مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
امروز داشتم كيسم رو تميز مي كردم ديدم فن جلوش شكسته. :((
green infinity

يه فن 14سانتي LED Blue درست حسابي مي‌خوام. چي تو بازار هست؟ چي پيشنهاد مي كنيد؟
با تشكر
W7enstk.jpg

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
شما چه مدلی رو برای این کیس پیشنهاد میکنید که رد کیس جا بگیره ! یه چیز تاپ میخوام
پردازنده شما Core i7-3770K هست ؟ قصد اوورکلاک حرفه ای دارید یا صرفا جهت خنک نگه داشتن پردازنده می خواید؟ چون کولرهای مایع نسبت به کولرهای هوایی نویز بیشتری دارن و در مواردی که کاربر نیاز به اوور سطح بالا و استفاده مداوم از سیستم داشته باشه توصیه میشه. چقدر می خواید هزینه کنید ؟

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
پردازنده شما Core i7-3770K هست ؟ قصد اوورکلاک حرفه ای دارید یا صرفا جهت خنک نگه داشتن پردازنده می خواید؟ چون کولرهای مایع نسبت به کولرهای هوایی نویز بیشتری دارن و در مواردی که کاربر نیاز به اوور سطح بالا و استفاده مداوم از سیستم داشته باشه توصیه میشه. چقدر می خواید هزینه کنید ؟

کلا قصد خرید یه سیستم جدید رو دارم برای پردازنده ی Core i7-5930K Haswell-E میخوام

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
کلا قصد خرید یه سیستم جدید رو دارم برای پردازنده ی Core i7-5930K Haswell-E میخوام
اگر اصرار به تهیه کولر مایع دارید مدل Corsair H110 Extreme مناسبه که در میان رقبا نسبت نویز به حرارت بهتری داره.
پیشنهاد بنده هم به شما کولر هوایی مدل Noctua NH-D15 هست که نویز کمتری داره و در حالت دو فنه ، میزان دفع حرارت توسط این کولر دست کمی از مدلهای حرفه ای کولر مایع نداره.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
امروز داشتم كيسم رو تميز مي كردم ديدم فن جلوش شكسته. :((
green infinity

يه فن 14سانتي LED Blue درست حسابي مي‌خوام. چي تو بازار هست؟ چي پيشنهاد مي كنيد؟
با تشكر
W7enstk.jpg

فن حرفه ای شیشه ای از برند معتبر زیاد نیست، تا اونجا که من می دونم فن LED دار فقط از برند خود Green و Deepcool توی بازار موجود هست که من خودم تمام این فن ها رو با فن های حرفه ای غیر LED از برند Cougar عوض کردم، چون نویزشون بالاتر از چیزی بود که انتظار داشتم.
فن های شیشه ای EnerMax هم فکر کنم موجود باشن که اونا هم صداشون مطلوب نیست.

اگر اصرار به تهیه کولر مایع دارید مدل Corsair H110 Extreme مناسبه که در میان رقبا نسبت نویز به حرارت بهتری داره.
پیشنهاد بنده هم به شما کولر هوایی مدل Noctua NH-D15 هست که نویز کمتری داره و در حالت دو فنه ، میزان دفع حرارت توسط این کولر دست کمی از مدلهای حرفه ای کولر مایع نداره.

تایید میشه

کولینگهای آبی کورسیر رده حرفه ایها مثل H100i/H110 GT موقع کار حتی در حالت Quiet Mode نویز زیادی تولید می کنن و تازه نویز پمپشون هم به نویز فن ها اضافه میشه
برای خودم هم Noctua NH-D15 رو انتخاب کردم که راندمانش فوق العاده و نویزش هنگام کار در کمترین سطح هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
H100i انصافا روی Quiet اش صداش کمه
بعید بدونم روی دست صدای 2 تا 980TI باشه!!!

بله، صدای فن هاش توی دور پایین خیلی کمه، خودمم روی هر سیستم High end که بستم اولین کارم نصب Corsair Link و تنظیمش روی Quiet Mode بوده، بنابراین بهترین گزینس توی واترکولینگ ها، حتی میشه دستی صداش رو از اون هم کمتر کرد با تنظیم روی Curved RPM

اما یه بخش قضیه حساسیت به صدا هست که خودم هم از جمله ی این اشخاص هستم و صدای پمپش رو نمی پسندم، بنابراین یه فن حرفه ای غیر آبی و با صدای کمتر رو ترجیح می دم، البته اگه اینم باز توی هر کیسی جا نمیشه.

برای کارت گرفیک هم که خودش منشا صدا هست سرآخر مجبور شدم که خنک کننده رو تغییر بدم و از واترکولینگ بی صدا برای کارت استفاده کردم که نویز اون هم موقع لود بازی حذف بشه!

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
فن حرفه ای شیشه ای از برند معتبر زیاد نیست، تا اونجا که من می دونم فن LED دار فقط از برند خود Green و Deepcool توی بازار موجود هست که من خودم تمام این فن ها رو با فن های حرفه ای غیر LED از برند Cougar عوض کردم، چون نویزشون بالاتر از چیزی بود که انتظار داشتم.
فن های شیشه ای EnerMax هم فکر کنم موجود باشن که اونا هم صداشون مطلوب نیست.
ممنون فرشيدجان.
تقريباً نيست. تنها مدل‌هاي LEDدار از گرين سري CF140 هستند. تقريباً فن 14cm نيست تو بازار. تك و توك از برند Noctua هست NF-A14 اونم با قيمت نزديك به يه كيس نو.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
یه سه کاره رنگی لیزی معرفی کنید که کاتریج هاش هم شارژ بشه و موجود هم باشه.

مدل HP LASERJET PRO 100 M176N توصیه میشه که حدود 700 تومن هست.

سلام

ممنون فرشيدجان.
تقريباً نيست. تنها مدل‌هاي LEDدار از گرين سري CF140 هستند. تقريباً فن 14cm نيست تو بازار. تك و توك از برند Noctua هست NF-A14 اونم با قيمت نزديك به يه كيس نو.

فن LED نخر حالا، فن معمولی بگیر

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
سلام خدمت اساتید!
شاید جای دیگه باید مطرح میکردم ولی میخواستم نظر شما رو بدونم.
به غیر از مانیتور vx248h Asus تو همون رنج قیمت مانیتور دیگه ای توصیه میشه؟(هدفم بازی و فیلمه)
مانیتور benq نسبت به Asus مزیتی داره؟
پیشاپیش ممنون.

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
درود چند تا کیس گیمینگ که فضاش از لحاظ نصب انواع کارت های گرافیک و کولر های سی پی یو و غیره مشکل و محدودیتی نداشته باشه و در عین حال زیبا باشه بودجه هم تا 400 هزارتومان

m.sarsh

کاربر سایت
Aug 20, 2006
463
نام
محمدرضا
سلام
من یه سیستم قدیمی دارام مال 6 سال پیش که گرافیکش سوخته.حالا میشه با خرید کارت گرافیک 550 تا 600 تومنی بازیهای 2015 به خصوص gta V رو با رزولوشن پایین اجرا کرد؟؟؟

cpu:core2duo e7300 @ 2.66Gh
main:asus p5q se
ram:2*2 gig pattriot
power:green 430w real
اگر فقط با تعویض گرافیک نمیشه حداقل سیستمی که جواب بده چیه وبا چه قیمتی؟

ممنون

آخرین ویرایش:

S1rus

کاربر سایت
Feb 25, 2012
40
سلام
بهترین موس پد موجود برای Steelseries Sensei MLG رو اگه میشه معرفی کنید . در ضمن تو بعضی از فروم ها نوشته شده که برای موس های لیزز ، پد حتما باید Hard باشه ( منظور اینه که پارچه ای نباشه ) ، این حرف اصلا صحت داره‌؟
با تشکر ^_^

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام خدمت اساتید!
شاید جای دیگه باید مطرح میکردم ولی میخواستم نظر شما رو بدونم.
به غیر از مانیتور vx248h Asus تو همون رنج قیمت مانیتور دیگه ای توصیه میشه؟(هدفم بازی و فیلمه)
مانیتور benq نسبت به Asus مزیتی داره؟
پیشاپیش ممنون.

مانیتور Benq توی رده های بالاتر هم مدلهای خوبی دارن که در اون رده ایسوس مانیتور شاخصی نداره، مثل رده ی 1.5 میلیون تومن که Benq مدلهای پر سرعت 144 هرتز با پنلهای PWM Free داره، اما مدلهای ایسوس اینجوری نیستن.

درود چند تا کیس گیمینگ که فضاش از لحاظ نصب انواع کارت های گرافیک و کولر های سی پی یو و غیره مشکل و محدودیتی نداشته باشه و در عین حال زیبا باشه بودجه هم تا 400 هزارتومان

ظاهر کیس سلیقه ای هست و کس دیگری بجز خود شما نمی تونه انتخابش کنه
کیس زیر 400 تومن بدون محدودیت هم فکر نکنم داشته باشیم، کیسایی که خواسته های شما رو تامین کنن بالای 500 تومن هستن، مثل GREEN X8 یا Cooler Master HAFX
کیسای EnerMax و Corsair هم گرونتر هستن.

سلام
من یه سیستم قدیمی دارام مال 6 سال پیش که گرافیکش سوخته.حالا میشه با خرید کارت گرافیک 550 تا 600 تومنی بازیهای 2015 به خصوص gta V رو با رزولوشن پایین اجرا کرد؟؟؟

cpu:core2duo e7300 @ 2.66Gh
main:asus p5q se
ram:2*2 gig pattriot
power:green 430w real
اگر فقط با تعویض گرافیک نمیشه حداقل سیستمی که جواب بده چیه وبا چه قیمتی؟

ممنون

نه عزیز، با این سیستم نمیشه و نباید انتظار اجرای بازیهای روز رو داشت، پردازندش خیلی ضعیفه

این کمترین سیستم قابل توصیه برای بازی هست:

CPU:Core i3 4170
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 950 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

که حدود 2100 میشه. البته گرافیکش نیومده اما بزودی میرسه

سلام
بهترین موس پد موجود برای Steelseries Sensei MLG رو اگه میشه معرفی کنید . در ضمن تو بعضی از فروم ها نوشته شده که برای موس های لیزز ، پد حتما باید Hard باشه ( منظور اینه که پارچه ای نباشه ) ، این حرف اصلا صحت داره‌؟
با تشکر ^_^

پدهای ریزر از انواع مختلف موجوده اما موردی که شما گفتید رو نشنیده بودم
مدل مدنظر رو بر اساس ابعاد و نوع بازی مورد علاقه انتخاب کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر