مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

falah20

کاربر سایت
Dec 11, 2007
197
اینا توصیه میشن:

Intel Core i7 6700 CPU
Thermalright Archon/ CORSAIR H55 COOLING
ASUS H170 PRO Gaming/ GigaByte H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
MSI GTX 1070 8GB VGA

حدود 4400 درمیاد و متاسفانه اصلا هم کمتر از این نمیشه و نباید از قطعات زد.
ممنون افا فرشید..فقط این مادربردا فرکانس رمشون 2133 هست ...ایا رم 2400 یا یا بالاتر رو سابورت میکنن؟ مشکلی بیش نمیاد؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.من یه کارت گرافیک gtx960 دارم که وقتی مشخصاتش رو چک میکنم می نویسه 4013mb ولی تو بازیا 2 گیگابایت رم ظرفیت داره؟
حالا کدومش درسته؟یعنی رم این کارت گرافیک چقدره و چطور میتونم مطمعن بشم.ممنون

اون با رم اشتراکی می نویسه که خیلی کاربردی نیست، البته نمی دونم کجا رو چک کردید، اونی که توی بازی تشخیص میده دقیقتر هست
با برنامه ی GPU-Z میشه مطمئن شد کدومشه

ممنون افا فرشید..فقط این مادربردا فرکانس رمشون 2133 هست ...ایا رم 2400 یا یا بالاتر رو سابورت میکنن؟ مشکلی بیش نمیاد؟

نه مشکلی ندارن، قیمت 2400 هم همونه و فرکانس بالاتر هم با همون 2133 روی H170 و پایینتر کار می کنه.

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
سلام آقا فرشید الان مودم adsl که دوتا پورت ethernet داشته باشه .wirless هم نداشته باشه (یا اگه اون مدل ها قدیمی شده تو بازا نیست حداقل قابلیت این ذاشته باشه وایرلسش خاموش بشه یا انتش جدا بشه)چی هست؟
بعد یه سری مودم ها سرویس هایی دارن برای gaming . منظورم qos نسیت الکی یا تاثیر داره؟
با تشکر

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
سلام من قصد خرید کارت گرافیک 1060 جی تی ایکس را دارم پاور من 530 گرین هست که برق 6 پین میخوره کارت گرافیک جدید 8 پین میخوره و این پاور با تبدیل جوابگو هست یا باید پاور عوض بشه

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
سلام.
من این قطعات رو میخوام به صورت دست دوم بخرم
cpu - core i5 2310
motherboard msi Z68A-B3(G3
ASUS GeForce® GTX 760 DirectCU II bring sweet spot performance
ram Patriot 2*4 2133 CL11
به نظرتون قطعات با هم جفت و جور هستن؟
مادربرد جوابگوی این قطعات هست؟
ممنون

yashar58

کاربر سایت
Sep 28, 2010
118
سیستم مورد نیاز بتلفیلد چقدر عجیبه!
سی پی یو corei5 6600 حداقل!
هنوز 3 هفته نیس این سی پی یو خریدم روحساب اینکه تا چندسال جواب میده!هیچی نشده به فنا رفت!
و سوالی هم از اقا فرشید داشتم از سری کارتهای 1070 ظاهرا فقط msi gaming تو کیس green x3 gaming قدیمی جا میشه.درسته؟چون این کیس حداکثر کارتهای با طول 290 میلیمتر توش جا میشه واینطور که سایز کارتهای ایسوس و گیگا رو دیدم تو این کیس جا نمیشن

آخرین ویرایش:

.:GHOST:.

کاربر سایت
Jun 6, 2013
245
سلام آقا فرشید , بی زحمت یه سیستم (فقط کیس) به ما معرفی کن برا بازی , بودجه هم تا سقف 5 میلیون. فقط ODD و HDD خودم دارم نیاز نیست که تو لیست باشه.

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید الان مودم adsl که دوتا پورت ethernet داشته باشه .wirless هم نداشته باشه (یا اگه اون مدل ها قدیمی شده تو بازا نیست حداقل قابلیت این ذاشته باشه وایرلسش خاموش بشه یا انتش جدا بشه)چی هست؟
بعد یه سری مودم ها سرویس هایی دارن برای gaming . منظورم qos نسیت الکی یا تاثیر داره؟
با تشکر

تمام وایرلس روترهای فعلی رو میشه از داخل تنظیماتشون به صورت جزا به بخش Wireless رفت و غیر فعالشون کرد. بعضی مدلها دکمه ی اختصاصی وایرلس هم روی بدنه دارند، ولی کارکرد هر دوتاشون یکیه و میشه فعال یا غیر فعال کرد

مودمی که دو تا پورت LAN یدون وایرلس داشته باشه هم نداریم، یا تک پورت هست یا 4 پورت با وایرلس.
QOS هم فقط برای گیمینگ نیست، برای بسیاری از انواع داده ها مثل Vioce و استریم بکار میره، اما در مودمهای ارزون قیمت‌تر به کارکردشون نباید اطمینان کرد.

سلام من قصد خرید کارت گرافیک 1060 جی تی ایکس را دارم پاور من 530 گرین هست که برق 6 پین میخوره کارت گرافیک جدید 8 پین میخوره و این پاور با تبدیل جوابگو هست یا باید پاور عوض بشه

با تبدیل هم میشه ردیفش کرد اما اصلا توصیه نمیشه این کار. برای اطمینان خاطر پاور رو هم عوض کنید تا چنیدن سال خیالتون از بابت توان مورد نیاز قطعات راحت باشه.

سلام.
من این قطعات رو میخوام به صورت دست دوم بخرم
cpu - core i5 2310
motherboard msi Z68A-B3(G3
ASUS GeForce® GTX 760 DirectCU II bring sweet spot performance
ram Patriot 2*4 2133 CL11
به نظرتون قطعات با هم جفت و جور هستن؟
مادربرد جوابگوی این قطعات هست؟
ممنون

قطعات که مشکلی ندارن، همشون برای چندین سال پیش هستن و در دوره ی زمانی نزدیک به هم عرضه شدن.

سیستم مورد نیاز بتلفیلد چقدر عجیبه!
سی پی یو corei5 6600 حداقل!
هنوز 3 هفته نیس این سی پی یو خریدم روحساب اینکه تا چندسال جواب میده!هیچی نشده به فنا رفت!
و سوالی هم از اقا فرشید داشتم از سری کارتهای 1070 ظاهرا فقط msi gaming تو کیس green x3 gaming قدیمی جا میشه.درسته؟چون این کیس حداکثر کارتهای با طول 290 میلیمتر توش جا میشه واینطور که سایز کارتهای ایسوس و گیگا رو دیدم تو این کیس جا نمیشن

بتلفیلد یک طبق چیزی که توی نسخه ی بتاش دیدم روی پردازنده فشار سنگینی میگذاره و کسانی که از Core i5 های چند نسل قبلی استفاده میکردن توی گرفتن فریم مناسب در صحنه های سنگین مشکل داشتن!
بعدم شاید انتخاب این پردازنده علتش این بوده که Core i5 6600 خودش به تنهایی راندمانش در خیلی مواقع از Core i7 های نسل قبل در بازیها بهتر هست.

در مورد کارت گرافیک هم بله، کارت MSI از همه کوتاه تر هست، ولی مدل GIGA Xtreme Gaming هم طولش 29 سانت هست.

سلام آقا فرشید , بی زحمت یه سیستم (فقط کیس) به ما معرفی کن برا بازی , بودجه هم تا سقف 5 میلیون. فقط ODD و HDD خودم دارم نیاز نیست که تو لیست باشه.

ممنون

مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600K CPU
Thermal Right True Spirit 120M-BW COOLING
Asus Z170 Pro Gaming MotherBoard
MSI GTX 1070 OC Gaming X 8GB VGA
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case

کاربر سایت
Jun 6, 2013
245
مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600K CPU
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case

آقا فرشید اگه 1 تومن به بودجه اضافه کنم امکان تغییر کارت گرافیک به 1080 هست ؟ اگه آره کدوم مدل و برند ؟ و اینکه بنظر خودتون این کار ارزش داره ؟ اگه نه چه چیزیو از لیست بالا تغییر بدم بهتره ؟

ممنون

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
آقا فرشید عزیز کارت R9 290 برند سافایر رو چه قیمتی بخرم خوبه؟(کارکرده)
هرچی میگردم یه قیمت مشخص براش پیدا نمیکنم
این کارت قدرتش از 760 انویدیا بیشتره؟

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
سلام...
بهترین برند و مدل یه هارد اکسترنال از نظر موارد زیر کدام است؟
ایمنی در خراب نشدن هارد از جمله بدسکتور شدن و سوختن
سرعت
داغ نشدن
قیمت
خلاصه بهترین باشه...
ممنون!

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
تمام وایرلس روترهای فعلی رو میشه از داخل تنظیماتشون به صورت جزا به بخش Wireless رفت و غیر فعالشون کرد. بعضی مدلها دکمه ی اختصاصی وایرلس هم روی بدنه دارند، ولی کارکرد هر دوتاشون یکیه و میشه فعال یا غیر فعال کرد

مودمی که دو تا پورت LAN یدون وایرلس داشته باشه هم نداریم، یا تک پورت هست یا 4 پورت با وایرلس.
QOS هم فقط برای گیمینگ نیست، برای بسیاری از انواع داده ها مثل Vioce و استریم بکار میره، اما در مودمهای ارزون قیمت‌تر به کارکردشون نباید اطمینان کرد.
ممنون پس بی زحمت یه مدل چهار پورت با وایرلس
حدود قیمتش هم بی زحمت بگید
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید اگه 1 تومن به بودجه اضافه کنم امکان تغییر کارت گرافیک به 1080 هست ؟ اگه آره کدوم مدل و برند ؟ و اینکه بنظر خودتون این کار ارزش داره ؟ اگه نه چه چیزیو از لیست بالا تغییر بدم بهتره ؟

ممنون

بله که هست
از برندای MSI و ایسوس و گیگا
اگر پردازنده رو هم به 6700 تغییر بدید خوب میشه، وگرنه ضروری نیست.

آقا فرشید عزیز کارت R9 290 برند سافایر رو چه قیمتی بخرم خوبه؟(کارکرده)
هرچی میگردم یه قیمت مشخص براش پیدا نمیکنم
این کارت قدرتش از 760 انویدیا بیشتره؟

قیمت مشخص نداره چون کارت AMD همینه، نو هم نداره که بشه از روش قیمت دست دوم رو تعیین کرد، اما با توجه به سرعت و مصرفش میشه اونو هم قیمت کارت 460 تا 470 در نظر گرفت.
از GTX 760 که هیچ، از 960 هم خیلی اوقات قویتره در بازیها.

سلام...
بهترین برند و مدل یه هارد اکسترنال از نظر موارد زیر کدام است؟
ایمنی در خراب نشدن هارد از جمله بدسکتور شدن و سوختن
سرعت
داغ نشدن
قیمت
خلاصه بهترین باشه...
ممنون!

از این نظر ها تمام مدلها تقریبا یکسان هستن دوست عزیز
چیزی که باعث تمایز میشه اینه که برخی برندها مثل سی گیت و وسترن هاردای معمولی و بدون محافظ تولید می کنن و برخی برندها مثل ADATA و سلیکون پاور هم هاردای دارای محافظ در برابر ضربه و مقاوم در برابر گرد و غبار و آب تولید می کنن.

بسته به اولویت می تونید یکی از این دو نوع رو انتخاب کنید. در هر حال هارد مکانیکی همیشه ریسک خرابی داره، حتی اگر اتفاقی هم براش نیوفته، همه هم حداقل یک بار اینو تجربه می کنن.

ممنون پس بی زحمت یه مدل چهار پورت با وایرلس
حدود قیمتش هم بی زحمت بگید
با تشکر

از DLInk 2750 گرفته تا TPlink 8968 و مدلهای بالاتر از حدود 80 تومن به بالا هستن
مدل نسبتا قوی و سریع برای بازی می خوای هم TPlink 8980/8970دیگه کمترین مدل مناسب هست که حدود 180 به بالاست.

کاربر سایت
Jun 6, 2013
245
مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600K CPU
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case

فرشید جان بی زحمت میشه یه مانیتور مخصوص گیم هم برا همین سیستم که گفتی معرفی کنی ممنون , بودجه هم تا 1 میلیون.

ممنون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر