مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

echoes

کاربر سایت
Sep 6, 2010
75
سلام دوستان . میخوام چهارتا قطعه مادربورد cpu ram vga رو عوض کنم.
GIGABYTE GA-Z170X-GAMING 5
G.SKILL Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB
Intel Skylake Core i7-6700K
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 Graphics Card
این مدلها درنظرم.
به نظرتون خوبه؟
پاور سیستم فعلیم green 635 w us.
علاوه بر قطعات بالا 6 تا هارد اینترنال و dvd rw و کارت صدای کرتیو هم داخل سیستمم هست.
آیا این پاور کفایت میکنه یا باید پاور جدید بگریم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
سلام دوستان
Capture.JPG
این دمای سیستم بعد از ۱۰ دقیقه خروجی گرفتن از یک نرم افزاره که تقریبا شده ۷۵
و بعد از اینکه خروجی تموم شد دقیقا بعد ۱۵ تا ۲۰ ثانیه دمای cpu برگشت به ۳۵-۴۰ ....
تا چه دمایی اگه بره طبعیه ؟؟ نیازی به فن قوی تر برای خروجی های ۱-۲ ساعته هست یا نه ؟؟ اگر نیازی هست یک Cpu fan ارزون قیمت تو رنج ۵۰-۶۰-۷۰ معرفی بکنین اگر واقعا نیازی هست
اگه بخوام واتر کولینگ بزارم برای کیس GREEN X2 jaguar آیا فقط به واتر کولینگ های تک فنه محدودم ؟؟
بعد یک سوال دیگه ....
مگه intel core i5 6600 فرکانسش از ۳.۳ تا ۳.۹ نیست ؟؟ چطور میتونم فرکانس رو بالا تر از ۳.۳ ببرم؟؟
مورد بعدی هم اینکه رمم رو تو bios با فرکانس 2100 نشون میداد در حالی که رمم ۲۴۰۰ ه !

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام دوستان
و بعد از اینکه خروجی تموم شد دقیقا بعد ۱۵ تا ۲۰ ثانیه دمای cpu برگشت به ۳۵-۴۰ ....
تا چه دمایی اگه بره طبعیه ؟؟ نیازی به فن قوی تر برای خروجی های ۱-۲ ساعته هست یا نه ؟؟ اگر نیازی هست یک Cpu fan ارزون قیمت تو رنج ۵۰-۶۰-۷۰ معرفی بکنین اگر واقعا نیازی هست
اگه بخوام واتر کولینگ بزارم برای کیس GREEN X2 jaguar آیا فقط به واتر کولینگ های تک فنه محدودم ؟؟
بعد یک سوال دیگه ....
مگه intel core i5 6600 فرکانسش از ۳.۳ تا ۳.۹ نیست ؟؟ چطور میتونم فرکانس رو بالا تر از ۳.۳ ببرم؟؟
مورد بعدی هم اینکه رمم رو تو bios با فرکانس 2100 نشون میداد در حالی که رمم ۲۴۰۰ ه !
تا 90 درجه هم بره مشکلی نداره معمولا ولی اگر حساسی باید هزینه کنی یه کولر بگیری، نمی دونم رو رنج 70 اینا چیزی خوبی پیدا بشه.
اون پردازنده هم انگار میشه با این که سری K نیست یه گشتی بزن تو نت.

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام دوستان
Capture.JPG
بعد یک سوال دیگه ....

دوست عزیز اگه همیشه از بازی و نرم افزارهای سنگین استفاده می کنید مسلما بهتره که یه سی پی یو کولر خوب تهیه کنید . پیشنهاد من Gammaxx S40 هست که 90 هزار تومنه بعد از اون می تونید مدل Gammaxx 300 رو هم مد نظر داشته باشید. در مورد فرکانس سی پی یو، توی حالت عادی فرکانس شما روی پایین ترین حالت ممکن قرار داره و وقتی که مثلا یه بازی اجرا کنید سی پی یو بسته به تعداد هسته های Load شده و میزان نیاز به پردازش فرکانس توربو رو افزایش میده که یه برنامه هم Intel با همین نام داده که موقع استفاده میتونید ببینید فرکانس سی پی یوتون در چه حالتی هست.

اون فرکانس رم هم باید وارد Bios بشید و گزینه Vram Frequency یا یه همچین چیزی رو روی XMP قرار بدید تا فرکانس واقعی رم رو نشون بده.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام خدمت اساتید
من یه سیستم دارم متعلق به عهد بوق!! با این مشخصات :
cpu: amd phenom II x3
m.b:foxconn a7d3
ram:8
v.g a : gtx260
power : green585
hdd: 500 gig sata 2
حالا......
میخوام بیام به نسل هشتم.....پیش شما!!!
میخوام باز هم سی پی یو amd داشته باشم چون از قبلی راضیم...
تصمیمم اینه که این قطعات رو بدم به اضافه حدود مبلغ یک تا یک وصد میلون تومن
چه قطعاتی میشه خرید در حدی که بازیهای نسل هشتم رو تجربه کنم؟؟؟
لطفا راهنمایی بفرمایین...
با این بودجه و قطعات انتظار زیادی هم ندارم که بتونم سیستم خیلی خوبی ببندم
اول که پردازنده رو هرگز AMD نخرید، هر چند که تجربه ی خوبی داشته باشید قبل از این.
دوم اینکه قطعات فعلی شما قیمتی ندارن که با یک میلیون بالاتر بشه حداقل سیستم مناسب رو هم تهیه کرد. بهتره یک میلیون دیگه اضافه کنید تا پولتون هدر نره.

سلام دوستان . میخوام چهارتا قطعه مادربورد cpu ram vga رو عوض کنم.
GIGABYTE GA-Z170X-GAMING 5
G.SKILL Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB
Intel Skylake Core i7-6700K
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 Graphics Card
این مدلها درنظرم.
به نظرتون خوبه؟
پاور سیستم فعلیم green 635 w us.
علاوه بر قطعات بالا 6 تا هارد اینترنال و dvd rw و کارت صدای کرتیو هم داخل سیستمم هست.
آیا این پاور کفایت میکنه یا باید پاور جدید بگریم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاور کفایت می کنه
کارت صداتون باید حتما PCI Express باشه تا با مادربرد سازگار باشه

برای پردازنده و مادربرد هم بهترین ها رو انتخاب کردید، اما میشد مثلا کارت گرافیک رو هم 980 یا 980Ti بگیرید تا از نظر راندمان در بازیها بالاتر بره، حتی میشد پردازنده و مادربرد رو کمتر بردارید و گرافیک رو بالاتر ببرید.

سلام دوستان
Capture.JPG
بعد یک سوال دیگه ....

دمای فعلی طبیعیه و خوبم هست، اگر رندر زیاد می گیرید باهاش یه فن حرفه ای باید روش بندازید، فن ارزون قیمت با فن استوک پردازندهفرقی نخواهد کردف حدود 100 تومن باید بودجه بزارید.
برای X2 فقط به واتر کولینک 140 محدود هستید.

فرکانس 6600 هم فقط در حالت توربو تا 3.9 می تونه برسه، به این معنی نیست که هر وقت تمایل داشتید روی 3.9 باشه، بلکه در میزان لود مناسب و حرارت متناسب به اون حد خواهد رسید، فن حرفه ای در اینجا می تونه با کم کردن دما باعث بالا رفتن میانگین فرکانس کاری پردازنده بشه.

چون پردازندتون سری K نیست قابلیت اورکلاک رو نداره،یه ترفندی هم با بایوس مادربرد برای این پردازنده ها قابل انجام بود اما اینتل به تازگی قدغنش کرده.
توی بایوس هم فرکانس 2400 فقط در صورتی که مادربرد Z170 دارید باید روی XMP قرار بگیره.

میدونم . به 2 دلیل اینجا پرسیدم
اولا اونجا دیر ب دیر جواب میدن
دوما تلویزیونی میخوام که x265 رو ساپورت کنه برای تماشای فیلم

من در مورد TV به روز نیستم و نمی تونم کمکتون کنم متاسفانه.

echoes

کاربر سایت
Sep 6, 2010
75
اول که پردازنده رو هرگز AMD نخرید، هر چند که تجربه ی خوبی داشته باشید قبل از این.
دوم اینکه قطعات فعلی شما قیمتی ندارن که با یک میلیون بالاتر بشه حداقل سیستم مناسب رو هم تهیه کرد. بهتره یک میلیون دیگه اضافه کنید تا پولتون هدر نره.

پاور کفایت می کنه
کارت صداتون باید حتما PCI Express باشه تا با مادربرد سازگار باشه

برای پردازنده و مادربرد هم بهترین ها رو انتخاب کردید، اما میشد مثلا کارت گرافیک رو هم 980 یا 980Ti بگیرید تا از نظر راندمان در بازیها بالاتر بره، حتی میشد پردازنده و مادربرد رو کمتر بردارید و گرافیک رو بالاتر ببرید.

دمای فعلی طبیعیه و خوبم هست، اگر رندر زیاد می گیرید باهاش یه فن حرفه ای باید روش بندازید، فن ارزون قیمت با فن استوک پردازندهفرقی نخواهد کردف حدود 100 تومن باید بودجه بزارید.
برای X2 فقط به واتر کولینک 140 محدود هستید.

فرکانس 6600 هم فقط در حالت توربو تا 3.9 می تونه برسه، به این معنی نیست که هر وقت تمایل داشتید روی 3.9 باشه، بلکه در میزان لود مناسب و حرارت متناسب به اون حد خواهد رسید، فن حرفه ای در اینجا می تونه با کم کردن دما باعث بالا رفتن میانگین فرکانس کاری پردازنده بشه.

چون پردازندتون سری K نیست قابلیت اورکلاک رو نداره،یه ترفندی هم با بایوس مادربرد برای این پردازنده ها قابل انجام بود اما اینتل به تازگی قدغنش کرده.
توی بایوس هم فرکانس 2400 فقط در صورتی که مادربرد Z170 دارید باید روی XMP قرار بگیره.

من در مورد TV به روز نیستم و نمی تونم کمکتون کنم متاسفانه.

ممنون از راهنماییت. اگر تونستم بودجمو بیشتر کنم این کارت ASUS STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5 رو میگیرم. فقط با این کارت هم پاور فعلیم کفایت میکنه؟

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
دوستان با توجه به اينكه مادربوردم sli پشتيباني ميكنه و پاورمم پاسخ گوي ٢ تا گرافيك رده متوسط هست
بنظرتون فعلا يكي gtx 950 بگيرم و بعدا براي افزايش قدرتش يدونه ديگه هم بزارم كه sli بشه
يا صبر كنم پولم به يكدونه gtx 970 برسه ؟
كدومش تو بازي ها بهتر عمل ميكنه؟ gtx 950 sli يا gtx 970 ? (رزوليشنمم fhd )

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوستان با توجه به اينكه مادربوردم sli پشتيباني ميكنه و پاورمم پاسخ گوي ٢ تا گرافيك رده متوسط هست
بنظرتون فعلا يكي gtx 950 بگيرم و بعدا براي افزايش قدرتش يدونه ديگه هم بزارم كه sli بشه
يا صبر كنم پولم به يكدونه gtx 970 برسه ؟
كدومش تو بازي ها بهتر عمل ميكنه؟ gtx 950 sli يا gtx 970 ? (رزوليشنمم fhd )
صبر کنید 970 بردارید بهتره. کلا استفاده از دو کارت رده میانی به پایین توصیه نمیشه چون بازدهی مناسبی نداره هم نسبت به هزینه دو کارت در مقابله کارته هم قیمت جفت اون ها کارایی نداره و مشکلات درایور هم برای دو کارت هم ندارید اونجوری.

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
سلام

یه کیس میخواستم با قیمت دو تومن...حالا صد تومن دویست تومن یا حتی سیصد تومن هم بیشتر شد مشکلی نیست اگر واقعا تاثیر زیادی روی عملکرد میزاره.(دیگه نهایتش رو دو و نیم در نظر بگیرید.) واسه گیم میخوام و اینکه من خودم سال هاست که پیگیر سخت افزار و پی سی نبودم واسه همین یه مقدار اطلاعاتم پایینه (الان دارم صفحات گذشته تاپیک رو میخونم شاید کمکی کنه، و اینکه واقعا هم دست دوستان جوابگو در این تاپیک درد نکنه که طی این چند روز که چند ده صفحش رو خوندم متوجه شدم واقا زحمت زیادی میکشن.)...اگر میشه یه توضیحی هم بدین که قطعات تا چند سال جوابگو هستن...البته بگم که کلا زیاد هم اهل مدارا هستم...حالا اگر که از دو سال دیگه مجبور شدم بازی هارو جای 60 فریم با 30 فریم تجربه کنم هم مشکلی نیست :D.

ویرایش: این مثلا به نظر جالب میاد: https://pcpartpicker.com/guide/p8Xscf/500-beginner-gaming-pc-great-1080p-gaming-march-2016

فقط نمیدونم میشه همه این قطعات رو توی بازار ایران پیدا کرد یا نه...و اینکه قیمتشون اینجا چقدر در میاد.

یا مثلا این سیستم رو:

5f2r_untitled.jpg

رم رو با فرکانس 2133 بردارید.[/[/QUOTE

به جای gtx950 یک R9 380 4GB بزارم؟
و اینکه بخوام پردازنده رو i5 هم بزارم؟ اونوقت چه قدر در میاد؟

یه سوال دیگه هم داشتم...توی همین تاپیک خوندم که انگار قیمتا از شب عید بالا هست تا دو سه ماه بعد عید...الان چی؟ الان هم قیمت بیشتر از اون چیزی که باید میشه؟

آخرین ویرایش:

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام

یه کیس میخواستم با قیمت دو تومن...حالا صد تومن دویست تومن یا حتی سیصد تومن هم بیشتر شد مشکلی نیست اگر واقعا تاثیر زیادی روی عملکرد میزاره.(دیگه نهایتش رو دو و نیم در نظر بگیرید.) واسه گیم میخوام و اینکه من خودم سال هاست که پیگیر سخت افزار و پی سی نبودم واسه همین یه مقدار اطلاعاتم پایینه (الان دارم صفحات گذشته تاپیک رو میخونم شاید کمکی کنه، و اینکه واقعا هم دست دوستان جوابگو در این تاپیک درد نکنه که طی این چند روز که چند ده صفحش رو خوندم متوجه شدم واقا زحمت زیادی میکشن.)...اگر میشه یه توضیحی هم بدین که قطعات تا چند سال جوابگو هستن...البته بگم که کلا زیاد هم اهل مدارا هستم...حالا اگر که از دو سال دیگه مجبور شدم بازی هارو جای 60 فریم با 30 فریم تجربه کنم هم مشکلی نیست :D.

ویرایش: این مثلا به نظر جالب میاد: https://pcpartpicker.com/guide/p8Xscf/500-beginner-gaming-pc-great-1080p-gaming-march-2016

فقط نمیدونم میشه همه این قطعات رو توی بازار ایران پیدا کرد یا نه...و اینکه قیمتشون اینجا چقدر در میاد.

یا مثلا این سیستم رو:

5f2r_untitled.jpg

رم رو با فرکانس 2133 بردارید.

به جای gtx950 یک R9 380 4GB بزارم؟
و اینکه بخوام پردازنده رو i5 هم بزارم؟ اونوقت چه قدر در میاد؟

یه سوال دیگه هم داشتم...توی همین تاپیک خوندم که انگار قیمتا از شب عید بالا هست تا دو سه ماه بعد عید...الان چی؟ الان هم قیمت بیشتر از اون چیزی که باید میشه؟

سلام. دوست عزیز شما با بودجه 2300 میتونید سی پی یو رو جایگزین i5 6600 کنید که آخرین مدل i5 غیر قابل اورکلاک هست و قیمتش 200 هزار تومن با 6300 تفاوت داره.

برای اینکه بتونید کارت 380 رو استفاده کنید، باید یه پاور بهتر انتخاب کنید چون مصرف اون کارت بالا هست و من مدل
Cooler Master B600 Ver.2 80Plus رو با قیمت 260 هزار تومن پیشنهاد میکنم، که در کل میشه 2650 هزار تومن.

اون سیستمی هم که توی PC Part Picker هست خیلی از قطعاتش توی ایران پیدا نمیشه وگرنه گزینه خوبی هست.

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
سلام. دوست عزیز شما با بودجه 2300 میتونید سی پی یو رو جایگزین i5 6600 کنید که آخرین مدل i5 غیر قابل اورکلاک هست و قیمتش 200 هزار تومن با 6300 تفاوت داره.

برای اینکه بتونید کارت 380 رو استفاده کنید، باید یه پاور بهتر انتخاب کنید چون مصرف اون کارت بالا هست و من مدل
Cooler Master B600 Ver.2 80Plus رو با قیمت 260 هزار تومن پیشنهاد میکنم، که در کل میشه 2650 هزار تومن.

اون سیستمی هم که توی PC Part Picker هست خیلی از قطعاتش توی ایران پیدا نمیشه وگرنه گزینه خوبی هست.

بسیار بسیار ممنون...بعد همین قطعات چی؟ براحتی توی بازار پیدا میشن یا که باید دنبالشون باشم؟(منظورم اینه که احتمالش هست یه فروشگاه همه رو داشته باشه که دیگه بگم خودش هم همونجا سرهم کنه؟)

و اینکه کارت 380 رو چه برندی پیشنهاد میدین؟

و در نهایت اینکه مانیتور قدیمی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من یه flatron L 1752s دارم...دیگه از شدت قدیمی بودنش به این مسئله هم شک پیدا کردم که نکنه با قطعات نخونه :D

The Sorrow

کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
بسیار بسیار ممنون...بعد همین قطعات چی؟ براحتی توی بازار پیدا میشن یا که باید دنبالشون باشم؟(منظورم اینه که احتمالش هست یه فروشگاه همه رو داشته باشه که دیگه بگم خودش هم همونجا سرهم کنه؟)

و اینکه کارت 380 رو چه برندی پیشنهاد میدین؟

و در نهایت اینکه مانیتور قدیمی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من یه flatron L 1752s دارم...دیگه از شدت قدیمی بودنش به این مسئله هم شک پیدا کردم که نکنه با قطعات نخونه :D

اون قطعات همه موجودن و مانیتور هم مشکلی نداره میتونید تصویر بگیرید ولی خب کیفیت مناسبی رو به اجرا نمیذاره.

380 هم برند Saphire یا Gigabyte و یا Asus.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر