مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
با سلام خدمت دوستان
یه سری قطعه به یکی از دوستان دادم میخواستم بدونم حدودا چقدر میشه روشون قیمت گذاشت
mainboard:asus m4a785td-evo
cpu:amd phenom II X2 550
ram:2x2 Geil Value Plus
hdd:Western Digital Cavier Green 1TB
Power:Green 380A
با تشکر

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
دوستان درود ، تاپیک دیگه ای نداشتیم :

بین این مودم ها کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید؟

یه PS3 هم هست که وصل کنم بهش. یکیشون DHCP رو نداشت. فکر کنم ایسوس بود، چیزه دیگه ای هست تو این رنج ؟

Asus DSL-N12U C1 هم هست که فکر کنم ارزش پرداخت رو داشته باشه، تا نظر دوستان چی باشه؟

آخرین ویرایش:

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
سلام دوتا 980 TI با 3770K تنگنا ایجاد میکنه یا نه ؟ البته تا Ghz4.6 اور کلاک کردم
و پاوری که پاسخگو باشه هم معرفی کنید

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
با سلام خدمت دوستان
یه سری قطعه به یکی از دوستان دادم میخواستم بدونم حدودا چقدر میشه روشون قیمت گذاشت
mainboard:asus m4a785td-evo
cpu:amd phenom II X2 550
ram:2x2 Geil Value Plus
hdd:Western Digital Cavier Green 1TB
Power:Green 380A
با تشکر

حدود 400 تومن شاید

دوستان درود ، تاپیک دیگه ای نداشتیم :

بین این مودم ها کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید؟

یه PS3 هم هست که وصل کنم بهش. یکیشون DHCP رو نداشت. فکر کنم ایسوس بود، چیزه دیگه ای هست تو این رنج ؟

Asus DSL-N12U C1 هم هست که فکر کنم ارزش پرداخت رو داشته باشه، تا نظر دوستان چی باشه؟

بله N12 که خوبه، اما همه رده متوسط هستن و از نظر سرعت فرق زیادی ندارن، از نظر امکانات جانبی ممکنه تفاوت هایی داشته باشن.

من هم N12 یا بعدش 8968 رو توصیه می کنم.

سلام دوستان براى كارت گرافيك ٩٨٠ وcore i5 6400 چه پاورى مناسبه؟؟

پاور 600 وات به بالا

سلام دوتا 980 TI با 3770K تنگنا ایجاد میکنه یا نه ؟ البته تا Ghz4.6 اور کلاک کردم
و پاوری که پاسخگو باشه هم معرفی کنید

خیر، فعلا خیلی هم خوب جواب میده با این فرکانس.
پاور 650 وات به بالا باشه بهتره.

madjatter

کاربر سایت
Jul 26, 2011
18
سلام
قطعات فعلی که میخوام تعویض کنم :
Ram: 6GB(3*2GB) Corsair Diamond Series 1666
Cpu : Intel core i7 920
Main : Gigabyte GA-X58A-UD7
VGA : XFX Ati Radeon HD 5870

قطعات مد نظر :

RAM : gskiil(?)s
main : ?
CPU : i5-6600
VGA : Gyga-GTX980 G1 gaming(takhfife lion)e

قطعاتی که نمیدونم باید عوض بشه یا نه :
پاور : Green 850
کیس : Green Magnum

بودجه : 3500-3600
کاربرد : گیمینگ
ترکیب گرافیک و سی پی یو خوبه؟
رم و مین چی بردارم؟

ممنون از همه دوستان

آخرین ویرایش:

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
سلام
من این سوال هارو توی یکی از سایت های همسایه هم پرسیدم ولی متاسفانه کسی جول نداد. یه کمی ام عجله دارم باید تا قبل از عید حتما یه کولر انتخاب کنم. مشکل اینه که می خواستم واسه سیستم جدیدم یه کولر خوب انتخاب کنم ولی واقعا گیج شدم. ممنون میشم راهنمایی کنید

من این سیستمو تازه بستم که همون سیستم پیشنهادی فرشید جان هست

cpu: 6700k

vga: Gigabyte GTX 980 ti 6gb xtreme

mb: asus maximus VIII ranger

ram: ripjaws V 2x8gb 2666

case: x8 raptor

1. متاسفانه کولینگ نتونستم بگیرم چون دم عید شدیدا همه چی نایاب شده. حالا من فعلا قصد اورکلاک کردن ندارم. اگرم بخوام اورکلاک کنم احتمالا 1 یا 2 سال دیگه این کارو انجام میدم و اون هم اورکلاک خفیف و نه خیلی شدید. حالا به نظر شما به یه کولینگ خیلی قوی و high-end احتیاج دارم؟ ب

2. اگه بخوام یه کولر high-end بردارم که از الان نگران انجام سنگین ترین بازی ها طی زمان های طولانی نباشم، شما واترکولر پیشنهاد می کنین یا ایرکولر؟ مخصوصا اینکه ایرکولرهای high-end مثل Noctua nh-d15 که خودم انتخاب کردم عملکرد خیلی خوبی داره و نهایتا فرقش با بهترین واترکولرها 2 الی 3 درجه هست و حتی از خیلی از واترکولر ها هم بهتره

3. واترکولرهای AIO احتیاج به تعویض خنک کننده بعد از یه مدت خاص داره؟ چون شنیدم به مرور آب درونشون تبخیر میشه

4. توجه به اینکه واتر کولرها احتیاج به مراقبت دائم دارن و همیشه هم ریسک و خطر نشتی دارن (حتی AIO ها) و از طرفی هم یه ایرکولر high-end سنگین هست و می تونه به مرور به مادربورد فشار بیاره (یا حداثل من اینجوری توی سایت های خارجی خوندم)و در کل با توجه مشخصات سیستم و اینکه فعلا قصد اورکلاک ندارم و اگرم داشته باشم در حد خفیف تا متوسط، شما چه کولری رو پیشنهاد میدین؟ water یا air؟ high-end یا mid-range؟

مرسی. ببخشید زیاد شد.

در ضمن اگه میشه چند مدل پیشنهاد بدین چون دم عید شدیدا همه چی نایاب شده

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام
1. متاسفانه کولینگ نتونستم بگیرم چون دم عید شدیدا همه چی نایاب شده. حالا من فعلا قصد اورکلاک کردن ندارم. اگرم بخوام اورکلاک کنم احتمالا 1 یا 2 سال دیگه این کارو انجام میدم و اون هم اورکلاک خفیف و نه خیلی شدید. حالا به نظر شما به یه کولینگ خیلی قوی و high-end احتیاج دارم؟ ب

2. اگه بخوام یه کولر high-end بردارم که از الان نگران انجام سنگین ترین بازی ها طی زمان های طولانی نباشم، شما واترکولر پیشنهاد می کنین یا ایرکولر؟ مخصوصا اینکه ایرکولرهای high-end مثل Noctua nh-d15 که خودم انتخاب کردم عملکرد خیلی خوبی داره و نهایتا فرقش با بهترین واترکولرها 2 الی 3 درجه هست و حتی از خیلی از واترکولر ها هم بهتره
3. واترکولرهای AIO احتیاج به تعویض خنک کننده بعد از یه مدت خاص داره؟ چون شنیدم به مرور آب درونشون تبخیر میشه
4. توجه به اینکه واتر کولرها احتیاج به مراقبت دائم دارن و همیشه هم ریسک و خطر نشتی دارن (حتی AIO ها) و از طرفی هم یه ایرکولر high-end سنگین هست و می تونه به مرور به مادربورد فشار بیاره (یا حداثل من اینجوری توی سایت های خارجی خوندم)و در کل با توجه مشخصات سیستم و اینکه فعلا قصد اورکلاک ندارم و اگرم داشته باشم در حد خفیف تا متوسط، شما چه کولری رو پیشنهاد میدین؟ water یا air؟ high-end یا mid-range؟

مرسی. ببخشید زیاد شد.

در ضمن اگه میشه چند مدل پیشنهاد بدین چون دم عید شدیدا همه چی نایاب شده
-من منظورتون رو از AIO نمی دونم، ولی watercooler های closed loop جوری ساخته میشن که نیازی به تعویض ندارن. تبخیرش هم در حدی هست که تا سالها اصلا تاثیر نداره.
-خطر نشتی دارن ولی در حد زیر 2 درصد، اونم گارانتی خوبی دارن حداقل تو خارج و تمام قطعات آسیب دیده رو تعویض می کنن.
-air cooler میتونه فشار بیاره؟ این رو دیگه نشنیده بودم، مادر برد دیگه اینقدر زپرتی نیست که بهش فشار بیاد با کولر. اون مرور زمان هم سال های طولانی هست، نه این که الان بگیری 2 سال دیگه مارد برد کج بشه!
-برای من بزرگترین دلیلی که از Air رفتم به Water صدا بود که واقعا کمتر شده. دلیلی دیگه دسترسی نداشتن به اسلات های رم بود و آخر اینکه فضای درون کیس شلوغ تر میشه، به تبع اون گرما توی کیس میره بالاتر.

اون Noctua از بهترین کولر هاست مشکلی هم نداره. کلا چون میگی خیلی تو فاز اورکلاک نیستی یه midrange بگیر اگر خواستی بری سراغ water. من با یه Corsairs H75 دمای CPu با اورکلاک متوسط بالای 65 نرفته تا به حال.
در مورد مدل هم خوب فت و فراوونه ولی معلوم نیست تو ایران چی گیر بیاد، شاید بقیه بدونن. همون که خودت گفتی اگر هست خوبه، برای air هم corsairs ها خوبن اگر گیر میان.

• Like
Reactions: WW_EA

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
-من منظورتون رو از AIO نمی دونم، ولی watercooler های closed loop جوری ساخته میشن که نیازی به تعویض ندارن. تبخیرش هم در حدی هست که تا سالها اصلا تاثیر نداره.
-خطر نشتی دارن ولی در حد زیر 2 درصد، اونم گارانتی خوبی دارن حداقل تو خارج و تمام قطعات آسیب دیده رو تعویض می کنن.
-air cooler میتونه فشار بیاره؟ این رو دیگه نشنیده بودم، مادر برد دیگه اینقدر زپرتی نیست که بهش فشار بیاد با کولر. اون مرور زمان هم سال های طولانی هست، نه این که الان بگیری 2 سال دیگه مارد برد کج بشه!
-برای من بزرگترین دلیلی که از Air رفتم به Water صدا بود که واقعا کمتر شده. دلیلی دیگه دسترسی نداشتن به اسلات های رم بود و آخر اینکه فضای درون کیس شلوغ تر میشه، به تبع اون گرما توی کیس میره بالاتر.

اون Noctua از بهترین کولر هاست مشکلی هم نداره. کلا چون میگی خیلی تو فاز اورکلاک نیستی یه midrange بگیر اگر خواستی بری سراغ water. من با یه Corsairs H75 دمای CPu با اورکلاک متوسط بالای 65 نرفته تا به حال.
در مورد مدل هم خوب فت و فراوونه ولی معلوم نیست تو ایران چی گیر بیاد، شاید بقیه بدونن. همون که خودت گفتی اگر هست خوبه، برای air هم corsairs ها خوبن اگر گیر میان.

AIO ها یا همون All in One ها به همون closed loop ها می گن که البته خودتون درست حدس زدین.
بحث نشتی واترکولرهای AIO و سنگینی ایرکولرها بیشتر توی فروم های خارجی شایع هست. تا حدی که سایت رسمی noctua توی قسمت faq درباره سنگینی و خسارت به مادربورد صحبت کرده (رد کرده). ولی هنوزم خیلی ها درموردش صحبت می کنن. در مورد نشتی هم البته همون طور که گفتین احتمالش خیلی کم هست ولی در صورت جابه جایی کیس و بی دقتی و ... احتمالش بیشتر میشه که اونم عکس هاش توی فروم های خارجی هست شایع هست. در هر صورت ادم گیج میشه دیگه
ولی درکل اگه ادم بخواد خیلی خیلی مطمئن عمل کنه، به نظر من ایرکولرها مطمئن تر از واترکولرها هستن مخصوصا اینکه همون طور که گفتین توی ایران گارانتی درست درمونی ندارن و ایرکولرها هم تازگی ها خیلی قوی و بهینه شدن

در مورد noctua d15 هم خیلی تحقیق کردم. در حدی که توی بیشتر review ها حتی از واترکولرهای high-end و گرون هم بهتر عمل می کنه و نویز کمتری هم نسبت به اونا داره. تنها مسئلش بزرگیش و سنگینش هست که ممکنه مشکل جا زدن رم یا یه سری قطعات دیگه رو ایجاد کنه
امیدوارم بتونم پیدا کنم ولی اگرم نشد به قول شما یه midrange معمولی می گیرم. فکر نکنم احتلاف 3-4 درجه ای اهمیت زیادی داشته باشه. مخصوصا اینکه فعلا قصد اورکلاک هم ندارم. امیدوارم یه کولر midrange بتونه بازی کردن طولانی مدت رو جوابگو باشه
مرسی از جوابتون ;):)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر