مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

al.zare2000

کاربر سایت
Sep 28, 2014
81
نام
Ali Zare
این واتر کولری که جایگزین کردی گزینه خیلی خوبیه، ولی اگه میخوای یکم توی قیمت صرفه جویی کنی میتونی واتر کولرهای Green یا Deep Cool رو هم مد نظر داشته باشی. در مورد پاور هم بخاطر اینه که شرکت وارد کننده اون محصول رو آورده و احتمالا یادش رفته که این محصول مدل های دیگه ای هم داره :d حالا در هر صورت اگه EVGA گیر نیاوردی بنظرم Green 750 رو هم مد نظر داشته باش چون هم قیمتش به اون نزدیکه و هم واقعا پاور خوبیه و گارانتی درست و حسابی داره تو ایران و هم انتخاب آینده نگرانه تری هست. مادربورد هم میتونید با Z170 Pro Gaming عوض کنی اگه بخوای چون قیمتشون یکیه تقریبا. بقیه قطعات تقریبا عالی هستن.

5f2r_untitled.jpg

رم رو با فرکانس 2133 بردارید.

ممنون
اگه بودجم 3 تومن بشه چه قطعاتی رو پیشنهاد میکنید؟

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
301
نام
اشکان
وقتی می گیم توان کفایت می کنه برای کل سیستم منظور هست، نه فقط یه کارت گرافیک.

نقل قول کنید دوست عزیز، لصن نمی دونم از چی صحبت می کنی ولی مشکلی نیست.

درست میفرمایید...راستش با گوشی بودم و یکم هم عجله داشتم اون لحظه دیگه نشد.

سیستم این هست :

5f2r_untitled.jpg

فقط گرافیک رو با r9 380 4gb asus و پردازنده رو هم با i5 6600 عوض کردم در نهایت باید بگم که پاور هم نتونستم مدل پیشنهادی رو گیر بیارم و دیگه واسه اینکه هزینه هم یکم پایین بیاد رفتم سراغ گرین و مدل : gp600A-eu ... الان این پاور کافی هست دیگه ؟
و صد البته رم که جای 2133 مجبور شدم 2400 سفارش بدم.
(البته کیس هم موجود نبود و یه مدل ارزون گرفتم که اون فکر نکنم مهم باشه :D)

در کل هزینه هم خیلی زیاد تر از اون چیزی که مد نظرم بود شد که بخش اعظمیش به خاطر گرافیک بود( گرافیک شد یک میلیون و صد و سی هزار تومان)...هیچ جای شیراز حاضر نبودن برند msi رو بیارن و میگفتن که msi داره کله جنس هاشو جمع میکنه !!!! (نمایندگی هم نداشت گویا) تهران هم همین وضعیته ایا؟

====

من بودم 100 میزاشتم روش یه 970 میگرفتم از
zotac

همینجوریش هم از بودجم خیلی بالاتر رفتم :D...اما خب به هر حال 380 هم خیلی کارت قوییه.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین

سیستم این هست :

5f2r_untitled.jpg

فقط گرافیک رو با r9 380 4gb asus و پردازنده رو هم با i5 6600 عوض کردم در نهایت باید بگم که پاور هم نتونستم مدل پیشنهادی رو گیر بیارم و دیگه واسه اینکه هزینه هم یکم پایین بیاد رفتم سراغ گرین و مدل : gp600A-eu ... الان این پاور کافی هست دیگه ؟

در کل هزینه هم خیلی زیاد تر از اون چیزی که مد نظرم بود شد که بخش اعظمیش به خاطر گرافیک بود( گرافیک شد یک میلیون و صد و سی هزار تومان)...هیچ جای شیراز حاضر نبودن برند msi رو بیارن و میگفتن که msi داره کله جنس هاشو جمع میکنه !!!! (نمایندگی هم نداشت گویا) تهران هم همین وضعیته ایا؟

من بودم 100 میزاشتم روش یه 970 میگرفتم از
zotac

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
سلام به دوستان عزیز
بنده به یه مشکلی برخورد کردم!
چندین ساعته هم دارم سرچ میکنم و میگردم چیزی پیدا نکردم , شاید به این خاطر که نمیدونم چجوری باید این مورد رو سرچ بکنم!
میخوام بدونم که صفحه نمایش های مدل های مختلف لپ تاپ های ایسوس و لنوو چند هرتز هستن!
تو خود سایت ایسوس و لنوو هم چیزی پیدا نکردم!
داشتم تو یکی از همین سایت های خرید میگشتم که یه طرفی اومده بود تو نظراتش و میگفت که این مدل که خریده رو میخواد ردش کنه بره به این خاطر که 48 هرتز بوده و بعد از خرید متوجه شده و داشت میگفت من میخواستم 60 هرتز باشه برای بازی WOW و ..... خلاصه! مدلش Y5070 لنوو تولید سال 2015 بود!
میخواستم بدونم که شما چیزی درباره صفحه نمایش این مدل ها میدونید یا نه؟
N552VW , G551VW ایسوس
Y700 لنوو
ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید!:bighug:

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
178
مادربرد ASUS B150M-A مشکلی از نظر ساپورت قطعات پر قدرتی مثال i7 6700 یا کارتهای گرافیکی 980 ti و 390x ندارد؟
به قولی قابل ارتقاء به این سطح هستند؟

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
ممنون
اگه بودجم 3 تومن بشه چه قطعاتی رو پیشنهاد میکنید؟
4u48_untitled.jpg

البته می تونید پاور رو 600 وات Green هم بردارید.

سلام به دوستان عزیز
بنده به یه مشکلی برخورد کردم!
چندین ساعته هم دارم سرچ میکنم و میگردم چیزی پیدا نکردم , شاید به این خاطر که نمیدونم چجوری باید این مورد رو سرچ بکنم!
میخوام بدونم که صفحه نمایش های مدل های مختلف لپ تاپ های ایسوس و لنوو چند هرتز هستن!
تو خود سایت ایسوس و لنوو هم چیزی پیدا نکردم!
داشتم تو یکی از همین سایت های خرید میگشتم که یه طرفی اومده بود تو نظراتش و میگفت که این مدل که خریده رو میخواد ردش کنه بره به این خاطر که 48 هرتز بوده و بعد از خرید متوجه شده و داشت میگفت من میخواستم 60 هرتز باشه برای بازی WOW و ..... خلاصه! مدلش Y5070 لنوو تولید سال 2015 بود!
میخواستم بدونم که شما چیزی درباره صفحه نمایش این مدل ها میدونید یا نه؟
N552VW , G551VW ایسوس
Y700 لنوو
ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید!:bighug:

من یه جستجوی کوچیک انجام دادم و ظاهرا این مشکل قفل بودن رفرش ریت روی 48 هرتز توی همه لپ تاپ هایی که از صفحه نمایش های 4K/UHD استفاده می کنن وجود داره و حتی MSI GT60 که از کارت قدرتمند GTX 980M استفاده میکنه بازم این مشکل رو داره، البته احتمالش هست بشه با ساخت یه Custom Profile بشه رفرش ریت رو تغییر داد اما هم احتمال آسیب رسیدن به مانیتور وجود داره و هم اینکه ممکنه اصلا جواب نده. ظاهرا شرکت های سازنده در صدد ارائه یه FIX برای درست کردن این مشکل بودن اما تا اونجایی که من دیدم فعلا خبری ازش نیست.

مادربرد ASUS B150M-A مشکلی از نظر ساپورت قطعات پر قدرتی مثال i7 6700 یا کارتهای گرافیکی 980 ti و 390x ندارد؟
به قولی قابل ارتقاء به این سطح هستند؟

این مادربورد براحتی از پس این قطعات بر میاد، منتها یه سری امکانات مثل کارت صدای قوی تر، ظاهر قشنگ تر، تعداد پورت های زیادتر و ... رو نسبت به مدل های بالاتر نداره که هیچکدوم از اینا توی عملکرد کلی سیستم تاثیری ندارن.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
من یه جستجوی کوچیک انجام دادم و ظاهرا این مشکل قفل بودن رفرش ریت روی 48 هرتز توی همه لپ تاپ هایی که از صفحه نمایش های 4K/UHD استفاده می کنن وجود داره و حتی MSI GT60 که از کارت قدرتمند GTX 980M استفاده میکنه بازم این مشکل رو داره، البته احتمالش هست بشه با ساخت یه Custom Profile بشه رفرش ریت رو تغییر داد اما هم احتمال آسیب رسیدن به مانیتور وجود داره و هم اینکه ممکنه اصلا جواب نده. ظاهرا شرکت های سازنده در صدد ارائه یه FIX برای درست کردن این مشکل بودن اما تا اونجایی که من دیدم فعلا خبری ازش نیست.
اه پس این مشکل در اون مدل هایی هستش که صفحه نمایش 4k دارن!
این مدل ها رو وقتی میزاریشون رو 4K رفرش ریتشون میشه 48 یا کلا 48 هرتز هستن؟ منظورم اینه که اگر همین 4K ها رو روی FHD تنظیم بکنیم رفرش ریتشون میره بالاتر یا فرقی نداره؟
و اگر فرقی نداره و کلا روی 48 هرتز قفل هستن که باید برم سراغ مدل های FHD درسته؟یعنی اگر بنده این مدل ها رو با صفحه نمایش FHD تهیه بکنم رفرش ریت 60 هرتز خواهند داشت؟ 120 هرتز که توی هیچ کدومشون نیست درسته؟
ممنون از پاسخ و راهنمایی عزیز !@};-

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
301
نام
اشکان

سیستم این هست :

5f2r_untitled.jpg

====

همینجوریش هم از بودجم خیلی بالاتر رفتم :D...اما خب به هر حال 380 هم خیلی کارت قوییه.

دوستان اگر میشه بگین که پاور gp600A-eu گرین، کفایت میکنه یا نه. (r9 380 و i5 6600 )

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
اه پس این مشکل در اون مدل هایی هستش که صفحه نمایش 4k دارن!
این مدل ها رو وقتی میزاریشون رو 4K رفرش ریتشون میشه 48 یا کلا 48 هرتز هستن؟ منظورم اینه که اگر همین 4K ها رو روی FHD تنظیم بکنیم رفرش ریتشون میره بالاتر یا فرقی نداره؟
و اگر فرقی نداره و کلا روی 48 هرتز قفل هستن که باید برم سراغ مدل های FHD درسته؟یعنی اگر بنده این مدل ها رو با صفحه نمایش FHD تهیه بکنم رفرش ریت 60 هرتز خواهند داشت؟ 120 هرتز که توی هیچ کدومشون نیست درسته؟
ممنون از پاسخ و راهنمایی عزیز !@};-

تا اونجا که من تحقیق کردم کلا توی هر حالتی رفرش ریتشون روی 48 هرتز هست و بالاتر نمیره، برای مثال می تونید این ویدئو رو ببینید. FHD ها معمولا همشون 60 هرتز هستن و 120 یا نیست و یا اگه باشه کلا خیلی مدلای محدودی هست اینم دلیلش اینه که کارت گرافیک لپ تاپ توان اجرای بازی های جدید رو بصورت 60 فریم به بالا نداره و کلا 60 فریم تبدیل به یه استاندارد شده. با این همه باز اگه می تونید یه سری ویدئو از اجرای بازی های مختلف روی مدل های انتخابیتون ببینید، ممکنه بعضی هاشون این مشکل قفل بودن رفرش ریت رو نداشته باشن.

دوستان اگر میشه بگین که پاور gp600A-eu گرین، کفایت میکنه یا نه. (r9 380 و i5 6600 )

بله کاملا پاسخگو هست.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
سلام به دوستان و بخصوص اقا فرشید
اقا شرمنده ک سوال یکم نامربوطه به تاپیک ولی تو تاپیک مربوطه جوابی نگرفتم اگه لطف کنید اینجا جواب بدید
یه لپ تاپ تا حداکثر بودجه 3 تومن با مشخصات زیر چی خوبه ؟
صفه نمایش مات 15 اینچ 2-گرافیک و cpu هم gefprce و intel باشه 3-هارد حداقل ی ترا 4-شارژدهیشم حداقل 4 ساعت باشه
کاربردشم دانشجویی باشه دیگه خیلی هم قوی نباشه حله
ممنون

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
سلام به دوستان و بخصوص اقا فرشید
اقا شرمنده ک سوال یکم نامربوطه به تاپیک ولی تو تاپیک مربوطه جوابی نگرفتم اگه لطف کنید اینجا جواب بدید
یه لپ تاپ تا حداکثر بودجه 3 تومن با مشخصات زیر چی خوبه ؟
صفه نمایش مات 15 اینچ 2-گرافیک و cpu هم gefprce و intel باشه 3-هارد حداقل ی ترا 4-شارژدهیشم حداقل 4 ساعت باشه
کاربردشم دانشجویی باشه دیگه خیلی هم قوی نباشه حله
ممنون
asus k550jk

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
سلام
اقا یک سوالی داشتم جای بهتری از اینجا پیدا نکردم برای پرسیدن
یک عدد مانیتور lg 2261 vp دارم که به ps4 وصل هست و به مانیتور هدست وصل کردم و خروجی صدا گرفتم . ماینتور فقط درگاه هدست داره و میکروفون نداره . هدست هم کابل خروجی صدا و میکروفونش جدا هست ( دو انشعاب داره یکی سبز برای صدا و یکی صورتی برای میکروفون ) . اگه از این تبدیل ها بگیرم و به مانیتور وصل کنم میکروفون کار خواهد کرد ؟ اگه نه راهی هست ؟
monster-cable-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%84-280x280.jpg

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
سلام
یک عدد مانیتور lg 2261 vp دارم که به ps4 وصل هست و به مانیتور هدست وصل کردم و خروجی صدا گرفتم . ماینتور فقط درگاه هدست داره و میکروفون نداره . هدست هم کابل خروجی صدا و میکروفونش جدا هست ( دو انشعاب داره یکی سبز برای صدا و یکی صورتی برای میکروفون ) . اگه از این تبدیل ها بگیرم و به مانیتور وصل کنم میکروفون کار خواهد کرد ؟ اگه نه راهی هست ؟
من ازین تبدیل برای گوشیم استفاده میکنم که یه خروجی جک۳.۵ میلی رو به دوتا تبدیل میکنه
فکر نکنم به درد کار دیگه بخوره..
پلی۴ ورودی میکروفون اگه داره ازون استفاده کن، یا یه دیوایس دیگه بخر که بی سیم باشه و به پلی۴ مشکل نداشته باشه و وصل شه بهش

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

خیر نمیشه،
مانیتور فقط خروجی صدای استریو داره و نه ورودی، پس با هیچ تبدیلی نمی تونید صدای میکروفون رو از طریق مانیتور به کنسول منتقل کنید، تنها راه اتصال مستقیم هدست به کنسول هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر