مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
رامین جان مین بورد من اینه:
ASRock > P75 Pro3
یه cpu تا سقف 450ت چی پیشنهاد میکنی؟
خوب Mainـه شما 1155 ساپورت هستش میتونی i3 3220 یا همون 3210 که تو پست قبلی گفتی رو در نظر بگیری تا این رنج بهترین انتخاب به حساب میاد !
فن TB Silence دارم فقط روی سایلنت بودنش تمرکز شده و فلوی بسیار کمی داره! ترمالرایت هم 14 هستش که به کیس من نمیخوره.جلوی کیس دو تا فن 12 سانتی نصب میشه که با فاصله کمی قرار دارند و در واقع نمیشه از تبدیل فن ترمالرایت هم استفاده کرد.

اتصال مین دو تای بالا به دو فن بالای کیس وصله و دو تای پایین هم برای قرار دادن دو تا 12 سانتی PWM در نظر گرفتم.

رامین جان نظرت در مورد فن Apollish انرمکس چیه؟ تمام ویژگی هایی که میخوام داره;;)

pb9ajyk5voh60ytuhz.jpg
پیدا میشه تو بازار؟
در مورد TB Silence اتفاقا به دلیل طراحی خاص پره هاش سَوای نویز پایین حجم هوای بالایی رو جابجا میکنه (حداقل 500 و حداکثر تو 1500 دور کار میکنه) البته من منظورم TB Silence PWM هستش چون TB Silence مدلای دیگه ای هم داره در کل تنها ایرادش کیفیت ساخت پایین بدنه ش هست.
در مورد Thermalright هم به دلیل طراحی خاص بدنه ش در حالت عمودی تو اکثر کیس ها جا میشه و پیچ.(از همین مدل تو قسمت جلویی کیس خودم نصبه در صورتیکه این قسمت ذاتا 12mm ساپورت هستش)
Apollish هم انتخاب خوبیه ولی من خیلی وقته که تو بازار ندیدم.
در مورد کمبود سوکت هم میتونی از تبدیلای 3 پین به 4 پین Molex استفاده کنی یا کلا تمام مجموعه رو به یه کنترولر "5.25 فن وصل کنی حالا بسته به مدل و تعداد ورودی قیمت هم متغیره که البته قیمت کمی نخواهد داشت.

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
دقیقا منظورم همین مدل بود.

کدوم سوال، تمامش رو جواب دادم!
منظورم این سوال بود اینکه i3 2250 خیلی از i5 3470 ضعیف تره ؟
من نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنماییم کنیم که کدوم یک از این دو مورد را بگیرم چون هاردم 75 گیگه می خواستم هارد بگیرم ولی حالا نمی دونم ایا ما هارد 100 گیگ هم داریم ؟ بودجم هم 900 تومن ه
1 .i3 3250 .hdd 250 gb .ASRock H77M

.3470 / ASRock H77M. 2

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
1- باید از این برندهای متفرق با قابلیت بلوتوث یا وایرلس بگیری، اونا هم البته کف قیمتشون همین حدو هست و تا 150 تومن هم میرسه، کار شما رو راه میندازه
2-میشه از CORSAIR FORCE GT/GS یا حتی مدل جدیدتر CORSAIR NEUTRON انتخاب کنی که قیمتی بین 530 تا 590 تومن دارن.
3-مدل SEAGATE 7200.14 64MB ST1000DM003 رو می تونی بخری. حدود 245 تومن هست
4-پ.خ میشه
5-گارانتی شناخته شده ای برای SSD نیست، برای هارد ولی گارانتی اصلی سازگار یا ویستا هست. همراه خود هارد کارت گارانتی داده میشه، لیبل هم روی هارد داره.
6-خواهش!
بابت پاسخگوییتون من واقعا ممنونم:bighug:
من Corsair Force GS و Corsair Neutron رو یک مقایسه کردم دیدم مدل force توی سرعت رایت دو برابر مدل neutron بوده
پس چرا قیمت force کمتره؟
راستی منتظر پ . خ هستم:x
من یک دونه هارد یک ترا از مدل بالا رو چند ماه پیش گرفتم 145 تومن و اس اس دی مدل ورتکسش اون موقع حدود 250 یا 350 بود واقعا بر باعث و بانیش لعنت
اما انگار بازم مجبوریم بریم بخریم چون این قیمتها پایین بیا نیست:(

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
منظورم این سوال بود اینکه i3 2250 خیلی از i5 3470 ضعیف تره ؟
من نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنماییم کنیم که کدوم یک از این دو مورد را بگیرم چون هاردم 75 گیگه می خواستم هارد بگیرم ولی حالا نمی دونم ایا ما هارد 100 گیگ هم داریم ؟ بودجم هم 900 تومن ه
1 .i3 3250 .hdd 250 gb .ASRock H77M

.3470 / ASRock H77M. 2

اگه توی بازی منظورت هست که نه، تفاوت در اکثر موارد زیاد نیست، اما قابل گذشت هم نیست.
هارد فقط 500 گیگ یا بالاتر هست الان، نمی دونم 350 گیگ از کجا الان پیدا میشه!
الان هم هارد شما خیلی کند هست و هم پردازنده و مادربرد باید عوض بشن، کلا خیلی گیجمون کردی و هنوزم که هنوزه تصمیم نگرفتی.

بابت پاسخگوییتون من واقعا ممنونم:bighug:
من Corsair Force GS و Corsair Neutron رو یک مقایسه کردم دیدم مدل force توی سرعت رایت دو برابر مدل neutron بوده
پس چرا قیمت force کمتره؟
راستی منتظر پ . خ هستم:x
من یک دونه هارد یک ترا از مدل بالا رو چند ماه پیش گرفتم 145 تومن و اس اس دی مدل ورتکسش اون موقع حدود 250 یا 350 بود واقعا بر باعث و بانیش لعنت
اما انگار بازم مجبوریم بریم بخریم چون این قیمتها پایین بیا نیست:(

مدل FORCE قدیمیتر هست و در ضمن سرعت Write در سیستم های PC شخصی اهمیتی کمتر از سرعت Read داره چون الگوریتمهای کارکرد با PC شامل تعداد بسیار بیشتر عملیات خواندن هست تا نوشتن.
بجز این عوامل دیگه ای در کیفیت و دوام کارکرد SSD ها نقش دارن، مثل TRIM که در تراشه های SF 2281 بصورت بهینه عمل نمی کنه، به این معنی که سرعت SSDیی با این کنترلر( از جمله همین سریFORCE) بعد از مدت معینی از کارکرد اولیه به 50 یا 60 درصد سرعت اولیه کاهش پیدا می کنه و هیچ وقت 100 درصد نمیشه! در صورتی که وضعیت NEUTRON خیلی بهتر هست.

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام

میخوام هارد اکسترنال بگیرم میخواستم بدونم برندهای قابل اعتماد کدومها هستن؟ واینکه این هاردهای اکسترنال خروجی HDMI دارن یانه؟

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
هارد اکسترنال که به تنهایی نمی تونه صدا و تصویر پخش کنه که خروجی HDMI داشته باشه!
شما اگه یه مدیاپلیر قابل حمل بگیری این امکان رو داره، مگر اینکه منظورت اصلا چیز دیگه ای بوده باشه.

برندهای معتبر Seagate,WD و برندهای فرعی دیگه مثل A data و Transcend هستند.

آخرین ویرایش:

ehsan_ubi

کاربر سایت
Jul 5, 2009
317
نام
Ehsan
سلام بودجه افزایش یافت الان با 1350 یه mb . cpu .ram معرفی کنید هم amd va intel ممنون میشم (cpu برام مهمه برای بازیایی مثل watch dogs نمی خوام کم بیاره ) ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام بودجه افزایش یافت الان با 1350 یه mb . cpu .ram معرفی کنید هم amd va intel ممنون میشم (cpu برام مهمه برای بازیایی مثل watch dogs نمی خوام کم بیاره ) ؟
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i5 3470
RAM : corsair xms3 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-v

حدودا 1.330 در میاد.

ehsan_ubi

کاربر سایت
Jul 5, 2009
317
نام
Ehsan
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i5 3470
RAM : corsair xms3 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-v

حدودا 1.330 در میاد.

ممنون از راهنماییتون میشه من فعلا رم 4 بردارم جاش یه i5 3570k بردارم بعد یه 4 دیگه بگیرم ؟

یه amd هم پیشنهاد بدید ممنون میشم مهمه

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون از راهنماییتون میشه من فعلا رم 4 بردارم جاش یه i5 3570k بردارم بعد یه 4 دیگه بگیرم ؟

خواهش
تنها ایرادش اینه که چون CPU از سری K هستش شما حداقل باید یه Main با چیپ Z77 بگیری تا قابلیت OC این سری CPUهارو در اختیار بذاره حالا کمترین هزینه برای Main با این مشخصات حدودا 730 740 در میاد یعنی باید حداقل 400 تومن دیگه به بودجه اضافه کنی !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید

همرده AMD نداره دوست عزیز، شما همون پردازنده رو 3570 کنی بهتره تا بخوای از AMD حتی بالاتریم مدلش رو که 8350 باشه بگیری.

سلام.
می گم بچه ها قیمت ها چطوره؟ اومده پایین؟

مقدار ناچیزی کاهش داشت، اما با توجه به تحریم جدیدی که بر روی ریال ایران وضع شد قیمت دلار روند صعودی پیدا کنه و گرونیهای جدیدی آغاز بشه، با وضعیت اسفناک فعلی اقتصاد ایران انتظار ارزونی خیلی خوشبینانه و غیر منظقی هست!

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام یه خنک کننده واسه سی پی یوi5 3470میخوام صداش کم وخنک کنندگیش خوب باشه تا150تومن حالا10 20تومن اینور اونور فقط خواهشن اسم مدلشو کامل بگین

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
فرق دو مدل i5 3570kوi5 3570 فقط تو این قابلیت oc که گقتین هست؟اصلا این چیه؟ من که مادر برد z77 نمیگیرم کلا نمیتونم از این قابلیت استفاده کنم پس 3570 معمولی بگیرم بهتره؟
نسل سوم Intel (یکی قبل این نسل جدید) ivy bridgeهست یاsandy bridge?

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر