مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام وقت بخیر
بنده کنسول گیمر هستم ولی خب با موس و کیبورد بازی میکنم.دنبال یه موس خوب هستم که از عملکرد خودش اطمینان این رو داشته باشم که همه چی تموم هست ,چون با مبدل بازی میکنم و خب به نسبت پی سی مطمعنا مقدار خیلی کمی و شاید ناچیزی تاخیر داشته باشم.
چند مطلبی در مورد dpi cpi و report rate خوندم و کاملا گیج شدم!‌
برای مثال dpi 16000 به چه دردی میخوره ؟ من اکثرا میبینم شخص گیمر حرفه ای هست dpi رو گذاشته 400 !!
در کل کاملا گیج شدم .ممنون میشم راهنمایی کنید و یک موس معرفی کنید.
در حال حاضر موس من ای فورتک a90 هست ولی احساس میکنم کمی دقتش پایینه و یا لگ دارم !

انتخاب ماوس تا حد زیادی سلسقه‌ای هست و فرمول یکسانی برای همه نداره. اگه گیمری روی 400 یا 800 dpi تنظیم می‌کنه برای اینه که خودش به اون سرعت عادت کرده. شما ممکنه به 3000dpi عادت کنی و راحتتر باشی
بحث Input Lag هم داستان مجزایی داره و هم ممکنه نرم افزاری یا از خود بازی باشه و هم ممکنه از سنسور و کنترلر ماوس باشه.

ماوس‌های گیمینگ رو از لاجیتک، ریزر، ایسوس و برندهای با کیفیت مانند اینها انتخاب کنید.

• Like
Reactions: ZEN 2

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
برای مثال dpi 16000 به چه دردی میخوره ؟ من اکثرا میبینم شخص گیمر حرفه ای هست dpi رو گذاشته 400 !!
در کل کاملا گیج شدم .ممنون میشم راهنمایی کنید و یک موس معرفی کنید.
در حال حاضر موس من ای فورتک a90 هست ولی احساس میکنم کمی دقتش پایینه و یا لگ دارم !
DPI یعنی Dot per inch هر چی بالاتر باشه سرعت موس بیشتر میشه و دقتش هم بالاتر میره.
اما DPI بالا به درد گیم نمیخوره معمولا، دقت وقتی بالا باشه بدرد کارای ریز و پرجزئیات نرم افزاری میخوره اما تو گیم تاثیری نداره، اینکه حرفه ای ها رو 400 میزارن تا جایی که میدونم دلیلش اینه که لرزش دست رو کامل نمیگیره و کنترل و ترکینگ رو راحت تر میکنه، اگه استریمرا رو دیده باشی رو 400 که بازی میکنن واسه یک دور 180 درجه کلی موس رو حرکت میدن تا دور بزنه ولی در عوض تو ترکینگ هدف خیلی دقیق عمل میکنن چون دستشونو بیشتر حرکت میدن و موس هم لرزش های ریز دستو نمیگیره و باعث میشه قفل بشن روی هدف.
در آخر خودت باید تنظیمات مناسب خودتو پیدا کنی، اگه میخوای رو 800 بزاری باید سنسیویتی بازیرو بیاری پایین اگه میخوای 400 بزاری باید سنسیویتی رو ببری بالا که سرعت موس خیلی نیاد پایین، در مورد کنسول نمیدونم ولی من خودم Q80 ای فور تک دارم داخل ویندوز DPI 1000 استفاده میکنم و تو بازی هم DPI 500 که لگ و مشکلی هم نداره.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان عزیز سیستم گیمینگ ۱۰۸۰ فریم ۶۰ نسل هشتم رو چند در میاد گرافیک nvida. باسه فقط

کمترین سیستمی که برای بازیهای 2 سال اخیر و اکثرا 60 فریم در 1080p توصیه میشه اینه:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومانIntel Core i3 9100F BOXCPU
-
(۳۹۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M )
COOLING
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانASUS TUF B360-PRO GAMINGMotherBoard
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
چهار میلیون و ۹۵۰ هزار تومان ASUS DUAL GTX 1660TI GAMING 6GB GDDR6VGA
۵۲۰ هزار تومان
(۵۳۰ هزار تومان)
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
(WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB)
HDD
۸۵۰ هزار تومان
(۶۲۰ هزار تومان)
SAMSUNG 860 EVO 250GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
٢۱۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۷۰ هزار تومانGREEN GP580A-EUDPower
۳۰۰ هزار تومانPARS EVOCase
یازده میلیون و ۷۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
@Farshidstar2012
سلام و خسته نباشید فرشید جان

مشخصات سیستم اینه
M.B : asus p8p67
CPU : core i5 2500K
Ram : 8GB DDR3
VGA : GTX 960

برای خرید SSD چند تا سوال داشتم
کاربری : بازی و Photoshop و Premiere

با توجه به قدیمی بودن مادربرد، خرید مدل های ساتا SSD که مشکلی نداره؟
با بودجه حدود 1 تومن چه پیشنهادی داری (ترجیحا 500 گیگ)
الان 4 تا HDD روی سیستم دارم، با پاور Green GP 885B ، اضافه کردن SSD از نظر برق مصرفی و توان پاور مشکل ساز نمیشه؟
و آخرین سوال اینکه SSD رو پارتیشن بندی کنم، یا اینکه تک پارتیشن باشه و بازی و برنامه ها رو هم تو C نصب کنم؟ تفاوتی از نظر کارایی و خرابی و ... داره؟

ببخشید که طولانی شد و پیشاپیش ممنون برای لطف و راهنماییت

• Like
Reactions: saeed_sg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
@Farshidstar2012
سلام و خسته نباشید فرشید جان

مشخصات سیستم اینه
M.B : asus p8p67
CPU : core i5 2500K
Ram : 8GB DDR3
VGA : GTX 960

برای خرید SSD چند تا سوال داشتم
کاربری : بازی و Photoshop و Premiere

با توجه به قدیمی بودن مادربرد، خرید مدل های ساتا SSD که مشکلی نداره؟
با بودجه حدود 1 تومن چه پیشنهادی داری (ترجیحا 500 گیگ)
الان 4 تا HDD روی سیستم دارم، با پاور Green GP 885B ، اضافه کردن SSD از نظر برق مصرفی و توان پاور مشکل ساز نمیشه؟
و آخرین سوال اینکه SSD رو پارتیشن بندی کنم، یا اینکه تک پارتیشن باشه و بازی و برنامه ها رو هم تو C نصب کنم؟ تفاوتی از نظر کارایی و خرابی و ... داره؟

ببخشید که طولانی شد و پیشاپیش ممنون برای لطف و راهنماییت

تنها انتخاب شما همون SSD از نوع SATA هست اتفاقا.
مدل SAMSUNG 860 EVO بهترین توصیه ی دنیا هست فعلا در رده‌ی SATA
هر چن تا بخواید میتونید از این SSD روی سیستم نصب کنید و پاورتون جوابگو خواهد بود.

مدل 500 گیگی رو میشه دو پارتیشن کرد و 250 گیگ دوم رو به بازی و برنامه اختصاص داد. تفاوتی از نظر دوام نداره.
اما از نظر کارایی محض بهتره تک پارتیشن باشه و برنامه ها و بازیهای ضروری و پرکاربرد و فقط در اون نصب کنید.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سیستم من یه i7 4790K و یه 1080 یه 7-8 تومنی دارم میخوام یه ارتقایی بدم.
1- پیشنهاد میکنید کارت رو ارتقا بدم یا سی پی یو؟
2- اگر کارت رو بخوام ارتقا بدم 5700XT پیشنهاد میشه یا 2080(یا 2070)؟(به فرض فروش کارت خودم و اضافه شدن بودجه)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: deadkin

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سیستم من یه i7 4790K و یه 1080 یه 7-8 تومنی دارم میخوام یه ارتقایی بدم.
1- پیشنهاد میکنید کارت رو ارتقا بدم یا سی پی یو؟
2- اگر کارت رو بخوام ارتقا بدم 5700XT پیشنهاد میشه یا 2080(یا 2070)؟(به فرض فروش کارت خودم و اضافه شدن بودجه)

1- پردازنده رو که به تنهایی نمیتونید ارتقا بدید و باید همزمان CPU، مادربرد و رم جدید بخرید که هزینش خیلی بیشتر از بودجه ی شما میشه و برای ارتقا به تنهایی ارزشش رو نداره، بنابراین فعلا کارت گرافیک رو باید ارتقا بدید
2- چون الان کارت 1080 دارید، کارت RTX 2080 برای ارتقا توصیه میشه یا 2070S. کمتر از این اونقدر تفاوتی از نظرِ راندمان نداره که ارتقا محسوب بشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
کیبرد گوکار 500 کا میکانیکی هست؟ کلا ارزش خرید داره؟

خیر، این مدل مکانیکی نیست و از پد لاستیکی معمولی برای کلیدها بهره گرفته. کیفیت ساخت بالایی داره و در رده ی کیبوردهای معمولی و ارزون قیمت ارزش خرید داره
اما کیبورد مکانیکال کلا فاز مجزایی از نظر کاربری داره و مدل 700K و بالاتر از همین برند مکانیکال هستند. در عوض قیمت بسیار بالاتری هم دارن که طبیعیه.

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
تا 500-600 تومن میشه کیبرد مکانیکی خرید؟ اگر نه بهترین کیبرد های گیمینگ تا این قیمیت چی میتونند باشند؟ اقا برند رپو برای کدوم کشور هست و کیبرد هاش کیفیت لازم رو دارند؟ مخصوصا مکانیکی هاش؟

• Like
Reactions: deadkin

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
قطعات لپ تاپ رو هم میشه ارتقا داد؟
من یه Lenovo E540 دارم با مشخصات زیر:
Core i5-4300m
6gb Ram DDr3
Nvidia Geforce 740m gt- 2gb

از کجا باید اقدام کنم جهت ارتقای قطعات؟ بخرم بعد ببرم بدم سمبل کنن؟ چطوریه پروسه ش؟ واقعاً نه میشه سیستم خرید نه لپ تاپ جدید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر