مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
راهنمایی برای خرید مانیتور حدود 280 تومن

سلام
میخوام یه مانیتور Full HD 1920×1080 با کنتراست بالاتر از 40000:1 بخرم که HDMI هم بخوره و زمان پاسخدهیش هم 2 باشه.
قیمتش هم حدود 280 باشه...بیشتر هم برای بازی و اینترنت و ... میخوام کاربرد داشته باشه.
لطفا منو راهنمایی کنید...در ضمن LG W2262TQ چطوره ؟
الان تو بازار قیمت Samsung XL2370 چنده؟
بعد مانیتور های MS238H LED و MS246H چطورند؟...ممنون

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
سلام دوستان میخواستم یه موس وایرلس با dpi بالا بگیرم که عمری برام کار کنه بنظرتون چی بگیرم؟ تا 25 تومن هم قیمتش بشه مشکلی نیست.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این سیستم منه :
main : abit il9 pro
cpu : intel 2200
ram : 2*1 gig ddr2 800 mhz
vga : xfx 9400 gt 1 gig
power : pascal 400 w

من میخوام cpu و گرافیکمو عوض کنم . بودجمم 200 تومنه . البته اگه قطعاتی که شما پیشنهاد میدین تا 250 هم رفت اشکالی نداره چون قطعات فعلی رو 50 آب میکنم . منتظر پیشنهادتون هستم .
مادربردت خیلی قدیمی شده،پردازنده های قوی Core 2Duo/Quad رو هم نمی تونی روش بندازی،نهایت می تونی از سری Core 2 Du0 4xxx/7xxx روش نصب کنی که با پردازنده ی خودت خیلی تفاوت نمی کنن.
بهتره فقط اینا رو بگیری:
VGA:GTS 250 1GB 175T
POWER:GREEN 535W 55T
با اون پاور تقلبی نمی شه کارت گرافیک قوی نصب کرد.

الان اگه کسی پول کم داشته باشه و وسعش مثلا به Core2Due برسه، درسته اونو بخره یا باید صب کنه مثلا واسه Corei5 ؟ تفاوت MB+CPU تو این دو مدل حدودا چند تومنه؟

بستگی به بودجه داره،کسی که واسه کیس می تونه بالای 900 تومن هزینه کنه می تونه Core 15 برداره،کمتر از این فقط میشه سراغ Core 2 Quad رفت،تفاوتشون حداقل 200 تومن هست واسه اون 2 تا قطعه

ببخشین کسی قیمت این 2 مدل اسپیکر راک رو میدونه و ایا بدرد بخور است
اینا از برند معروفی نیستن که کسی بشناسه،فقط بهتره خودت قبل از خرید صداشون رو تست کنی.
بعدم اینا با این قد و قواره اسپیکر کامپیوتر نیستن،بدرد سیستمای صوتی خانگی میخورن فقط.

اون اسوس ها که یادمه usb3 پشتیبانی نمیکردن..

در مورد گیگا ها ، مثلا فرق بین p55usb3 و p55 ud3p و p55 ud3l tpm چیه ؟ مشخصات اصلی شون که یکیه تراشه ها هم که یکسانه ولی اختلاف قیمت دارن

بعد الان فروشنده های درستکار افزایش قیمت تابستانه ! رو اعمال کردن ؟ sapphire 5850 تو بازار چنده ؟
چون من اراک قیمت گرفتم میدن 365 تومن.
اگر USB 3.0 واست مهم هست می تونی مدل P7P55D-E رو بخری
فرق بین اون مدلای گیگا روهم از توی سایت خود گیگا دربیار،معمولا از این مدلای شبیه هم زیاد داره
کارت 5850 هم از اون برند اینجا 340 تومن هست

این سوال ما رو به نظر کسی ندید !

مادربرد شما پردازنده های جدیدتر و قویتر AMD رو پشتیبانی نمی کنه، نهایت فقط می تونی Athlon X2 6400 رو روش نصب کنی که بنظر ارزش ارتقا نداره،بهتره ماربرد رو هم عوض کنی/

سلام
میخوام یه مانیتور Full HD 1920×1080 با کنتراست بالاتر از 40000:1 بخرم که HDMI هم بخوره و زمان پاسخدهیش هم 2 باشه.
قیمتش هم حدود 280 باشه...بیشتر هم برای بازی و اینترنت و ... میخوام کاربرد داشته باشه.
لطفا منو راهنمایی کنید...در ضمن LG W2262TQ چطوره ؟
الان تو بازار قیمت Samsung XL2370 چنده؟
بعد مانیتور های MS238H LED و MS246H چطورند؟...ممنون

اولین انتخاب همون XL2370 هست که از بقیه خیلی سرتره اما حدود 350 تومنه،
بعدش میتونی مدلای HD از LG رو انتخاب کنی مثل همون 2262

اون مدلای ASUS هم خوبن بنسبت قیمتشون.

سلام دوستان میخواستم یه موس وایرلس با dpi بالا بگیرم که عمری برام کار کنه بنظرتون چی بگیرم؟ تا 25 تومن هم قیمتش بشه مشکلی نیست.

اگه واسه بازی می خوای که دنبال وایرلس نباید باشی،اگه ماوس حرفه ای بازی میخوای که باید دست کم 60 70 تومن هزینه کنی،مثل مدلای Logitech MX 518/Razer CopperHead

وگرنه با 25 تومن می تونی یه A4tech X7 بخری،عمری هم نیست،کیفیتشم مثل مدلای حرفه ای نیست.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
بستگی به بودجه داره،کسی که واسه کیس می تونه بالای 900 تومن هزینه کنه می تونه Core 15 برداره،کمتر از این فقط میشه سراغ Core 2 Quad رفت،تفاوتشون حداقل 200 تومن هست واسه اون 2 تا قطعه
نیست.

ممنون فرشید جان، واقعا زحمتی که متحمل میشی برای بچه های سایت قابل تقدیره.

منم بودجه خیلی کمی دارم که فک کنم اصلا به خرید کیس هم نمیرسه ولی چون الان سری Coreix اومده، من میترسم Core2Due یا Core2Quad بگیرم و زود قدیمی بشن، واسه همین اون سوال رو از خدمتت پرسیدم.
نظرت در این مورد چیه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون فرشید جان، واقعا زحمتی که متحمل میشی برای بچه های سایت قابل تقدیره.

منم بودجه خیلی کمی دارم که فک کنم اصلا به خرید کیس هم نمیرسه ولی چون الان سری Coreix اومده، من میترسم Core2Due یا Core2Quad بگیرم و زود قدیمی بشن، واسه همین اون سوال رو از خدمتت پرسیدم.
نظرت در این مورد چیه؟
اگه می تونی پولت رو جمع کن و یه Core i5 750 بگیر ،اگر نه که می تونی یه مادربرد P55/H55 مثل ASUS P7P55D-LE با یه پردازنده ی Core i5 530 بگیری و بعدا فقط پردازنده رو ارتقا بدی ،هر چند که دو هسته ای هست و ممکنه توی بعضی بازیها نسبت به چهار هسته ای ها ضعیفتر عمل کنه اما در عوض نگرانی ارتقا و قدیمی شدن سیستم رو هم نداری
اینطوری هزینه ی سیستم اندازه ی همون Core 2 Quad های قدیمی میشه.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اگه می تونی پولت رو جمع کن و یه Core i5 750 بگیر ،اگر نه که می تونی یه مادربرد P55/H55 مثل ASUS P7P55D-LE با یه پردازنده ی Core i5 530 بگیری و بعدا فقط پردازنده رو ارتقا بدی ،هر چند که دو هسته ای هست و ممکنه توی بعضی بازیها نسبت به چهار هسته ای ها ضعیفتر عمل کنه اما در عوض نگرانی ارتقا و قدیمی شدن سیستم رو هم نداری
اینطوری هزینه ی سیستم اندازه ی همون Core 2 Quad های قدیمی میشه.

1- این پولت رو جمع کن که گفتین یعنی 900 تومن واسه کیس باید داشته باشم؟
2- این که گفتین یه P55/H55 مثل ASUS P7P55D-LE بگیرم یعنی این مادربرد i5 میخوره ولی هزینه سیستم مثله Core2Due میشه و با همون performance ـه Core2Due ولی از Core2Quad پایینتره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
1- این پولت رو جمع کن که گفتین یعنی 900 تومن واسه کیس باید داشته باشم؟
2- این که گفتین یه P55/H55 مثل ASUS P7P55D-LE بگیرم یعنی این مادربرد i5 میخوره ولی هزینه سیستم مثله Core2Due میشه و با همون performance ـه Core2Due ولی از Core2Quad پایینتره؟
1- بله،از 900 تومن به بالا فقط واسه کیس،اگه می خوای i5 750 بگیری.
2-هم i5 میخوره و هم هزینش مثل Core 2 Duo هست اما از اون قویتره،ولی از 4 هسته ای ها ضعیفتره واسه بازی

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
می خوام روتر وایرلس بگیرم چه مدلیش خوبه؟
خودم از cisco lynksis خوشم اومده اگه مدل مودم روترش رو بگیرم که موردی نداره؟ با داتک کار میکنه؟
مرسی

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب همون linksys که گفتی انتخاب خوبیه من wag120n رو پیشنهاد تو مایه های 86 87 تومن هستش از پسوندش هم مشخصه n ساپورت هم هستش.
اما در مورد ساپورتش از طرف داتک تا اونجایی که من اطلاع دارم بر و بچه های داتک میگن که ما با هیچ برندی مشکل نداریم فقط این d-link با ما لجه (:d) ولی خوب بهتره یه آمار دقیق ازشون بگیری ببینی با linksys مشکل دارن یا نه چون تضمینی نیست بعد از نصب و راه انداختن مودم link شما ثابت بمونه.;)

инквизитор

کاربر سایت
Jun 27, 2010
5
سلام
من سیستمم اینه
main:gigabyte ga-ma770-ds
cpu:amd 8750 triple-core
vga:geforce 9600gt
ram: 2gb ocz

می خوام بدونم حدود 600،700 تومن میشه کاری باهاش کرد یا بدم بره یه دونه جدید بگیرم؟در هر دو صورت یه راهنمایی بشه ممنون می شم.

یه دوستی بود supra بود به گمونم دو سال پیش سیستم می بست با کیس lexa blackline ایشون هم اگه یه نظری بده عالیه.

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
سلام خدمت عزیزان:d
یه کیس میخواستم ببندم برای کارها معمولی و روزمره نهایتش باهاش یه فیلمی ببینم و یه گیم استراتژیکی بزنم
برای همین بودجه زیادی بهش اختصاص نمیخوام بدم
فقط برای کیس 450 هزار تومن ناقابل
قفط میخوام با این قیمت بیشترین کارایی رو داشته باشه

منظورم از کیس هم ایناست:
cpu+mainboard+vga+ram+hdd+dvd.wr+case+prower
حالا 10 الی 20 تومن اینور اونورم یه کاریش میکنم ولی دیگه بیشتر نشه چون همونطور که گفتم برای کارای معمولی میخوام و انتظار زیادی ازش ندارم

از عزانی که پیشنهاد میدن پیشاپیش مچکر:x

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
من سیستمم اینه
main:gigabyte ga-ma770-ds
cpu:amd 8750 triple-core
vga:geforce 9600gt
ram: 2gb ocz

می خوام بدونم حدود 600،700 تومن میشه کاری باهاش کرد یا بدم بره یه دونه جدید بگیرم؟در هر دو صورت یه راهنمایی بشه ممنون می شم.

یه دوستی بود supra بود به گمونم دو سال پیش سیستم می بست با کیس lexa blackline ایشون هم اگه یه نظری بده عالیه.
هنوزم هست ، همین پست بالایی.:d
خوب پیشنهاد من اینه که سه قطعه ی اصلی+اگه نیاز باشه پاور رو هم عوض کنی.
من اینارو پیشنهاد میدم :

CPU : intel i5 750
RAM : a-data 4gb 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d-e or p7p55d-le
power : green gp585b

حدودا 635 640 تومن در میاد اگه میخوای vga رو هم یه حالی بهش بدی میتونی ram رو 2 تا 1gb و main رو p7p55d-leدر نظر بگیری که جمعا 185 تومن میمونه که میتونی با این یه zotac gtx260/192 در نظر بگیری.
سلام خدمت عزیزان:d
یه کیس میخواستم ببندم برای کارها معمولی و روزمره نهایتش باهاش یه فیلمی ببینم و یه گیم استراتژیکی بزنم
برای همین بودجه زیادی بهش اختصاص نمیخوام بدم
فقط برای کیس 450 هزار تومن ناقابل
قفط میخوام با این قیمت بیشترین کارایی رو داشته باشه

منظورم از کیس هم ایناست:
cpu+mainboard+vga+ram+hdd+dvd.wr+case+prower
حالا 10 الی 20 تومن اینور اونورم یه کاریش میکنم ولی دیگه بیشتر نشه چون همونطور که گفتم برای کارای معمولی میخوام و انتظار زیادی ازش ندارم

از عزانی که پیشنهاد میدن پیشاپیش مچکر:x
میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel i3 530
RAM : a-data or twinmos 2gb 2*1gb ddr3 1333
MAIN : asus p7h55-m pro
VGA : n/a
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 22x sata
POWER : green gp535a
CASE : green magnum2

حدودا 500 تومن در میاد.

آخرین ویرایش:

инквизитор

کاربر سایت
Jun 27, 2010
5
هنوزم هست ، همین پست بالایی.:d
خوب پیشنهاد من اینه که سه قطعه ی اصلی+اگه نیاز باشه پاور رو هم عوض کنی.
من اینارو پیشنهاد میدم :

CPU : intel i5 750
RAM : a-data 4gb 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d-e or p7p55d-le
power : green gp585b

حدودا 635 640 تومن در میاد اگه میخوای vga رو هم یه حالی بهش بدی میتونی ram رو 2 تا 1gb و main رو p7p55d-leدر نظر بگیری که جمعا 185 تومن میمونه که میتونی با این یه zotac gtx260/192 در نظر بگیری.

ممنون از جواب اگه قیمت قطعات رو هم بگی عالی میشه .در ضمن اون قطعات اصلی اگه قابل فروشه یارو چقدر می خره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر