مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
تا 500-600 تومن میشه کیبرد مکانیکی خرید؟ اگر نه بهترین کیبرد های گیمینگ تا این قیمیت چی میتونند باشند؟ اقا برند رپو برای کدوم کشور هست و کیبرد هاش کیفیت لازم رو دارند؟ مخصوصا مکانیکی هاش؟

خیر، مدل گیمینگ زیر 1400 نیست.
سراغ برند ناشناخته هم نرید. برندی که کیفتید محصولاتش بعضا کیفیت خوبی دارند، ولی دلیل نداره حتما سراغ برند ناشناس برید.

قطعات لپ تاپ رو هم میشه ارتقا داد؟
من یه Lenovo E540 دارم با مشخصات زیر:
Core i5-4300m
6gb Ram DDr3
Nvidia Geforce 740m gt- 2gb

از کجا باید اقدام کنم جهت ارتقای قطعات؟ بخرم بعد ببرم بدم سمبل کنن؟ چطوریه پروسه ش؟ واقعاً نه میشه سیستم خرید نه لپ تاپ جدید.

فقط میتونید رم رو ارتقا بدید. با باز کردن پشت دستگاه و پیدا کردن اسلات مخصوص رم یا اینکه بدید تعمیرکار خودش براتون عوض کنه.

سلام
این سیستم
cpu i5 9400f
ram 2400 2*8g
vga 1070ti duke
spu 550w
آیا نیاز هست برای بهره کامل از کارت گرافیک cpu و ram تغییر داده بشه؟
ممنون

نه دوست عزیز، پردازنده و رم شما با کارت 1070ti متناسب هستن و نیازی به ارتقا نیست، کارت بالاتر هم برمیداشتید پردازنده و رم مناسب بود.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
GTX 970 GAMING 4G
رو مادربورد h61mc جواب میده...اگر نه..کدوم کارت گرافیک های قوی رو این مادربرد جواب میدن؟

بله، جواب میده و میتونید نصب کنید. هر کارتی رو می‌تونید نصب کنید، ولی راندمانش بسته به قدرتِ CPU-ی شما تحت تاثیر قرار می‌گیره و ممکنه ایجاد گلوگاه بشه. توان پردازنده هم باید متناسب با کارت گرافیک باشه.

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین
میخوام سیستمم رو ارتقا بدم و قصد خرید مادربرد و cpu و رم و پاور دارم
سیستم فعلی :

مادربرد گیگا p61
رم 4gb ddr3
cpu g 630
گرافیک gt220 2gb

والا حقیقتا سیستم رو برا گیم میخوام و اینکه بیشتر قصد دارم مادربردی بگیرم که بعدا قابلیت ارتقا داشته باشه یعنی مادربردی باشه که حالا حالا ها از لحاظ ارتقا ساپورتم کنه
نظر خودم مادربرد
مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX B360-F GAMING ( کلا دوستان نظرتون در مورد این مادربرد چیه؟) تا 2 تومن اگه مادربرد بهتری هستش ممنون میشم معرفی بفرمایید

و یه سوال مادربرد گیگا یا اسوس کدوم بهتره؟
یه سی پی یو و پاور و رم هم اگه ممکنه خودتون دوستان و استاتید بهم پیشنهاد بدین
برای گیرافیک فعلا نمیخوام هزینه کنم گرافیک فعلیم gt220 2gb هستش ( میدونم گرافیکم اصلا خوب نیست ولی فعلا مادربرد و سی پی یو برام مهمه حتی اگه شده یک رم ddr4 باشه کفایت میکنه که فعلا سیستم راه بیوفته ( چون میخوام این قطعات یعنی مادربرد و cpu و پاور بگیرم رم و کارت گرافیک بعدا میخوام هزینه کنم
بودجه هم تا 5 تومن یتونم هزینه کنم بیشتر نمیتونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
میخوام سیستمم رو ارتقا بدم و قصد خرید مادربرد و cpu و رم و پاور دارم
سیستم فعلی :

مادربرد گیگا p61
رم 4gb ddr3
cpu g 630
گرافیک gt220 2gb

والا حقیقتا سیستم رو برا گیم میخوام و اینکه بیشتر قصد دارم مادربردی بگیرم که بعدا قابلیت ارتقا داشته باشه یعنی مادربردی باشه که حالا حالا ها از لحاظ ارتقا ساپورتم کنه
نظر خودم مادربرد
مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX B360-F GAMING ( کلا دوستان نظرتون در مورد این مادربرد چیه؟) تا 2 تومن اگه مادربرد بهتری هستش ممنون میشم معرفی بفرمایید

و یه سوال مادربرد گیگا یا اسوس کدوم بهتره؟
یه سی پی یو و پاور و رم هم اگه ممکنه خودتون دوستان و استاتید بهم پیشنهاد بدین
برای گیرافیک فعلا نمیخوام هزینه کنم گرافیک فعلیم gt220 2gb هستش ( میدونم گرافیکم اصلا خوب نیست ولی فعلا مادربرد و سی پی یو برام مهمه حتی اگه شده یک رم ddr4 باشه کفایت میکنه که فعلا سیستم راه بیوفته ( چون میخوام این قطعات یعنی مادربرد و cpu و پاور بگیرم رم و کارت گرافیک بعدا میخوام هزینه کنم
بودجه هم تا 5 تومن یتونم هزینه کنم بیشتر نمیتونم

دلیلی نداره که اولویت رو مادربرد قرار بدید. از نظر ارتقا فرقی با مادربردهای گرونتر نخواهد داشت. انتخاب کارت گرافیک و بعد CPU اولیت سیستم بازی هست.
اما برای 3 قطعه با 5 تومن اینا توصیه میشه:

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانIntel Core i5 9400FCPU
دو میلیون و ۱۲۰ هزار تومانASUS TUF H370-PRO GAMINGMotherBoard
۸۹۰ هزار تومان GREEN GP550A-UKPower

• Like
Reactions: joker+1 and sinart7

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
دلیلی نداره که اولویت رو مادربرد قرار بدید. از نظر ارتقا فرقی با مادربردهای گرونتر نخواهد داشت. انتخاب کارت گرافیک و بعد CPU اولیت سیستم بازی هست.

قیمتمدلنام قطعه
۸۹۰ هزار تومانGREEN GP550A-UKPower
سلام آقا فرشید
این مادربرد ASUS TUF H370-PRO GAMING توانایی ساپورت i7-9700k یا حتی i9-9900k رو داره؟

• Like
Reactions: joker+1

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
این مادربرد ASUS TUF H370-PRO GAMING توانایی ساپورت i7-9700k یا حتی i9-9900k رو داره؟

بله همونطور که گفتم تمام مادربردهای نسل هشت و نه، از تمام پردازنده های نسل نهم پشتیبانی میکنند.

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
اقا فرشید جسارته بهترین مادر برد گیمینگ از لحاظ جنس و نسل بعد دو هک ساپورو کنه کراس گرافیک هن باشه معرفی می کنید و قیمتش وبعد جسارتا اقا فرشی ایا می شه ازssdبه عنوان حافظه مجازی رم استفاده کرده؟

• Like

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
بله همونطور که گفتم تمام مادربردهای نسل هشت و نه، از تمام پردازنده های نسل نهم پشتیبانی میکنند.
ممنون
از نظر مدار فاز بندی و vrm مشکلی برای i9 نداره یعنی؟
چون هیت سینک برای soc نداره این مدل

• Like

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین

قیمتمدلنام قطعه
۸۹۰ هزار تومانGREEN GP550A-UKPower

ممنون از پاسختون
یه سوال نظرتون در مورد این مادربرد چیه؟

مادربرد ایسوس مدل STRIX Z270H GAMING نظرم به این مادربرده

و

مادربرد گیگابایت مدل B360 HD3 rev. 1.0 نسبت به قیمتش به نظرم بد نیست

و

مادربرد ایسوس مدل STRIX Z270F GAMING اینم نظرمو جلب کرده

مادربرد ایسوس مدل STRIX Z270E GAMING

اگه امکانش هست یکی از این مادربرد ها رو که هر کدوم از نظرتون بهترن بهم پیشنهاد بدین

حقیقتا در مورد سری tuf عملکردش توی مچ کردن قطعات و میزان رضایت مشتری زیاد خوب نبوده

و سوال بعدی:
کلا نظرتون رو میخوام در مورد amd رایزن بدونم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید جسارته بهترین مادر برد گیمینگ از لحاظ جنس و نسل بعد دو هک ساپورو کنه کراس گرافیک هن باشه معرفی می کنید و قیمتش وبعد جسارتا اقا فرشی ایا می شه ازssdبه عنوان حافظه مجازی رم استفاده کرده؟

من مرتب باید تاکید کنم که انتخاب یک مادربرد در یک پی‌سی نه اولویت هست و نه به تنهایی امکان‌پذیره، باید بر اساس کارکرد سیستم و بودجه‌ی کلی باشه و نه به صورت مستقل.
بدون دونستن قطعات دیگه و بودجه ی کلی هیچ مدلی پیشنهاد نخواهد شد.

از SSD در برخی تکنیک ها میشه به عنوان حافظه مجازی استفاده کرد، اما انجام این کار بر عهده‌ی سیستم عامل هست و چیزی نیست که شما انتخابش کنید یا تصمیم بگیرید. حافظه‌ی اصلی سیستم باید بر اساس ضوابط انتخاب بشه.

ممنون
از نظر مدار فاز بندی و vrm مشکلی برای i9 نداره یعنی؟
چون هیت سینک برای soc نداره این مدل

پردازنده‌های جدید به مدار فازی مادربرد متکی نیستند، اما مشخصه که پردازنده‌ی قدرتمندی مانند 9900 رو نمیشه روی مادربرد ارزون قیمت نصب کرد و انتظار هم داشت که با آخرین فرکانس تحتِ لود کار کنه و حرارتش هم بیش از حد بالا نره! مشخصه که راندمان 9900 روی برد B360 توسطِ بایوس محدود میشه تا در شرایط کنترل شده کار کنه.
اگر چنین چیزی مدنظرتون باشه باید مادربرد رده متوسط H370 یا افت قیمت کرده‌ی Z370 بخرید تا با قویترین پردازنده‌ی ممکن هم بیشترین راندمان ممکن رو بگیرید.

ممنون از پاسختون
یه سوال نظرتون در مورد این مادربرد چیه؟

مادربرد ایسوس مدل STRIX Z270H GAMING نظرم به این مادربرده

و

مادربرد گیگابایت مدل B360 HD3 rev. 1.0 نسبت به قیمتش به نظرم بد نیست

و

مادربرد ایسوس مدل STRIX Z270F GAMING اینم نظرمو جلب کرده

مادربرد ایسوس مدل STRIX Z270E GAMING

اگه امکانش هست یکی از این مادربرد ها رو که هر کدوم از نظرتون بهترن بهم پیشنهاد بدین

حقیقتا در مورد سری tuf عملکردش توی مچ کردن قطعات و میزان رضایت مشتری زیاد خوب نبوده

و سوال بعدی:
کلا نظرتون رو میخوام در مورد amd رایزن بدونم

دوست عزیز انتخاب مادربرد رو به عهده‌ی کارشناس بزارید و از جستجو کردن در انواع و اقسام مادربردهای مختلف پرهیز کنید، چون به سردرگمی منتهی خواهد شد.
مدلهایی که شما انتخاب کردید مربوط به یک نسل قدیمی هست و پردازنده های جدید رو پشتیبانی نمی کنه. همون مدلی رو که توصیه شده در نظر بگیرید.

نظرم کلا در مورد AMD عالیه و ازش متشکریم! اما در مورد پردازندش اگر اولویت خرید سیستم گیمینگ باشه هنوزم هم انتخاب اول نیست.

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
من مرتب باید تاکید کنم که انتخاب یک مادربرد در یک پی‌سی نه اولویت هست و نه به تنهایی امکان‌پذیره، باید بر اساس کارکرد سیستم و بودجه‌ی کلی باشه و نه به صورت مستقل.
بدون دونستن قطعات دیگه و بودجه ی کلی هیچ مدلی پیشنهاد نخواهد شد.

از SSD در برخی تکنیک ها میشه به عنوان حافظه مجازی استفاده کرد، اما انجام این کار بر عهده‌ی سیستم عامل هست و چیزی نیست که شما انتخابش کنید یا تصمیم بگیرید. حافظه‌ی اصلی سیستم باید بر اساس ضوابط انتخاب بشه.

پردازنده‌های جدید به مدار فازی مادربرد متکی نیستند، اما مشخصه که پردازنده‌ی قدرتمندی مانند 9900 رو نمیشه روی مادربرد ارزون قیمت نصب کرد و انتظار هم داشت که با آخرین فرکانس تحتِ لود کار کنه و حرارتش هم بیش از حد بالا نره! مشخصه که راندمان 9900 روی برد B360 توسطِ بایوس محدود میشه تا در شرایط کنترل شده کار کنه.
اگر چنین چیزی مدنظرتون باشه باید مادربرد رده متوسط H370 یا افت قیمت کرده‌ی Z370 بخرید تا با قویترین پردازنده‌ی ممکن هم بیشترین راندمان ممکن رو بگیرید.

دوست عزیز انتخاب مادربرد رو به عهده‌ی کارشناس بزارید و از جستجو کردن در انواع و اقسام مادربردهای مختلف پرهیز کنید، چون به سردرگمی منتهی خواهد شد.
مدلهایی که شما انتخاب کردید مربوط به یک نسل قدیمی هست و پردازنده های جدید رو پشتیبانی نمی کنه. همون مدلی رو که توصیه شده در نظر بگیرید.

نظرم کلا در مورد AMD عالیه و ازش متشکریم! اما در مورد پردازندش اگر اولویت خرید سیستم گیمینگ باشه هنوزم هم انتخاب اول نیست.
خیلی ممنون از اقا فرشید وسوال بعد بین سی پیو amd و intelکدوم قوی ترع به نظر شما با توجه به کاربرد خوب رایزن در این چند سال اخیر

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
دوستان سلام
من یک کارت ۵۷۰۰xt خریدم ولی مانیتورم فقط hdmi اسپورت میکنه الان میخوام یه مبدل displayport to hdmi بگیرم.
حالا یکی خریدم از دیجی هم گرفتم قیمتش هم ۵۶ بود ولی متاسفانه وقتی درایور کارت میریزم و رزولیشن میره روی ۱۰۸۰ دیگه تصویر سیاه میشه! بردم نمایندگی میگه مشکل‌از همین هست البته کارتو نگه داشتن بررسی کنند ولی گفت قطعا همینه!
خود پورت hdmi روی کارت روزای اول کار میکرد تصویر بوت نمیداد ولی تو ویندوز اوکی بود تا این مبدل رو زدم حالا دیگه اون از کار افتاده و فقط با دیسپلی پورت تصویر میده اونم تا درایور کارت میریزم میشه ۱۰۸۰ تصویر سیاه میده!!!

کسی مبدل خاصی مد نظر داره بگیرم؟ الان رسما کارته بی استفاده شده!! مانیتورم هم asus vx239 هست

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین

[/QUOTE]

یعنی هیچ کدوم نسل 9 رو ساپورت نمیکنن؟

کلا مادربرد هایی که سی پی یو 14 نانومتری ساپورت کنه یعنی نسل 9 رو ساپورت میکنه درست متوجه شدم؟

نظرتون در مورد
مادربرد ایسوس مدل TUF Z370-PRO GAMING
که از سری مادربردیه که خودتون معرفی کردین

و این مادربرد
[جدای از بحث قیمت چون میدونم گرونتره Z370 GAMING PRO CARBON AC

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر