مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
آقا فرشید ببخشید یه سوال دیگه .دمای سی پی یو حین بازی تا چه حد بالا بره طبیعیه؟و سوال دیگه کامپیوتری های قوی دمای سی پی یوشون تا چه حد بالا میره؟

فرستاده شده از Mi 9Tِ من با Tapatalk

بستگی به مدل پردازنده و مدل خنک کننده داره. هر پردازنده یه دمای ماکزیمم داره که به هر دلیلی تا اون اندازه داغ بشه از فرکانسِ کاری و سرعتش کم میشه تا بتونه دما رو کنترل کنه. مصرف توان رو هم کنترل می کنه تا بارِ اضافی روی مدار تغذیه تحمیل نشه. همه ی اینها با الگوریتم های متفاوت و پیچیده‌ای کنترل میشه.

پردازنده‌های نسل جدید و قوی معمولا تا 90 یا 100 درجه هم جای کار دارن، اما دمای طبیعی و کنترل شده که باعث افت سرعت نشه نباید در طولانی مدت بالاتر از 90 درجه بمونه. متوسط باید 70 تا 80 درجه تحتِ بار باشن.

ببینید این چند تا کارت گرافیک دست دوم گیرم امدم نظرتون کدومشون رو بخرم حداقل دوتاشون رو بگید
MSI RX 580 ARMOR 8G OC
BIOSTAR GTX 1060 6GB GDDR5
MSI GTX 1060 GAMING X 6GB
Msi RX570 4Gb
XFX RADEON RX 580 GTS EDITION OC 8GB
بعد پاور من هم
GREEN GP430A-HE+
بعد کدوم گرافیک رو بگیرم اگه نیاز هست پاور عوض کنم بگید اگه خوبه که هیچی
در ضمن گرافیک رو سیستم خودم ASUS EX-GTX1050-2G GDDR5 میخوام قوی تر از گرافیک خودم باشه کدوم از اون گرافیک بالا رو بخرم

پاور رو که گفتم مجبورید عوض کنید، راندمان کارت گرافیک رو هم به پاور ضعیف محدود نکنید!
کارت اولی با مدل MSI RX 580 ARMOR 8G OC اولویت هست و بعد MSI GTX 1060 GAMING X 6GB.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
ببینید این چند تا کارت گرافیک دست دوم گیرم امدم نظرتون کدومشون رو بخرم حداقل دوتاشون رو بگید
MSI RX 580 ARMOR 8G OC
Msi RX570 4Gb
بعد پاور من هم
GREEN GP430A-HE+
در ضمن گرافیک رو سیستم خودم ASUS EX-GTX1050-2G GDDR5 میخوام قوی تر از گرافیک خودم باشه کدوم از اون گرافیک بالا رو بخرم
کارت های amd مخصوصا 580 570 خیلی زیاد برای ماین استفاده شده. برای خرید دست دوم حواستون باشه.

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
بستگی به مدل پردازنده و مدل خنک کننده داره. هر پردازنده یه دمای ماکزیمم داره که به هر دلیلی تا اون اندازه داغ بشه از فرکانسِ کاری و سرعتش کم میشه تا بتونه دما رو کنترل کنه. مصرف توان رو هم کنترل می کنه تا بارِ اضافی روی مدار تغذیه تحمیل نشه. همه ی اینها با الگوریتم های متفاوت و پیچیده‌ای کنترل میشه.

پردازنده‌های نسل جدید و قوی معمولا تا 90 یا 100 درجه هم جای کار دارن، اما دمای طبیعی و کنترل شده که باعث افت سرعت نشه نباید در طولانی مدت بالاتر از 90 درجه بمونه. متوسط باید 70 تا 80 درجه تحتِ بار باشن.

پاور رو که گفتم مجبورید عوض کنید، راندمان کارت گرافیک رو هم به پاور ضعیف محدود نکنید!
کارت اولی با مدل MSI RX 580 ARMOR 8G OC اولویت هست و بعد MSI GTX 1060 GAMING X 6GB.
خب گرافیک rx 580 نیاز به پاور 500 وات به بالا و GTX 1060 نیاز به 400 وات به بالا حالا شما چه مقدار پاوری رو پیشنهاد میدی که ببندم
و در اخر سایت لیون کامیپوتر قطعات دست دوم میفروشه قابل اعتماد هست ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
خب گرافیک rx 580 نیاز به پاور 500 وات به بالا و GTX 1060 نیاز به 400 وات به بالا حالا شما چه مقدار پاوری رو پیشنهاد میدی که ببندم
و در اخر سایت لیون کامیپوتر قطعات دست دوم میفروشه قابل اعتماد هست ؟؟؟؟

من پاور گرین 500 یا 550 وات رو پیشنهاد میدم بگیرید که برای هر دوتا کارت مناسبه.
سایت‌های فروش داخلی رو هم نمیشه اینجا تبلیغ کرد. این سایتها واسطه هستن و خوب و بدن بودن اجناس عرضه شده با اونها نیست. فقط هر خریدی می کنید ضمانت تست و بررسی سلامتش رو بگیرید تا مطمئن بشید معیوب نیست.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام‌ دوستان
مدتهاست دنبال یه موس خوبم
G502 رو انتخاب کردم اما تو بررسی زومجی طرف گفت طولانی مدت دستت بزرگ باشه (که دست منم بزرگه) خستت میکنه
گزینه بعدی Razer mamba elite انتخاب کردم
ممنون میشم راهنمایی کنید که چی بگیرم دیگه گیج شدم

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
سلام‌ دوستان
G502 رو انتخاب کردم اما تو بررسی زومجی طرف گفت طولانی مدت دستت بزرگ باشه (که دست منم بزرگه) خستت میکنه

هنوز موس نگرفتی، یادمه چند وقت قبل گفتی میخوای بخری منم یک موس ریزر پیشنهاد دادم الان من نزدیک 2ماهه موس لاجیتک جی 402 خریدم ولی شما هنوز موس نگرفتی زیاد درگیر خرید موس نشو همه مدل های موس های لاجیتک ریزر و غیره خوبن و از قطعات با کیفیتی درست میشن منتها فرقشون در نوع طراحی موس هست که اونم باید از نزدیک بگیری دست تا ببینی خوب بهش عادت میکنی یا، در ضمن الان برند های موس بی نهایت زیاد شده و این که در نهایت موس پرکاربرد ترین، وسیله ای هست که بیشتر از هر قطعه ای دیگه 24ساعته باهاش در ارتباط هستیم که این رو می‌رسونه این وسیله خیلی زود دچار آسیب میشه از لحاظ کثیفی، از کار افتادن دکمه ها، و در نهایت خراب شدن سنسور هاش در صورت کلی هر موس 2 یا 3 سال کارکردش هست پس زیاد درگیر خرید های مدل بالا نشو. یک چیز دیگه هم خارج از این جو ریزر و لاجیتک بنظر بنده موس های بنکیو هم واقعا خوب هستن.

حالا جدا از این حرفا شخصا یک کیبرد گوگار 500 کا خریدم می‌خوام بدون واقعا چقدر می‌تونه برام کار کنه و در کل کیبرد خوبی هست ؟؟ کسایی که از این برند داشتن لطفاً نظرتون رو بگن.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
هنوز موس نگرفتی، یادمه چند وقت قبل گفتی میخوای بخری منم یک موس ریزر پیشنهاد دادم الان من نزدیک 2ماهه موس لاجیتک جی 402 خریدم ولی شما هنوز موس نگرفتی زیاد درگیر خرید موس نشو همه مدل های موس های لاجیتک ریزر و غیره خوبن و از قطعات با کیفیتی درست میشن منتها فرقشون در نوع طراحی موس هست که اونم باید از نزدیک بگیری دست تا ببینی خوب بهش عادت میکنی یا، در ضمن الان برند های موس بی نهایت زیاد شده و این که در نهایت موس پرکاربرد ترین، وسیله ای هست که بیشتر از هر قطعه ای دیگه 24ساعته باهاش در ارتباط هستیم که این رو می‌رسونه این وسیله خیلی زود دچار آسیب میشه از لحاظ کثیفی، از کار افتادن دکمه ها، و در نهایت خراب شدن سنسور هاش در صورت کلی هر موس 2 یا 3 سال کارکردش هست پس زیاد درگیر خرید های مدل بالا نشو. یک چیز دیگه هم خارج از این جو ریزر و لاجیتک بنظر بنده موس های بنکیو هم واقعا خوب هستن.

حالا جدا از این حرفا شخصا یک کیبرد گوگار 500 کا خریدم می‌خوام بدون واقعا چقدر می‌تونه برام کار کنه و در کل کیبرد خوبی هست ؟؟ کسایی که از این برند داشتن لطفاً نظرتون رو بگن.

خب من میخوام یچیز عمری بگیرم که حداقل تا پنج سال از نظر موس هزینه نکنم،موس های بنکیو خیلی صافه مناسب برای هر دو دسته،من فقط میخوام مختص دست راست باشه و از نظر جنس واقعا عالی باشه،بازم بین g502 و mamba elite موندم
من همین کیبورد شمارو چند ماهه دارم،بدون مشکل داره کارشو میکنه

Click4u

کاربر سایت
Oct 25, 2011
158
نام
Abolfazl
سلام ، میخواهیم سیستم کارگاه رو ارتقا بدیم رایتر و هارد و کیس رو داریم

حالا نوع کاربری: برا طراحی همچون راینو ، پاورمیل و 3دی مکس باشه ، دو یا سه تا طرح 70 الی 110 مگی رو بتونه روون لود کنه (همزمان)

سیستم فعلی دوتا طرح رو همزمان میخوایی لود کنی قشنگ قفل میکنه نمیکشه

بودجه مشخص نکردند ولی شما نه حداقل رو بگید نه حداکثر رو

یه چیز میان این دوتا باشه ، پیشاپیش ممنون

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
msi 1060 gaming x خیلی کارت خوبیه
MSI RX 580 ARMOR 8G OC
Msi RX570 4Gb
بعد پاور من هم
GREEN GP430A-HE+

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام‌ دوستان

ارگونومی ماوس یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب ماوس هست که ممکنه از فردی به فرد دیگه فرق کنه و سلیقه‌ای هستريال چیزی نیست که توصیه بکنیم یا نکنیم.
اما از جنبه‌های دیگه G502 انتخاب خیلی خوبی هست که برخی دوستانم هم خریداری کردند.

سلام ، میخواهیم سیستم کارگاه رو ارتقا بدیم رایتر و هارد و کیس رو داریم

حالا نوع کاربری: برا طراحی همچون راینو ، پاورمیل و 3دی مکس باشه ، دو یا سه تا طرح 70 الی 110 مگی رو بتونه روون لود کنه (همزمان)

سیستم فعلی دوتا طرح رو همزمان میخوایی لود کنی قشنگ قفل میکنه نمیکشه

بودجه مشخص نکردند ولی شما نه حداقل رو بگید نه حداکثر رو

یه چیز میان این دوتا باشه ، پیشاپیش ممنون

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومانIntel Core i3 9400F CPU
یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-AMotherBoard
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000 MHz -16GBRAM
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
-
GTX 1050 2GB GDDR5
VGA
--HDD
۵۷۰ هزار تومان
(۶۱۰ هزار تومان)
WD GREEN 240GB SATA
( ADATA Ultimate SU630 240GB)
SSD
--ODD
۸۱۰ هزار تومان GREEN GP550A-UK PlusPower
--Case
هشت میلیون و 640 هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
اقا فرشید من یه سیستم مناسب برای کار انیمیشن و رندر ( انیمیشن سازی تری دی و... ) میخواستم با بودجه نهایت 14 تومن. فقط کیس. یه نمونه دیدم دوصفحه قبل معرفی کردید بین 12 تا 16 تومن ، همون مناسبه آیا؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
اقا فرشید من یه سیستم مناسب برای کار انیمیشن و رندر ( انیمیشن سازی تری دی و... ) میخواستم با بودجه نهایت 14 تومن. فقط کیس. یه نمونه دیدم دوصفحه قبل معرفی کردید بین 12 تا 16 تومن ، همون مناسبه آیا؟

بله، اون مدل هنوز هم توصیه میشه و انتخاب ارجح برای سیستم تولید محتوا هست.

abo3bsa20

کاربر سایت
Dec 7, 2017
81
سلام..

پاور من
COOLER MASTER MWE Gold 750 Full Modular
پردازنده اینتل Intel Core i9-9900K Coffee BOX
مادربورد بایواستار BIOSTAR B360 GT5S
رم کروشیال Ballistix Tactical Tracer RGB 16GB 8GBx2 3200MHz CL16
اس اس دی کینگستون A400 SATA III 120GB
Thermalright HR-02 Rev.A BW Macho کولر

ایا گرافیک GTX 1080Ti اجرا میشه روش ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام..

پاور من
پردازنده اینتل Intel Core i9-9900K Coffee BOX
مادربورد بایواستار BIOSTAR B360 GT5S
رم کروشیال Ballistix Tactical Tracer RGB 16GB 8GBx2 3200MHz CL16
اس اس دی کینگستون A400 SATA III 120GB
Thermalright HR-02 Rev.A BW Macho کولر

ایا گرافیک GTX 1080Ti اجرا میشه روش ممنونم

بله دوست عزیز، چرا نشه؟
قطعات شما برای قویترین کارت گرافیک دنیا هم مناسبه.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
سلام دوستان.
مدت هاست بین خرید i5 9600k و Ryzen 3600 موندم. خیلی ها اینتل رو پیشنهاد کردن و خیلی ها نظرشون رو اِی ام دی بود. خود من به 3600 بیشتر کِشش دارم.
حالا دیروز به صورت اتفاقی یه چیزی دیدم که باعث شد رسما بیخیال 9600k بشم! :| در حالی که باور نمی کنم بخواد اینطوری باشه! :|
من رم با فرکانس 3200 دارم و قطعا دنبال مادربورد و سی پی یو ـی هستم که بتونه این مقدار فرکانس رو ساپورت کنه! وارد سایت اینتل شدم و دوباره مشخصات i5 9600k رو بررسی کردم! خیـــلی برام عجیب بود اما مقدار ساپورت فرکانس رَم سی پی یو رو DDR4-2666 نوشته!!! :|
اینم سایت رسمی:
Intel® Core™ i5-9600K Processor (9M Cache, up to 4.60 GHz) Product Specifications

حقیقت داره؟؟؟ :|
داستان چیه؟؟
مگه می شه همچین چیزی! :| باید اورکلاک کرد که بیشتر گرفت؟؟
برای ryzen 3600 مقدار حافظه 3200 نوشته شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر