مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Dexter-67

کاربر سایت
Jun 22, 2007
650
نام
OmidPrime
من هیچ وقت برای SSD این مدلها رو توصیه نمی کنم، تنها مدل مطلوب من SAMSUNG 850 EVO 120 هست که 250 تومنه
در تمام سیستمهای معرفی شده که SSD دارن هم یک هارددیسک سی گیت از همون مدل رو در کنارشون معرفی کردم، اگر کمترین مشکلی بود واقعا دلیلی داشت توصیه کنم و نگم؟!

به جز این فقط سری گرین از وسترن رو برای کاربرانی که نیاز به آرشیو یا ذخیره ی برنامه ها و مدیا دارند توصیه می کنم، وگرنه برای اجرای برنامه ها و بازیها همون مدل سی گیت با ظرفیت یک تا 3 ترابایت توصیه میشه.
هارد سی گیت مدل Seagate Surveillance HDD با ظرفیت 2 ترابایت جهت نصب ویندوز و اجرای بازی مناسب هست ؟

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
برای یکی از آشنا ها سیستم بازی میخوام جمع کنم که به روز باشه.
میخواد همه بازی های قبل این تاریخ رو راحت بتونه با فریم خوب و بالا بازی کنه. بازی هایی که بعدآ میخواد بیاد بیرون مهم نیست بتونه بازی کنه یا نه مثلا همین battlefield 1 . کلآ همه بازی ها رو مثلآ بعد 4 سال جمع میکنه یه سیستم میبنده بازی میکنه . میگه اینطوری براش ارزونتر میافته.
تا دو تومن میخواد هزینه کنه اگه کمتر بشه چه بهتر.
مانیتور و پاور و موس و کیبورد و اسپیکرم داره.
این پاورشه که من بهش دادم:
www.green-case.com/products/power/GP600A-HP.html
اینم مانیتورشه که قدیمیه من بهش گفتم عوض کن اما اصرار داره عوض نمیکنه و نمیخواهد پول پای مانیتور بده میگه این یکی از بهترین مانیتور هاست.
LG LCD Monitor W2261VP
خلاصه که شدیدا به یاری شما نیازمندیم. :D

سوالتون مفهوم نیست کاملا
اگر این قطعات رو می خواید ارتقا بدید که باید پردازنده و مادربرد رو با هم عوض کنید، اگر منظورتون اینه که کدومشون گلوگاه هستن که فعلا هیچ کدوم گلوگاه جدی نیستن به جز رم که فرکانسش پایینه. و البته باز هم بدون ارتقای پردازنده و مادربرد ارزش ارتقا نداره.
آقا فرشید میشه در مورد گلوگاه توضیح بدید که چیه و چطوری ایجاد میشه و از کجا میشه فهمید سیستم گلوگاه داره یا نه؟

دوستای گلم یه سوال دیگه.
به طور کلی سی پی های 2 یا 4 هسته ای نسل جدید قوی تر از سی پی یو های 6 یا 8 هسته ای نسل های قبل هستند؟
مثلآ سی پی یو core i3 نسل 6 برای بازی هایی که سی پی یو core i7 نسل 3 میخواد کافیه؟ یا مثلآ سی پی یو core i5 نسل 5 جواب گویی بازی های با سی پی یو core i7 نسل 4 هست؟

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان

میخوام شروع به بازیسازی کنم به نظرتون چه گرافیکی و چه پردازنده ای بگیرم ؟

CPU: Core i7 6700
ASUS H170 PRO Gaming/ GigaByte H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
GTX 1060 OC 6GB VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 120GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP750B-OC+ Platinum Power
Cooler Master CM 690 III Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5 میلیون

فرشید جان بی زحمت میشه یه مانیتور مخصوص گیم هم برا همین سیستم که گفتی معرفی کنی ممنون , بودجه هم تا 1 میلیون.

ممنون

تا یک میلیون که مدلای گیمینگ تفاوت زیادی با مدلای معمولی ندارن، اما ASUS VX238H/248H یا Samsung Full HD S24D595 Plus توصیه میشه.

هارد سی گیت مدل Seagate Surveillance HDD با ظرفیت 2 ترابایت جهت نصب ویندوز و اجرای بازی مناسب هست ؟

خیر، از اسمشم معلومه که برای دوربین های امنیتی و ضبط یکسره ی ویدیو بهینه سازی شده. از همون مدلی که همیشه توصیه می کنیم بخرید.

برای یکی از آشنا ها سیستم بازی میخوام جمع کنم که به روز باشه.
میخواد همه بازی های قبل این تاریخ رو راحت بتونه با فریم خوب و بالا بازی کنه. بازی هایی که بعدآ میخواد بیاد بیرون مهم نیست بتونه بازی کنه یا نه مثلا همین battlefield 1 . کلآ همه بازی ها رو مثلآ بعد 4 سال جمع میکنه یه سیستم میبنده بازی میکنه . میگه اینطوری براش ارزونتر میافته.
تا دو تومن میخواد هزینه کنه اگه کمتر بشه چه بهتر.
مانیتور و پاور و موس و کیبورد و اسپیکرم داره.
این پاورشه که من بهش دادم:
www.green-case.com/products/power/GP600A-HP.html
اینم مانیتورشه که قدیمیه من بهش گفتم عوض کن اما اصرار داره عوض نمیکنه و نمیخواهد پول پای مانیتور بده میگه این یکی از بهترین مانیتور هاست.
LG LCD Monitor W2261VP
خلاصه که شدیدا به یاری شما نیازمندیم. :D

آقا فرشید میشه در مورد گلوگاه توضیح بدید که چیه و چطوری ایجاد میشه و از کجا میشه فهمید سیستم گلوگاه داره یا نه؟

قطعات کامپیوتر مشمول قانون عتیقه ها نمیشن فکر کنم.

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
MSI GTX 960 OC Gaming TF V 4GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2400

دوستای گلم یه سوال دیگه.
به طور کلی سی پی های 2 یا 4 هسته ای نسل جدید قوی تر از سی پی یو های 6 یا 8 هسته ای نسل های قبل هستند؟
مثلآ سی پی یو core i3 نسل 6 برای بازی هایی که سی پی یو core i7 نسل 3 میخواد کافیه؟ یا مثلآ سی پی یو core i5 نسل 5 جواب گویی بازی های با سی پی یو core i7 نسل 4 هست؟

همیشه اینجوری نیست، اما در برخی برنامه ها یا بازیها که به سرعت تک هسته ها وابسته تر هستند گاهی اوقات این قضیه صحت پیدا می کنه.

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
قطعات کامپیوتر مشمول قانون عتیقه ها نمیشن فکر کنم.

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
MSI GTX 960 OC Gaming TF V 4GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2400

همیشه اینجوری نیست، اما در برخی برنامه ها یا بازیها که به سرعت تک هسته ها وابسته تر هستند گاهی اوقات این قضیه صحت پیدا می کنه.

آقا فرشید با ما را بیا.
خدا شاهده من از وضعیت طرف اطلاع دارم. برای پسرش داره سیستم جمع میکنه و تو مضیقه مالی هست اگه راه داشت میگفتم 1500 ولی میدونم کیس گیم نمیشه با این قیمت جمع کرد به طرف گفتم با دو تومن قول میدم یه سیستم خوب برات جمع و جور کنم.
به نظرتون نسل 4 جوابگوی کارش نیست تا از هزینه مادربرد و سی پی یو کم کنیم؟
یه چندتا قطعه رو جا به جا کنید با برند ها و مدل های پایین تر.

میدونم همیشه استثنا هست ولی به صورت یه قانون کلی در اکثر مواقع کاری که سی پی های 6 یا 8 هسته ای انجام میدادند رو سی پی های 2 یا 4 هسته ای نسل بعد میتونند انجام بدن؟ مخصوصا تو گیمینگ؟
مثلآ همین battlefield 1 با سی پی یو 4 هسته ای نسل 6 میشه بازیش کرد اما با سی پی یو 8 هسته ای نسل 4 میشه بهتر بازیش کرد!
این یه استثنا هست . تو دنیای گیمینگ چندتا از این استثنا ها هست؟

Last edited by a moderator:

mojtaba m

کاربر سایت
Aug 31, 2010
57
سلام دوستان یه سوال داشتم ببخشید جایی پیدا نکردم اینجا مطرح می کنم
اگه از خروجی HDMI روی لپ تاپ برای گرفتن تصویر روی یه TV استفاده کنم می تونم همون عمل کرد که روی مانیتور خود لپ تاپ می گیرم رو روی TV هم داشته باشم در رزولیشن برابر یا نه چون دو جا داره خروجی می ده کارت گرافیک کم میاره . اگه این جوره راهی هست که فقط روی TV خروجی داشته باشیم و مانیتور لپ تاپ خاموش باشه ؟ و عمل کرد مشابه مانیتور داشته باشه .
برای کارتی مثل GTX 960m می تونم راحت به جای مانیتور خود لپ تاپ از TV استفاده کنم .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید با ما را بیا.
خدا شاهده من از وضعیت طرف اطلاع دارم. برای پسرش داره سیستم جمع میکنه و تو مضیقه مالی هست اگه راه داشت میگفتم 1500 ولی میدونم کیس گیم نمیشه با این قیمت جمع کرد به طرف گفتم با دو تومن قول میدم یه سیستم خوب برات جمع و جور کنم.
به نظرتون نسل 4 جوابگوی کارش نیست تا از هزینه مادربرد و سی پی یو کم کنیم؟
یه چندتا قطعه رو جا به جا کنید با برند ها و مدل های پایین تر.

٣۹۰ هزار تومان Intel Core i3 6100 CPU
۲۸۰ هزار تومان ASUS H110M-C MotherBoard
۲۱۰ هزار تومان 2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
۴۹۰ هزار تومان Asus R7 360 OC 2GB DDR5 VGA
۱۶۰ هزار تومان Seagate 7200 64MB 1TB HDD
۶۰ هزار تومان Samsung 24X SATA ODD
۱۷۰ هزار تومان GREEN 480A-ES Power
۱۰۰ هزار تومان Green PARS Case
یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان جمع کل‌ (تومان) ---

میدونم همیشه استثنا هست ولی به صورت یه قانون کلی در اکثر مواقع کاری که سی پی های 6 یا 8 هسته ای انجام میدادند رو سی پی های 2 یا 4 هسته ای نسل بعد میتونند انجام بدن؟ مخصوصا تو گیمینگ؟
مثلآ همین battlefield 1 با سی پی یو 4 هسته ای نسل 6 میشه بازیش کرد اما با سی پی یو 8 هسته ای نسل 4 میشه بهتر بازیش کرد!
این یه استثنا هست . تو دنیای گیمینگ چندتا از این استثنا ها هست؟

شاید به 10 مورد هم نرسه فعلا،
بتل 1، GTA V، FIFA 2017، Deus EX.... اینا برخی نمونه ها هستن.

سلام دوستان یه سوال داشتم ببخشید جایی پیدا نکردم اینجا مطرح می کنم
اگه از خروجی HDMI روی لپ تاپ برای گرفتن تصویر روی یه TV استفاده کنم می تونم همون عمل کرد که روی مانیتور خود لپ تاپ می گیرم رو روی TV هم داشته باشم در رزولیشن برابر یا نه چون دو جا داره خروجی می ده کارت گرافیک کم میاره . اگه این جوره راهی هست که فقط روی TV خروجی داشته باشیم و مانیتور لپ تاپ خاموش باشه ؟ و عمل کرد مشابه مانیتور داشته باشه .
برای کارتی مثل GTX 960m می تونم راحت به جای مانیتور خود لپ تاپ از TV استفاده کنم .

بله، قاعدتا باید بتونید
فقط خروجی نمایشگر لپ تاپ رو از پنل کنترلی کارت گرافیک به صورت Mirror روی هر دو تا نمایشگر اجرا کنید.

اساتید هارد یک ترا چی بخرم برا گیم بهتره؟
سوال بعدیم اینه که پاور 600 وات گرین جوابگوی کراس فایر هست؟

جوابگوی کراس فایر چه کارتهایی؟! مصرف دو تا کارت مهم هست که جمعا چقدر میشه
هارد یک ترابایتی هم مدل سی گیت 7200 دور و 64 مگ بافر

• Like
Reactions: Play_game

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
٣۹۰ هزار تومان Intel Core i3 6100 CPU
۲۸۰ هزار تومان ASUS H110M-C MotherBoard
۲۱۰ هزار تومان 2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
۴۹۰ هزار تومان Asus R7 360 OC 2GB DDR5 VGA
۱۶۰ هزار تومان Seagate 7200 64MB 1TB HDD
۶۰ هزار تومان Samsung 24X SATA ODD
۱۷۰ هزار تومان GREEN 480A-ES Power
۱۰۰ هزار تومان Green PARS Case
یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان جمع کل‌ (تومان) ---

مرسی آقا فرشید
همین سیستم رو امروز بستیم به نظر ابر سیستم میومد. حالا رفته بازی روش نصب کنه و نتیجه اش رو بهم بگه

.:GHOST:.

کاربر سایت
Jun 6, 2013
245
سلام فرشید جان. آقا کدوم یکی از این دو تا رو توصیه میکنی ؟
1070 Gigabyte G1 Gaming
یا
1070 ASUS Strix Gaming

و نظر کلیت در مورد این مدل CPU Cooler چیه , مدل Cooler Master Hyper 612 Ver.2 CPU Cooler ؟

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان. آقا کدوم یکی از این دو تا رو توصیه میکنی ؟
1070 Gigabyte G1 Gaming
یا
1070 ASUS Strix Gaming

و نظر کلیت در مورد این مدل CPU Cooler چیه , مدل Cooler Master Hyper 612 Ver.2 CPU Cooler ؟

ممنون

هر دو تا عالین، فقط نویز تولیدی از مدل ایسوس زیر بار یه مقدار کمتر هست.
در مورد CPU Cooler هم مدلای Thermalright یا Noctua رو توصیه می کنیم،

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
سلام، میخواستم این مادربورد رو بخرم لیون کامپیوتر : ASUS H110M-C LGA1151 H110 Mainboard موجودیش تموم شد به نظرتون این مدل خوبه؟ لیون کامپیوتر : MSI H110M GAMING LGA1151 H110 Mainboard
برای سیستم i5 6500 و 8 گیگ رم و Rx480 یا GTX1060؟

من هرچی فکر میکنم مدل ایسوس سرتره. مخصوصآ به خاطر سیستم 5X Protection II که داره

.

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
دوستان رم من Corsair Vengeance 8GB 1600MHz DDR3 RAM هستش امروز خواستم یه دونه دیگه از همین رم بگیرم ولی نداشتن .بعد فروشنده این رم Crsair XMS3 8GB DDR3 1600oMHz رو گفت بگیر.الان میخواستم بدونم که این رم جدیده به رم من میخوره.بعد اختلاف قدرتشون کمه یا زیاد یا فرقی ندارن.بعد رم بهتر هم به غیر Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz هست که به رم من بخوره

با تشکر

M I R @

کاربر سایت
May 1, 2014
266
نام
AmiR
سلام فرشید خان

ببخشید یه سوال داشتم من میخوام یه پردازنده 6800K بگیرم با گرافیک 1080

ممنون میشم بگید بهترین برند گرافیک 1080 چیه ؟

مادبورد چی بگیرم ؟ ( حتما دو تا سوکت lan داشته باشه و وای فای داشته باشه )

بقیش هم ممنون میشم بگید مث رم و هارد ssd و ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر