مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
درود خدمت آقا فرشيد گل و ساير دوستان
اقا واسه ٤تا قطعه زير تا نهايتا سقف ١.٥ ميخوام هزينه كنم، لطف ميكنيد اگه راهنمايي كنيد:
پردازنده
مادربرد
رم
كارت گرافيك
فقط تو پردازنده هم اينتل پيشنهاد بديد هم اي ام دي، تا جايي هم كه امكانش هست بروز باشن، يني مثلا اگه اينتله اگه به بودجم ميخوره از نسل آخر پردازنده هاش يعني اسكاي ليك باشه و رم هم DDR 4، يا گرافيك پيشنهادي از آخرين نسل انويديا و اي ام دي باشه(اگه ميشه از هر دو پيشنهاد بديد خودم نظرم بيشتر رو اي ام دي ـه)
پ.ن: ميدونم بودجم كمه و توقعم هم زياده ولي چاره اي نيست وجدانا!
پ.ن ٢: آقا فرشيد اگه ميشه شماره يا آيدي تلگرامت رو خصوصي بهم بده.

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
لطفا جواب بدید
من این سیستم رو تازه خریدم میخواستم بدونم چه پاوری بندازم که مشکل ایجاد نشه و ارزون هم باشه
cpu : core i 5 6400
motherboard : z170 pro gaming
ram : 8 ddr4 2400mhz
graphic : radeon rx 460 2gb
هارد هم 1 ترا گرفتم با 2 تا فن با درایو, و دیگه چی لازم هست بگیرم و سوال دیگم اینه که اصلا اینها به هم میخورن چون من با اطلاعات دستو پا شکسته اینارو گرفتم و ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
HP LaserJet P1102W پایین ترین مدل موجود هست؟ قیمت چقدر هست؟

بله، پایین ترین مدل لیزری هست و البته پر استفاده. فقط الکی گرون شده و خرید مدلهای مشابه از سامسونگ و Canon هم توصیه میشه.

درود خدمت آقا فرشيد گل و ساير دوستان
اقا واسه ٤تا قطعه زير تا نهايتا سقف ١.٥ ميخوام هزينه كنم، لطف ميكنيد اگه راهنمايي كنيد:
پردازنده
مادربرد
رم
كارت گرافيك
فقط تو پردازنده هم اينتل پيشنهاد بديد هم اي ام دي، تا جايي هم كه امكانش هست بروز باشن، يني مثلا اگه اينتله اگه به بودجم ميخوره از نسل آخر پردازنده هاش يعني اسكاي ليك باشه و رم هم DDR 4، يا گرافيك پيشنهادي از آخرين نسل انويديا و اي ام دي باشه(اگه ميشه از هر دو پيشنهاد بديد خودم نظرم بيشتر رو اي ام دي ـه)
پ.ن: ميدونم بودجم كمه و توقعم هم زياده ولي چاره اي نيست وجدانا!
پ.ن ٢: آقا فرشيد اگه ميشه شماره يا آيدي تلگرامت رو خصوصي بهم بده.

Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GTX 960 4GB DDR5 VGA

از AMD چیزی توصیه نمیشه.

لطفا جواب بدید
من این سیستم رو تازه خریدم میخواستم بدونم چه پاوری بندازم که مشکل ایجاد نشه و ارزون هم باشه
cpu : core i 5 6400
motherboard : z170 pro gaming
ram : 8 ddr4 2400mhz
graphic : radeon rx 460 2gb
هارد هم 1 ترا گرفتم با 2 تا فن با درایو, و دیگه چی لازم هست بگیرم و سوال دیگم اینه که اصلا اینها به هم میخورن چون من با اطلاعات دستو پا شکسته اینارو گرفتم و ممنون

شما قبل از اینکه بخری باید می پرسیدی ببینی چه ترکیبی مناسبه، نه الان که خریدی
اولین چیزی که به نظر میرسه اینکه سیستم بالانس مناسبی نداره و انگار که به جای بازی برای پردازش یا محاسبات سنگین در نظر گرفته شده، وگرنه گرافیک باید قویتر میشد و پردازنده ضعیفتر

پاور هم یه 500 وات به بالا یا ترجیحا 550 وات کفایت می کنه. از برند گرین.

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
GTX 960 4GB DDR5 VGA

از AMD چیزی توصیه نمیشه.

ممنون
فقط یه چیزی رو یادم رفت بگم اونم اینه که من این سیستم رو واسه گیم نمیخوام یعنی نه که نخوام ولی بیشتر میخوام CPUـم قدرتمند باشه.(یکی از دلایل ارتقا سیستمم هم بیشتر بخاطر پردازنده و مقدار رمه)
اگه بشه پردازنده رو Core i5 کرد(از نسل اسکای لیک باشه که خیلی خوبه ولی هسول هم بود موردی نداره)از اونور کارت گرافیک رو یه چیز ارزونتر بگیرم(اگه میشه AMD هم پیشنهاد بده چون اولویتم با اونه)و رم هم 8 گیگ DDR 4 ارزونتر مثل HyperX Fury اونوقت چطور میشه؟
حالا ما گفتیم 1.500 ولی هر چی کمتر بهتر, اوضام بیریخته یکم!:D

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
سلام فرشید جان
آقا من این ها رو میخوام بفروشم سیستم جدید بگیرم این ها رو چند بر میدارن؟
اگه بتونی هر کدوم جدا بگی ممنون میشم.

CPU:AMD Phenom II X6 1090T
MB:Gigabyte 890FXA-UD7
RAM:Corrsair Dominator 2x4GB 1600 CL8
CPU COOLER:Cooler Master Hyper 212 Plus
POWER:Cooler Master 700 watt UCP Ultimate
CASE:Cooler Master HAF 932

بعد این سیستم خوب هست انتخاب کردم؟

Attachments

• Capturedfgddsg.JPG
    Capturedfgddsg.JPG
    67.4 KB · مشاهده: 9
آخرین ویرایش:

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
سلام، اگر زحمتی نیست در مورد سیستم زیر نظر بدید، قطعات مچ هستند یا نه؟
مانیتور ایسوس 22 اینچ VX228H
دی وی دی رایتر سامسونگ 24X
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD
پاور اف اس پی HYPER 600W
سی پی یو اینتل i5 6600 اسکای لیک
کیس گرین X Plus Eagle
رم جی اسکیل Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4
مادربرد ام اس آی H170 GAMING M3
سوال دیگه اینکه ایراد نداره این سیستم رو بخرم و یه مدت بعد گرافیک رو اضافه کنم؟ دیدم این مین بورد گرافیک آن برد داره مشکلی پیش نماید؟ بعد نظرتون در مورد مین بورد چیه؟ همینجوری انتخابش کردم.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
سلام
فرشید جان یه سیستم بیس. واسه هاست میخوام. میخوام روش لینوکس سرور ران کنم. با در نظر گرفتم کمترین هزینه ممکن یه سیستم معرفی کن لطفا.

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام فرشید جان..ازت یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم کمکم کنی.
دو تا لپ تاپ یه فروشنده ای داره میخوام ببینم کدوم یکی ارزش بیشتری داره؟...یکی asus K555DG FX8800 یکی دیگه هم ASUS X555YI A8
درسته اختلاف قیمت زیادی دارن ولی من برای کارهای گرافیکی و کار با نرم افزارهایی مث افتر افکت و فوتوشاپ و مونتاژ میخوام...میخوام عمری کار کنه و مشکل خاصی ازش در نیاد.
یه خواهش دیگم داشتم اینکه با توجه به کاری که من میخوام با لپ تاپ انجام بدم تا 3 تومن خودت چی پیشنهاد میدی؟....فوق العاده ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
فقط یه چیزی رو یادم رفت بگم اونم اینه که من این سیستم رو واسه گیم نمیخوام یعنی نه که نخوام ولی بیشتر میخوام CPUـم قدرتمند باشه.(یکی از دلایل ارتقا سیستمم هم بیشتر بخاطر پردازنده و مقدار رمه)
اگه بشه پردازنده رو Core i5 کرد(از نسل اسکای لیک باشه که خیلی خوبه ولی هسول هم بود موردی نداره)از اونور کارت گرافیک رو یه چیز ارزونتر بگیرم(اگه میشه AMD هم پیشنهاد بده چون اولویتم با اونه)و رم هم 8 گیگ DDR 4 ارزونتر مثل HyperX Fury اونوقت چطور میشه؟
حالا ما گفتیم 1.500 ولی هر چی کمتر بهتر, اوضام بیریخته یکم!:D

Intel Core i5 6500 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
GT 640 2GB DDR5 VGA

از AMD چیزی توصیه نمیشه. یعنی نداریم! چه اولویتت باشه چه نباشه.

سلام فرشید جان
آقا من این ها رو میخوام بفروشم سیستم جدید بگیرم این ها رو چند بر میدارن؟
اگه بتونی هر کدوم جدا بگی ممنون میشم.

CPU:AMD Phenom II X6 1090T
MB:Gigabyte 890FXA-UD7
RAM:Corrsair Dominator 2x4GB 1600 CL8
CPU COOLER:Cooler Master Hyper 212 Plus
POWER:Cooler Master 700 watt UCP Ultimate
CASE:Cooler Master HAF 932

بعد این سیستم خوب هست انتخاب کردم؟

CPU:AMD Phenom II X6 1090T 300T
MB:Gigabyte 890FXA-UD7 250T
RAM:Corrsair Dominator 2x4GB 1600 CL8 120T
CPU COOLER:Cooler Master Hyper 212 Plus 100T
POWER:Cooler Master 700 watt UCP Ultimate 400T
CASE:Cooler Master HAF 932 500T

سلام، اگر زحمتی نیست در مورد سیستم زیر نظر بدید، قطعات مچ هستند یا نه؟
مانیتور ایسوس 22 اینچ VX228H
دی وی دی رایتر سامسونگ 24X
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD
پاور اف اس پی HYPER 600W
سی پی یو اینتل i5 6600 اسکای لیک
کیس گرین X Plus Eagle
رم جی اسکیل Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4
مادربرد ام اس آی H170 GAMING M3
سوال دیگه اینکه ایراد نداره این سیستم رو بخرم و یه مدت بعد گرافیک رو اضافه کنم؟ دیدم این مین بورد گرافیک آن برد داره مشکلی پیش نماید؟ بعد نظرتون در مورد مین بورد چیه؟ همینجوری انتخابش کردم.

قطعات خوبه ولی کیس ممکنه محدودیت ایجاد کنه ، بعدا نشه هر کارت گرافیکی رو داخلش نصب کرد. یه کیس X2 بخرید بهتر هست.
از گرافیک آنبردش می شه موقت استفاده کرد، اما بعدا که کارت گذاشتید بهتره ویندوز رو از اول نصب کنید.

سلام
فرشید جان یه سیستم بیس. واسه هاست میخوام. میخوام روش لینوکس سرور ران کنم. با در نظر گرفتم کمترین هزینه ممکن یه سیستم معرفی کن لطفا.

بستگی به خودتون داره، هم یه PC یک و نیم میلیونی رو میشه براش در نظر گرفت و هم یه سرور 5 میلیونی رو. فرقشون اینه که اولی ممکنه سایت رو تضمینی بالا نیاره یا ریستارت بشه مکرر و دومی به خاطر پاور و قطعات حرفه‌ای چند سال هم روشن بمونه.

قیمت مدل نام قطعه
٣۹۰ هزار تومان Intel Core i3 6100 CPU
۲۸۰ هزار تومان ASUS H110M-C MotherBoard
۲۱۰ هزار تومان 2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
۴۹۰ هزار تومان Asus R7 360 OC 2GB DDR5 VGA
۱۶۰ هزار تومان Seagate 7200 64MB 1TB HDD
۶۰ هزار تومان Samsung 24X SATA ODD
۱۷۰ هزار تومان GREEN 480A-ES Power
۱۰۰ هزار تومان Green PARS Case
یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان جمع کل‌ (تومان) ---

سلام فرشید جان..ازت یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم کمکم کنی.
دو تا لپ تاپ یه فروشنده ای داره میخوام ببینم کدوم یکی ارزش بیشتری داره؟...یکی asus K555DG FX8800 یکی دیگه هم ASUS X555YI A8
درسته اختلاف قیمت زیادی دارن ولی من برای کارهای گرافیکی و کار با نرم افزارهایی مث افتر افکت و فوتوشاپ و مونتاژ میخوام...میخوام عمری کار کنه و مشکل خاصی ازش در نیاد.
یه خواهش دیگم داشتم اینکه با توجه به کاری که من میخوام با لپ تاپ انجام بدم تا 3 تومن خودت چی پیشنهاد میدی؟....فوق العاده ممنون

با این انتظاراتی که داری خیلی اشتباهه اگر بخوای لپ تاپی با پردازنده و گرافیک AMD برداری. کلا انتخابها رو روی مدلی با پردازنده ی قوی Core i7 بزار و تراشه های گرافیکی انویدیا.
مدل ASUS K550VX می تونه یه انتخاب مناسب باشه .

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
فرشیدجان قصد تعویض SSDم رو با یه مدل جدید دارم. مدل فعلی‌م Corsair Force GT 120GB هست. یه مدل 250گیگ از سری 850 سامسونگ.
اختلاف سرعت و کارکرد بین EVO 250GB و PRO 256GB انقدر هست که حدود 140بیشتر هزینه کنم و PRO رو بگیرم؟
کاربردش برام بوت سریع ویندوز به همراه و نرم‌افزارهای عمومی و شاید یکی دو عنوان بازی.

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
دوستان يه سوال الان به نظرتون زمان مناسبي براي خريد سيستم هست از حهت اين كه قراره چند ماه ديگه cpu جديد اينتل بياد؟
يا به نظرتون فرقي اونقدر توي راندمان نميكنه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
فرشیدجان قصد تعویض SSDم رو با یه مدل جدید دارم. مدل فعلی‌م Corsair Force GT 120GB هست. یه مدل 250گیگ از سری 850 سامسونگ.
اختلاف سرعت و کارکرد بین EVO 250GB و PRO 256GB انقدر هست که حدود 140بیشتر هزینه کنم و PRO رو بگیرم؟
کاربردش برام بوت سریع ویندوز به همراه و نرم‌افزارهای عمومی و شاید یکی دو عنوان بازی.

قطعا ارزش تفاوت قیمتش رو داره، اما همه چیز که فقط سرعت بوت نیست و همیشه هم توی اون پروسه سرعت واقعی SSD رو نخواهید دید
اما در جاهای دیگه تفاوت سرعت مشخص خواهد بود.

دوستان يه سوال الان به نظرتون زمان مناسبي براي خريد سيستم هست از حهت اين كه قراره چند ماه ديگه cpu جديد اينتل بياد؟
يا به نظرتون فرقي اونقدر توي راندمان نميكنه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

توی این مدت که قطعات مرتب دارن گرون میشن و دورنمایی هم از ثبات قیمت و بازار در دست نیست. پردازنده های جدی هم قرار نیست تحول خاصی ایجاد کنن و همین که کارتهای گرافیک نسل جدید موجود هستن خیلی مهمتر از پردازنده های جدید هست. توی بازی تفاوت محسوسی نخواهید دید.

• Like
Reactions: msbazicenter

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
سلام
اینا رو بخوام بفروشم چقدر برمیدارن.
Processor:
Intel Core i7 2600k
Motherboard:
P8Z68V - PRO
Memory:
CORSAIR DDR3 1600 8GB
Graphic Card:
Nvidia Geforce GTX 580 MSI twin forza
Hard Drive:
2X SSD60 gig & 2X SSD 120 gig ocz

Power Supply:
GREEN 1035W
Case:
GREEN X9

Sound Card:
SOUND BLASTER CREATIVE

salamkaka

کاربر سایت
May 18, 2007
520
نام
MoHaMmAD
سلام
سیستم فعلی من اینه:
CPU : Corei3 530
MB: Asus P7P55D LE
Ram: 4Gig DDR3
GPU : GTS 250
مانیتور هم ۱۹ اینچ
الان بخوام تا حداکثر ۱یا ۲ سال دیگه بازی هارو بتونم بازی کنم چی پیشنهاد میدین.البته در حد تنظیمات فول و اینا نمیخوام.
در حد همین مانیتور ۱۹ اینچ و تنظیمات متوسط یا متوسط به بالا شد هم چه بهتر...
کارت گرافیک رو که قطعا باید عوض کنم( در حدود ۵۰۰ تومن مثل ایسوس GT 740 OC-2GD5 یا گالکس همین مدل خوبه به نظرتون؟) در مورد بقیه نظر بدین ممنون میشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر