مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
یعنی چی سازگار نیس اقا فرشید؟ یعنی اگه من میخوام یه بازی یا فیلم به صورت سه بعدی نگاه کنم نمیشه؟ اخه من میخوام ps3 هم بهش وصل کنم و مثلا بازیه resistance 3 که سه بعدیه بازی کنم نمیتونم؟
اخه خیلی باحاله و ازش خوشم اومده.نمیرزه بگیرم؟
مدل بهتری سراغ دارین اقا فرشید؟

---------- نوشته 21-09-2011 در 12:35 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی 20-09-2011 در 11:59 PM ارسال شده بود ----------

سوال دیگه اینکه تو تصاویر و ویدیوهای سه بعدی چطور کار کرده؟ عمق تصاویر خوبه؟

چرا عزیز میشه، ولی اما و اگر داره
مثلا با قابلیت سه بعدی خود کار گرافیک- اگر گرافیکت NVIDIA باشه- نمی تونی بازی کنی، بلکه باید از تنظیمات خود مانیتور برای اینکار استفاده کنی، شاید روی بعضی بازیها خوب جواب بده و روی بعضی دیگه بد، البته عینک هر دو سیستم هم Active Shutter هست، شاید راهی برای هماهنگ کردنشون بصورت غیر رسمی باشه که فعلا مشخص نیست

ولی برای کنسول و فیلم سه بعدی احتمال داره اوضاع بهتر باشه و نیاز به تنظیمات زیاد نباشه ، چون تنظیمات استانداردی داره و پیچیده نیست، بنابراین نتیجه هم باید خوب باشه.

مانیتور توی تصاویر سه بعدی بی نقص ظاهر شده و مشکلی نداشته، این از خصوصیات خوب این مدل هست اتفاقا.
راستش مثل بقیه ی مدلها پیشنهاد دادن یا ندادنش راحت نیست، هنوز خودم از نزدیک تست نکردم و از کاربرای دیگه هم بازخوردی ندیدم، بهتره جایی پیدا کنی و قبل از خرید تست کنی، با توجه به اینکه توی مدلهای سه بعدی انتخاب زیادی نداریم شاید بتونی تصمیم درست رو بگیری.

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
سلام
فرشید جان به نظرت کی میتونم یه سیستم بر پایه ی بولدوزرهای 8 هسته ای ببندم ؟! هنوز معرفی نکردن ظاهرا !!! :|

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
دمت گرم اقا فرشید گل.نه من کارت گرافیکم ATI 6950 2 GB هست از شرکت cLUB 3D.گمون نکن مشکلی در اجرای سه بعدی داشته باشم با این گرافیک نه اقا فرشید؟؟
پس تو 3D عمق خوبی داشته.برای دیدن فیلمو بازیای سه بعدی خوب عمل کرده نه؟
بازم لطف کردی داش فرشید.
هرجور شده این مدلو میگیرم.بهترین گزینست واقعا.چنتا ریویو دیگه هم خوندم نکات مثبتش به منفیش میچربید.در کل بیشتر جاها از 5 ستاره 4 تا داده بودن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
سلام
فرشید جان به نظرت کی میتونم یه سیستم بر پایه ی بولدوزرهای 8 هسته ای ببندم ؟! هنوز معرفی نکردن ظاهرا !!! :|

فعلا نسخه های سروری پردازنده های بولدوزر داره عرضه میشه، اما مشخصات قطعی پردازنده های PC هم دراومده و همه چیزشون مشخص هست، منتظریم تا طی یه کنفرانس رسمی معرفی بشن و بتونیم یه سری بنچمارک حرفه ای و کامل توی تمام زمینه ها ازشون در مقایسه با پردازنده های جدید اینتلی ببینیم.

اینم بگما، 6 و 8 هسته ای بودنشون توی بازی خیلی نمی تونه تاثیر گذار باشه، ولی اگر معماری بهینه تر داشته باشن می تونن راندمان خیلی بهتری نسبت به نسل قبلی خودشون بدنف حالا اینکه از پس پردازنده های عالی اینتل بربیان یا نه باید منتظر باشیم...

دمت گرم اقا فرشید گل.نه من کارت گرافیکم ATI 6950 2 GB هست از شرکت cLUB 3D.گمون نکن مشکلی در اجرای سه بعدی داشته باشم با این گرافیک نه اقا فرشید؟؟
پس تو 3D عمق خوبی داشته.برای دیدن فیلمو بازیای سه بعدی خوب عمل کرده نه؟
بازم لطف کردی داش فرشید.
هرجور شده این مدلو میگیرم.بهترین گزینست واقعا.چنتا ریویو دیگه هم خوندم نکات مثبتش به منفیش میچربید.در کل بیشتر جاها از 5 ستاره 4 تا داده بودن.

از طرف کارت مشکلی نداری، به اندازه ی کافی قوی هست.

• Like
Reactions: Karchect

mohamad1331

کاربر سایت
Apr 26, 2008
149
نام
mohamad reza
سلام اقا فرشيد
خسته نباشين،ببخشي اگه جاي سوالم اينجا نباشه
يه مانيتور ٢٣ اينچ كامل و مطمعن ميخوام(همه امكانات رو داشته باشه)،قيمت مهم نيست،اگر هم جاي مطمعني ميشناسيد اگه امكانش هست تو پيام خصوصي بهم بگين خيلي ممنون ميشم
متشكرم

hosseinboss

کاربر سایت
Nov 3, 2008
246
نام
حسین
دوستان من می خوام به جای 2 تا رم 2 گیگ از 1 رم 4 گیگ استفاده کنم(باس 1333)
می خواستم بدونم استفاده نکردن از تکنولوژی دوال می تونه بازدهی کامپیوتر رو تو بازیها کم کنه یا تاثیری نداره؟(خواهشا هرکی تست کرده یا بنچ مارکی از سایت های معروف داره کمک کنه)
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
سلام اقا فرشيد
خسته نباشين،ببخشي اگه جاي سوالم اينجا نباشه
يه مانيتور ٢٣ اينچ كامل و مطمعن ميخوام(همه امكانات رو داشته باشه)،قيمت مهم نيست،اگر هم جاي مطمعني ميشناسيد اگه امكانش هست تو پيام خصوصي بهم بگين خيلي ممنون ميشم
متشكرم
خب بهترین مدل بازار ما SAMSUNG BX2485 PLUS هست که حدود 410 تومن قیمت داره

دوستان من می خوام به جای 2 تا رم 2 گیگ از 1 رم 4 گیگ استفاده کنم(باس 1333)
می خواستم بدونم استفاده نکردن از تکنولوژی دوال می تونه بازدهی کامپیوتر رو تو بازیها کم کنه یا تاثیری نداره؟(خواهشا هرکی تست کرده یا بنچ مارکی از سایت های معروف داره کمک کنه)
با تشکر

بله راندمان رو هم توی کارکرد کلی و هم توی بازیها بسته به بازی کم می کنه، خیلی وقته مشخص شده و احتیاج به بررسی یا بنچمارک خاصی نیست.

hosseinboss

کاربر سایت
Nov 3, 2008
246
نام
حسین
بله راندمان رو هم توی کارکرد کلی و هم توی بازیها بسته به بازی کم می کنه، خیلی وقته مشخص شده و احتیاج به بررسی یا بنچمارک خاصی نیست.
می خواستم یه رم 4 بگیرم تا بعدا اگه خواستم 8 گیگش کنم مشکلی نداشته باشم(خصوصا با h61)
حالا میخواستم بدونم به ضررش میارزه یا نه؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام.
در حال حاضر مانیتور 17 CRT دارم که چشمم رو خیلی اذیت میکنه و جای زیادی هم میگیره روی میز ، میخوام یه مانیتور بخرم که واسه دیدن فیلم HD و وب و کارهای معمولی خوب باشه و چون چند ماه دیگه قصد خرید کنسول PS3 رو دارم میخوام واسه گیم هم مناسب باشه.
مدتی قبل قصد خرید مدل Samsung P23500 رو داشتم که الان دیگه قدیمی شده و ظاهرا ارزش خرید نداره.
مدل 2261 هم الان خیلی گرون شده (قیمت 255 دارم از بازار مشهد)

ترجیحا Samsung یا LG باشه به خاطر گارانتی و خدمات پس از فروش
متوسط بودجه 250 تومان هست ولی مقداری کمتر یا بیشتر مشکلی نداره.

با این حساب فکر کنم باید این مشخصات رو داشته باشه مانیتور:
حتما واید باشه :D
2ms
Full HD
حداقل سایز 21.5 اینچ
ترجیحا HDMI داشته باشه.

مشخصات سیستم :
CPU = AMD PhenomII X4 965
RAM = Corsair 2*2GB DDR3 1333
VGA = MSI nVidia 7300GS 256MB

این لینک کارت گرافیک:
Code:
http://www.msi.com/product/vga/NX7300GS-TD256E.html
(توی سایت رسمی نوشته شده که 1920*1200 رو هم پشتیبانی میکنه ، پس فکر نمیکنم مشکلی داشته باشم ، درسته؟)

مشخصات کارت گرافیک:
• Full Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 Support
The standard for today's Purchase and next-generation consoles enables stunning and
complex efects for cinematic realism. NVIDIA® GPUs offer the most complete implementation of the Shader Model 3.0 feature set -- including vertex texture fetch (VTF) -- to ensure top-notch compatibility and performance for all DirectX9 applications.

• True High Dynamic-Range (HDR) Rendering Support
The ultimate lighting effects bring environments to life for a truly immersive, ultrareailstic
experience. Based on the OpenEXR technology from Industrial Light and Magic, NVIDIA's 64-bit texture implementation delivers state-of-the-art high dynamic-range (HDR) visual effects through floating point capabilities in shading, ******ing, texturing, and blending.

• NVIDIA® CineFX® 4.0 Engine
Delivers advanced visual effects at unimaginable speeds. Full support for Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 enables stunning and complex special effects. Next-generation hader architecture with new texture unit design streamlines texture processing for faster and smoother gameplay.

• PCI Express Certified
Designed to run perfectly with the next-generation PCI Express bus architecture. This new bus doubles the bandwidth of AGP 8x delivering over 4GB/s in both upstream and downstream data transfers.

• NVIDIA® PureVideo™ Technology
The combination of high-definition video processors and software delivers unprecedented
picture clarity, smooth video, accurate color, and precise image scaling for all video content to turn your PC into a high-end home theater.

• Adaptable Programmable Video Processor
PureVideo's programmable technology adapts to new video encoding formats as they are
developed to provide a future-proof video solution.

• High-Definition MPEG-2 and WMV Hardware Acceleration
Smoothly playback all MPEG-2 and WMV video - including WMV-HD - with minimal CPU usage so the PC is free to do other work.

• Advanced Motion Adaptive De-Interlacing
Smoothes video and DVD playback on progressive displays to deliver a crisp, clear picture that rivals high-end home theater systems.

• Video Scaling and ******ing
High-quality scaling and ******ing technology delivers a clear, clean image at any window size, including full-screen HDTV resolutions up to 1080i.

• Video Color Correction
Color temperature correction makes actors' faces appear natural, rather than washed out and pale, when playing videos on LCD and CRT displays. Display gamma correction ensures videos are not too dark, overly bright, or washed out regardless of the video format or display.

• NVIDIA® ForceWare™ Unified Driver Architecture (UDA)
Delivers a proven record of compatibility, reliability, and stability with the widest range of games and applications. ForceWare ensures the best out-of-box experience for every user and delivers continuous performance and feature updates over the life of NVIDIA® GeForce GPUs. Includes full support for PCI Express and AGP.

• NVIDIA® nView™ Multi-Display Technology
Advanced technology provides the ultimate in viewing flexibility and control for multiple monitors.

• NVIDIA® Digital Vibrance Control 3.0 Technology
Allows the user to adjust color controls digitally to compensate for the lighting conditions of their workspace, in order to achieve accurate, bright colors in all conditions.

• OpenGL® 2.0 Optimizations and Support
Ensures top-notch compatibility and performance for all OpenGL applications.

• Single-Link DVI Support
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to and including 1900x1200.
مرسی.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
می خواستم یه رم 4 بگیرم تا بعدا اگه خواستم 8 گیگش کنم مشکلی نداشته باشم(خصوصا با h61)
حالا میخواستم بدونم به ضررش میارزه یا نه؟

حدس زدم برا چی می خوای تکی بندازی، ولی خیر، ارزش نداره اینکارو کنی، یه پک 4 گیگ( دوتا 2 گیگی ) بخر، بعدا عوض کن پک 8 گیگ بخر

سلام
دوستان به نظرتون مین بردی مثل Rampag lll Extrem ارزش خرید داره؟ خیلی بهتر از P8P67 Delux هستش؟ من کاربردم بیشتر گیم هستش.
مرسی
نه، زیاد تفاوت ندارن، از لحاظ راندمان که تفاوتی نیست، امکانات جانبی و اورکلاکینگ هست که توی مدل گرونتر بیشتره.
مشخصات دقیقش رو توی سایت ASUS بخون، اگه چیزی بنظرت مهم اومد بخرش، اگر نه که با این قیمت ارزش خرید نداره.

سلام.
در حال حاضر مانیتور 17 CRT دارم که چشمم رو خیلی اذیت میکنه و جای زیادی هم میگیره روی میز ، میخوام یه مانیتور بخرم که واسه دیدن فیلم HD و وب و کارهای معمولی خوب باشه و چون چند ماه دیگه قصد خرید کنسول PS3 رو دارم میخوام واسه گیم هم مناسب باشه.
مدتی قبل قصد خرید مدل Samsung P23500 رو داشتم که الان دیگه قدیمی شده و ظاهرا ارزش خرید نداره.
مدل 2261 هم الان خیلی گرون شده (قیمت 255 دارم از بازار مشهد)

ترجیحا Samsung یا LG باشه به خاطر گارانتی و خدمات پس از فروش
متوسط بودجه 250 تومان هست ولی مقداری کمتر یا بیشتر مشکلی نداره.

با این حساب فکر کنم باید این مشخصات رو داشته باشه مانیتور:
حتما واید باشه :D
2ms
Full HD
حداقل سایز 21.5 اینچ
ترجیحا HDMI داشته باشه.

مشخصات سیستم :
CPU = AMD PhenomII X4 965
RAM = Corsair 2*2GB DDR3 1333
VGA = MSI nVidia 7300GS 256MB

این لینک کارت گرافیک:
Code:
http://www.msi.com/product/vga/NX7300GS-TD256E.html
(توی سایت رسمی نوشته شده که 1920*1200 رو هم پشتیبانی میکنه ، پس فکر نمیکنم مشکلی داشته باشم ، درسته؟)

مشخصات کارت گرافیک:
• Full Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 Support
The standard for today's Purchase and next-generation consoles enables stunning and
complex efects for cinematic realism. NVIDIA® GPUs offer the most complete implementation of the Shader Model 3.0 feature set -- including vertex texture fetch (VTF) -- to ensure top-notch compatibility and performance for all DirectX9 applications.

• True High Dynamic-Range (HDR) Rendering Support
The ultimate lighting effects bring environments to life for a truly immersive, ultrareailstic
experience. Based on the OpenEXR technology from Industrial Light and Magic, NVIDIA's 64-bit texture implementation delivers state-of-the-art high dynamic-range (HDR) visual effects through floating point capabilities in shading, ******ing, texturing, and blending.

• NVIDIA® CineFX® 4.0 Engine
Delivers advanced visual effects at unimaginable speeds. Full support for Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 enables stunning and complex special effects. Next-generation hader architecture with new texture unit design streamlines texture processing for faster and smoother gameplay.

• PCI Express Certified
Designed to run perfectly with the next-generation PCI Express bus architecture. This new bus doubles the bandwidth of AGP 8x delivering over 4GB/s in both upstream and downstream data transfers.

• NVIDIA® PureVideo™ Technology
The combination of high-definition video processors and software delivers unprecedented
picture clarity, smooth video, accurate color, and precise image scaling for all video content to turn your PC into a high-end home theater.

• Adaptable Programmable Video Processor
PureVideo's programmable technology adapts to new video encoding formats as they are
developed to provide a future-proof video solution.

• High-Definition MPEG-2 and WMV Hardware Acceleration
Smoothly playback all MPEG-2 and WMV video - including WMV-HD - with minimal CPU usage so the PC is free to do other work.

• Advanced Motion Adaptive De-Interlacing
Smoothes video and DVD playback on progressive displays to deliver a crisp, clear picture that rivals high-end home theater systems.

• Video Scaling and ******ing
High-quality scaling and ******ing technology delivers a clear, clean image at any window size, including full-screen HDTV resolutions up to 1080i.

• Video Color Correction
Color temperature correction makes actors' faces appear natural, rather than washed out and pale, when playing videos on LCD and CRT displays. Display gamma correction ensures videos are not too dark, overly bright, or washed out regardless of the video format or display.

• NVIDIA® ForceWare™ Unified Driver Architecture (UDA)
Delivers a proven record of compatibility, reliability, and stability with the widest range of games and applications. ForceWare ensures the best out-of-box experience for every user and delivers continuous performance and feature updates over the life of NVIDIA® GeForce GPUs. Includes full support for PCI Express and AGP.

• NVIDIA® nView™ Multi-Display Technology
Advanced technology provides the ultimate in viewing flexibility and control for multiple monitors.

• NVIDIA® Digital Vibrance Control 3.0 Technology
Allows the user to adjust color controls digitally to compensate for the lighting conditions of their workspace, in order to achieve accurate, bright colors in all conditions.

• OpenGL® 2.0 Optimizations and Support
Ensures top-notch compatibility and performance for all OpenGL applications.

• Single-Link DVI Support
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to and including 1900x1200.
مرسی.
کارت گرافیکت خیلی ضعیفه، بدرد رزولوشن HD و پخش فیلم HD نمی خوره اصلا

اما واسه مانیتور می تونی مدل جدید SAMSUNG BX2285 PLUS رو بخری که هم دوتا HDMI داره و هم VGA، همزمان می تونی کنسول و PC رو وصل کنی.

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر

کارت گرافیکت خیلی ضعیفه، بدرد رزولوشن HD و پخش فیلم HD نمی خوره اصلا

اما واسه مانیتور می تونی مدل جدید SAMSUNG BX2285 PLUS رو بخری که هم دوتا HDMI داره و هم VGA، همزمان می تونی کنسول و PC رو وصل کنی.

قیمت این مانیتور چند هست؟
یعنی حتما باید کارت رو عوض کنم؟
چون بازی نمیکنم با سیستم ، فقط وب و فیلم
یعنی اذیتم میکنه؟
توی سایتش نوشته 1920*1200 رو ساپورت میکنه.
(الان روی همین مانیتور به راحتی 1080 پخش میکنم و افت فریم یا ... ندارم)

............
ویرایش:
الان یه چیزایی خوندم توی این تاپیک میخواستم بدونم نظر شما چیه:
http://forum.p30world.com/showthread.php?t=495549&page=3

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
قیمت این مانیتور چند هست؟
یعنی حتما باید کارت رو عوض کنم؟
چون بازی نمیکنم با سیستم ، فقط وب و فیلم
یعنی اذیتم میکنه؟
توی سایتش نوشته 1920*1200 رو ساپورت میکنه.
(الان روی همین مانیتور به راحتی 1080 پخش میکنم و افت فریم یا ... ندارم)

............
ویرایش:
الان یه چیزایی خوندم توی این تاپیک میخواستم بدونم نظر شما چیه:
http://forum.p30world.com/showthread.php?t=495549&page=3

مگه من گفتم 1920 رو ساپورت نمی کنه؟

من گفتم که پخش فیلم HD احتیاج به پردازش بالا و کارت شتابدهنده ی خوب داره، شاید کارتت نتونه با سرعت مناسب پخشش کنه
الان که می گی CRT 17 داری، پس فیلم HD رو هم داری توی رزولوشن1024 می بینی، این ربطی به رزولوشن 1920 نداره.

اول مانیتور رو بخر، اگر دیدی کم میاره بعدا کارت گرافیک رو هم عوض کن.( که من فک کنم باید عوض کنی)

اون لینکی هم که دادی فقط تجربیات یه کاربر تازه کار هست که داره نسبت به مانیتور نتیجه گیری غلط می کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر