مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
نه استفاده گیمینگ ندارم ولی خب می خوام یه چیز قوی بگیرم که بعدا اذیتم نکنه :D
بقیه دوستان خصوصا فرشید عزیز هم اگه راهنمایی بکنن ممنون می شم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
ممنون از فرشید عزیز
یک سوال دیگه ..
cpu های سری U عملکرد بهتری دارند یا hq ؟
من قصد دارم یه لپ تاب برای کار های شبکه و نت گردی و فیلم و کلا کاراهای روزانه بگیرم . حالا نگاه می کردم این لپ تاپ های گیمینگ عموما سخت افزار های خوبی دارن . از همین مدل ها خرید مناسبه ؟ استفاده گیمینگی ازش ندارم ولی می خوام قوی باشه .
شبکه هم می خوام کلاس های بیرون رو برم و از اون فیلد استفاده کنم
بودجه هم 4 میلیون
ممنون می شم راهنمایی کنین

نه استفاده گیمینگ ندارم ولی خب می خوام یه چیز قوی بگیرم که بعدا اذیتم نکنه :D
بقیه دوستان خصوصا فرشید عزیز هم اگه راهنمایی بکنن ممنون می شم

چیزی که برای کار شما قوی باشه باید حتما سریعترین پردازنده ی Core i7 موبایلی رو داشته باشه، که لزوما مختص دستگاههای گیمنگ نیست، دوستمون درست گفتن

اگر بخواید یه مدل قدرتمند بگیرید می تونید از سری K برند ایسوس بخرید که پردازنده های نسل جدید هم درشون استفاده میشه، یا همون سری گیمینگش که G هست، مدلهایی مثل ASUS G56JK یا G550JX که به ترتیب حدود 3400 و 4600 هستن و آپشن های مختلفی هم دارن.

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
فرشید جان مجددا ممنون
به عنوان سوال آخر ، cpu های سری I7 4720HQ و I7 5500U مناسبن ؟
این مدل هایی که معرفی کردی 4720 و 4710 بودن

فرشید جان ممنون از راهنماییت

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
فرشید جان مجددا ممنون
به عنوان سوال آخر ، cpu های سری I7 4720HQ و I7 5500U مناسبن ؟
این مدل هایی که معرفی کردی 4720 و 4710 بودن

باید دنبال مدلهایی با پسوند HQ باشید، سری U حتی اگر نسل جدید هم باشه باز از سری HQ با فرکانس بالاتر نسل قبلی کندتره.
توی پردازنده های موبایلی حتی داریم پردازنده هایی از سری Core i7 مثل همین 5500U که در اصل 2 هسته ای هستن، باید حتما یه 4 هسته ای در نظر داشته باشید.

MENTORGG

کاربر سایت
Jul 1, 2014
7
سلام دوستالن من والا خواستم برم سیستم رو ارتقا بدم فروشنده یه چند تا چیز نوشت از سی پی یو و گرافیک و رم و ...

اومدم اینجا مشخصات و نوشتم دوستان گفتن تو این تاپیک سوالم رو مطرح کنم

Mainboard: Gigabyte H81

CPU : CORE i3

Ram : 8Gig 1600

VGA : 4Gig GeForce GT730

Power : 380 Green

این سیستم رو بچه ها گفتن بدرد گیم نمیخوره در صورتی که یارو کلی تعریف کرد از این سیستم

خواستم بدونم با بودجه یک میلیون و نیم واسه ارتقا ایا میشه یه سیستم بدرد بخور جفت و جور کرد؟

هر کی وارده یه سیستم خوب معرفی کنه ما بریم ارتقا بدیم

این گزینه های بالا هر چی تو نرخ این قیمت مناسبه اسمش با قیمت برام بنویسید

با تشکر

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام دوستالن من والا خواستم برم سیستم رو ارتقا بدم فروشنده یه چند تا چیز نوشت از سی پی یو و گرافیک و رم و ...

این سیستم رو بچه ها گفتن بدرد گیم نمیخوره در صورتی که یارو کلی تعریف کرد از این سیستم

خواستم بدونم با بودجه یک میلیون و نیم واسه ارتقا ایا میشه یه سیستم بدرد بخور جفت و جور کرد؟

با تشکر
مابقی قطعات مثل هارد و کیس رو دارید ؟ مدل هاردتون چیه ؟
گرافیکی که بهتون معرفی کرده برای گیم مناسب نیست.

kohyar

کاربر سایت
May 19, 2014
61
با سلام خدمت دوستان . دنبال یه مانیتور هستم تا 600 تومن کهFHD 1920x1080 باشه.و مناسب گیم. چه مانیتوری مناسبه؟ . در کل پنل ips بهتره یا pls؟ ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید

با تشکر

این لیست رو فراموش کنید، بچه ها درست می گن، به درد هر کاری می خوره الا بازی!

اگه قصد ارتقا دارید باید قطعات فعلی رو دقیق لیست کنید تا ببینیم اولویت ارتقا با چیا هست، وگرنه با 1.5 به سختی بشه قطعات مناسب بازی فرآهم کرد.

دوستان یه سیستم گیمینگ میخوام برای دوستم تا 1.800 نهایت 2 تومن بودجه داره. کیس و همه چی :d

باهربودجه ای میشه سیستم گیمینگ بست اینکه چقدر توانایی داشته باشه بحثش جداست. الاطرف میخواد نهایتن فیفا بازی کنه.داش فرشید میاد یدونه پیشنهاد میده یاد بگیر شما بجای اسپم

دوستمون در مورد کم بودن بودجه خیلی هم بیراه نگفت، 2 تومن برای گیمینگ دست بسته می کنه خریدار رو:

CPU:Core i3 4170
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 950 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

اینا حدود 2150 میشه و کمترین توصیه برای یک سیستم مناسب بازی هست ، اگه کارت 950 وارد بازار نشده بود با همین بودجه هم نمیشد سیستم مناسب گیمینگ توصیه کرد، مگر با کارت ضعیفتری مثل R7 260 یا GTX 750

با سلام خدمت دوستان . دنبال یه مانیتور هستم تا 600 تومن کهFHD 1920x1080 باشه.و مناسب گیم. چه مانیتوری مناسبه؟ . در کل پنل ips بهتره یا pls؟ ممنون

با این بودجه همون TN واسه بازی بهتره اگر طالب سرعت هستید، مثل aSUS VX238H
اگر کیفیت نمایش و رنگ مهمتر از سرعت هست که قطعا PLS سامسونگ بهتره , همون 2 مدلی که سام سرویس از سامسونگ در بازار داخلی داره و عالیه تصویرشون.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
فرشید جان یه لپتاپ تا قیمت 4 الی 4.5 جعرفی کنید برای کارهای مهندسی مثل برنامه نویسی و متلب و شبیه سازی سخت افزاری و... ترجیحا وزنش خوب باشه تا بشه راحت حملش کرد

kohyar

کاربر سایت
May 19, 2014
61
اگر کیفیت نمایش و رنگ مهمتر از سرعت هست که قطعا PLS سامسونگ بهتره , همون 2 مدلی که سام سرویس از سامسونگ در بازار داخلی داره و عالیه تصویرشون.[/QUOTE]

با سلام .ممنون اقا فرشید این مانیتوری که گفتین قیمتش بیشتر از 600 هستش. نظرتون بینSamsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor و lG 22MP55HQ IPS کدوم مناسبتره برا گیم و فیلم؟ و اینکه برا گیم مانیتور 24 اینچ مناسبه؟ بازم ممنون بخاطر وقتی که میزارین

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
فرشید جان یه لپتاپ تا قیمت 4 الی 4.5 جعرفی کنید برای کارهای مهندسی مثل برنامه نویسی و متلب و شبیه سازی سخت افزاری و... ترجیحا وزنش خوب باشه تا بشه راحت حملش کرد

با این بودجه میشه G550JX رو در نظر گرفت یا G56JK که گرافیک پایینتری داره اما باز هم برای کار شما مناسبه
دستگاههای سریع معمولا وزنشون از بقیه سنگینتره و باطری بزرگتری هم دارن، بنابراین داشتن سرعت و وزن پایین همزمان ممکن نیست، مگر این که دنبال گزینه ی سبک و قوی از رده ی سرفیس مایکروسافت باشید که البته برای کارهای حرفه ای در حد مدلهای معرفی شده نیست اصلا.

اگر کیفیت نمایش و رنگ مهمتر از سرعت هست که قطعا PLS سامسونگ بهتره , همون 2 مدلی که سام سرویس از سامسونگ در بازار داخلی داره و عالیه تصویرشون.

با سلام .ممنون اقا فرشید این مانیتوری که گفتین قیمتش بیشتر از 600 هستش. نظرتون بینSamsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor و lG 22MP55HQ IPS کدوم مناسبتره برا گیم و فیلم؟ و اینکه برا گیم مانیتور 24 اینچ مناسبه؟ بازم ممنون بخاطر وقتی که میزارین[/QUOTE]

در اینصورت همون مدل 395 رو بگیرید که پنلش با مدل 595 یکی هست و فقط در بدنه تفاوت دارن.

6700k فن نداره درسته؟
چه فنی براش مناسبه؟

هر فنی که برای نسل قبلی معرفی شده به این نسل هم می خوره
بستگی به بودجه و قطعات سیستم و خود کیس داره، از 100 تومن به بالا باید هزینه کنید برای یه فن خوب مثل Thermalright True Spirit یا Macho 02

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,628
نام
Leo Fitz
درود
این قطعات برای گیم خوبن؟
و اینکه دست دو اینها چقدر میارزه؟
بعدن قصد دارم بهش گرفیک 970 اضافه کنم

MAIN Z97 PRO GAMER ASUS گارانتی سازگار تا 02-2018 و متعلقات کامل
CPU I5-4570 باکس
RAM 2*4GB PATRIOT 1600 گارانتی ویستا تا 07-2016
DVD-RW PIONEER
POWER 700HP GREEN گارانتی تا 11-95
CASE X3 GAMING GREEN یه فرانت پنل ایسوز هم همراهشه

ایا برای قطعات کامپیوتر همراه نداشتن کارتون قطعات باعث میشه از قیمتش کسر میشه یا فرقی نداره؟

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
سلام
اقا قیمتهایی ک دارین میگین چرا انقد فضاییه؟
۲میلیون فقط و فقط سه چهار قطعه؟ cpu+power+main...
جنگه مگه؟تا ۲۰ صفحه قبلو خوندم،خداییش طرف زده ۴۰۰ تومن موس و کیبورد خوب میخام((موس و کیبورد وجدانا ۸۰ تومن بیشتر میشه؟)
حالا سوال خودم:
اقا با این سیستم میشه gta رو بالا اورد یا نه!؟
main ddr2
cpu core t quad 2.5ghrz
ram 8gig ddr2
geforce 1gig
؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر