مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان یه سیستم گیم با مانیتور و ۲ ترا هارد با قیمت ۳ میلیون و ۳.۵ میلیون (جفتش) معرفی کنین لطفا
شما قبلا این سوال رو پرسیدی دوستان هم جواب دادن ، حالا تکرارش چه دلیلی داره ؟
سلام
میخواستم با 800 تومن یه کیس کامل به غیر از هارد جمع کنم
یه سیستم لطفا پیشنهاد بدید.
بعد با توجه به تغییر نسل ایا جمع کردن یه کیس الان کار مناسبیه ؟
با تشکر
میتونی اینارو در نظر بگیری :

CPU : intel pentium g2020
RAM : corsair xms3 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asrock h61m-ps
VGA : n/a
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp430a-eu
CASE : green magnum 2

حدودا 920 در میاد ، دیگه کمتر از این فک نمیکنم بشه چیزی بست !
دوستان بنظرتون کارت گرافیک BIOSTAR GTX 550 TI رو بگیرم یا EVGA GTX 460 OC ؟کدومشون قویترن؟واسه بازی میخوام!

Sent from my MT27i using Tapatalk 4 Beta
GTX460 در هر صورت سریعتر هستش.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,933
نام
آن مرد !

سیستم فقط واسه گیمینگ میخواستنم . یادم رفت بگم .بازم پیشنهادتون همینه؟
درضمن گرافیک n/a رو متوجه نمیشم؟
خیلی ممنون

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
شما قبلا این سوال رو پرسیدی دوستان هم جواب دادن ، حالا تکرارش چه دلیلی داره ؟

GTX460 در هر صورت سریعتر هستش.

مگه میشه؟؟مطمئنی؟GTX 460 کارکرده 390ت بود ولی GTX 550TI کارکرده 430ت!!منم GTX 550TI رو گرفتم!!حالا چیکار کنم؟؟

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
خیلی ممنون

یعنی گرافیک آنبرد (مستقیم وصل میشه کابل از مانیتور به مادربرد) که قدرت کمی داره و با وجود بودجه کم شما ...
برای اطلاعات بیشتر صبر کن تا جناب رامین بیان ولی فکر نکنم تغییری بشه داد (بودجه با توجه به قیمت های بازار بدرد گیم نمیخوره)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خیلی ممنون
همونطور که دوستمون گفت با این بودجه حداقل سیستم رو بزور میشه بست حالا بازی و بقیه مواردش بماند !
یعنی گرافیک نداره و از گرافیک مجتمع با CPU باید استفاده کرد.
خواهش میکنم
مگه میشه؟؟مطمئنی؟GTX 460 کارکرده 390ت بود ولی GTX 550TI کارکرده 430ت!!منم GTX 550TI رو گرفتم!!حالا چیکار کنم؟؟

شدنش که دست ما نیست اینو تست و بررسی ها میگن :
bfbc2_1280_1024.gif
crysis_1280_1024.gif
farcry2_1280_1024.gif
در مورد قیمت هم من برند کارتی که گرفتی رو نمیدونم چیه ولی برای یه سری مدلا حتی بیشتر از 430 هم میشه قیمت گذاشت ولی این تفاوت قیمت همیشه دلیل بر سریعتر بودن نیست !
مثال واضحش برند ASUS هستش الان یه تعداد GTX560 Ti DCUII TOP تو بازار موجوده و آخرین قیمتی که من داشتم 1,250 بود در صورتیکه با همین بودجه میشه HD7870 یا GTX660 رو در نظر گرفت که از نظر کارایی GTX560 Ti قابل مقایسه با این کارتا نیست و به مراتب ضعیفتره !

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
همونطور که دوستمون گفت با این بودجه حداقل سیستم رو بزور میشه بست حالا بازی و بقیه مواردش بماند !
خواهش میکنم

شدنش که دست ما نیست اینو تست و بررسی ها میگن :
bfbc2_1280_1024.gif
crysis_1280_1024.gif
farcry2_1280_1024.gif
در مورد قیمت هم من برند کارتی که گرفتی رو نمیدونم ولی برای یه سری مدلا حتی بیشتر از 430 هم میشه قیمت گذاشت ولی این تفاوت قیمت همیشه دلیل بر سریعتر بودن نیست !
مثال واضحش برند ASUS هستش الان یه تعداد GTX560 Ti DCUII TOP تو بازار موجوده و آخرین قیمتی که من داشتم 1,250 بود در صورتیکه با همین بودجه میشه HD7870 یا GTX660 رو در نظر گرفت که از نظر کارایی GTX560 Ti قابل مقایسه با این کارتا نیست و به مراتب ضعیفتره !

ای کاش فروم از کار نمی افتاد شانس من بدبخت!!خواستم 460رو بردارم ولی چون اون 550بود گفتم لابد یه سروگردن از 460بالاتره ولی...
شانس نداریم کلا!!!
داداش اورکلاکش کنم در حد چه کارتی میشه؟

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
ای کاش فروم از کار نمی افتاد شانس من بدبخت!!خواستم 460رو بردارم ولی چون اون 550بود گفتم لابد یه سروگردن از 460بالاتره ولی...
شانس نداریم کلا!!!
داداش اورکلاکش کنم در حد چه کارتی میشه؟

VGA ای که شما گرفتی به درد Overclock نمی خوره، یعنی ارزش Overclock نداره

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,933
نام
آن مرد !
خواهش میکنم
شرمنده یه سوال دیگه
چقدر دیگهباید رو این پول بیاد تا یه سیستم حالا نسبتاخوب بشه گرفت .
یکی هم به این رفیقم قول ی سیستم خوب با 740 تومن داده !
اصلا با 740تومن میشه جمع کرد سیستم ؟
ممنون.

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
VGA ای که شما گرفتی به درد Overclock نمی خوره، یعنی ارزش Overclock نداره

خب با این اوصاف بهتره ردش کنم بره!!
تا 430ت تو سری GTX چی رو برای گیم توصیه میکنید؟
GTX 480
GTX 470
این دوتا از GTX 460قویترن؟
میانگین قیمت کارکرده شون چقدره؟

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,792
نام
علی
سلام بر اساتید!
آقا این حرف شرکت ای ام دی ضد حال زده به ما...گفته بازی بتلفیلد 4 برای پردازنده های ای ام دی بهینه شده؟؟...یعنی منی که پردازندم اینتل هست و قویتر از ای ام دی سر این بازی پردازندم از پردازنده ی ای ام دی بازدهی کنتری داره؟!:(

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
خب با این اوصاف بهتره ردش کنم بره!!
تا 430ت تو سری GTX چی رو برای گیم توصیه میکنید؟
GTX 480
GTX 470
این دوتا از GTX 460قویترن؟
میانگین قیمت کارکرده شون چقدره؟

مشخصه که 470/480 قویتر از 460 هستن، ولی خب خیلی هم قدیمی هستن، اگه پیدا کردی میشه با همون حدود 400 یکی از این دوتا رو خریداری کرد.

سلام بر اساتید!
آقا این حرف شرکت ای ام دی ضد حال زده به ما...گفته بازی بتلفیلد 4 برای پردازنده های ای ام دی بهینه شده؟؟...یعنی منی که پردازندم اینتل هست و قویتر از ای ام دی سر این بازی پردازندم از پردازنده ی ای ام دی بازدهی کنتری داره؟!:(

AMD الان اسپانسر رسمی بتلفیلد 4 هست و با Dice هم کار می کنه، بیشتر بخاطر اینکه کنسولهای نسل بعدی هر دو بر اساس معماری GCN اونا کار می کنن، این دلیل نمیشه که روی کارتای NVIDIA مشکلی داشته باشه یا سرعت پایینتری بده، چون نسخه ی PC بر اساس DX11 هست و در اجرا تفاوت اصولی رو کارتهای دو شرکت نداره، ممکنه سرعت بیشتری هم بده!

به پردازنده هم ربطی نداره.

ویرایش: این خبر رو همین امروز سایت IGN منتشر کرد.
در پاسخ به نگرانی کاربران گفته شده که بهینه سازی موتور BF4 که همون Frostbite 3 باشه منحصر به AMD نیست و NVIDIA هم می تونه قبل از عرضه ی رسمی به کد بازی دسترسی داشته باشه و درایورهاش رو هم بهینه سازی کنه.

البته من فکر می کنم بهینه سازی NVIDIA روی این عنوان کمی دیرتر از زمان انتشار بازی صورت بگیره.

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
مشخصه که 470/480 قویتر از 460 هستن، ولی خب خیلی هم قدیمی هستن، اگه پیدا کردی میشه با همون حدود 400 یکی از این دوتا رو خریداری کرد.

AMD الان اسپانسر رسمی بتلفیلد 4 هست و با Dice هم کار می کنه، بیشتر بخاطر اینکه کنسولهای نسل بعدی هر دو بر اساس معماری GCN اونا کار می کنن، این دلیل نمیشه که روی کارتای NVIDIA مشکلی داشته باشه یا سرعت پایینتری بده، چون نسخه ی PC بر اساس DX11 هست و در اجرا تفاوت اصولی رو کارتهای دو شرکت نداره، ممکنه سرعت بیشتری هم بده!

به پردازنده هم ربطی نداره.

پس داداش تا مبلغ 430ت چه کارت کارکرده ای رو پیشنهاد میکنید؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
شرمنده یه سوال دیگه
چقدر دیگهباید رو این پول بیاد تا یه سیستم حالا نسبتاخوب بشه گرفت .
یکی هم به این رفیقم قول ی سیستم خوب با 740 تومن داده !
اصلا با 740تومن میشه جمع کرد سیستم ؟
ممنون.
برای بازی چیزی که بشه حداقل اکثر بازیهای موجود رو با تنظیمات و جزئیات متوسط رو به بالا اجرا کرد حداقل 1,900 بودجه نیاز داره !
740 تومن ؟! بستگی داره خوب بودن رو تو چی معنی کنیم ولی همونطور که قبلا هم گفتم حداقل سیستمی که بشه با قطعات روز جمع کرد در کمترین حالت 900 تومن هزینه نیاز داره ، در مورد این سیستم 740 تومنی هم شما لیست قطعات رو به ما بدی مشخص میشه منظورش از خوب چی بوده !
خواهش
پس داداش تا مبلغ 430ت چه کارت کارکرده ای رو پیشنهاد میکنید؟

کارت دست 2 بازار مشخصی نداره شما باید تو همین نت بچرخی ببینی کارتی برای فروش که ارزش خرید داشته باشه پیدا میشه یا نه بعد میتونی با مشخص کردن مدل دقیق و قیمتش برای مشاورها از اینکه ارزش خرید داره یا نه اطمینان پیدا کنی.
همونطور که قبلا هم گفته شد مثلا GTS450 با برد EVGA ممکنه 380 تومن در بیاد ولی همین کارت با برد ASUSش شاید تا 490 هم قیمت داشته باشه یعنی یه کارت با مشخصات و کارایی یکسان 100 تومن اختلاف قیمت داره همین وضعیت برای دست 2 این کارت هم وجود داره پس نمیشه دقیق چیزی رو مشخص کرد !

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
برای بازی چیزی که بشه حداقل اکثر بازیهای موجود رو با تنظیمات و جزئیات متوسط رو به بالا اجرا کرد حداقل 1,900 بودجه نیاز داره !
740 تومن ؟! بستگی داره خوب بودن رو تو چی معنی کنیم ولی همونطور که قبلا هم گفتم حداقل سیستمی که بشه با قطعات روز جمع کرد در کمترین حالت 900 تومن هزینه نیاز داره ، در مورد این سیستم 740 تومنی هم شما لیست قطعات رو به ما بدی مشخص میشه منظورش از خوب چی بوده !
خواهش

کارت دست 2 بازار مشخصی نداره شما باید تو همین نت بچرخی ببینی کارتی برای فروش که ارزش خرید داشته باشه پیدا میشه یا نه بعد میتونی با مشخص کردن مدل دقیق و قیمتش برای مشاورها از اینکه ارزش خرید داره یا نه اطمینان پیدا کنی.
همونطور که قبلا هم گفته شد مثلا GTS450 با برد EVGA ممکنه 380 تومن در بیاد ولی همین کارت با برد ASUSش شاید تا 490 هم قیمت داشته باشه یعنی یه کارت با مشخصات و کارایی یکسان 100 تومن اختلاف قیمت داره همین وضعیت برای دست 2 این کارت هم وجود داره پس نمیشه دقیق چیزی رو مشخص کرد !

پس بنظرت gtx 550م رو نگه دارم یا بفروشم gtx 460 بگیرم؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
پس بنظرت gtx 550م رو نگه دارم یا بفروشم gtx 460 بگیرم؟

با فروش 550 در هر صورت ضرر میکنی مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشی (مثلا بخوای با دوستی آشنایی تعویض کنی یا به قیمت مناسب بفروشی و...) در کل بهتره نگه ش داری.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر