مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
از شما بسیار ممنونم:) بقیه قطعات رو تهیه کردم.فقط همین 2تا مونده:) البته میدونم اول باید این 2 تا رو میگرفتم بعد بقیه رو:d
نظرم رو پردازنده های "پل پیچکی" (Ivy Bridge) هست؟ چون بالاخره از تکنولوژی و معماری جدیدتری استفاده میکنن و تا حدودی پردازنده های نسل حاظر به حساب میان.همینطور MB های سری Z77 که جدیدترین محصولات با کارآیی بهتر و هماهنگی بسیار عالی با پردازنده های ذکر شده دارند:)
خواهش
شما همه چیز رو گفتی غیر از بودجه ، بگو تا بشه نظر داد !
سلام

میخواستم سیستم ارتقا بدم
یه نفر واسه بنده یه سیستمی بست که نمیدونم گریه کنم یا خنده ، این تجربه شد تا دیگه به هیچ مغازه داری اعتماد نکنم و خودم سیستم ارتقا بدم

تنها چیزهایی که میخواستم ارتقا بدم و نیاز دارم به زاهنمایی >>> مادربورد + سی پی یو

نهایتا 600 الی 700 میتونم هزینه کنم

سی پی یو ترجیحا AMD باشه

سیستم فعلی این هست:

Intel Pentium G630
مین: Gigabyte P61-S3
مموری: Kingston 2GB DDR3
گرافیک: SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition
پاور: Green 685B

ممنون
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i3 2120
MAIN : asus p8b75-v

حدودا 640 در میاد بهتره با بودجه باقیمونده هم رم رو افزایش بدی !
کسی قیمت نوئه پاور گیگابایت GE-P450P-C2 رو داره؟
قیمت پاور نوئه پاور گرین پاور گرين 380 (اگه اشتباه نکنم 380A) رو هم می خواستم.
مرسی.
اون پاور GIGABYTE رو من امروز از هر جا آمار گرفتم کسی نداشت (اکثرا هم از اینکه GIGA پاور هم میزنه اطلاعی نداشتن) !
تو پست قبلی هم گفتم GP380A خودش 3 مدل داره HE , SP و EU یه مدل هم محصول قدیم ش بود که به همین اسم GP380A شناخته میشه ، حالا کدومش مد نظرته ؟
در کل SPش 105 تومن ، EUش 115 تومن و مدل قدیم ش هم اگه گیر بیاد 106~105 تومن هزینه شه ، HEش هم موجود نیست !

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
اون پاور GIGABYTE رو من امروز از هر جا آمار گرفتم کسی نداشت (اکثرا هم از اینکه GIGA پاور هم میزنه اطلاعی نداشتن) !
مرسی، خب پاورهای برندهای دیگه با همین مشخصات (550 وات) نوشون چنده؟

قیمت به دلار و تو خارج این پاور GE-P450P-C2 رو هم بشه در بیارید ممنون می شم.
بعد کلا طبق این ریویوها پاور خوبی هست یا نه؟

=====

بعد یه سوال:
این تغذیه قطعات از پاور چطوریه؟ من کارت گرافیک قوی تر که گرفتم (رادون سایسلون 6850) تو این تاپیک بهم گفتن پاور 500 به بالا باید بندازم. یعنی با 380 ـی که داشتم اصلا جور درنمیومد و سیستم بالا نمیومد؟

آخرین ویرایش:

Poorya_2

کاربر سایت
Nov 10, 2012
203
نام
پوریا
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i3 2120
MAIN : asus p8b75-v

حدودا 640 در میاد بهتره با بودجه باقیمونده هم رم رو افزایش بدی !

شما از AMD سی پی یو پیشنهاد نمیکنید ؟؟؟؟ یعنی به مقرون به صرفه نیست ؟؟؟ این سی پی یو اصلا توی ایران هست ؟؟ AMD FX-4100 Zambezi 3.6GHz

اون مادربوردی که معرفی کردید خوب بود ایرادی نداشت کامل بود ولی میخواستم بدونم ارزش کمی بیشتر خرج کردن داره تا این مدل رو بخرم GIGABYTE Z77-D3H

برای رم پول جدا گذاشتم تا 150 تومن ،،،، این مدل G.SKILL Ripjaws Series 4GB فکر کنم بهترین گزینه باشه درسته ؟؟؟

WILD GOAT

کاربر سایت
Mar 1, 2009
305
شما از AMD سی پی یو پیشنهاد نمیکنید ؟؟؟؟ یعنی به مقرون به صرفه نیست ؟؟؟ این سی پی یو اصلا توی ایران هست ؟؟ AMD FX-4100 Zambezi 3.6GHz

اون مادربوردی که معرفی کردید خوب بود ایرادی نداشت کامل بود ولی میخواستم بدونم ارزش کمی بیشتر خرج کردن داره تا این مدل رو بخرم GIGABYTE Z77-D3H

برای رم پول جدا گذاشتم تا 150 تومن ،،،، این مدل G.SKILL Ripjaws Series 4GB فکر کنم بهترین گزینه باشه درسته ؟؟؟
درود
فعلا توی این نسل Intel خیلی بهتر و به صرفه تر از AMD ظاهر شده و با توجه به این که قیمت های داخل ایران هم ارتباط خاصی با قیمت های جهان نداره واسه همین Intel انتخاب بسیار بهتری هست.
شما برای اطمینان میتونی مقایسه ی نسل حاضر پردازنده های Intel و AMD رو توی نت سرچ کنی و بنچمارکهاشون رو ببینی.

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
خواهش
شما همه چیز رو گفتی غیر از بودجه ، بگو تا بشه نظر داد !
بله معذرت میخوام
تا 1.3 میلیون واسه این دو قطعه فکر کنم بتونم خرج کنم
البته خودم خیلی مایل به تهیه سری Z و پردازنده های آیوی بریج هستم.مخصوصا 3570.اگر میشه قیمت این 2 قطعه رو هم لطف کنید:)
بازم بسیار بسیار ممنون:)

Hossein72

کاربر سایت
Jul 20, 2012
2
درود

در حال حاضر از کارت گرافیک GeForce 8600 GT استفاده میکنم.
خواستم کارت گرافیک جدید بخرم ( GeForce GTS 450 DDR5 )

ضمن اینکه :
از ( CPU ( Intel Core 2 Duo E4600 @ 2.40 GHz استفاده میکنم.
از ( Power ( Green 330 W استفاده میکنم.
از ( Motherboard ( Asus P5KC استفاده میکنم.

خواستم بدونم :
قیمت روز کارت گرافیک فوق رو ؟
رابطه بین قطعات وجود داره ؟
با گرافیک فوق بازی *********** 3 یا ... رو به صورت روان بازی کرد ؟

سپاس

.::CNET::.

کاربر سایت
Nov 21, 2012
35
نام
--------------
خواهش
GTX670 بین 1.380 تا 1.800 و GTX680 هم بین 1.850 تا 2.200 بسته به برند و مدل متغیره !
SSD یا Solid State Disk نسل جدید HDDها به حساب میاد که از نظر سرعت بسته به نوع رابطشون تا 10 برابر سریعتر از HDDها هستن و کلا تفاوت محسوس و زیادی دارن !
کولینگ جدا هم به کار شما نمیاد مگر اینکه بخوای بعدا OC (اورکلاک) کنی که خوب باید CPU هم تغییر کنه در کل به درد User عادی نمیخوره !

سلامى دوباره. خب اين :::اس اس دى::: به چه دردم ميخوره؟ بعد گرافيک رو چه برندى بگيرم که نسوزه يه وقت؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مرسی، خب پاورهای برندهای دیگه با همین مشخصات (550 وات) نوشون چنده؟

قیمت به دلار و تو خارج این پاور GE-P450P-C2 رو هم بشه در بیارید ممنون می شم.
بعد کلا طبق این ریویوها پاور خوبی هست یا نه؟

=====

بعد یه سوال:
این تغذیه قطعات از پاور چطوریه؟ من کارت گرافیک قوی تر که گرفتم (رادون سایسلون 6850) تو این تاپیک بهم گفتن پاور 500 به بالا باید بندازم. یعنی با 380 ـی که داشتم اصلا جور درنمیومد و سیستم بالا نمیومد؟
خوب 1 یا 2 مدل نیست تنوع زیاده بودجه دقیق باید مشخص شه تا بشه نظر داد در کل تو رنج قیمت پایین مدلای GREEN GP530A-EU یا GP600A-EU پیشنهاد میشه به ترتیب 165 و 205 تومن در میاد !
یه زمانی 105~100 دلار هزینه ش بود ولی مثکه این مدل تولیدش متوقف شده (به نوعی Discontinued شده) !
بله پاور خوبی هستش یا بهتره بگیم بود ولی یه نکته داره 550w واقعی نیستش خروجی Realش 450wـیه !
6850 طبق توصیه سازنده حداقل یه 500w نیاز داره البته به این معنی نیستش که شما دقیقا 500w تهیه کنی باید با توجه به قطعات دیگه پاوری تو همین حدود یا بالاتر در نظر گرفته بشه این از این ، حالا شما پاور ضعیفتر بندازی بسته به ضعیف بودن مشکلاتی که پیش میاد >> راندمان کارت کم میشه ، سیستم هنگ یا خاموش میشه و در شرایط بحرانی هم احتمال سوختن کارت هست ، حالا برای یه همچین کارتی (بسته به بایوس و مدار تغذیه) احتمالا با 380 بالا نمیاد یا اگر هم بیاد به محض اینکه درصد فعالیتش بالا بره سیستم خاموش میشه کلا برای تست هم کار جالبی نیست چون ممکنه به کارت صدمه بزنه !

در مورد AMD که دوستمون توضیح داد ، FX4100 هم موجوده بین 275 تا 285 متغیره !
خوب مین پیشنهادی چیپ B75 بود و مینی که مد نظر شماس Z77ـه از نظر امکانات و چنتا قابلیت خاص دیگه تفاوت دارن و Z77 کاملتر به حساب میاد ولی از نظر کارایی نهایی اتفاق خاصی نمیفته ، از اونطرف شما اگه بخوای تا این حد برای MAIN هزینه کنی ارتقاء CPU پیشنهاد به مراتب بهتری هستش تا MAIN مثل i5 3470 البته کمی بالاتر در میاد یعنی نیاز به حداقل 250 تومن برای ارتقاء از 2120 به 3470 هستش و از نظر کارایی قابل مقایسه نیستن !
در مورد رم هم بله تا این رنج قیمت پیشنهاد خوبیه !
بله معذرت میخوام
تا 1.3 میلیون واسه این دو قطعه فکر کنم بتونم خرج کنم
البته خودم خیلی مایل به تهیه سری Z و پردازنده های آیوی بریج هستم.مخصوصا 3570.اگر میشه قیمت این 2 قطعه رو هم لطف کنید:)
بازم بسیار بسیار ممنون:)
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i7 3770
MAIN : asus p8z77-v

حدودا 1.390 در میاد تا این رنج بهترین انتخاب موجود هستش !
درود
در حال حاضر از کارت گرافیک GeForce 8600 GT استفاده میکنم.
خواستم کارت گرافیک جدید بخرم ( GeForce GTS 450 DDR5 )
ضمن اینکه :
از ( CPU ( Intel Core 2 Duo E4600 @ 2.40 GHz استفاده میکنم.
از ( Power ( Green 330 W استفاده میکنم.
از ( Motherboard ( Asus P5KC استفاده میکنم.
خواستم بدونم :
قیمت روز کارت گرافیک فوق رو ؟
رابطه بین قطعات وجود داره ؟
با گرافیک فوق بازی *********** 3 یا ... رو به صورت روان بازی کرد ؟
سپاس
1-بسته به برند و مدل (DDR3 یا GDDR5) بین 290 تا 390 متغیره و مدلای GDDR5 تو اولویت پیشنهاد هستش !
2-متاسفانه خیر Power ضعیفه ، CPU ضعیفه رم هم که مشخص نیست در کل اگه رم کافی باشه پاور هم ارتقاء پیدا کنه (GTS450 حداقل یه 450w میخواد) به دلیل ضعف CPU یه بخش از کارایی کارت دیده نمیشه شاید تا 15 درصد !
3-بله با تنظیمات متوسط رو به پایین تو Resـه 1280x1024 یا 1366x768 خوب و روون اجرا میشه !
سلامى دوباره. خب اين :::اس اس دى::: به چه دردم ميخوره؟ بعد گرافيک رو چه برندى بگيرم که نسوزه يه وقت؟
سلام
پست قبلی واضح بود که ؟!
گفتم به مرور زمان قراره جایگزین HDD بشه این حالت کلی قضیه هستش ولی برای شما در کنار HDD به اینصورت که سیستم عامل و نرمافزارهارو روش نصب میکنید ، از HDD هم به عنوان ذخیره سازی فایل استفاده میکنید و در آخر راندمان نهایی سیستم به طرز محسوسی افزایش پیدا میکنه !
برای اطلاعات دقیق مقاله فرشید عزیز رو بخونید کامل توضیح داده شده !
برند های موجود هم مشکلی بابت کیفیت ندارن اونم برای کارتی مثل GTX670 یا 680 که از سریعترین کارتای موجود هستن !

آخرین ویرایش:

KING_#_GAME

کاربر سایت
Nov 12, 2012
6
سلام من میخوام یه پاور بگیرم قیمتشم از حدود 150 باشه

اینم سیستمیه که میخوام سیستممو بهش ارتقا بدم
cpu:intel.2.7ghz
RAM:KINGSTON - 4GB - 1333
minboard:MSI H61M-P20
vga:ASUS - GeForce GT 440 - 1GB - DDR5

یه چندتا سوال دارم
1-بنظرت این قطعات با هم جور درمیان ؟
2-این سیتمم در رزلوشن 1280x1024 برای بازی کردن تا چه حدیه؟
3-پردازنده رو ارتقا بدم با همینجوری هم خوبه ؟:x

Poorya_2

کاربر سایت
Nov 10, 2012
203
نام
پوریا
در مورد AMD که دوستمون توضیح داد ، FX4100 هم موجوده بین 275 تا 285 متغیره !
خوب مین پیشنهادی چیپ B75 بود و مینی که مد نظر شماس Z77ـه از نظر امکانات و چنتا قابلیت خاص دیگه تفاوت دارن و Z77 کاملتر به حساب میاد ولی از نظر کارایی نهایی اتفاق خاصی نمیفته ، از اونطرف شما اگه بخوای تا این حد برای MAIN هزینه کنی ارتقاء CPU پیشنهاد به مراتب بهتری هستش تا MAIN مثل i5 3470 البته کمی بالاتر در میاد یعنی نیاز به حداقل 250 تومن برای ارتقاء از 2120 به 3470 هستش و از نظر کارایی قابل مقایسه نیستن !
در مورد رم هم بله تا این رنج قیمت پیشنهاد خوبیه !

یه نفر قیمت p8b75-v و Z77-D3H به من اشتباه داد و اختلاف قیمتشون 30 تومن گفت

خودم قیمت گرفتم اختلاف قیمتشون حدود 200 تومن بود اصلا ارزش نداره Z77-D3H ، همون p8b75-v مناسب تره

ولی بحث سی پی یو هنوز نتونستم به نتیجه برسم

3470 قیمت گرفتم حدود 600 تومن ، اصلا بودجه من نمیرسه

i3-3220 که نسل جدیدتره (Ivy Bridge) به نظر شما بهتر از i3-2120 نیست ؟؟؟؟ اختلاف قیمتشون حدود 60 تومن بود

ممنون

درود
فعلا توی این نسل Intel خیلی بهتر و به صرفه تر از AMD ظاهر شده و با توجه به این که قیمت های داخل ایران هم ارتباط خاصی با قیمت های جهان نداره واسه همین Intel انتخاب بسیار بهتری هست.
شما برای اطمینان میتونی مقایسه ی نسل حاضر پردازنده های Intel و AMD رو توی نت سرچ کنی و بنچمارکهاشون رو ببینی.

سلام
بله مقایسه کرده بودم ، در کل فقط میخواستم نظر بقیه رو در مورد AMD بدونم وگرنه این 15 سال که چند تا سیستم عوض کردم فقط INTEL استفاده میکردم
ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
سلام من میخوام یه پاور بگیرم قیمتشم از حدود 150 باشه

اینم سیستمیه که میخوام سیستممو بهش ارتقا بدم
cpu:intel.2.7ghz
RAM:KINGSTON - 4GB - 1333
minboard:MSI H61M-P20
vga:ASUS - GeForce GT 440 - 1GB - DDR5

یه چندتا سوال دارم
1-بنظرت این قطعات با هم جور درمیان ؟
2-این سیتمم در رزلوشن 1280x1024 برای بازی کردن تا چه حدیه؟
3-پردازنده رو ارتقا بدم با همینجوری هم خوبه ؟:x

ارزونترین پاور برند گرین الان از 96 تومن شروع میشه
یه پاور 435 وات هم که برای شما مناسبه حد.د 130 تومن میوفته، اگه 485 واتش رو هم پیدا کردی که بهتر.

سلام
بله مقایسه کرده بودم ، در کل فقط میخواستم نظر بقیه رو در مورد AMD بدونم وگرنه این 15 سال که چند تا سیستم عوض کردم فقط INTEL استفاده میکردم
ممنون

همونطور که دوستمون گفت فعلا در بیشتر رده ها پردازنده ها اینتل انتخاب بهتری هستند.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
سلام
یه سیستم + مانیتور با بودجه 4 تومن معرفی کنین.
گیمینگ

CPU:INTEL Core I7 3770K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77V
VGA:MSI Geforce GTX 660Ti DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:CoolerMaster CM690
MONITOR:SAMSUNG S23A360

حدود 4300 تومن میشه.

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
درود بر رامین جان و فرشیدجان,دو تا سوال

1-برای خرید هدست یا هدفون تا حدود400-500 چی پیشنهاد میکنید؟

نظر خودم بیشتر رو هدست 7.1 مثل Razer Megalodon هستش البته یه Logitech G930 وایرلس کارکرده هم پیدا کردم میگه 550

بعضی وقتا هم با خودم میگم بیخیال هدست شم برم Sennheiser HD 439 بخرم.

از طرفی دوباره میگم میتونم با پول کمتری Sennheiser HD 215 بخرم....

گیج شدم لطفا راهنمایی کنید.اصن 7.1 غیر از تیامات ریزر ارزش خرید داره یا سرکاریه؟

2-سوال دیگه هم اینکه الان پورت های مادربردم وصله به اسپیکر 5.1 کریتیو , اگه بخوام هدست 7.1 بخرم باید یه کارت صدا هم بخرم؟ فکر کنم با توجه به مادربردم کارت Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 بگیرم بهتره باشه. نظرتون چیه؟

سپاس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر