.

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
سلام
پاور کامپیوتر تا 1 میلیون چی خوبه بگیرم بعد از برند گرین چون فردا میخوام بخرم اگه گرین گیر نیومد چی بعد اون بگیریم
البته الان RX 580 8G خریدم نظر خودم البته رو پاور
Green GP580A-EUD Bronze
نظر دوستان چی ؟

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا

برای رندر و پروسس میتونی روی لپ پاپ هایی که از apu ه جدید amd استفاده میکنه بگیری مثل ryzen 4800h یا 4900

asus tuf a15 فکر کنم توی این رنج باشه

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
اگر مشکل تو اجرای بازی های جدید هست، پس به چه دلیل بعضی از لپ تاپ ها و کِیس های گیمینگ به صورت SLI و CrossFire وارد بازار می شه؟؟ همین چند روز پیش یه لپ تاپ دیدم اگر اشتباه نکنم دو تا 2080 داشت!!! اگر قراره پشتیبانی نشه، چرا باید همچین کاری کنن؟؟
کارت دوم رو برای نرم افزارهای مهندسی و رندر گیری گزاشتن، برای گیم کاربردی نداره.

حالا که لاگین کردم بد نیست یکی از تجربه های تلخم رو در اختیارتون بزارم. اگه خواستید cpu cooler از نوع air cooling بگیرید، از مدلهایی که پایپ هاش مستقیم میاد به cpu میچسبه نخرید! از مدلهایی بگیرید که پایپ ها توسط یک صفحه واسطه گرمای cpu رو جمع میکنه، چون صاف بودنِ سطح تماس خیلی خیلی مهمه.
کیس هم مدلی بگیرید که پورتهاش به سمت جلو یا بغل باشه، اگه به سمت آسمون باشه سریع توش خاک میشینه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این xfx در حد زوتاک و Galax هست؟

زوتک و گالاکس برای انویدیا کارت میسازن، XFX برای ای‌ام‌دی
ولی کم و بیش در همون سطح هست.

سلام اقا فرشید . می خواستم ببینم حول و حوش 20 تومن بهترین سیستمی که می تونم بگیرم چیه؟ واسه گیم هم خوب باشه.
با تشکر فراوان

این سیستم اولویت گیم داره:

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۹۳۰ هزار تومان)
(پنج میلیون و ۵۹۰ هزار تومان)
Intel Core i5 9400F
(Intel Core i5 8400)
(AMD Ryzen 5 3600)
CPU
سه میلیون و ۵۸۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۴۴۰ هزار تومان)
(دو میلیون و ۳۱۰ هزار تومان)
ASUS TUF H370-PRO GAMING
(ASUS PRIME Z370-A II)
(ASUS PRIME B450-Plus AM4)
MotherBoard
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
نه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
(ده میلیون تومان)
ASUS ROG STRIX RTX2060S 8G 8GB GDDR6
(GIGABYTE RX 5700 GAMING OC 8GB GDDR6)
VGA
۷۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۸۵۰ هزار تومان
(۹۲۰ هزار تومان)
SAMSUNG 860 EVO 250GB
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۲۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۹۰ هزار تومانGREEN GP550A-UK PlusPower
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN X3+ VIPERCase
بیست و یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
سلام.فکر کنم دفعه قبل سوالم رو بد مطرح کردم.تا 1300 یورو لب تاپ غیر گیمینگ از دل یا اچ پی برای کارهای مهندسی.دوستان معرفی کردن از اسوس و ایسر خردشون گیمینگ بودن.چون قراره اون ور بخره فکر کنم دستش باز تره برای خرید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر