مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
کل سستمی که آقا فرشید بهت پیشنهاد داد عالیه . اون سیستمی که خودت گفتی یه سری چیزاش جالب نبود . اما پست دادم تا بهت بگم نظرم روی این مادربرد باهات یکی نیست . به نظرم مدل زیر رو بخر که کارایی و امکانات خیلی خوبی داره :
gigabyte x58A-ud3r
حدود 320قیمت داره و امکانات بروز تری داره . یعنی نگاه به آینده درش صورت گرفته . این باعث می شه تا قیمت نهایی برات نرمالتر بشه .دقت کن پردازنده رو با ریورژن D0 بخری.
اگه خیلی پولت زیاده گرافیک رو 5970بردار .مانیتوری که فرشید معرفی کرد شاهکاره
راستی فرشید جان این مانیتور الان چند قیمته؟ اوایل 350بود منتها من 2/3هفته است که وقت نکردم سرمو بخارونم چه برسه به قیمت گرفتن جنس:biggrin1:. یه 23700معمولی هست (2هفته کار کرده)که می خوایم ردش کنیم بره و اینو بخریم (بعد تعطیلات)
قیمت رسمی XL2370 تا روز آخر کاری همون 340 تومن مونده بود که البته تعداد موجودیش کم بود و احتمالا از سال آینده مدلای مونتاژ سام سرویس جایگزین مدلای وارداتی میشه.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
از دوستای گلم ‏Farshidstar2012 و ‏bluray کمال تشکر رو دارم برای راهنمایی فقط یک سوال در پست قبلی عنوان کردید که پردازنده رو با ریورژن D0 بخرم میشه بیشتر توضیح بدید که این مورد اصلا یعنی چی و چه کاربردی داره ؟ و اینکه چگونه میشه تشخیصش داد ؟
باز هم بابت تمام کمکهاتون تشکر میکنم.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
از دوستای گلم ‏Farshidstar2012 و ‏bluray کمال تشکر رو دارم برای راهنمایی فقط یک سوال در پست قبلی عنوان کردید که پردازنده رو با ریورژن D0 بخرم میشه بیشتر توضیح بدید که این مورد اصلا یعنی چی و چه کاربردی داره ؟ و اینکه چگونه میشه تشخیصش داد ؟
باز هم بابت تمام کمکهاتون تشکر میکنم.
خوب در مورد استپینگ که حرف برای گفتن زیاد هست .
در مود استپینگ باید بدونیم که:
با ورود هر قطعه ای به بازار سخت ازار بعد از گذشت یه مدتی ، شرکت تولید کننده اون یه سری تغییرات رو جهت بهینه کردن اون روش اعمال می کنه . این تغییرات معنیش این نیست که ایراداتی موجوده که رفع می شه . نه . ین یعنی اینکه بهینه تر می شه . مثلا از لحاظ حرارت ، پایداری در اورکلاک و... .
اگه تغییر جزئی باشه مثلا C0 به C1 تبدیل می شه و اگه یه مقداری بیش از جزئی باشه کاراکتر عوض می شه و مثلا می شه D0 (یه مثال) .
این ریورژن نشون می ده که این سی پی یو از لحاظ اورکلاک و حرارت و ... یه مقداری بهینه تر از C0 ,C1هست .

راه شناخت:
روی جعبه برچسبی وجود داره که در قسمتی از آن نوشته S-Spec , اگه این ویژگی مقدار SLBEJرو داشته باشه D0 هست . و اگه SLBCH باشه از سری C هست . روی بدنه سی پی یو هم مشخصه(از اون یه تیکه تلقی که می شه سی پی یو رو توی جعبه دید که نگاه کنی ، روی بدنه خود پردازنده هم نوشته .)
ضمنا قیمتش هیچ فرقی نداره . بپا که گرون بهت نندازند

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
خوب در مورد استپینگ که حرف برای گفتن زیاد هست .
در مود استپینگ باید بدونیم که:
با ورود هر قطعه ای به بازار سخت ازار بعد از گذشت یه مدتی ، شرکت تولید کننده اون یه سری تغییرات رو جهت بهینه کردن اون روش اعمال می کنه . این تغییرات معنیش این نیست که ایراداتی موجوده که رفع می شه . نه . ین یعنی اینکه بهینه تر می شه . مثلا از لحاظ حرارت ، پایداری در اورکلاک و... .
اگه تغییر جزئی باشه مثلا C0 به C1 تبدیل می شه و اگه یه مقداری بیش از جزئی باشه کاراکتر عوض می شه و مثلا می شه D0 (یه مثال) .
این ریورژن نشون می ده که این سی پی یو از لحاظ اورکلاک و حرارت و ... یه مقداری بهینه تر از C0 ,C1هست .

راه شناخت:
روی جعبه برچسبی وجود داره که در قسمتی از آن نوشته S-Spec , اگه این ویژگی مقدار SLBEJرو داشته باشه D0 هست . و اگه SLBCH باشه از سری C هست . روی بدنه سی پی یو هم مشخصه(از اون یه تیکه تلقی که می شه سی پی یو رو توی جعبه دید که نگاه کنی ، روی بدنه خود پردازنده هم نوشته .)
ضمنا قیمتش هیچ فرقی نداره . بپا که گرون بهت نندازند

به خاطر راهنماییت بسیار ممنون هستم و حتما به این نکته دقت میکنم. :cool:

راستی راجب مانیتور یک مدل LG در بازار هست به نام LG 24" W2452v با قیمت ۴۵۰۰۰۰ تومان نظرتون راجب این چیه ؟ سامسونگ بهتر یا این ال جی ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
به خاطر راهنماییت بسیار ممنون هستم و حتما به این نکته دقت میکنم. :cool:

راستی راجب مانیتور یک مدل LG در بازار هست به نام LG 24" W2452v با قیمت ۴۵۰۰۰۰ تومان نظرتون راجب این چیه ؟ سامسونگ بهتر یا این ال جی ؟
عزیز به این مانیتور 24 گیر نده،حالا با یک اینچ چی عوض میشه که این مدلای 23 اینچ جدید رو ندیده می گیری و همه جا از 24 اینچ سوال می کنی.

بهترین گزینه همون XL2370 هست،

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
عزیز به این مانیتور 24 گیر نده،حالا با یک اینچ چی عوض میشه که این مدلای 23 اینچ جدید رو ندیده می گیری و همه جا از 24 اینچ سوال می کنی.

بهترین گزینه همون XL2370 هست،

فرشید جان حالا چرا میزنی ؟! :cheesygri
من فقط به خاطر ۱ اینچش نگفتم دوست عزیز ! XL2370 کنتراست تصویرش ۱۰۰۰:۱ هست اما W2452v کنتراستش ۱۰۰۰۰:۱ هست !

آیا تفاوت توی کنتراست خیلی چیز پر اهمیتی هست ؟
شرمنده زیاد سوال میکنم چون در خرید مانیتور اصلا سر رشته ای ندارم.

Saren Arterius

کاربر سایت
Oct 27, 2007
804
نام
BiG MaMMaD
من فقط به خاطر ۱ اینچش نگفتم دوست عزیز ! XL2370 کنتراست تصویرش ۱۰۰۰:۱ هست اما W2452v کنتراستش ۱۰۰۰۰:۱ هست !

کنتراست 1000000000000:1 و اینا همه تبلیغاتیه (Dynamic Contrast) ! اصل کار کنتراست Static هستش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید

کنتراست 1000000000000:1 و اینا همه تبلیغاتیه (Dynamic Contrast) ! اصل کار کنتراست Static هستش

اینم یه جواب مفید . مختصر برای شما
بله،کنتراست دینامیک بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره
کنتراست Xl2370 عالیه و اون عدد تبلیغاتی هم به اندازه کافی بی استفاده شده که بهتره بزودی از لیست مشخصات مانیتورها کنار گذاشته بشه.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان

کنتراست عموما در تفکیک و شفافیت و توان مانیتور در نمایش رنگ سیاه خلاصه می شه . بعضی ها هم واسه خودشون تز های جدیدی می دهند و تعریف برایتنس رو برای کنتراست تحویل مشتری می دن .
مانیتور سامسونگی که بهت معرفی شد یه نمونه فوق العاده خوب و پرکاربرده . مدتها هست که بحثش رو اینجا هم انجام دادیم . یه سرچی بزنی حتما پیدا می کنی .

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
با سلام سال نوی همگی مبارک.دوستان یه راهنمایی لطفا یه
ram 2gig 1066 میخوام اما نمیدونم چه مدل و مارکی بگیرم خیلی تحقیق کردم نظرا متفاوته یکی میگه patriot یکی corsair یکی geil چون مینم دوال نیست لطفا دوال معرفی نکنید.یدونه 2 میخوام ممنون میشم راهنمایی کنید

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
ram 2gig 1066 میخوام اما نمیدونم چه مدل و مارکی بگیرم خیلی تحقیق کردم نظرا متفاوته یکی میگه patriot یکی corsair یکی geil چون مینم دوال نیست لطفا دوال معرفی نکنید.یدونه 2 میخوام ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزيز

از بين برندهاي ذكر شده فقط برند كورس‌اير ارزش خريد داره.
اما من برند G.Skill رو پيشنهاد مي‌دم.

در كل اگر اهل اوركلاك نباشين حافظه‌هاي كينگستون هم هيچ موردي ندارن!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
برندای معتبر زیادن
میتونی از بین Corsair,Crucial,G.skill انتخاب کنی

اگر ماجول دیگه ای روی سیستمت نیست که باید دوتا ماجول یک گیگ بگیری، یه دونه ماجول بتنهایی سرعت سیستم رو پایین میاره و اگر ماجول دیگه ای داری که باید عین همون قبلی رو بزاری یا اون قبلی رو هم عوض کنی.

progamer

کاربر سایت
Mar 31, 2008
199
سلام دوستان من می خواهم یک مانیتور بگیرم ولی چند تا مسئله در حین خوندن تایپک ها باهاش مواجه شدم. اگر کسی کمکم کنه ممنون می شم
من 250 هزار تومن بودجه دارم حالا چند مسئله در مورد lcd که می خواهم بخرم
1) مانیتور های سامسونگ رو برسی کردم دیدم hdmi ندارند مثل مدل p2270. مانیتور های dvi از نظر کیفیت تصویر فرقی با hdmi ها دارند یا نه؟ یعنی به جز انتقال صدا از طریق hdmi فرق دیگه دارند یا نه؟ چون اگر Hdmi بهتر باشه مجبور می شم LG بردارم
2) با توجه با اندازه مانیتور های 22 اینچ.من با کامپیوتر علاوه بر بازی خیلی کار می کنم. یعنی اینترنت گردی و ...., حالا سوالم اینه این اندازه مانیتور چشم هامو اذیت می کنه یا نه؟ یا تاثیر به خصوصی نداره. من الان یک مانیتور FLATRON F700B دارم اون چشم هامو بعد از مدت زیاد ممکنه خسته کنه ولی مشکل سوزش چشم این ها رو ندارم حالا می خواستم ببینم این ها هم این جوری هستند؟ چون اگر مشکل ساز قرار بشه یک 19 اینچ بردارم
3) LED با LCD به جز برق مصرفی شون تفاوت محسوس دیگه ای هم دارند یا نه؟
4) کارت گرافیکم ATI 4870 512 GDDR5 هستش از نظر رزولوشن روی 1920X1080 بذارم اذیت می کنه یا نه؟ من روی تلویزین پلاسما تست کردم چند تا بازی مثل CALL OF DUTY کم نیاورد خیلی تست نکردم. به نظرتون در کل کم میاره یا نه؟

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
سلام

یکی از دوستای من میخواد یه کیسی در حدود 400-500 تومن جمع کنه.فقط برای WoW میخواد و زیاد با بازی های روز کاری نداره. پیشنهاد شما چیه بهش؟

در ضمن خودم هم یه مانبتور W2261VP LG به قیمن 223 تومن گرفتم؟ قیمتش مناسب بوده یا نه؟

با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر