مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

NobleMan

کاربر سایت
Jun 22, 2011
380
دوست عزیز، سیستم All in One اصولا بدرد بازی نمی خوره و برای کار اداری و کاربرد عمومی طراحی و تولید میشه، این از این با 840 تومن هم اینا توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I5 2300
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
VGA:GEFORCE GTX 460 768MB
HDD:Seagate 7200.12 500GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN MAGNUM

اونه وقت فرشید جان این سیستمی که گفتید توانایی ساپورت بازی ها رو تا چند سال دیگه داره؟
یه چیز دیگه این گرافیکش 1 گیگ هستش دیگه ؟ اگه بخوام 1 گیگ بشه باید چقدر دیگه پول بدم؟
رمش رو هم اگه بخوام 3 گیگ بکنم چقدر پولدیگه باید بدم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
اونه وقت فرشید جان این سیستمی که گفتید توانایی ساپورت بازی ها رو تا چند سال دیگه داره؟
یه چیز دیگه این گرافیکش 1 گیگ هستش دیگه ؟ اگه بخوام 1 گیگ بشه باید چقدر دیگه پول بدم؟
رمش رو هم اگه بخوام 3 گیگ بکنم چقدر پولدیگه باید بدم؟
خب نمیشه پیش بینی دقیق کرد اما راحت تا دو سال دیگه رو ساپورت می کنه
برای گرافیک هم واسه یه مدل بالاتر هم که هم حدود 20 درصد سریعتر هست و هم رمش یک گیگ هست باید حدود 40 تومن بیشتر هزینه کنی.
دیگه 3 گیگ رم گرافیک هنوز معنی نداره و بکار هم نمیاد، فقط کارتای دوهسته ای هستن و بعضی مدلهای احتصاصی سازنده ها که الان 3 گیگ رم در کل دارن،فعلا هم تبلیغاتی هست.

NobleMan

کاربر سایت
Jun 22, 2011
380
خب نمیشه پیش بینی دقیق کرد اما راحت تا دو سال دیگه رو ساپورت می کنه
برای گرافیک هم واسه یه مدل بالاتر هم که هم حدود 20 درصد سریعتر هست و هم رمش یک گیگ هست باید حدود 40 تومن بیشتر هزینه کنی.
دیگه 3 گیگ رم گرافیک هنوز معنی نداره و بکار هم نمیاد، فقط کارتای دوهسته ای هستن و بعضی مدلهای احتصاصی سازنده ها که الان 3 گیگ رم در کل دارن،فعلا هم تبلیغاتی هست.

می خوام یه سیستم خیلی خوب باشه که تا سه چهار سال رو پشتیبانی کنه و ا900 تومن کمتر باشه!
منظورم از 3 گیگ رم 2 گیگ رمک + یه گیگ رم دیگه بود!
ممنون می شم مشخصاتی رو که خواستم بنیوسید

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
من قصدجمع کردن یه سیستم نهایت تا1/5 دارم
می خواستم تو همین رنج بهم پیشنهاد قطعات بدید
مانیتور و موس و کیبورد و اسپیکر هم نمی خوام
منتها سیستم فعلی من دارای مشخصات زیر هست
وقتی فیلهای اچ دی با کیفیت 1080 رو اجرا می کنم نمایش این فیلها به صورتی هست که برخی تصاویرحالت راه راه به خودش می گیره
ram: doual ocz 666 2g
(دقیقا خاطرم نیست)main: p4 giga
cpu:core 2d 6320 1.86
vga:8800 gts foxconn
hdd:wd 500 g 32m

مانیتور هم یک ال سی دی 19 اینچ با ورودی پورت VGA هست.آیا نیاز هست مانیتور هم تعویض بشه یا نه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
می خوام یه سیستم خیلی خوب باشه که تا سه چهار سال رو پشتیبانی کنه و ا900 تومن کمتر باشه!
منظورم از 3 گیگ رم 2 گیگ رمک + یه گیگ رم دیگه بود!
ممنون می شم مشخصاتی رو که خواستم بنیوسید

سه چهار سال کار کنه با 900 تومن؟ همچین چیزی نمیشه، وگرنه سیستم 2 تومنی حتما باید تا 7 8 سال کار می کرد!

"2 گیگ رمک + یه گیگ رم دیگه" بازم نامفهومه، رمک رو نمی دونم چیه، بقیش رو هم نفهمیدم یعنی چی، فارسی رو پاس بدارید خب
من بهترین سیستمی رو که میشد معرفی کردم، دیگه انتخاب با شما.

سلام
من قصدجمع کردن یه سیستم نهایت تا1/5 دارم
می خواستم تو همین رنج بهم پیشنهاد قطعات بدید
مانیتور و موس و کیبورد و اسپیکر هم نمی خوام
منتها سیستم فعلی من دارای مشخصات زیر هست
وقتی فیلهای اچ دی با کیفیت 1080 رو اجرا می کنم نمایش این فیلها به صورتی هست که برخی تصاویرحالت راه راه به خودش می گیره
ram: doual ocz 666 2g
(دقیقا خاطرم نیست)main: p4 giga
cpu:core 2d 6320 1.86
vga:8800 gts foxconn
hdd:wd 500 g 32m

مانیتور هم یک ال سی دی 19 اینچ با ورودی پورت VGA هست.آیا نیاز هست مانیتور هم تعویض بشه یا نه

CPU:INTEL Core I5 2500K
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67-PRO
VGA:GTX 570 1.2 GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN INFINITY

با سیستم فعلی خودت هم نباید پخش HD مشکلی داشته باشه، البته پردازنده و مادربردت ضعیفن، مانیتور هم برای پخش HD بهتره 22 اینچ به بالا و رزولوشن 1920 داشته باشه، با سیستمی که گفتم هم بهترین تجربه ی بازی رو داری و هم مدیا.

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
با سیستم فعلی خودت هم نباید پخش HD مشکلی داشته باشه، البته پردازنده و مادربردت ضعیفن، مانیتور هم برای پخش HD بهتره 22 اینچ به بالا و رزولوشن 1920 داشته باشه، با سیستمی که گفتم هم بهترین تجربه ی بازی رو داری و هم مدیا.
ممنون از راهنمایی ات دوست عزیز
فقط اول اینکه من ترجیح می دم از گیگا استفاده کنم تو قسمت مادربورد پس یه مدل تو این برند پیشنهاد کنید
دوم تمایل دارم به استفاده از حافظه های SSD
سوم هم درصورت داشتن قیمت ریزآخرینش رو هم برای هر قطعه قرار بدید

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,529
سلام.
CPU من اینه:
intel core 2 duo E7500 2.93GHz (اینو تو مشخصات dxdiag نوشته بود)
دو هسته ای هست؟خوب هست یا بد؟
اگه بخوام 3 هسته ای بخرم چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنید؟
میشه یه مقدار درباره ی cpu اطلاعات بدید ؟مثلا منظور از Core I5 چیه؟یا core 2d؟
یا منظور از total Cache چیه؟
فرق DDR2 با ِِDDR3 و GDDR3 چیه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام
من الان پولامو جمع کردم که فردا پس فردا برم این سیستم بخرم(میدو نم این قدر سوال کردم که همه رو کچل کردم به خصوص اقا فرشید:d دستش درد نکنه که خیلی کمک کرد) دیگه اخرین سوال: قیمت این سیستم چه قدر میشه؟ همه چیزش خوبه که تا 3 سال دیگه بهش دست نزنم؟
CPU:INTEL Core I7 2600K
RAM:CORSAIR 4*2GB DDR3 1600
M/B: Asus P8P68 Deluxe
VGA:2*ZOTAC Geforce GTX 570 DDR5
SDD:OCZ Vertex 2 90GB
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER: 1200W GREEN
CASE:ANTEC 1200
Logitech - G9 Laser Mouse
Logitech - Gaming Keyboard G510
[FONT=&quot]SAMSUNG - 23" - PX23720 Plus - LED[/FONT]

حدود 3340 تومن میشه، بخدا همه چیزشم خوبه، حتی اگر بخوای یه شاتل جدید بسازی بدی ناسا جایگزین دیسکاوری بکنه!

لطفا جواب سوال من رو هم بدید

ممنون از راهنمایی ات دوست عزیز
فقط اول اینکه من ترجیح می دم از گیگا استفاده کنم تو قسمت مادربورد پس یه مدل تو این برند پیشنهاد کنید
دوم تمایل دارم به استفاده از حافظه های SSD
سوم هم درصورت داشتن قیمت ریزآخرینش رو هم برای هر قطعه قرار بدید

مادربرد رو با مدل پیشنهاد می دیم، مدلی که بهتر باشه فرقی نمی کنه گیگا باشه یا ایسوس
SSD هم به بودجه ی شما نمی خوره، مگر اینکه بخوایم از قدرت قطعات دیگش کم کنیم که توصیه نمیشه

CPU:INTEL Core I5 2500K 290T
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600 76T
M/B:ASUS P8P67-PRO 320T
VGA:GTX 570 1.2 GB DDR5 510T
HDD:Seagate 7200.12 1 TB 65T
ODD:SAMSUNG 24X SATA 24T
POWER:685W GREEN 132T
CASE:GREEN INFINITY 117T

سلام.
CPU من اینه:
intel core 2 duo E7500 2.93GHz (اینو تو مشخصات dxdiag نوشته بود)
دو هسته ای هست؟خوب هست یا بد؟
اگه بخوام 3 هسته ای بخرم چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنید؟
میشه یه مقدار درباره ی cpu اطلاعات بدید ؟مثلا منظور از Core I5 چیه؟یا core 2d؟
یا منظور از total Cache چیه؟
فرق DDR2 با ِِDDR3 و GDDR3 چیه؟

دو هسته ای هست، برای کار معمولی اداری خوبه، برای بازی دیگه نمیشه روش حساب کرد،
اینتل 3 هسته ای نداره، شما باید 4 هسته ای از سری Core 2 Quad بگیری، بعدا خرید همون 4 هسته ایشم چون خیلی وقتی تولید نمیشه ارزش مالی و کاربری نداره

پردازنده های Core i5 هم نسل بعدی پردازنده های اینتل هستن که از نسل پردازنده ی شما خیلی سریعترن، ولی سوکت جدید 1156 و 1155 دارن که به مادربرد شما نمی خوره
Total Cache هم مجموع حافظه های کش سطح1 و سطح 2 و در پردازنده های جدید سطح 3 پردازنده هست، معمولا هر چی بیشتر باشه بهتره
فرق DDR2 با 3 خب توی سرعته که ، GDDR3 هم مخصوص پردازنده های گرافیکی هست که عرض باند خیلی بیشتری نسبت به DDR3 برای GPU فراهم می کنن. کارتای گرون قیمت از GDDR3/5 استفاده می کنن.

uncharted 3

کاربر سایت
Jan 25, 2011
179
نام
پویا
مرسی اقا فرشید.فقط اینکه من نوشته بودم مادربورد z68 ولی اونجا شما p68 رو قیمت دادید شما بین این ها کدام را مناسب تر میدو نید ؟و تفاوت قیمتش چه قدر میشه؟

آخرین ویرایش:

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,529
دو هسته ای هست، برای کار معمولی اداری خوبه، برای بازی دیگه نمیشه روش حساب کرد،
اینتل 3 هسته ای نداره، شما باید 4 هسته ای از سری Core 2 Quad بگیری، بعدا خرید همون 4 هسته ایشم چون خیلی وقتی تولید نمیشه ارزش مالی و کاربری نداره

پردازنده های Core i5 هم نسل بعدی پردازنده های اینتل هستن که از نسل پردازنده ی شما خیلی سریعترن، ولی سوکت جدید 1156 و 1155 دارن که به مادربرد شما نمی خوره
Total Cache هم مجموع حافظه های کش سطح1 و سطح 2 و در پردازنده های جدید سطح 3 پردازنده هست، معمولا هر چی بیشتر باشه بهتره
فرق DDR2 با 3 خب توی سرعته که ، GDDR3 هم مخصوص پردازنده های گرافیکی هست که عرض باند خیلی بیشتری نسبت به DDR3 برای GPU فراهم می کنن. کارتای گرون قیمت از GDDR3/5 استفاده می کنن.

مادر بورد من P5P43TD هست .
چه نوع CPU ای رو میتونم روش بزارم؟(برای بازی)
کارت گرافیکم GDDR3 رو پشتیبانی میکنه.باید چه نوع رمی رو بگیرم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
مادر بورد من P5P43TD هست .
چه نوع CPU ای رو میتونم روش بزارم؟(برای بازی)
کارت گرافیکم GDDR3 رو پشتیبانی میکنه.باید چه نوع رمی رو بگیرم؟
همونطور که گفتم هر پردازنده ای هم که مادربرد شما ساپروت کنه-بالاترینش Q9450مثلا- ارزش خرید نداره و سرعتش ممکنه از یه دو هسته ای نسل جدیدترش هم توی بازیها کمتر باشه، واسه همین گفتم ارزش نداره چیزی بخری، مگر اینکه بخوای هر سه قطعه ی اصلی سیستم رو یکجا عوض کنی.

رم سیستم هم ربطی به کارت گرافیک نداره،شما از نسل جدید بخری رم سیستمت حتما DDR3 هست.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,529
همونطور که گفتم هر پردازنده ای هم که مادربرد شما ساپروت کنه-بالاترینش Q9450مثلا- ارزش خرید نداره و سرعتش ممکنه از یه دو هسته ای نسل جدیدترش هم توی بازیها کمتر باشه، واسه همین گفتم ارزش نداره چیزی بخری، مگر اینکه بخوای هر سه قطعه ی اصلی سیستم رو یکجا عوض کنی.

رم سیستم هم ربطی به کارت گرافیک نداره،شما از نسل جدید بخری رم سیستمت حتما DDR3 هست.

خب چه نوع مادر بوردی رو پیشنهاد میکنید؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
خب چه نوع مادر بوردی رو پیشنهاد میکنید؟
بستگی به بودجه ی ارتقا داره، همینطوری که نمیشه گفت

شما بگی 500 بودجه داری یه مدل پیشنهاد میشه، اگه بگی 800 تومن بودجه داری یه مدل دیگه.

NobleMan

کاربر سایت
Jun 22, 2011
380
"2 گیگ رمک + یه گیگ رم دیگه" بازم نامفهومه، رمک رو نمی دونم چیه، بقیش رو هم نفهمیدم یعنی چی، فارسی رو پاس بدارید خب
من بهترین سیستمی رو که میشد معرفی کردم، دیگه انتخاب با شما.

منظور من این بود که اگه 2 گیگ رم بخرم بعد 1 کارت 1 گیگی رم دیگه بخرم کنار هم توی مادر برد بذارمشون خوبه؟
یعنی این سیسامی که معرفی کردید فقط 1 تا 2 سال پشتیبانی می کنه؟
یک چیز دیگه این سیستمی که به من معرفی کردید می تونه assassins creed 3 رو پشتیبانی کنه/؟
battel field 3 رو چی؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر