مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
قیمتش حدودا چقدره ؟ asus و msi هم موجوده ؟ در مجموع این رو بگیرم یا gtx 970 ؟

سپاس

970 به خاطر کولینگ بهتر ساپورت dx 12 بهتر مصرف برق کمتر گزینه ی بهتری هست البته میتونی 980 از برند zotac با قیمت 1.9 بگیری یا 970 با قیمت 1560 مدل gigabyte g1 و پول بیشتری صرفه جوی کنی

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
از کارت گرافیک R9 270X 4gig OC2 TOP استفاده میکنم. کراس کنم بهتره یا اینکه کلا کارت رو عوض کنم؟

سپاس

کارت رو عوض کنید و یه GTX 980ترجیحا از برند اختصاصی گیگا، ایسوس یا MSI بردارید.

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
درود
GTX980TI-6GD5 - GTX 980 Ti 6GB GDDR5
Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD
Corsair Vengeance Pro 32GB 8GBx4 2666MHz DDR3 Ram
Seagate Surveillance HDD 3TB 5900 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s
Intel® Core™ i7-6700K Skylake Processor
ASUS ROG Maximus VIII Hero LGA1151 Z170 Mainboard
Cooler Master V1000 80Plus Gold Power Supply
Corsair Graphite Series™ 760T Full-Tower Windowed Case

این سیستم مچه؟ خوبه؟ چند در میاد؟
مین بهتری هم هست؟

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
سلام به همه. میخواستم یه هارد SSD بگیرم. توی تاپیک خوندم که پیشنهادتون Samsung هست. ولی متاسفانه بودجه ام نمیرسه. بین این دو مدل موندم:
AData Premier SP610 128GB SATA3 SSD 236,000
یا
AData Premier Pro SP900 128GB SATA3 SSD 256,000
اولی سرعت نوشتن اطلاعات تا 150 مگابایت میرسه ولی دومی تا 450 مگابایت(حدودا). میخواستم بدونم واقعا می ارزه که بخوام اضافه تر هزینه کنم برای سرعت بالاتر یا همین Adata SP610 با سرعتش کافیه؟ چون 150 مگابیت هم واقعا خوبه(بهتر از الان که نهایت 4 mb هست) اگه پیشنهاد بهتری هم در همین حدود قیمت دارین بهم بگین. ممنون

ویرایش: یه سامسونگ گیر آوردم. این خوبه؟
Samsung 850 Evo 120GB 265,000 (نکته منفی: گارانتی اش 12 ماهه است و گارانتی شرکتی برعکس Adata)

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
درود
GTX980TI-6GD5 - GTX 980 Ti 6GB GDDR5
Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD
Corsair Vengeance Pro 32GB 8GBx4 2666MHz DDR3 Ram
Seagate Surveillance HDD 3TB 5900 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s
Intel® Core™ i7-6700K Skylake Processor
ASUS ROG Maximus VIII Hero LGA1151 Z170 Mainboard
Cooler Master V1000 80Plus Gold Power Supply
Corsair Graphite Series™ 760T Full-Tower Windowed Case

این سیستم مچه؟ خوبه؟ چند در میاد؟
مین بهتری هم هست؟
SSD رو بایکی از مدلهای EVO یا PRO سامسونگ جایگزین کنید.
منظورتون از مادربرد بهتر برای چه کاری هست؟ برای گیم همین برد بسیار مناسبه. اگر اهل اوورکلاک هستید مدل ASUS Z170-Deluxe بهتره.
رمها رو باید DDR4 ّبردارید. برای گیم نیازی به 32 گیگ رم نیست. 8 یا 16 گیگ. به صورت دو کاناله انتخاب کنید. یعنی 2*4 یا 2*8 گیگ.
هارد رو هم مدل Seagate Barracuda 3TB 7200Rpm 64MB Buff SATA3 مناسبه.

- - -ویرایش - - -

سلام به همه. میخواستم یه هارد SSD بگیرم. توی تاپیک خوندم که پیشنهادتون Samsung هست. ولی متاسفانه بودجه ام نمیرسه. بین این دو مدل موندم:
AData Premier SP610 128GB SATA3 SSD 236,000
یا
AData Premier Pro SP900 128GB SATA3 SSD 256,000
اولی سرعت نوشتن اطلاعات تا 150 مگابایت میرسه ولی دومی تا 450 مگابایت(حدودا). میخواستم بدونم واقعا می ارزه که بخوام اضافه تر هزینه کنم برای سرعت بالاتر یا همین Adata SP610 با سرعتش کافیه؟ چون 150 مگابیت هم واقعا خوبه(بهتر از الان که نهایت 4 mb هست) اگه پیشنهاد بهتری هم در همین حدود قیمت دارین بهم بگین. ممنون

ویرایش: یه سامسونگ گیر آوردم. این خوبه؟
Samsung 850 Evo 120GB 265,000 (نکته منفی: گارانتی اش 12 ماهه است و گارانتی شرکتی برعکس Adata)
همون مدل سامسونگ رو بردارید. به علت کیفیت بالای ساخت ، ریسک خراب شدن در این درایوها پایینه.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
SSD

همون مدل سامسونگ رو بردارید. به علت کیفیت بالای ساخت ، ریسک خراب شدن در این درایوها پایینه.
حرفتون درست ولی اصلا نتونستم یه گارانتی درست حسابی از مدل سامسونگ گیر بیارم. Adata توی شهرمون نمایندگی داره، تازه 3 ساله هم هست ولی سامسونگ 12 ماهه با گارانتی شرکتی. با این حال باز هم همین سامسونگ رو پیشنهاد میکنید؟

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
SSD رو بایکی از مدلهای EVO یا PRO سامسونگ جایگزین کنید.
منظورتون از مادربرد بهتر برای چه کاری هست؟ برای گیم همین برد بسیار مناسبه. اگر اهل اوورکلاک هستید مدل ASUS Z170-Deluxe بهتره.
رمها رو باید DDR4 ّبردارید. برای گیم نیازی به 32 گیگ رم نیست. 8 یا 16 گیگ. به صورت دو کاناله انتخاب کنید. یعنی 2*4 یا 2*8 گیگ.
هارد رو هم مدل Seagate Barracuda 3TB 7200Rpm 64MB Buff SATA3 مناسبه.

- - -ویرایش - - -

من خودم الان SSD کورس ایر دارم و مشکلی نداره 540 مگابایت بر ثانیه هم سرعت داره، برای چی سامسونگ بهتره؟
تو آمازون هم نگاه کردم سن دیسک و کورس ایر Best Seller بودن

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
حرفتون درست ولی اصلا نتونستم یه گارانتی درست حسابی از مدل سامسونگ گیر بیارم. Adata توی شهرمون نمایندگی داره، تازه 3 ساله هم هست ولی سامسونگ 12 ماهه با گارانتی شرکتی. با این حال باز هم همین سامسونگ رو پیشنهاد میکنید؟

من خودم الان SSD کورس ایر دارم و مشکلی نداره 540 مگابایت بر ثانیه هم سرعت داره، برای چی سامسونگ بهتره؟
تو آمازون هم نگاه کردم سن دیسک و کورس ایر Best Seller بودن
درایوهای سری 850 سامسونگ در دو مدل EVO و PRO از چیپ های 3D Vertical NAND یا همون 3D V-NAND استفاده می کنه که موجب افزایش راندمان و طول عمر مفید در این درایوها در مقایسه با رقبا می شه. بخصوص در مدل های PRO که با در آمیختن دو فناوری V-NAND و TLC بالاترین سطح عملکرد و سرعت رو در درایوهای SSD شاهد هستیم.
درایوهای پرچمدار کورسیر یعنی سری Performance Pro از کنترلر و چیپ های حافظه فلش سامسونگ استفاده می کنند.

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
سلام خدمت اساتید!
زحمت می کشین قیمت این سیستمو بهم بگین(قیمت بازار)
Mb : Asus z170 pro gaming
CPU : Intel core i7 6700k
VGA : gigabyte gtx 970 g1
بعد رم DDR3 1333 که هشت گیگابایته با سیستم بالا مشکلی پیدا میکنه؟(میخوام پولمو save کنم تا بعدا رمو ارتقاء بدم
یه پاور مناسب این سیستم(فکر جیبم باشین) معرفی میکنین؟
قیمت این ۴ قلم رو لطف کنین(+پاور)
یه کیس ارزونی که این قطعات توش جا شه چند میشه(ارزونترین)(اگه شد شاید با اره آهن بر، رفتم سراغ کیس و یجوری جاش کردم :D)
در آخر اگه ایرادی دیدین ممنون میشم بگین

آخرین ویرایش:

AMD RADEON

کاربر سایت
Sep 2, 2015
49
نام
محمد حسين
سلام خدمت اساتید!
بعد رم DDR3 1333 که هشت گیگابایته با سیستم بالا مشکلی پیدا میکنه؟(میخوام پولمو save کنم تا بعدا رمو ارتقاء بدم
یه کیس ارزونی که این قطعات توش جا شه چند میشه(ارزونترین)

نخير مشكلي ژيش نمياد

pاور ميخوايد بخريد بايد درست بخريد چون ممكنه مقدا واتر خيلي نزديك به چيزي كه كارت بخواد زياد باشه و مشكلات مثله out rang.......

كيس green 2009 خوبه

بازم ميگم براي Pاور يك pول جدا بزار

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
نخير مشكلي ژيش نمياد

pاور ميخوايد بخريد بايد درست بخريد چون ممكنه مقدا واتر خيلي نزديك به چيزي كه كارت بخواد زياد باشه و مشكلات مثله out rang.......

كيس green 2009 خوبه

بازم ميگم براي Pاور يك pول جدا بزار
دوست عزیز مطمئن هستید که مشکلی پیش نمیاد برای این سیستم ؟! یک سوال دارم. منظورتون از واتر چی هست دقیقا . در پست های پیش هم از این کلمه استفاده کرده بودید.
به نظرتون کارت G1 در کیس green 2009 جا میشه ؟!
سوال دیگه هم داشتم از خدمت شما ، من از این جمله چیزی متوجه نمیشم " بازم ميگم براي Pاور يك pول جدا بزار" . امکان داره مقداری توضیح بدید . صرفا برای افزایش دانش خودم می خوام بدونم.

- - -ویرایش - - -

سلام خدمت اساتید!
یه کیس ارزونی که این قطعات توش جا شه چند میشه(ارزونترین)(اگه شد شاید با اره آهن بر، رفتم سراغ کیس و یجوری جاش کردم :D)
برد حدود 590 تومن. پردازنده حدود 1200 و گرافیک هم حدود 1560 تومن.
برای این مادربرد باید رمهای DDR4 تهیه کنید . اگر قصد تعویض رم رو ندارید می تونید از مادربرد ASUS Z170-P D3 به قیمت 515 تومن استفاده کنید.
پاور هم مدل GREEN GP650A-UK 80Plus Gold به قیمت حدود 270 تومن توصیه میشه.
برای کیس هم باید یک بودجه تعیین کنید . انتخابهای زیادی هست. حداقل کیس مدل Green X Plus Eagle Case به قیمت 120 تومن. ولی بهتره برای این سیستم کیس بهتری تهیه کنید.
ضمنا برای این پردازنده باید کولر تهیه کنید. برای اون هم بودجه تعیین کنید.

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
دوست عزیز مطمئن هستید که مشکلی پیش نمیاد برای این سیستم ؟! یک سوال دارم. منظورتون از واتر چی هست دقیقا . در پست های پیش هم از این کلمه استفاده کرده بودید.
به نظرتون کارت G1 در کیس green 2009 جا میشه ؟!
سوال دیگه هم داشتم از خدمت شما ، من از این جمله چیزی متوجه نمیشم " بازم ميگم براي Pاور يك pول جدا بزار" . امکان داره مقداری توضیح بدید . صرفا برای افزایش دانش خودم می خوام بدونم.

- - -ویرایش - - -

برد حدود 590 تومن. پردازنده حدود 1200 و گرافیک هم حدود 1560 تومن.
برای این مادربرد باید رمهای DDR4 تهیه کنید . اگر قصد تعویض رم رو ندارید می تونید از مادربرد ASUS Z170-P D3 به قیمت 515 تومن استفاده کنید.
پاور هم مدل GREEN GP650A-UK 80Plus Gold به قیمت حدود 270 تومن توصیه میشه.
برای کیس هم باید یک بودجه تعیین کنید . انتخابهای زیادی هست. حداقل کیس مدل Green X Plus Eagle Case به قیمت 120 تومن. ولی بهتره برای این سیستم کیس بهتری تهیه کنید.
ضمنا برای این پردازنده باید کولر تهیه کنید. برای اون هم بودجه تعیین کنید.

پس رم ddr3 با این مدل CPU مشکل نداره؟ روی اسلات ddr4 نمیشه ddr3 انداخت؟
قیمت رم ۸ گیگی (هر مدلی یا فرکانسی) که به این مادربورد(گیمر) بخوره چقدر هست؟!رم خودم (apacer 8gb x4 1333) چقدر میخرن؟
این مادربوردی که گفتین از مدل گیمر ضعیفتره؟
خود پردازنده کولر stock نداره؟چون میخواستم بعدا تهیه کنم
ممنون ببخشید زیاد شد سوالام

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر