مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
سلام
پاور مارک های trust و raidmax و master tech چطورن ؟ ( این تراست رو تاحالا نشنیدم اسمشو ولی چون ارزون بود گفتم ببینم چطوریه :) )

ebrahim122

کاربر سایت
Mar 29, 2019
24
دوست عزیز، اگه سخت نیست مدل تمام قطعات از جمله پردازنده و کیس رو بگید.
سلام
cpu:i7 4770k
mian:asus z87-plus
ram:16 gb
ssd:120
hdd:500
gpu:730 2gb
power:530 green

شما موقعی که کیس رو روشن می کنید دکمه delete بزنید تا وارد بایوس بشین اونجا گزینه defult بزنید که و cpu اورکلاک دیگه نیست و جای نگرانی هم نیست
اگر هم هنوز نگرانید برای سوختن بگید تا چند تومن میخواهید هزینه کنید تا دوستان راهنمایی کنن
سلام نهایتا 500

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام این سیستم چطوره؟
قطعاتش و همخوانی باهم و...
و اینکه بازی هارو تا چندسال ۶۰ فریم روی فول اچ دی ساپورت میکنه؟
CPU: Intel core i7 8700k
Motherboard: Gigabyte h370 hd3
Graphic card: Gigabyte GTX 1070 to Aouros
Ram: Geil pris tine 8GB ddr4 2400 mghz CL 16 2x
CPU cooler: cooler master master liquid Lite 240
HDD: Western digital blue 1TB 7200 RPM
Case fan: Green Z4
Mouse: Logitech g402 Hyperion fury
Keyboard: Logitech G213
Power: psu Green gp650b overclocking Evo platinum

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

پردازنده خیلی قوی، ولی گرافیک فقط بالا (نه عالی)، بهتر بود کارت گرافیک رو قویتر بردارید که تناسب حفظ بشه، گرافیک 1070Ti یا 1080 یا 2070
حتی میشد Core i5 8600K بردارید و گرافیک رو بالاتر ببرید.
رم بهتره 2666 یا 3000 باشه.
SSD بسیار ضروریه برای این سیستم که از قلم افتاده.

با GTX 1070 تا یکی دو سال میشه به 60 فریم در بیشتر بازیها(نه همشون) فکر کرد.

سلام
با 6 تا 7 تومن الان بهترین کارت گرافیکی که میشه تو بازار تهیه کرد چه برند و مدلهایی موجود هست ؟

GTX 1070Ti یا GTX 1080

سلام
پاور مارک های trust و raidmax و master tech چطورن ؟ ( این تراست رو تاحالا نشنیدم اسمشو ولی چون ارزون بود گفتم ببینم چطوریه :) )

از متفرقه ها بهترن، اما وقتی گرین هست دلیلی نداره که سراغ این برندها برید. ارزشش رو نداره پاور رو ارزونتر بردارید.

سلام
cpu:i7 4770k
mian:asus z87-plus
ram:16 gb
ssd:120
hdd:500
gpu:730 2gb
power:530 green

قرار بود کولینگ توصیه کنیم
بازم مدل کیس رو نگفتید که مطمئن بشیم کولینگ داخلش جا میگیره.

Thermalright Macho-02 حدود 450 هست فکر کنم.

ebrahim122

کاربر سایت
Mar 29, 2019
24

سلام مدل کیس +green magnum

سلام مدل کیس +green magnum
پردازنده خیلی قوی، ولی گرافیک فقط بالا (نه عالی)، بهتر بود کارت گرافیک رو قویتر بردارید که تناسب حفظ بشه، گرافیک 1070Ti یا 1080 یا 2070
حتی میشد Core i5 8600K بردارید و گرافیک رو بالاتر ببرید.
رم بهتره 2666 یا 3000 باشه.
SSD بسیار ضروریه برای این سیستم که از قلم افتاده.

با GTX 1070 تا یکی دو سال میشه به 60 فریم در بیشتر بازیها(نه همشون) فکر کرد.

GTX 1070Ti یا GTX 1080

از متفرقه ها بهترن، اما وقتی گرین هست دلیلی نداره که سراغ این برندها برید. ارزشش رو نداره پاور رو ارزونتر بردارید.

نظرتون در مورد NEPTWIN V2 چیه؟

آخرین ویرایش:

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,726
نام
Javad
موس و کیبردی هست که هم بی سیم باشه هم با سیم ؟!
منظورم اینه که طوری باشه وقتی باتریشون تموم شد با کابل به PC وصل کنیم باتری داخلشون هم شارژ بشه !
یه کولپد خوب هم واسه Y7000 معرفی کنید !

آخرین ویرایش:

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
سلام

پاور من کولرمستر 450 واته، اول میخواستم 4gb rx580 بردارم بعد دیدم پاور مناسبش نیست تصمیم گرفتم 570 4gb بردارم (چون الان نمیتونم هم کارت بگیرم هم پاور) بعد متوجه شدم یه مشکل دیگه هم هست اینه که مانیتور من نه دیسپلی پورت داره نه hdmi ، میخواستم ببینم با مبدل مشکلی پیش نمیاد توی خروجی تصویر ؟ یا کلا بیخیال کارت بشم (هزینه واسه مانیتور هم نمیتونم بکنم)

اصلا همین پاور مناسب این کارت هست یا من فکر میکنم مناسبه (توی سایت guru3d گفته حداقل 450)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
نظرتون در مورد NEPTWIN V2 چیه؟

با این کیس شما، مدلی که من معرفی کردم ممکنه داخلش جا نشه.
NEPTWIN V2 هم ارتفاعش 16 سانته، مطمئن نیستم به درب کیس شما گیر نکنه.

موس و کیبردی هست که هم بی سیم باشه هم با سیم ؟!
منظورم اینه که طوری باشه وقتی باتریشون تموم شد با کابل به PC وصل کنیم باتری داخلشون هم شارژ بشه !
یه کولپد خوب هم واسه Y7000 معرفی کنید !

همچین مدلی من ندیدم، یا با سیم هستن یا بدون سیم. بدون سیم ها با باتری کار می کنن و راه ارتباطشون هم بلوتوث هست.
کول‌پد هم از مدلهای DeepCool انتخاب کنید.

سلام

پاور من کولرمستر 450 واته، اول میخواستم 4gb rx580 بردارم بعد دیدم پاور مناسبش نیست تصمیم گرفتم 570 4gb بردارم (چون الان نمیتونم هم کارت بگیرم هم پاور) بعد متوجه شدم یه مشکل دیگه هم هست اینه که مانیتور من نه دیسپلی پورت داره نه hdmi ، میخواستم ببینم با مبدل مشکلی پیش نمیاد توی خروجی تصویر ؟ یا کلا بیخیال کارت بشم (هزینه واسه مانیتور هم نمیتونم بکنم)

اصلا همین پاور مناسب این کارت هست یا من فکر میکنم مناسبه (توی سایت guru3d گفته حداقل 450)

برای این کارتها باید از مبدل دیجیتال به آنالوگ اکتیو استفاده کنید که از 100 یا 150 تومن به بالا هست مدلهای با کیفیتش.
راه منطقی برای بهترین کیفیت اینه که خروجی دیجیتال بدون تبدیل به مانیتور منتقل بشه. مانیتوری که حداقل یک ورودی HDMI نداشته باشه، نمی تونه بهترین کیفیت تصویری رو از کارتهای نسل جدید بگیره.

پاور هم کمترین مدل قابل توصیه برای کارت گرافیک هست. اما حیفه که قدرت کارت گرافیک رو فدای توان پاور کنید، باید برعکس باشه.

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
143
نام
مازیار
این سیستم تا چند سال جواب میده؟قیمتش چنده؟
رم:8GB
پردازنده: AMD RYZEN 1600
مادربورد:B 350 AM4
کارت گرافیک:GTX 1050(دست دوم)

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
برای این کارتها باید از مبدل دیجیتال به آنالوگ اکتیو استفاده کنید که از 100 یا 150 تومن به بالا هست مدلهای با کیفیتش.
راه منطقی برای بهترین کیفیت اینه که خروجی دیجیتال بدون تبدیل به مانیتور منتقل بشه. مانیتوری که حداقل یک ورودی HDMI نداشته باشه، نمی تونه بهترین کیفیت تصویری رو از کارتهای نسل جدید بگیره.

پاور هم کمترین مدل قابل توصیه برای کارت گرافیک هست. اما حیفه که قدرت کارت گرافیک رو فدای توان پاور کنید، باید برعکس باشه.

اون که 100% ولی خب قیمتا یه جوری رفته بالا که کف آدم میبره، وقتی پاوری که همین پارسال گرفتم 230 الان شده 500 واقعا برام سخته که دوباره حدود 600 بدم یه پاور مناسب گرافیک قویتر بگیرم یا اینکه مانیتور رو عوض کنم ، گفتم الان که میتونم حداقل گرافیک رو یه ارتقاعی بدم تا بعد که یه فکری به حال پاور و مانیتور بکنم (سوای اینکه دیگه مثل قدیم هم اهل بازی نیستم و فقط واسه سرگرمی یکم بازی میکنم)
کارت فعلیم هم که در واقع گرافیک مجتمعه (ryzen 5 2400g)

منظورتون از اینکه کیفیت تصویر رو از کارت بگیره به خاطر پایین بودن رزولوشنه یا اینکه این مبدلها کیفیت رو کم میکنن؟
تا حدود 2.5 میتونم هزینه کنم که فکر کنم همون کارت و یه مبدل همین حدودا بشه درسته؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
اگه درب کیس باز بزارم مشکلی پیش میاد ؟عرض کیس اندازه زدم 20 سانت

توصیه نمیشه درب کیس رو باز بزارید. جریان درست انتقال هوا و تهویه بهم میخوره و به علاوه به سرعت هم گرد و غبار میگیرند سیستم های خنک کننده و فن‌ها.
اون 20 سانت بخشیش برای پشت کیس، سینی مادربرد و پایه ها اشغال شده.

این سیستم تا چند سال جواب میده؟قیمتش چنده؟
رم:8GB
پردازنده: AMD RYZEN 1600
مادربورد:B 350 AM4
کارت گرافیک:GTX 1050(دست دوم)

همین الان هم کارت 1050 رده پایین هست و برخی بازیها رو فقط با تنظیمات پایین تر جواب میده.
برای یک سال روی راندمان مناسبش میشه حساب کرد.

اون که 100% ولی خب قیمتا یه جوری رفته بالا که کف آدم میبره، وقتی پاوری که همین پارسال گرفتم 230 الان شده 500 واقعا برام سخته که دوباره حدود 600 بدم یه پاور مناسب گرافیک قویتر بگیرم یا اینکه مانیتور رو عوض کنم ، گفتم الان که میتونم حداقل گرافیک رو یه ارتقاعی بدم تا بعد که یه فکری به حال پاور و مانیتور بکنم (سوای اینکه دیگه مثل قدیم هم اهل بازی نیستم و فقط واسه سرگرمی یکم بازی میکنم)
کارت فعلیم هم که در واقع گرافیک مجتمعه (ryzen 5 2400g)

منظورتون از اینکه کیفیت تصویر رو از کارت بگیره به خاطر پایین بودن رزولوشنه یا اینکه این مبدلها کیفیت رو کم میکنن؟
تا حدود 2.5 میتونم هزینه کنم که فکر کنم همون کارت و یه مبدل همین حدودا بشه درسته؟

مبدلها به هر حال مقداری کیفیت رو کم میکنن.
با بودجه ای که دارید بهترین کار همون خرید کارت گرافیک و یه مبدل با کیفیت هست. مبدل HDMI به VGA بخرید.

• Like
Reactions: pc fan and saeed_sg

ebrahim122

کاربر سایت
Mar 29, 2019
24
توصیه نمیشه درب کیس رو باز بزارید. جریان درست انتقال هوا و تهویه بهم میخوره و به علاوه به سرعت هم گرد و غبار میگیرند سیستم های خنک کننده و فن‌ها.
اون 20 سانت بخشیش برای پشت کیس، سینی مادربرد و پایه ها اشغال شده.
این جور باشه باید کیس عوض کنم!حالا به نظر شما کیس عوض کنم یا یه خننک کننده متناسب با این کیس بگیرم؟ا
Macho Rev.A(BW) – Thermalright
طبق لینک بالا اگه درست مدل خنک کننده ای که معرفی کردید پیدا کرده باشم 162میلی متر از عرض کیس میخاد درسته؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
این جور باشه باید کیس عوض کنم!حالا به نظر شما کیس عوض کنم یا یه خننک کننده متناسب با این کیس بگیرم؟ا
Macho Rev.A(BW) – Thermalright
طبق لینک بالا اگه درست مدل خنک کننده ای که معرفی کردید پیدا کرده باشم 162میلی متر از عرض کیس میخاد درسته؟

خیر، بهتره کولینگ متناسب با ارتفاع کیس انتخاب کنید. ThermalRight True Spirit 120M توصیه میشه. حدود 350 تومن هست.
Cooler Master GEMINII M5 هم همین قیمته.

ebrahim122

کاربر سایت
Mar 29, 2019
24
خیر، بهتره کولینگ متناسب با ارتفاع کیس انتخاب کنید. ThermalRight True Spirit 120M توصیه میشه. حدود 350 تومن هست.
Cooler Master GEMINII M5 هم همین قیمته.
ممنون بابت کمکتون،ولی فک کنم قبلی که گفته بودیم خیلی بهتره تو توضیحات نوشته برای کارای اورکلاک و... حالا نمیدونم در چه حد واقعیت باشه ،کیس که اندازه زدم برام 18سانت مفید میمونه و ارتفاع این 16/5.
1/5 سانت فاصله با درب کیس مشکل ایجاد نمیکنه؟البته روبروی cpu روی درب کیس سوراخ،سوراخ ،فک کنم جای نصب فن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر