مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
لطف میکنید جواب من رو هم بدید :

متاسفانه نمیشه، خود پردازنده ی Core i7 بتنهایی حدود 1200 و بالاتر درمیاد!
اگر 2500 داری که اصلا دستش نزن! ، این 3570 بین 5 تا 15 درصد فقط سریعتر هست.
پردازنده 4770 هم فقط 5 تا 10 درصد سریعتر از 3770 هست. این قضیه برای تفاوت بین Core i5 ها هم صدق می کنه.

300 تومن ؟؟ :| چقدر کم! البته هارد 250 گیگی و کیس و پاور Green هم هست ( که مدلشو نمیدونم :d)
من زیاد از PC سردرنمیارم متاسفانه :d.. این 2 تا که bold کردم میشه بگی چی هستن و کارشون چیه لطفا!؟ :d
فقط یه چیزی .. من کلا کارت گرافیک زیاد با AMD حال نمیکنم، پیشنهاد واسه Nvidia چیه!؟
راستی با برداشته شدن تحریم کامپیونر و موبایل، قیمتا پایین اومده؟ میاد!؟

خیلی ممنون.
شما خودت نگفتی خب؛ من از کجا بدونم قطعات دیگه ای هم هست!
با اون کلا میشه 150 دیگه اضافه کرد

اونایی که برجسته کردی به ترتیب مادربرد و رایتر سیستم هستن.

توی این محدوده قیمتی مدل NVIDIA خیلی کم هست، وگرنه پیشنهاد میشد، البته با این مبلغ اضافه شاید بتونی کارت GTX 660Ti رو هم بخری که از کارت قبلی سریعتر و 200 تومن هم گرونتر هست.
فعلا کاهش قیمتی نبوده و بالعکس، بخاطر تحریم واحد پولی ممکنه بالا بره، مخصوصا بعد از اواخر خرداد.

جواب منم بدین لطفا.

ببخشید، جا انداختم!

شما می تونی از مدلهای برندهای SEAGATE و WD انتخاب کنی، ترجیحا با گارانتی اصلی
الان دیگه همشون USB 3.0 هستن و سرعتاشون بالاستف از نظر کارکرد تفاوت زیادی ندارن، من خودم بیشتر WD Elements رو تا حالا گرفتم

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
دوستان میخوام کارت GT 640 بخرم ولی نمیدونم کدوم رو بخرم!!ZOTACMSIXFXکدوم برند رو بگیرم؟(کدوم برند از سایرشون قویتره؟)حدود قیمت رو هم بگید ممنون میشم.فقط میخوام از سایر GT 640ها قویتر باشه!!

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
سلام.
میخواستم بدونم رم با باس 1600 روی مادربرد با ساپرت 1600 و سی پی یو با ساپرت 1333 مشکلی نداره؟
رم برند kingston بهتره یا adata?

آخرین ویرایش:

amir-1992

کاربر سایت
Jun 10, 2013
1
سلام
دوستان یه سوال داشتم ، جاهای دیگه پرسیدم جواب درست و حسابی نشنیدم ، برا همین مزاحم شما شدم .
مادربورد کیس من یه Gigabyte EP43T-USB3 هستش cpu فعلیش هم core 2 due 7500 هستش ( که همون طور که میدونید خیلی ضعیفه ) همچنین از یه طرف دیگه ای قصد خرید لپتاپ دارم نمیخوام زیاد خرج کیس کنم به نظرتون رو این مادرورد بهترین cpu قال نصب چی هستش ؟ قیمتش چه قدر هستش ؟
البته یه همچین لیستی پیدا کردم ولی نمیدونم کدوم خویه و کدوم اصلا تو بازار هست ! CPU-Upgrade: Gigabyte GA-EP43T-USB3(rev. 1.0) processor support
پیشاپیش ممنون از پاسختون .

[FONT=verdana, helvetica, arial, sans-serif]ویرایش : [/FONT]Q9550 چطوره ؟ الان تو بازار پیدا میشه ؟ (دست دوم بودنش فرقی نداره )

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
دوستان میخوام کارت GT 640 بخرم ولی نمیدونم کدوم رو بخرم!!ZOTACMSIXFXکدوم برند رو بگیرم؟(کدوم برند از سایرشون قویتره؟)حدود قیمت رو هم بگید ممنون میشم.فقط میخوام از سایر GT 640ها قویتر باشه!!

اگه برای بازی می خوای اصلا نخر! راندمانش برای بازی خوب نیست، مگر اینکه بخوای توی رزولوشن پایین و با تنظیمات پایین بازی کنی.
ازMSI یا ASUS بگیر، برندایی مثل ZOTAC,INNO3D و غیره هم معتبرن اما فن اختصاصی مثل 2 تا برند اول ندارن.

سلام.
میخواستم بدونم رم با باس 1600 روی مادربرد با ساپرت 1600 و سی پی یو با ساپرت 1333 مشکلی نداره؟
رم برند kingston بهتره یا adata?

مشکلی که نداره، فقط ممکنه با فرکانس 1333 کار کنه
برند ارزون میشه KINGESTON و ADATA ، برند گرون میشه CORSAIR

سلام
دوستان یه سوال داشتم ، جاهای دیگه پرسیدم جواب درست و حسابی نشنیدم ، برا همین مزاحم شما شدم .
مادربورد کیس من یه Gigabyte EP43T-USB3 هستش cpu فعلیش هم core 2 due 7500 هستش ( که همون طور که میدونید خیلی ضعیفه ) همچنین از یه طرف دیگه ای قصد خرید لپتاپ دارم نمیخوام زیاد خرج کیس کنم به نظرتون رو این مادرورد بهترین cpu قال نصب چی هستش ؟ قیمتش چه قدر هستش ؟
البته یه همچین لیستی پیدا کردم ولی نمیدونم کدوم خویه و کدوم اصلا تو بازار هست ! CPU-Upgrade: Gigabyte GA-EP43T-USB3(rev. 1.0) processor support
پیشاپیش ممنون از پاسختون .

ویرایش : Q9550 چطوره ؟ الان تو بازار پیدا میشه ؟ (دست دوم بودنش فرقی نداره )

ارزش نداره دوست عزیز، هیچی براش نخر و نگه دار بعدا یکجا ارتقا بده، الان تفاوت بودجه رو روی لپ تاپ بزاری و مدل بالاتر بخری بهره
بعیدم می دونم دیگه این پردازندههای قدیمی رو بتونی ازجایی پیدا کنی، اگرم باشه از نوی نسل های جدید گرونتره.

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
سلام خدمت آقا فرشید .

داداش کارت HD 5970 Black Edition Limited 4GB در مقایسه با GTX 660 کدوم بهتره ؟

کلا این کارت در حد چه کارتی هست ؟

قیمت نوش چقده ؟

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
اگه برای بازی می خوای اصلا نخر! راندمانش برای بازی خوب نیست، مگر اینکه بخوای توی رزولوشن پایین و با تنظیمات پایین بازی کنی. ازMSI یا ASUS بگیر، برندایی مثل ZOTAC,INNO3D و غیره هم معتبرن اما فن اختصاصی مثل 2 تا برند اول ندارن. مشکلی که نداره، فقط ممکنه با فرکانس 1333 کار کنه برند ارزون میشه KINGESTON و ADATA ، برند گرون میشه CORSAIR ارزش نداره دوست عزیز، هیچی براش نخر و نگه دار بعدا یکجا ارتقا بده، الان تفاوت بودجه رو روی لپ تاپ بزاری و مدل بالاتر بخری بهره بعیدم می دونم دیگه این پردازندههای قدیمی رو بتونی ازجایی پیدا کنی، اگرم باشه از نوی نسل های جدید گرونتره.
فرشید جان پس چی بگیرم؟بودجه بیشتر از خرید gt 640 ندارم چون دارم cpu رو هم ارتقاء میدم msi gt 630 بهتره؟ZOTAC GTS 450 چطور؟فقط واسه بازی میخوام رزولیشن هم فرقی نمیکنه چون دو تا مانیتور دارم یکیش 1024*768 هست اون یکی 1920*1080 هست!سری AMD هم عمرا نمیگیرم!!!یه کارت خوب تو رنج gt 640 بگو خیلی عجله دارم البته فروشنده بهم گفت GT 640 از 630 و GTS 450 قویتره واسه همین دو دل شدم که شما گفتید بدرد گیم نمیخوره!!ممنون میشم زود جوابم رو بدی.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
سلام خدمت آقا فرشید .

داداش کارت HD 5970 Black Edition Limited 4GB در مقایسه با GTX 660 کدوم بهتره ؟

کلا این کارت در حد چه کارتی هست ؟

قیمت نوش چقده ؟

کارتی که 3 سال پیش منقرض شده که نو نداره آخه!
در هر صورت خریدش در برابر همون 660 هم توصیه نمیشه، کلا کارت پرمصرف و کم بازدهی هست نسبت به سری AMD 7000 و GTX 600/700

فرشید جان پس چی بگیرم؟بودجه بیشتر از خرید gt 640 ندارم چون دارم cpu رو هم ارتقاء میدم msi gt 630 بهتره؟ZOTAC GTS 450 چطور؟فقط واسه بازی میخوام رزولیشن هم فرقی نمیکنه چون دو تا مانیتور دارم یکیش 1024*768 هست اون یکی 1920*1080 هست!سری AMD هم عمرا نمیگیرم!!!یه کارت خوب تو رنج gt 640 بگو خیلی عجله دارم البته فروشنده بهم گفت GT 640 از 630 و GTS 450 قویتره واسه همین دو دل شدم که شما گفتید بدرد گیم نمیخوره!!ممنون میشم زود جوابم رو بدی.

اگه گفتم به درد بازی نمی خوره منظورم دقیقا این بود که باید مدل بالاتر بگیری،نه پایینتر!
معلومه که 630 ضعیفتر هست، باید دست کم 650 بگیری ، وگرنه پولت رو دور ریختی، بودجت هم نمیرسه فقط یکی رو ارتقا بده اما چیزی بگیر که بشه یکی دو سال باهاش بازی کرد. بعدا بودجه فرآهم شد پردازنده رو هم ارتقا بده، فعلا کارت گرافیک مهمتر هست.

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
آقا فرشید آخه همین مدل منتها 1 گیگش توی Benchmark سایت Anandtech برای بازی بتلفیلد 3 توی کیفیت 1080p حدود 52 فریم داده :

AnandTech | Bench - GPU12

11 ـهمین کارت از بالا به پایین

من دسته دومش رو گیر آوردم طرف میگه 1300

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
آقا فرشید آخه همین مدل منتها 1 گیگش توی Benchmark سایت Anandtech برای بازی بتلفیلد 3 توی کیفیت 1080p حدود 52 فریم داده :

AnandTech | Bench - GPU12

11 ـهمین کارت از بالا به پایین

من دسته دومش رو گیر آوردم طرف میگه 1300

شما باز متوجه ی منظورم نشدی! من گفتم حتی در مقابل 660 هم ارزش خرید نداره، یعنی اینکه با اینکه از 660 کمی سریعتر هست، بخاطر مصرف خیلی بیشتر، راندمان کم توی DX11 و بدتر از همه دو هسته ای بودن یه کارت نسل پنجم اصلا ارزش خرید نداره.

من گفتم دیگه انتخاب با خودت هست، یه 60 دست دوم هم بخوای بگیری همین حدود قیمت هست، یه 660Ti هم باشه باز بهتر هست.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,933
نام
آن مرد !
سلام
میخواستم با 800 تومن یه کیس کامل به غیر از هارد جمع کنم
یه سیستم لطفا پیشنهاد بدید.
بعد با توجه به تغییر نسل ایا جمع کردن یه کیس الان کار مناسبیه ؟
با تشکر

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
دوستان بنظرتون کارت گرافیک BIOSTAR GTX 550 TI رو بگیرم یا EVGA GTX 460 OC ؟کدومشون قویترن؟واسه بازی میخوام!

Sent from my MT27i using Tapatalk 4 Beta

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر