مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
منم در نظر داشتم رم و Cpu و مادربورد رو عوض کنم که با اومدن z170 و اسکای لیک فعلا دست نگه داشتم
انصافاً خیلی خوب میزنه این باندل 1151!

بله، اگر می تونید حتما از این پردازنده های جدید انتخاب کنید، تمام مدلهاش هم توی بازار موجود شده
این پردازنده ها حتی با فرکانس برابر در بسیاری از آزمون ها بازدهی بالاتری نشون می دن نسبت به هاسول، اما تفاوت در بازیها محسوس نیست.

خب منم تو تنظیمات بایوس که میرم باس رم 2100 نشون میده در حالی که رم 2600 هست!!!:|:d.البته شاید بشه اورکلاک کرد

اورکلاک لازم نیست
فقط پروفایل رم رو از بایوس روی XMP تنظیم کنید تا با فرکانس اسمی و بهینه شده کار کنه.

OFW

کاربر سایت
May 13, 2011
634
نه عزیز، مگه هر چی تولیدش متوقف میشه باید مشکلی داشته باشه؟؟
این مدل و کنترلرش قدیمی شده و بهتره دیگه سراغش نرید، مدلهای جدید سری 850 سامسونگ بهترین گزینه ها هستن فعلا

البته که خیر، فقط سوالم از این نظر که شاید مشکل خاصی درش پیدا کردن و برای همین متوقفش کرده باشن بود.
سامسونگ EVO و PRO خیلی تفاوت داره؟ یا همین 850EVO رو بگیرم خوبه؟
و اینکه تولید چین خواهد بود؟

* (البته برای گیم مورد استفاده نیست و جهت بوت سریع سیستم عامل و اجرای نرم افزار ها مورد استفاده است)

آخرین ویرایش:

the7nightmare

کاربر سایت
May 12, 2015
70
نام
آرش
سلام
دوستان من قصد تعویض چندتا از قطعاتم رو داشتم, برای تعویض رم مدل HyperX Savage 8GB 1866Mhz CL9 DDR3 رو در نظر داشتم ولی با خوندن چندتا از آموزش های انتخاب رم و هماهنگی سرعت و ... رم با مادربورد یکم گیج شدم چون هیچ پیش زمینه ای تو این کار ندارم.
حالا میخاستم از شما راهنمایی بگیرم که بهترین رمی که میتونم برای سیستم فعلیم بگیرم چیه ؟
Motherboard :
Gigabyte GA-P61A-D3

AYARAN

کاربر سایت
Sep 10, 2009
894
نام
پوریا
ارزش داره
CPU:INTEL Core I7 6700K رو با 6600K جا به جا کنم . بجای 980 .. 980TI وردارم ؟؟ کدوم حالت بهتر میشه و راندمان بالاتره

6700K با 980
6600K با 980TI

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
س
ارزش داره
CPU:INTEL Core I7 6700K رو با 6600K جا به جا کنم . بجای 980 .. 980TI وردارم ؟؟ کدوم حالت بهتر میشه و راندمان بالاتره

6700K با 980
6600K با 980TI

قطعا برای گیم 980ti خیلی بهتره من بازی ای مشاهده نکردم که برای 6600k براش کم باشه تازه اختلاف 6700 با 6600 در گیم ها زیاد نیست
سلام
دوستان من قصد تعویض چندتا از قطعاتم رو داشتم, برای تعویض رم مدل HyperX Savage 8GB 1866Mhz CL9 DDR3 رو در نظر داشتم ولی با خوندن چندتا از آموزش های انتخاب رم و هماهنگی سرعت و ... رم با مادربورد یکم گیج شدم چون هیچ پیش زمینه ای تو این کار ندارم.
حالا میخاستم از شما راهنمایی بگیرم که بهترین رمی که میتونم برای سیستم فعلیم بگیرم چیه ؟
Motherboard :
Gigabyte GA-P61A-D3

تا جایی که من اطلاع دارم دارم تنها مین های سری z از باس بالاتر از 1600 پشتیبانی می کنن حالا شاید استثناهایی هم باشه اما من مشاهده نکردم حتی h97 هم نهایتش 1600 هست. مین شما هم نهایتش 1333 هست. نهایتا از برند معتبری رم بخرید اگر رم ندارید اگرم دارید که قابل ارتقا نیست.
البته که خیر، فقط سوالم از این نظر که شاید مشکل خاصی درش پیدا کردن و برای همین متوقفش کرده باشن بود.

* (البته برای گیم مورد استفاده نیست و جهت بوت سریع سیستم عامل و اجرای نرم افزار ها مورد استفاده است)

نه عزیز سری جدید که میاد سری قبلی دیگه تولید نمی شه عین cpu vga یا هر چیزه دیگه ای. ایران که نیست 30 سال پیکان بزنه

هم چین داره هم کره در ایران که کره ایش قیمت بالاتری داره اما از لحاظ کیفیت فرقی با هم ندارن حتی کارایی. از لحاظ گارانتی هم 5 سال با 10 سال هستن که در ایران 2 سال گارانتی چرت می دن نهایتش اما ssd خرابی کمی داری جای نگرانی زیادی نیست. اگر حساس هستید کره بگیرید.

از لحاظ عمر با گارانتی pro evo با هم فرق زیادی دارن به جای 5 سال 10 سال گارانتی داره از لحاظ سرعتی هم pro بهترین ssd sata جهانه فعلا اما evo هم از لحاظ سرعتی عالی هست evo نسبت به قیمتش خیلی می ارزه اما pro برای کسی هست که دنباله بهترینه اما چون گارانتیش در ایران 10 ساله معتبر نیست ارزش خریدش خیلی کمتر می شه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
دوستان این مادر برد بهترین cpu که پشتیبانی میکنه چیه؟

970a-ud3 gigabit

بهترین چیزی که پشتیبانی می کنه هم دیگه نه تولید میشه و نه اونقدر سرعت داره که برای بازیهای امروزی ارزش خرید داشته باشه
به نظر من اصلا دنبال خرید قطعه برای این مادربرد نباشید و پردازنده، مادربرد و احیانا رم رو یکجا عوض کنید.

اگر برای بوت سریعتر می خوای که هر دوتا خوبن، اما مدل Pro ممکنه برخی جاها سریعتر عمل کنه، البته اگر می تونی بخری بهتره به جای یک 128 گیگی PRO ، یه مدل 256 گیگی EVOبخری که بیشتر جاها سریعتر هست.

همگی تولید چین هستن، اصلا به اینکه تولید کجا هستن فکر نکن، یه عامل کاملا منسوخ و غلط انداز هست! قطعات همگی چین تولید میشن.

سلام
Motherboard :
Gigabyte GA-P61A-D3

بهترین انتخاب خرید ماجولهای 1600 در ترکیب دو کاناله هست، یعنی ماجول تکی نخرید، دو تا 4 گیگی بخرید مثلا

ارزش داره

6700K با 980
6600K با 980TI

بله که ارزش داره، اما من توصیه می کنم که برای پرهیز از افت فریم در برخی بازیهای سنگین، پردازنده رو هم همون Core i7 بردارید، برخی عناوین در مینی مم فریم تاثیر مثبت خواهد داشت.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
آقا فرشید چرا میزان استفاده از گرافیک بعضی جاهامیاد پایین و افت فریم میشه؟
تو یه بازی دیگه وقتی فیزیکس رو روشن میکنم میزان استفاده از گرافیک به ۲۰٪ هم میرسه و افت فریم شدید بوجود میاد،از انویدیا کنترل پنل هم از گرافیک به پردازنده و برعکس برای استفاده فیزیکس تغییر دادم مشکل حل نشد،فیزیکس آف کردم کلا،مشکل از بازیه؟

یه سوال دیگه اینکه من یه بار برا خنکی گرافیک با افتربرنر سقف نرخ فریم دهی گذاشتم الان واسه آنلاین یه بازی میخوام افزایش بدمش یا کلا تغییر بدم تو اون بازی فقط ثبت شده و عوض نمیشه، چکار کنم؟

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

خب هم می تونه غیر بهینه بودن موتور بازی باشه و هم گلوگاه شدن پردازنده ( اگر میزان بار پردازنده همزمان با افت فریم بالا باشه)

تنظیماتی که از داخل AfterBurner انجام بدید روی تمام بازیها اعمال میشه.

سلام یه سیستم بگین برای بازی فیفا16 و پیس16...فقط3 قطعه رم سی پی یو و گرافیک...سقف تا یک میلیون و سیصد

PES 2016 که موتور گرافیکیش فاجعست بر عکس گیم پلی بازیش، بنابراین سیستم های 5 سال قبل هم می تونن راحت اجراش کنن، اما فیفا خیلی سنگینتر هست.

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
VGA:GTX 950 2GDDR5

بهتر از اینا چیزی نمیشه گرفت.

yaran

کاربر سایت
Apr 15, 2015
1,705
نام
MOHSEN
بهترین چیزی که پشتیبانی می کنه هم دیگه نه تولید میشه و نه اونقدر سرعت داره که برای بازیهای امروزی ارزش خرید داشته باشه
به نظر من اصلا دنبال خرید قطعه برای این مادربرد نباشید و پردازنده، مادربرد و احیانا رم رو یکجا عوض کنید.

دوست عزیز مادربرد رو دو ماهه خریدم... فکر نکنم چیزی که شما میگی درست باشه

لطفا با دقت مدل رو توجه فرمایید

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
پاور من Green 600EU هستش میخوام بفروشم و Green 885B بخرم
قیمت کارکرده اش 250 تومنه، ارزش داره؟
و اینکه پاور خودم چند میره با توجه به تمیز بودن و اینا

پ ن: یه 1030B هم پیدا کردم 240 تومن سالمه

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید

دوست عزیز مادربرد رو دو ماهه خریدم... فکر نکنم چیزی که شما میگی درست باشه

لطفا با دقت مدل رو توجه فرمایید

من متوجه مدل مادربرد شما بودم، AM3+ هست و از ابتدا هم خرید این پلتفرم توصیه نمیشد، الان هم سریعترین پردازنده برای این مادربرد مثل FX 8350 باز هم بهترین کارایی رو نداره
اما اگر می خواید زیاد هزینه نکنید چاره ای جز خرید همین مدل نیست، فقط خاطرتون باشه که به زودی مجبور به تعویض کل این سه قطعه خواهید شد.

پاور من Green 600EU هستش میخوام بفروشم و Green 885B بخرم
قیمت کارکرده اش 250 تومنه، ارزش داره؟
و اینکه پاور خودم چند میره با توجه به تمیز بودن و اینا

پ ن: یه 1030B هم پیدا کردم 240 تومن سالمه

بله که ارزش داره، به شرطی که واقعا سالم باشن.

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
این مادربورد های Z170 از رم های DDR3 ساپورت نمیکنه به هیچ وجه؟!!
مادربورد مدنظرم Asus Z170 Pro Gaming بود

یک سریشون ساپورت می کنه
مثلا:
Asus Z170-P D3
Gigabyte GA-Z170-HD3

درسته که روی Skylake یک جاهایی حتی مموری DDR3 بهتر از DDR4 عمل می کنه ولی من توصیه می کنم از مموری های DDR4 استفاده کنید
این ضعف در Kaby Lake اصلاح می شه

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سلام عزیزان
یه راهنمایی میخواستم تو خرید یه کیس خوب و قوی برای یکی از دوستام
یه کیس خوب میخواد که اولا همه نرم افزارای مهندسی و گرافیگی رو روون اجرا کنه ثانیا وقتی چند تا نرم افزار رو باهم باز میکنه کامپیوترش کند نشه
اگه لطف کنید دو تا سیستم معرفی کنید ممنون میشم یکی تا بودجه 3.5 تا 4 و یکی هم تا 5 تومن
موس و کیبورد و مانیتور هم نمیخواد فقط کیس
خیلی ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر