مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
مدل MACHO راندمان بهتری داره، بجای مقایسه ی مشخصات باید بررسیهای فنی هر کدوم از این فنها رو در سایتهای معتبر جستجو و مطالعه کنید. فن مدل MACHO اندازش 14 سانتی متری هست و کم صداتر از مدل 12 سانتی Tuniq.
روی مادربرد شما و هر مدل دیگه ای هم نصب میشه، فقط بخاطر اندازه باید ارتفاع ماجولهای رم و فضای داخل کیس رو هم در نظر بگیرید که اگه کوچیک باشه ممکنه در کیس بسته نشه! ابعاد فن رو دقیقا از همین جدول مشخصاتی که نوشتید با ابعاد کیس مقایسه و برآورد کنید.

سلام فرشید جان.بغل کیس من همیشه بازه فقط میمونه ارتفاع ماجولهای رم که مدلش کورشیرxms31600هست مدل مادربوردمasus p8z77v فکرکنم جا میشه[/QUOTE]

خب خیلی اشتباهه که بغلش بازه! باید بسته باشه وگرنه تاثیر تمام فن های داخلش و جریان هوایی که برای داخل کیس تعیین شده از بین میره! مهمتر اینکه همیشه هم غبار و آلودگی رو به سرعت جذب می کنه.
ماجولهای XMS3 هم ارتفاعی ندارن که بخواد مشکلساز باشه، مشکل از ماجولهایی با ابعاد CORSAIR VENGEANCE با یه کولر بزرگ ایجاد میشه

سلام. قبلا یک مشورت درباره خرید کولر سی پی یو گرفتم که در نهایت شما true spirit 120 thermallight رو با توجه به بودجه من پیشنهاد کردید ! قصد خرید داشتم ولی با یکم تحقیق بیشتر متوجه شدم که این فن هم به اون اندازه ای که من میخواستم سایلنت نیست ! سیستم در یک محیط ساکت قرار داره و سایلنت بودن فن بسیار مورد توجه و در اولین اولویت نسبت به خنک کنندگی برای من قرار داره ! در نهایت تونستم این مدل رو از ZALMAN پیدا کنم که فاقد فن هستش و نویزش طبق ادعای سایت سازنده صفر هست ! مدل : ZALMAN FX100 Ultimate Fanless CPU Cooler

این کولر قابلیت نصب یک فن تا حداکثر اندازه 130m رو هم به صورت اختیاری برای خنک کنندگی بهتر داره ! خودت سایت سازنده هم یک مدل 130m با دور متوسط 650rpm رو توصیه کرده که اگر قصد قرار دادن رو کسی داشته باشه بتونه از یک فن سایلنت استفاده کنه ! با توجه به تجربه شما قبل از خرید قصد مشورت داشتم تا مطمئن بشم که در انتخابم اشتباه نکردم ! کیس من مدل green infinity هست و برای سوکت 1156 می خواهم ! از لحاظ فضا برای نصب کولر مشکلی ندارم ؟ اگر لطف بفرمایید و حدود قیمت این کولر رو عنوان کنید عالی هست ! لینک نقد این کولر رو هم از یک سایت معتبر قرار میدم . لطفا نقد رو مطالعه کنید و نتیجه نهایی رو بفرمایید ! در آخر هم من از این کولر برای یک i3-540 میخوام استفاده کنم که به اورکلاک هم نیازی ندارم و بیشتر برای روشن بودن سیستم برای ساعات طولانی برای دانلود و بعضی وقت ها هم گیم می خوام ! لینک Zalman FX100 CPU Cooler Review | Hardware Secrets

مدل FANLESS برای پردازنده ای مثل مدلی که دارید اصلا توصیه نمیشه، حتی اگر یه فن هم روش نصب کنید به احتمال زیاد نه نویزش کمتر از مدلهای دیگه هست و نه دورش اونقدر پایین که شما انتظار دارید.، پس توصیه نمیشه
اگر بخواید بازی کنید که اصلا نباید به فکر همچین چیزی باشید، بجای خرید یه مدل FANLESS یه مدل کولینگ بزرگتر با ابعاد فن 14 سانتی از برند Thermalright باید بگیرید که نویز کمتری دارند و با کمک از اتصال منترل کننده ی فن مادربرد دورش رو روی پایینترین حالت قرار بدید.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
بخش اول حرفتون رو دقیق نفهمیدم ! چرا این کولر واسه پردازنده من خوب نیست ! ؟قسمت دوم هم خوب برای نمونه لطف کنید یک کولر معرفی کنید ولی من اصراری روی مدل thermallight ندارم و اگر شما تشخیص می دید محصول مد نظر من این از این مارک پیدا میشه مشکلی نیست ! ( اتصال منترل کننده ی فن مادربرد چی هست ؟ )

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون،بله برای بازی میخواد و تو بخش کارت گرافیک نظرش بیشتر روی انویدیا هستش مگه این که تفاوتشون با AMD خیلی زیاد باشه.تو انویدیا چه کارتی رو پیشنهاد میکنید؟
خواهش
خوب پس قطعات پیشنهادی انتخاب خوبی میتونه باشه.
در مورد کارت گرافیک هم متاسفانه تو رنج 7770 کارت مناسبی از Nvidia که ارزش خرید داشته باشه نیست یعنی برای کارت سریعتر مثل GTX650 Ti حداقل باید 160 170 تومن به بودجه اضافه کنه !

Blood Wars

کاربر سایت
Apr 22, 2008
87
نام
Symbolic
سلام به دوستان عزیز:)
میخوام یه سیستم جمع کنم و 3-4 سال میشه که سیستم نداشتم و لپ تاب دارم اما میخوام کارای رندر ینگ انجام بدم و به لپ تاب خیلی فشار میاد.
فکر کنم بتونم حدود 3 تومن ردیف کنم، با این پول چی میشه خرید؛ میخوام که بلو توث و وای فای هم داشته باشم، حالا واسه این شما چی پیشنهاد میدی ، مادر بوردی بگیرم که اینارو داره یا یه کارت دیگه واسه اینها بخرم، بعد بازم میخوام بدونم که AMD یا INTEL و، Nvidia یا ATI :الان کدوم بهتره؟؟. (در ضمن کیس و مانیتور رو خودم ترجیحا انتخاب میکنم ولی حتما خواهشا بهم چند تا انتخاب بگید که از بینشون انجام بدم- )
ممنون:)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
سلام به دوستان عزیز:)
میخوام یه سیستم جمع کنم و 3-4 سال میشه که سیستم نداشتم و لپ تاب دارم اما میخوام کارای رندر ینگ انجام بدم و به لپ تاب خیلی فشار میاد.
فکر کنم بتونم حدود 3 تومن ردیف کنم، با این پول چی میشه خرید؛ میخوام که بلو توث و وای فای هم داشته باشم، حالا واسه این شما چی پیشنهاد میدی ، مادر بوردی بگیرم که اینارو داره یا یه کارت دیگه واسه اینها بخرم، بعد بازم میخوام بدونم که AMD یا INTEL و، Nvidia یا ATI :الان کدوم بهتره؟؟. (در ضمن کیس و مانیتور رو خودم ترجیحا انتخاب میکنم ولی حتما خواهشا بهم چند تا انتخاب بگید که از بینشون انجام بدم- )
ممنون:)

اگه برای کار رندر بخوای که 3 تومن خیلی کمه، نمیشه باهاش سیستم قوی بست، کمترین چیزی که توصیه میشه اینه:

CPU:INTEL Core I5 3570
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75V
VGA:Geforce GT550Ti DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

حدود 2870 میشه، فقط هم اینتل و فقط هم دست کم قطعاتی که بالا گفته شد،
در مورد کارتهای Wi-Fi و بلوتوث هم اگر جدا خریداری کنید خیلی ارزونتر درمیاد تا یه مادربردی که این قابلیتها رو داشته باشه که نزدیک 900 تا 1 تومن هست.

Blood Wars

کاربر سایت
Apr 22, 2008
87
نام
Symbolic
اگه برای کار رندر بخوای که 3 تومن خیلی کمه، نمیشه باهاش سیستم قوی بست، کمترین چیزی که توصیه میشه اینه:

CPU:INTEL Core I5 3570
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75V
VGA:Geforce GT550Ti DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

حدود 2870 میشه، فقط هم اینتل و فقط هم دست کم قطعاتی که بالا گفته شد،
در مورد کارتهای Wi-Fi و بلوتوث هم اگر جدا خریداری کنید خیلی ارزونتر درمیاد تا یه مادربردی که این قابلیتها رو داشته باشه که نزدیک 900 تا 1 تومن هست.

ای بابا، اینقدر گرون شده !!!! اینها که گفتی خیلی کمه - تازه مانیتور هم نداشت ! :( من اگه بتونم 3500 ردیف کنم چی؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
بخش اول حرفتون رو دقیق نفهمیدم ! چرا این کولر واسه پردازنده من خوب نیست ! ؟قسمت دوم هم خوب برای نمونه لطف کنید یک کولر معرفی کنید ولی من اصراری روی مدل thermallight ندارم و اگر شما تشخیص می دید محصول مد نظر من این از این مارک پیدا میشه مشکلی نیست ! ( اتصال منترل کننده ی فن مادربرد چی هست ؟ )

چون حرارت پردازنده ی شما در حالت Load خارج از توان حرارتی مدل Fanless فوق قرار می گیره و حرارت بیش از حد بالا میره
مدل خوب هم میشه به مدلهای موجود در بازار داخلی که در دنیا هم معتبر هستن مثل Noctua و Thermalright اشاره کرد که دومی رو خود نمایندگیهای شرکت GREEN موجود دارن،
مدل MACHO یا بالاترARCHON, Silver Arrow انتخابهای برتر هستن. از 170 تا 230 تومن.

ای بابا، اینقدر گرون شده !!!! اینها که گفتی خیلی کمه - تازه مانیتور هم نداشت ! :( من اگه بتونم 3500 ردیف کنم چی؟!

نه عزیز، با 500 تومن بیشتر نمیشه پلاتفرم X79 گرفت که مد نظرم هست، حداقل باید 2500 بالاتر بزارید تا بشه به اون سیستم که دقیقا مختص کار شما هست با پردازنده ی 3930 دسترسی پیدا کرد.

maxkill

کاربر سایت
May 15, 2012
688
نام
BeHZaD
سلام فرشید خان :x >:)

یک سیستم واسه کارهای 3D و Rendering میخوام . حداکثر 15 میلیون هم میتونم الان پول بدم . ولی میخوام با این پول یک سیستم اصلی باشه و یکی هم ارزون که فقط باهاش بشه کارهای ساده تر رو انجام داد ( 4 تا طرح ساده ولی دیگه هر چی کلیک میکنی 10 سال طول نکشه )
+ 2 تا مانیتور (هر چی سیستم اصلیه بالاتر باشه بهتره)
در ضمن واسه مانیتور هم نمیدونم چی بگیرم . میخواستم مثلا imac بگیرم وصلش کنم به pc ولی نمیدونستم اصلا میشه وصل کرد و قیمتش چنده و مدلاش چیه
:d بقیه مانیتور ها هم نمیدونم کدوم حرفه ایه و مشکل پیش نمیاد بعدا و ... :)

اگه میتونین واسه هر کدوم از این 3 حالت یک سیستم پیشنهاد کنین ! یعنی :

1- کل 15 میلیون (حدودا) رو فقط یک سیستم + بهترین مانیتور با بالاترین کیفیت ( و یک مانیتور خوب ولی ارزونتر)
2- 15 میلیون رو برای دو سیستم ( با اولویت سیستم اصلی ) + بهترین مانیتوری که میشه گرفت ! (یکی خفن >:) یکی خوب :|)
3- کلا 15 میلیون واسه دو تا سیستم بدون حساب کردن مانیتور (کل پول واسه 2 تا PC)

:x:x:x :-*

+ حالا بیشتر هم بشه مهم نیس :))

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
سلام فرشید خان :x >:)

یک سیستم واسه کارهای 3D و Rendering میخوام . حداکثر 15 میلیون هم میتونم الان پول بدم . ولی میخوام با این پول یک سیستم اصلی باشه و یکی هم ارزون که فقط باهاش بشه کارهای ساده تر رو انجام داد ( 4 تا طرح ساده ولی دیگه هر چی کلیک میکنی 10 سال طول نکشه )
+ 2 تا مانیتور (هر چی سیستم اصلیه بالاتر باشه بهتره)
در ضمن واسه مانیتور هم نمیدونم چی بگیرم . میخواستم مثلا imac بگیرم وصلش کنم به pc ولی نمیدونستم اصلا میشه وصل کرد و قیمتش چنده و مدلاش چیه
:d بقیه مانیتور ها هم نمیدونم کدوم حرفه ایه و مشکل پیش نمیاد بعدا و ... :)

اگه میتونین واسه هر کدوم از این 3 حالت یک سیستم پیشنهاد کنین ! یعنی :

1- کل 15 میلیون (حدودا) رو فقط یک سیستم + بهترین مانیتور با بالاترین کیفیت ( و یک مانیتور خوب ولی ارزونتر)
2- 15 میلیون رو برای دو سیستم ( با اولویت سیستم اصلی ) + بهترین مانیتوری که میشه گرفت ! (یکی خفن >:) یکی خوب :|)
3- کلا 15 میلیون واسه دو تا سیستم بدون حساب کردن مانیتور (کل پول واسه 2 تا PC)

:x:x:x :-*

+ حالا بیشتر هم بشه مهم نیس :))

سیستم 15 تومنی که میگه تو رده ی سیستمهای سروری که به این تاپیک مربوط نیست، اما همچین سیستم رو می تونید در نظر بگیری، با احتساب اینکه ممکنه برخی قطعات مثل مادربرد جایگزین هم داره:

CPU:INTEL XEON E5-2650 *2
RAM:KINGESTON ECC 8*4GB DDR3
M/B:ASUS Z9PED8_WS
VGA:MSI Geforce GTX 650Ti 2GB DDR5
HDD:3*Seagate 7200.12 2 TB RAID 5
POWER:800W Redundant power Supply
CASE:GREEN SR-12 SERVER CASE
MONITOR:Apple Cinema Display 27

مانیتور دوم رو هم می تونی SAMSUNG S23B375 بگیری.

vahid_itc

کاربر سایت
Jun 5, 2010
64
درود بر دوستان گرامی

لطفاً یه دی وی دی رایتر معرفی کنید که دارای قابلیت Burner Max و lightscribe باشه درضمن میخوام کلی ازش کار بکشم :D >>> بودجه هم آزاد

(
Burner Max رو برای رایت بازی xbox لازم دارم)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
درود بر دوستان گرامی

لطفاً یه دی وی دی رایتر معرفی کنید که دارای قابلیت Burner Max و lightscribe باشه درضمن میخوام کلی ازش کار بکشم :D >>> بودجه هم آزاد

(

مدلها رو رامین جان بهتر میدونن میان می گن، من در جریان نیستم

پس با این حساب در نهایت کدوم پیشنهاد نهایی هست ؟ لطفا قیمت روز هر مدلی که مد نظرتون هست رو هم اعلام بفرمایید

مدلها معرفی شد که به نسبت بودجه خودتون انتخاب کنید، نهایی نداره دیگه، انتخابش با شماست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
درود بر دوستان گرامی

لطفاً یه دی وی دی رایتر معرفی کنید که دارای قابلیت Burner Max و lightscribe باشه درضمن میخوام کلی ازش کار بکشم :biggrin1: >>> بودجه هم آزاد

(
شما میتونی Liteon و یکی از مدلای زیر رو در نظر بگیری :

iHAS224B
iHAS424B
iHAS524B
iHAS624B

524 و 624 تا جایی که اطلاع دارم موجوده و بهتره تو اولویت انتخاب باشه.
در آخر برای Burner Max حتما در نظر داشته باش که باید از سری B باشه !

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,527
نام
امیر
cpu+mail با بودجه 1200 لطفا معرفی کنید.
ضمنا من اهل اورکلاک و.... نیستم و تا جایی که همخونی داشته باشند میخوام CPU قوی باشه.
ممنون

maxkill

کاربر سایت
May 15, 2012
688
نام
BeHZaD
سیستم 15 تومنی که میگه تو رده ی سیستمهای سروری که به این تاپیک مربوط نیست، اما همچین سیستم رو می تونید در نظر بگیری، با احتساب اینکه ممکنه برخی قطعات مثل مادربرد جایگزین هم داره:

CPU:INTEL XEON E5-2650 *2
RAM:KINGESTON ECC 8*4GB DDR3
M/B:ASUS Z9PED8_WS
VGA:MSI Geforce GTX 650Ti 2GB DDR5
HDD:3*Seagate 7200.12 2 TB RAID 5
POWER:800W Redundant power Supply
CASE:GREEN SR-12 SERVER CASE
MONITOR:Apple Cinema Display 27

مانیتور دوم رو هم می تونی SAMSUNG S23B375 بگیری.

3 تا سوال :d

این گرافیک مشکل پیدا نمیکنه ؟ آخه کار حرفه ایه , باهاش شاید خواستیم بازی هم بکنیم >:) :d

این مانیتور apple رو رفتم review هاشو خوندم همه میگفتن افتضاحه (همینجوری بدون دلیل) :)) چه کنم ؟ ;;)

قیمت اینا کلا چقدر میشه ؟ (حدودا)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر