مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام
آقا فرشید ارزش داره من RX 580 sapphire رو که دارم ردش کنم برای نسل بعدی کارت جدیدی بخرم مثل 5700 یا صبر کن یه تا لانچ کنسول های نسل نهم بعد کارت گرافیک جدید بگیرم البته من بیشتر کارم با سیستم برای برنامه های گرافیکی هست نه بازی چون بیشتر با کنسول بازی میکنم

سلام
آقا فرشید نظرت رو راجع به این مانیتور میگی؟ کلا مانیتورهای ACER در چه سطحی هستن؟
معیارم کیفیت ساخت و عمر و دوام بالا برای کاربری عمومی و برنامه نویسی هست

یه مدل IPS معمولی هست که برای فیلم و تماشا از فاصله مناسبه، ولی برای برنامه نویسی بهتره یه 27 اینچی با رزولوشن 2K مثل همین رو در نظر بگیرید.
مانیتورهای Acer هم مدلهای خوب دارند و هم مدلهای بد. نمیشه کیفیت همه ی محصولاتش رو تضمین کرد. ممکنه محصول خراب هم توی سفارشاتش پیدا بشه.

سلام
آقا فرشید ارزش داره من RX 580 sapphire رو که دارم ردش کنم برای نسل بعدی کارت جدیدی بخرم مثل 5700 یا صبر کن یه تا لانچ کنسول های نسل نهم بعد کارت گرافیک جدید بگیرم البته من بیشتر کارم با سیستم برای برنامه های گرافیکی هست نه بازی چون بیشتر با کنسول بازی میکنم

این کار برای هدفی چز بازی ارزشی نداره، اگر فقط برنامه ی گرافیکی در اولیت شما هست این ارتقا هیچ تاثیری نخواهد داشت، اما در بازی قطعا راندمان تا 2 برابر بیشتر خواهد شد.
کارتهای گرافیکی رده بالای پی‌سی همین حالا هم سریعتر از کنسول‌های 2020 هستند، اما سال آینده احتمالا مدلهای قویتر با قیمت کمتر هم عرضه خواهند شد.

پس باید انتظارتون رو هم پایین‌تر بیارید:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i3 9100F BOX
Intel Core i3 8100 BOX
CPU
۹۷۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-CMotherBoard
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
دو میلیون و ۶۰ هزار تومان
دو میلیون و ۱۹۰ هزار تومان
ASUS PH GTX1050 2GB GDDR5
(ASUS RX 560 OC 4GB GDDR5)
VGA
۵۲۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010HDD
۴۲۰ هزار تومان
(۴۲۰ هزار تومان)
WD Green 240GB
( ADATA Ultimate SU630 240GB)
SSD
٢۱۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۹۰ هزار تومانGREEN GP550A-UKPower
۳۰۰ هزار تومانPARS EVOCase
هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---
با سلام. میخواستم برام یه سیستم کاملا معمولی برای انجام کارهای اداری و حداکثر انجام بازی هایی مثل فیفا رو معرفی کنین(داشتن کارت گرافیک مدل جدید و با قیمت بالا مهم نیست) مثل همین سیستمی که معرفی کردین منتهی کارت گرافیک ارزون تر

با سلام. میخواستم برام یه سیستم کاملا معمولی برای انجام کارهای اداری و حداکثر انجام بازی هایی مثل فیفا رو معرفی کنین(داشتن کارت گرافیک مدل جدید و با قیمت بالا مهم نیست) مثل همین سیستمی که معرفی کردین منتهی کارت گرافیک ارزون تر

این سیستم اتفاقا یه سیستم معمولی هست و برای کار اداری مناسبه. کارت گرافیکش هم برای بازی در پایین‌ترین سطح مناسبه و اگر بخواید فیفا رو با کیفیت مناسب بازی کنید بالاتر از این توصیه میشه!
اگر کارت گرافیک نخواید که باید پردازنده رو Corei3 8100 انتخاب کنید و کارت گرافیک رو کلا حذف کنید تا از گرافیک آنبرد پردازنده استفاده کنید.

سلام اقا فرشید خسته نباشی

این مشخصاتی سیستم بنده که به کمک شما بستم

main h310 giga s2h

cpu 9400f

GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB

power green 650w پلاتینیوم

SAMSUNG 860 EVO 250GB

فقط هنوز گرافیک رو نگرفتم می خواستم بدونم گرافیک 2080 با این سیستم جور در میاد (گلوگاه نمیشه)
و اینکه فرکانس رم ها روی 2133 هست. مگه نباید روی 2666 باشه (فعلا یه گرافیک ضعیف روی سیستم هست)
و در اخر میتونم از قابلیت پروفایل xmp استفاده کنم(هم رم و هم مین از این قابلیت پشتیبانی میکنن)

سلام اقا فرشید خسته نباشی

این مشخصاتی سیستم بنده که به کمک شما بستم

main h310 giga s2h

cpu 9400f

GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB

power green 650w پلاتینیوم

SAMSUNG 860 EVO 250GB

فقط هنوز گرافیک رو نگرفتم می خواستم بدونم گرافیک 2080 با این سیستم جور در میاد (گلوگاه نمیشه)
و اینکه فرکانس رم ها روی 2133 هست. مگه نباید روی 2666 باشه (فعلا یه گرافیک ضعیف روی سیستم هست)
و در اخر میتونم از قابلیت پروفایل xmp استفاده کنم(هم رم و هم مین از این قابلیت پشتیبانی میکنن)

پردازنده‌ی شما در 90 درصد بازیها برای RTX 2080 گلوگاه نمیشه و اگر هم در بازیِ خاصی بشه درصد بسیار کمی خواهد بود.
برای کار کردن رم در فرکانس 2666 باید همون XMP رو از بایوس فعال کنید، وگرنه به صورت پیش‌فرض روی فرکانس JEDEC ذخیره شده در SPD خود رم کار خواهد کرد.

• Like
Reactions: rosgod
کاربری خانگی اعم از گیم و وب گردی و فیلم و سریال دیدن!
مدل مادربرد VIII Gene هستش z170

شما می‌تونید SSD از نوع پرسرعت‌تر PCIe-NVMe رو هم برای خرید در نظر داشته باشید که البته 500 گیگابایتی رو میشه با 1500 خرید. اما اگر بیشتر ظرفیت اولویت باشه انتخاب یه WD Blue یا ADATA SU800 هم یه گزینه ی مناسب هست البته با سرعت محدود به همون سرعتِ نهایتِ SATA یعنی 550 مگابایت بر ثانیه.
البته اگر انتخاب SATA باشه به دلیل نزدیک بودن قیمتها مدل SAMSUNG 860 EVO 500GB توصیه میشه.

• Love
Reactions: Doctor Splinter
سلام وقت بخیر
بنده کنسول گیمر هستم ولی خب با موس و کیبورد بازی میکنم.دنبال یه موس خوب هستم که از عملکرد خودش اطمینان این رو داشته باشم که همه چی تموم هست ,چون با مبدل بازی میکنم و خب به نسبت پی سی مطمعنا مقدار خیلی کمی و شاید ناچیزی تاخیر داشته باشم.
چند مطلبی در مورد dpi cpi و report rate خوندم و کاملا گیج شدم!‌
برای مثال dpi 16000 به چه دردی میخوره ؟ من اکثرا میبینم شخص گیمر حرفه ای هست dpi رو گذاشته 400 !!
در کل کاملا گیج شدم .ممنون میشم راهنمایی کنید و یک موس معرفی کنید.
در حال حاضر موس من ای فورتک a90 هست ولی احساس میکنم کمی دقتش پایینه و یا لگ دارم !

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or