مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
تا جایی که اطلاع دارم آواژنگ از سری محصولات GIGABYTE تا الان پاورشو وارد نکرده !

من یه پاور گیگابایت با گارانتی آواژنگ خریدم! دوربین دم دستم نیست عکس بندازم ولی مدلش GE-P450P-C2 ـه با گارانتی آواژنگ تا سپتامبر 2013 !

در مورد این قسمت هم بیشتر توضیح بده !
جریان از این قراره که من یه هفته پیش برای یه سیستم پاور 380 گرین خریدم، اونم از مغازه یه آشنا که می گفت پاورش خراب بشو نیست و عالیه، منم به این واسطه ازش نپرسیدم نوئه یا دست دوم و...
پاور رو بعد چند روز فروختم به یه نفر تو شیراز چون کارت گرافیکمو عوض کردم و پاور قوی تر (همین 450 رو) خریدم. الان کسی که پاور 380 رو ازم خریده زنگ زده می گه پاورت اولا تعمیریه ثانیا 250 ـه با پوسته 380 ! منم بهش گفتم تا دوشنبه که تعطیلات تموم می شه صبر کنه برم مغازه آشنایی که ازش پاور 380 رو خریدم اونجا تلفنی با مغازه داره حرف بزنه و معلوم شه حرف کدومشون درسته.
اگه اشتباه نکنم با وجود معلومات ضعیفی که دارم پاور 250 بادی که از پشتش می زنه بیرون خیلی شدیدتر از 380 ـه و آرمیچرش هم کوچیکه، درسته؟ این پاور 380 هم بادش خفیف بود و اون آرمیچرش هم سفید بزرگ بود. بخاطر همین نمی دونم طرف راست می گه یا دروغ.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من یه پاور گیگابایت با گارانتی آواژنگ خریدم! دوربین دم دستم نیست عکس بندازم ولی مدلش GE-P450P-C2 ـه با گارانتی آواژنگ تا سپتامبر 2013 !

جریان از این قراره که من یه هفته پیش برای یه سیستم پاور 380 گرین خریدم، اونم از مغازه یه آشنا که می گفت پاورش خراب بشو نیست و عالیه، منم به این واسطه ازش نپرسیدم نوئه یا دست دوم و...
پاور رو بعد چند روز فروختم به یه نفر تو شیراز چون کارت گرافیکمو عوض کردم و پاور قوی تر (همین 450 رو) خریدم. الان کسی که پاور 380 رو ازم خریده زنگ زده می گه پاورت اولا تعمیریه ثانیا 250 ـه با پوسته 380 ! منم بهش گفتم تا دوشنبه که تعطیلات تموم می شه صبر کنه برم مغازه آشنایی که ازش پاور 380 رو خریدم اونجا تلفنی با مغازه داره حرف بزنه و معلوم شه حرف کدومشون درسته.
اگه اشتباه نکنم با وجود معلومات ضعیفی که دارم پاور 250 بادی که از پشتش می زنه بیرون خیلی شدیدتر از 380 ـه و آرمیچرش هم کوچیکه، درسته؟ این پاور 380 هم بادش خفیف بود و اون آرمیچرش هم سفید بزرگ بود. بخاطر همین نمی دونم طرف راست می گه یا دروغ.
جالبه چون خود برو بچه های آواژنگ تو پاساژ علائدین یه همچین حرفی رو به من زدن ، احتمالا تازه وارد شده !
در مورد پاور برای تشخیصش چند حالت داره :

1-نمونه مشابه ش کنار پاور مشکل دار قرار بگیره !
2-با تِستر خروجی های مختلف بررسی بشه !
3-SNـه پاور رو برای اطلاعات دقیق به نمایندگی ش بدی تا بررسی ش کنن اونجا مشخص میشه !
GP250A بر میگرده به 5 یا 6 سال پیش خیلی وقته نوش تو بازار نیست (میتونی از خود GREEN آمارشو بگیری) ولی 380w کلا تو سری جدید محصولات GREEN تمام مدلاش با یه فن 12cm خنک میشن ! (البته اگه پاوری که فرستادی GREEN باشه)

آخرین ویرایش:

westlife26

کاربر سایت
Sep 8, 2008
758
نام
پویا
سلام دوستان پی سی منو که دو سال پیش خریدم الان به نظرتون چند میخرن ؟

Cpu : amd phenom ii x4 955
Ram : 4 gig ddr ii 1333 kingmax
Graphic : saphire ati 5670 1 gig gddr5
Main : gigabyte 770t usb3
Hdd : 500 samsing
Dvd rw asus
Power هم یادم نیس

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
سلام دوستان پی سی منو که دو سال پیش خریدم الان به نظرتون چند میخرن ؟

Cpu : amd phenom ii x4 955
Ram : 4 gig ddr ii 1333 kingmax
Graphic : saphire ati 5670 1 gig gddr5
Main : gigabyte 770t usb3
Hdd : 500 samsing
Dvd rw asus
Power هم یادم نیس

می تونی 750 تا 800 تومن قیمت بزاری.

.::CNET::.

کاربر سایت
Nov 21, 2012
35
نام
--------------
سلام. ببخشيد من يه راهنمايى کلى ميخوام. من کامپيوتر شخصيم يه مادربرد داره که حداکثر core 2 quad ميخوره. رم ddr 2 ميخوره و 4 تا اسلات رم داره. دو تا گرافيک ميخوره و قابليت sli داره. در حال حاضر يه گرافيک 8800 روشه و 4 گيگ رم باس 800. و سى پى يو دو هسته اى اى 7300. و مانيتور از اون قديميا. ميخوام يه سيستم واسه گيم داشته باشم. بودجمم 3.5 ميليون هست. با توجه به اينکه مانيتورمم بايد عوض کنم، به نظرتون لپتاپ بگيرم يا پى سى رو به روز کنم؟

Be good, OK?

به عنوان مثال يه مدل از لپتاپ هاى acer به مدل acer aspire v3-571 g هست که 8 گيگ رم داره و گرافيک 640M و پردازنده ى core i7 3610 QM که قيمتش 2.5 ميليونه. با 3.5 ميليون چقدر قوى تر از اين ميتونم بخرم؟

Be good, OK?

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان یه cpu از سری core2 quad میخوام چنده الان؟(کارایی خوب با قیمتی مناسب!) 2 سال پیش یه 9450 گرفتم 200 فکر کنم!
چیزی موجود نیست باشه هم با توجه به مدلای روز دیگه ارزش خرید نداره !
سلام. ببخشيد من يه راهنمايى کلى ميخوام. من کامپيوتر شخصيم يه مادربرد داره که حداکثر core 2 quad ميخوره. رم ddr 2 ميخوره و 4 تا اسلات رم داره. دو تا گرافيک ميخوره و قابليت sli داره. در حال حاضر يه گرافيک 8800 روشه و 4 گيگ رم باس 800. و سى پى يو دو هسته اى اى 7300. و مانيتور از اون قديميا. ميخوام يه سيستم واسه گيم داشته باشم. بودجمم 3.5 ميليون هست. با توجه به اينکه مانيتورمم بايد عوض کنم، به نظرتون لپتاپ بگيرم يا پى سى رو به روز کنم؟

Be good, OK?

به عنوان مثال يه مدل از لپتاپ هاى acer به مدل acer aspire v3-571 g هست که 8 گيگ رم داره و گرافيک 640M و پردازنده ى core i7 3610 QM که قيمتش 2.5 ميليونه. با 3.5 ميليون چقدر قوى تر از اين ميتونم بخرم؟

Be good, OK?
این بستگی به شما داره اگه برای بازی بخوای بین لبتاب و PC بدون شک PC پیشنهاد میشه ولی اگه نوع مصرف چیز دیگه ای هستش باید بگی تا بشه بررسی کرد !
در کل تا 3.5 اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i5 3570
RAM : patriot g2 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-v
VGA : msi tfiv or asus dcuii gtx660ti
HDD : seagate barracuda 1tb
ODD: samsung 24x sata
POWER : green gp650b-oc
CASE : green x3
MONITOR : samsung 22a360

حدودا 3.540 در میاد ، در صورتیکه برای بازی بخوای !
حالا دوستان این
SAMSUNG 20B315 یا LG E1960T قیمتشون چقدره؟؟
SAMSUNG 20B315 >> 325
LG E1960T >> 395
باسلام خدمت دوستان میتونم بپرسم چرا پست منا پاک کردید
شما کمتر از 1 ماه پیش همین سوال رو پرسیدید دوستان هم جواب دادن (البته بارها این سوال رو پرسیدید فقط لیست رو کمی جابجا کردید) ، حالا تکرارش چه معنی داره ؟!

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Nov 21, 2012
35
نام
--------------
خيلى ممنون بابت جواب. الان يه سوال ديگه هم پيش اومد. الان اين سيستمى که فرموديد چقدر قوى تر از اون لپتاپى هست که گفتم؟ اخه سى پى يو اون چهار هسته اى مدل i7 هست ولى شما مدل i5 پيشنهاد کرديد.

Be good, OK?

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خيلى ممنون بابت جواب. الان يه سوال ديگه هم پيش اومد. الان اين سيستمى که فرموديد چقدر قوى تر از اون لپتاپى هست که گفتم؟ اخه سى پى يو اون چهار هسته اى مدل i7 هست ولى شما مدل i5 پيشنهاد کرديد.

Be good, OK?
خواهش
از نظر GPU (گرافیک) که قابل مقایسه نیستن 660Ti حدودا 4 برابر سریعتره ، از نظر CPU هم بطور میانگین 3570 حدودا 15 درصد سریعتره !
کاری به i5 یا i7 بودنشون نداریم کلا ساختار CPUهای سری Laptop با Desktop فرق میکنه تو سری CPUهای Laptop (حتی سریعترین مدل ها) اولویت با کاهش مصرف انرژی ، کاهش حرارت و... هستش (بیشتر برمیگرده به مصرف انرژی در مقابل طول عمر باطری و کلا دوامش) این از این در حالت کلی هم معمولا تو یه مدل مشخص (اسمی) از سری Laptop و Desktop معمولا مدل Laptop کارایی به مراتب ضعیفتری داره و قابل مقایسه با مدل Desktopش نیست ! (نمیشه عدد گفت چون تنوع مدل زیاده)
در کل ساده بخوایم بگیم با اینکه سیستم پیشنهادی یه CPU از سری i5 هست ولی 15 20 درصد سریعتر از 3610QM هستش حالا شما بخوای با هم خانواده و هم مدل از سری Desktopش مقایسه کنی اختلاف خیلی بیشتر میشه !
در آخر شما نگفتی نوع استفاده ت از سیستم چیه تا وقتی این مشخص نشه نمیشه نظر قطعی داد !

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Nov 21, 2012
35
نام
--------------
خواهش
از نظر GPU (گرافیک) که قابل مقایسه نیستن 660Ti حدودا 4 برابر سریعتره ، از نظر CPU هم بطور میانگین 3570 حدودا 15 درصد سریعتره !
کاری به i5 یا i7 بودنشون نداریم کلا ساختار CPUهای سری Laptop با Desktop فرق میکنه تو سری CPUهای Laptop (حتی سریعترین مدل ها) اولویت با کاهش مصرف انرژی ، کاهش حرارت و... هستش (بیشتر برمیگرده به مصرف انرژی در مقابل طول عمر باطری و کلا دوامش) این از این در حالت کلی هم معمولا تو یه مدل مشخص (اسمی) از سری Laptop و Desktop معمولا مدل Laptop کارایی به مراتب ضعیفتری داره و قابل مقایسه با مدل Desktopش نیست ! (نمیشه عدد گفت چون تنوع مدل خیلی زیاده)
در کل ساده بخوایم بگیم با اینکه سیستم پیشنهادی یه CPU از سری i5 هست ولی 15 20 درصد سریعتر از 3610QM هستش حالا شما بخوای با هم خانواده و هم مدل از سری Desktopش مقایسه کنی اختلاف خیلی بیشتر میشه !
در آخر شما نگفتی نوع استفاده ت از سیستم چیه تا وقتی این مشخص نشه نمیشه نظر قطعی داد !

خب من استفاده ى اصليم گيم و تايپ کردنه. شما بى زحمت دى وى دى درايو و هارد و کيس رو از بالا حذف کن چون همشونو دارم. هارد 1 ترا وسترن و يه 500 سيگيت دارم. بعد با حذف اونا بى زحمت بگيد چى بگيرم. اين گرافيک اخرين مدله بازاره؟ اگه بودجمو تا 4 تومن افزايش بدم ميشه گرافيک و سى پى يو بهترى گرفت؟

Be good, OK?

بعد ببخشيد من شنيدم سى پى يو amd واسه گيم بهتره. درسته؟ اصلا amd و ati پيشنهاد ميشه؟

Be good, OK?

Last edited by a moderator:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI

Be good, OK?
فرق سی پی یو لپ لپ با پی سی مثل قضیه گرافیک ای دوتاست
پی سی قویتره
کلا لبتاب مخصوص گیم قیمت 1.5 برابر پی سی میخصوص گیم با همون مشخصات هست

yahya

کاربر سایت
Feb 18, 2006
285
سلام دوستان
من میخوام با یه تومن یه کیث جمع کنم.
میشه چیزه خوبی جمع کرد با این قیمتای امروزی؟
اگه میشه ممنون میشم راهنماییم کنید(فقط قطعات داخل کیث)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر