مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

فرشید جان میخواستم بدونم سیستم من با مشخصات زیر تا چه حدی برای بازیهای جدید و بازیهای 2013 مناسبه ... باید قطعه ای رو ارتقا بدم؟؟؟

CPU : intel core i3 2100 3m Cache
VGA : Asus GTX 550 TI DDR5
MB : Asus PH61 MLX USB3
Ram : 2gig Kingston DDR3 1333
Power : Green 330W
Hard : Seagate 1Tera
Case : Green Black
DVDWriter Asus 24x

یه سیستم متوسط محسوب میشه و فقط میشه انتظار اجرای بازی با تنظیمات متوسط و بعضی عنوانها تنظیمات بالا رو ازش داشت،
برای ارتقا اول باید رم رو به 4 یا 8 گیگ ارتقا بدی و بعد هم کارت گرافیک قویتر مثل GTX 660 رو با کارت خودت عوض کنی. البته پردازنده هم ضعیف هست اما تا حد زیادی موقتی جوابگو هست.

اگر گرافیک رو ارتقا بدی باید همزمان پاور قویتری هم انتخاب کنی، مثلا یه 535 وات GREEN

سلام اقا فرشید
من میخاستم بدونم اینتل سری جدید cpu و main کی میده و با چه تکنولوژی؟
منتظر بمونم یا این قطعاتو بگیرم؟
cpu:3770k
mainp8z77 deluxe یا sabertooth
ram:corsair 2*4 bas 2000
البته قیمت ها اومده پایین و همینجوری داره میاد پایین تر؟بنظرتون چه موقعی بگیرم؟در ضمن گارانتی main چیا خوبه ویستا 3سال خوبه؟cpu که گارانتی نداره؟گارانتی ramهم بگو؟خیلی ممنون

برای جایگزینی نسل فعلی باید تا بهار 2013 منتظر بود، سوکت 1150 و پردازنده های Haswell که با تراشه ی Z87/H87/Q87 جایگزین خواهد شد بنابراین فعلا خبری نیست،

شما همین قطعات رو بگیر، منتظر نباش،
قیمتها هم کمی پایین اومده اما نمیشه پیش بینی کرد که چقدر افت می کنه، چون وضعیت کلی ارز هنوز هم بحرانی هست، فکر نکنم به 1800 تومن سال قبل برگرده، ویستا هم خوبه، گارانتی پردازنده لازم نیست، گارانتی CORSAIR هم شرکتی هست، نمایندگی نیست.

درود
آقا رامین واقعا شرمنده که دارم رو نظر شما نظر میدم .
ولی کسی HUNTER گرین فک کنم مین های EATX رو ساپورت کنه چون تا نهایت سایز 12X10.5 رو ساپورت میکنه و سایز maximus v furmula هم 12x10.1 هست.

درود
آقا رامین واقعا شرمنده که دارم رو نظر شما نظر میدم .
ولی کسی HUNTER گرین فک کنم مین های EATX رو ساپورت کنه چون تا نهایت سایز 12X10.5 رو ساپورت میکنه و سایز maximus v furmula هم 12x10.1 هست.
سلام
مشکلی نیست !
خیر HUNTER از E-ATX (سایز دقیقش 305x330ـه) پشتیبانی نمیکنه به اصطلاح CEB یا Compact Electronics Bay (از نظر سایز هم 305x267ـه) ساپورت هستش ، اکثر مدلای GREEN هم نهایت از این حالت پشتیبانی میکنن !
در کل ASUS طبق توضیحش این مین رو بصورت E-ATX معرفی کرده (ولی عجیبه که سایزش به این حالت نمیخوره) ما هم باید بر اساس این اطلاعات وضعیت کیس رو در نظر بگیریم در نتیجه HUNTER , X3 و... از این مین پشتیبانی نمیکنن و باز حتی اگه HUNTER ساپورت هم میکرد به دلیل محدودیت کولینگ پیشنهاد خوبی نیست !

آخرین ویرایش:
دوستان یه مانیتور می خوام که کیفیتش فوق العاده باشه و زیر 20 اینچ باشه و می خوام با mini hdmi کارت گرافیک بهش وصل کنم...مدل پیشنهادی و قیمت رو میشه بگید؟
در ضمن هارد یه ترا اینترنال سیگیت چنده الان؟
ممنون.

دوستان یه مانیتور می خوام که کیفیتش فوق العاده باشه و زیر 20 اینچ باشه و می خوام با mini hdmi کارت گرافیک بهش وصل کنم...مدل پیشنهادی و قیمت رو میشه بگید؟
در ضمن هارد یه ترا اینترنال سیگیت چنده الان؟
ممنون.
بستگی به بودجه داره در کل میتونی SAMSUNG 20B315 یا LG E1960T رو در نظر بگیری معمولا مانیتورای سایز "20 یا پایینتر ورودی HDMI ندارن شما باید از تبدیل DVI به D-SUB استفاده کنی !
Barracuda 1TB هم 225 تومن در میاد !

بستگی به بودجه داره در کل میتونی SAMSUNG 20B315 یا LG E1960T رو در نظر بگیری معمولا مانیتورای سایز "20 یا پایینتر ورودی HDMI ندارن شما باید از تبدیل DVI به D-SUB استفاده کنی !
Barracuda 1TB هم 225 تومن در میاد !
الان این دو مدلی که گفتید hdmi دارن؟؟یه توضیحی در مورد D-SUB میدی؟؟

الان این دو مدلی که گفتید hdmi دارن؟؟یه توضیحی در مورد D-SUB میدی؟؟
خیر ، بصورت کلی میگم ورودی HDMI برای مانیتور (تا سایز "26) فقط و فقط جنبه ی تبلیغاتی داره و از نظر کیفیت هیچ فرقی بین رابط DVI و HDMI نیست مگر اینکه مانیتور اسپیکر داشته باشه و پورت HDMI اونجا به کار بیاد !
D-SUB یا همون پورت VGA معروف که یه پورت 15 پین هستش :arrowd:

300px-SVGA_port.jpg

آخرین ویرایش:
خیر ، بصورت کلی میگم ورودی HDMI برای مانیتور (تا سایز "26) فقط و فقط جنبه ی تبلیغاتی داره و از نظر کیفیت هیچ فرقی بین رابط DVI و HDMI نیست مگر اینکه مانیتور اسپیکر داشته باشه و پورت HDMI اونجا به کار بیاد !
D-SUB یا همون پورت VGA معروف که یه پورت 15 پین هستش یعنی این پورت :arrowd:

300px-SVGA_port.jpg
ممنون پس فرقی ندارن!!!
با این اوصاف مانیتوری که زیاد بزرگ نباشه همون 19 یا 20 اینچ بهترین های بازار چیا هستن؟؟قیمت مهم نیست...

ممنون پس فرقی ندارن!!!
با این اوصاف مانیتوری که زیاد بزرگ نباشه همون 19 یا 20 اینچ بهترین های بازار چیا هستن؟؟قیمت مهم نیست...
بله البته طبق توضیحی که تو پست قبلی دادم !
خوب شما که قیمت برات مهم نیست چرا "20 ؟! اگه مشکل جا نداری میتونی ASUS ML229H یا کمتر SAMSUNG 22A360 رو در نظر بگیری کیفیت خیلی خوبی دارن چه از نظر ساخت چه تصویر !
قیمت پاور گیگا بایت 550 با گارانتی آواژنگ الان چنده؟
بعد می شه پاور 250 رو تو پوسته پاور 380 گذاشت؟
ممنون.
تا جایی که اطلاع دارم آواژنگ از سری محصولات GIGABYTE تا الان پاورشو وارد نکرده !
در مورد این قسمت هم بیشتر توضیح بده !

سلام ..عذر میخوام شاید جای مناسبی برای سوالم نباشه .. هرچند که مربوط به ارتقا قطعات هستش ...
قراره واسه من از اون ور یه لپ تاپ گیمینگ بیارن حالا یا sager یا alienware خواستم بدونم وقتی به دستم برسه اینجا میتونم مثلا کارت گرافیکشو بردارم یه چیز بهتر بزارم یا مثلا sli کنم ؟ چون مثلا سایت خود alienware امکان کاستومایز کردن قطعات رو میده .. اینکار در ایران هم امکان پذیر هست ؟

سلام

میخوام این سیستم رو جمع کنم نظر دوستان چیه؟ چه قیمت در میاد؟ ( بودجه ام 3.5 هست )

CPU : Core i5 3570K
Ram : Crosair 2*4 GB DDR3 1600
M/B : Asus P8Z77-V LX
VGA : Asus GTX 660Ti
HDD : SeaGate 7200 1-TB
SSD : 60 GB
ODD: Samsung 24X
Power : 685 Wat Green
Case : Green X3

آخرین ویرایش:
بله البته طبق توضیحی که تو پست قبلی دادم !
خوب شما که قیمت برات مهم نیست چرا "20 ؟! اگه مشکل جا نداری میتونی ASUS ML229H یا کمتر SAMSUNG 22A360 رو در نظر بگیری کیفیت خیلی خوبی دارن چه از نظر ساخت چه تصویر !
والا هم مشکل جا هست هم اینکه 22 بزرگه چشم هامون میترکه!!!:d:d
حالا 19 اینچ یا 20 اینچ چیارو میشه در نظر داشت؟؟
شرمنده اینقدر میپرسیم و...
:d

فرشید خان شما هم مارو تو خرید مانیتور بی زحمت یه راهنمایی کن.
ممنون.
:)

Last edited by a moderator:
سلام ..عذر میخوام شاید جای مناسبی برای سوالم نباشه .. هرچند که مربوط به ارتقا قطعات هستش ...
قراره واسه من از اون ور یه لپ تاپ گیمینگ بیارن حالا یا sager یا alienware خواستم بدونم وقتی به دستم برسه اینجا میتونم مثلا کارت گرافیکشو بردارم یه چیز بهتر بزارم یا مثلا sli کنم ؟ چون مثلا سایت خود alienware امکان کاستومایز کردن قطعات رو میده .. اینکار در ایران هم امکان پذیر هست ؟

خیر، برای لپ تاپ اصلا همچین امکانی وجود داره، بخاطر اینکه قطعاتش و مخصوصا گرافیکش بردهای اختصاصی دارن و هیچ کس بجز سازنده به اونا دسترسی نداره.
قبل از خرید باید مشخصات رو قطعی و نهایی کنید.

سلام

میخوام این سیستم رو جمع کنم نظر دوستان چیه؟ ( بودجه ام 3.5 هست )

CPU : Core i5 3570K
Ram : Crosair 2*4 GB DDR3 1600
M/B : Asus P8Z77-V LX
VGA : Asus GTX 660Ti
HDD : SeaGate 7200 1-TB
SSD : 60 GB
ODD: Samsung 24X
Power : 685 Wat Green
Case : Green X3

تمام انتخابا خوبه، فقط برای SSD حتما از یه برند و مدل معتبر مثل OCZ VERTEX 3/4 یا CORSAIR FORCE GS/GT انتخاب کنید.

والا هم مشکل جا هست هم اینکه 22 بزرگه چشم هامون میترکه!!!:d:d
حالا 19 اینچ یا 20 اینچ چیارو میشه در نظر داشت؟؟
شرمنده اینقدر میپرسیم و...
:d
خوب پس همون مدلایی که تو پستای قبلی پیشنهاد شد توصیه میشه !

Back