مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود آقا فرشید یه سوال دارم. من چند بار دیدم به افرادی که سیستم برای فوتوشاپ یا رندر گیری میخواهند شما کارتهای جی فورس رو پیشنهاد میدید. میخوام بدونم آیا کارت های کوادرو کیفیت شان رو از دست داده اند یا معماری جی فورس تغییر کرده؟ آخه از قدیم جی فورس رو برای گیم میخریدند و کوادرو را برای نرم افزارهای فنی. از این جهت کنجکاو شدم. اگه امکانش هست راهنمایی کنید.

تفاوت بین سری کارتهای کوادرو و جیفورس کمتر از گذشته شده و امروزه با سری کارتهای جیفورس هم میشه در اکثر نرم افزارهای تولید محتوا پردازش رو روی کارت گرافیک با سرعت بسیار بیشتر نسبت به پردازنده مرکزی انجام داد. بنابراین توصیه به خرید کوادرو فقط برای نرم افزارهای خیلی خاص که کوادرو هنوز در اونها مزیت داشته باشه انجام میشه و برای سایر ابزارهای سه بعدی، کد و گرافیکی جیفورس به خوبی جوابگو هست و پشتیبانی میشه.

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
Meta quest ها معمولا هم کیفیت خوبی دارن هم ساپورت عالی، Quest 2 دست دو فک میکنم همین حدود پیدا شه که ارزش داره بنظرم.
همینکه سر خود بدون سخت افزار اضافه کار میکنه و در عین حال PCVR هم میشه چند لول از اکثر موارد دیگه بازار میندازش جلو، بماند که چون با اختلاف پرفروش ترین هدست بازار هست واسش بازی اختصاصی بهینه شده زیاد وجود داره.
پس همینو برمیدارم.

https://www.digikala.com/product/dkp-7638990/هدست-واقعیت-مجازی-اکولوس-مدل-quest-2/

فقط فرق کوئیست 2 با کوئست 3 چیه؟ اگه به جای 128 گیگ مثلا 512 گیگ بگیریم چه تفاوت هایی رو احساس میکنیم؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
دوستان یک سوالی برام پیش اومده من مانیتور MSI G274QPF-qd رو گرفتم فقط هیچ اپشنی برای روشن یا خاموش کردن RGB پیدا نمیکنم کسی میدونه به چه صورت هست ؟

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
سلام دوستان. یه کولر AIO خوب برای کیس Fractal Design Torrent و سی پی یو Intel 14700K پیشنهاد میدید؟ (سی پی یو الانم i5 13600K هست ولی به زودی میخوام به 14900 یا 14700K تغییرش بدم). تا الان Nzxt Kraken 360 و Arctic liquid freezer III 360 و Deepcool LT720 رو تست کردم و هر کدومشون یه مشکلی داشتن.

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
سلام دوستان. یه کولر AIO خوب برای کیس Fractal Design Torrent و سی پی یو Intel 14700K پیشنهاد میدید؟ (سی پی یو الانم i5 13600K هست ولی به زودی میخوام به 14900 یا 14700K تغییرش بدم). تا الان Nzxt Kraken 360 و Arctic liquid freezer III 360 و Deepcool LT720 رو تست کردم و هر کدومشون یه مشکلی داشتن.
سلام. چه مشکلی داشتن؟ lt720 برای خودش غولی حساب میشه و خیلی خوبه. اگه نیاز به خنک کننده درست حسابی برای 14900k دارید باید سراغ خنک کننده های مدار باز یا 420 برید.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
سلام. چه مشکلی داشتن؟ lt720 برای خودش غولی حساب میشه و خیلی خوبه. اگه نیاز به خنک کننده درست حسابی برای 14900k دارید باید سراغ خنک کننده های مدار باز یا 420 برید.
نه اونقدرا هم روی دما حساس نیستم که بخوام خرج زیاد برای مدار باز کنم. ولی در مورد مشکلشون، خب هر کدوم یه مشکلی داشتن، مثلا LT720 به صداش زیاد بود، Nzxt Kraken 360 با RGB سیستم اصلا ست نمیشد و کلا برای هر چیزی مجبورت میکنه از نرم افزار خودش استفاده کنی، یا Arctic liquid freezer III 360 در عین حال که عالی بود ولی به شدت خرابیش بالاست و با پمپ خراب دست من رسید و دلم رو زده

DM.JAGUAR

کاربر سایت
Apr 11, 2022
108
نه اونقدرا هم روی دما حساس نیستم که بخوام خرج زیاد برای مدار باز کنم. ولی در مورد مشکلشون، خب هر کدوم یه مشکلی داشتن، مثلا LT720 به صداش زیاد بود، Nzxt Kraken 360 با RGB سیستم اصلا ست نمیشد و کلا برای هر چیزی مجبورت میکنه از نرم افزار خودش استفاده کنی، یا Arctic liquid freezer III 360 در عین حال که عالی بود ولی به شدت خرابیش بالاست و با پمپ خراب دست من رسید و دلم رو زده
فن های lt720 کم صدا ترین و پرقدرت ترین فن های خنک کننده های آبی رو دارن. عجیبه که میگید پر صدا بودن. ممکنه که فن هاش خراب شده بودن و با ارسال به گارانتی مشکل برطرف میشده. میتونید به فکر ایسوز ریویجین ۳ هم باشید. کارایی خوبی داره ولی خیلی خیلی گرونه.

• Like
Reactions: -Poormaz-

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
فن های lt720 کم صدا ترین و پرقدرت ترین فن های خنک کننده های آبی رو دارن. عجیبه که میگید پر صدا بودن. ممکنه که فن هاش خراب شده بودن و با ارسال به گارانتی مشکل برطرف میشده. میتونید به فکر ایسوز ریویجین ۳ هم باشید. کارایی خوبی داره ولی خیلی خیلی گرونه.
نه پمپش رو میگم. نسبت به بقیه پرصدا تر بود. در مورد Asus هم سمتش نرفتم، الکی گرونه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان یک سوالی برام پیش اومده من مانیتور MSI G274QPF-qd رو گرفتم فقط هیچ اپشنی برای روشن یا خاموش کردن RGB پیدا نمیکنم کسی میدونه به چه صورت هست ؟

داخل کنسول مانیتور باید گزینه ای برای خاموش کردنش داشته باشه، اگر پیدا نمیکنید گزینه Reset رو برای برگرداندن دستگاه به حالت کارخانه اجرا کنید شاید مشکل حل شد.

COOLER MASTER MASTERLIQUID PL360 Flux
ASUS Ryuo 360

این دو مدل بعد از Arctic liquid freezer III 360 که بهترین هست، هم فنهاشون کم صدا هستن و هم پمپاشون. در مورد Deepcool LT720 احتمالا صدای پمپش براتون آزار دهنده بوده، فنهاش نویز آزاردهنده ای حتی در دور بالا ندارن.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
داخل کنسول مانیتور باید گزینه ای برای خاموش کردنش داشته باشه، اگر پیدا نمیکنید گزینه Reset رو برای برگرداندن دستگاه به حالت کارخانه اجرا کنید شاید مشکل حل شد.

ASUS Ryuo 360

این دو مدل بعد از Arctic liquid freezer III 360 که بهترین هست، هم فنهاشون کم صدا هستن و هم پمپاشون. در مورد Deepcool LT720 احتمالا صدای پمپش براتون آزار دهنده بوده، فنهاش نویز آزاردهنده ای حتی در دور بالا ندارن.
بله اشتباه گفتم. منظورم پمپ اش بوده. پر سر و صدا بود. ایسوس که الکی گرونه، LED گذاشتن برای پمپ که خب مسخره است. برای Cooler Master بیشتر به Atmos 360 اشاره شده تا PL360 Flux. چرا Atmos نه؟

الان بین Atmos و EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB موندم. واقعا Arctic liquid freezer III 360 حیف بود، به روز دوم نکشید که پمپ اش افتاد به خر خر کردن. واقعا حیف

آخرین ویرایش:

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
بله اشتباه گفتم. منظورم پمپ اش بوده. پر سر و صدا بود. ایسوس که الکی گرونه، LED گذاشتن برای پمپ که خب مسخره است. برای Cooler Master بیشتر به Atmos 360 اشاره شده تا PL360 Flux. چرا Atmos نه؟

الان بین Atmos و EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB موندم. واقعا Arctic liquid freezer III 360 حیف بود، به روز دوم نکشید که پمپ اش افتاد به خر خر کردن. واقعا حیف
با توجه به نقد های اخیر Hardware canucks برای پلتفرم اینتل (البته اونا روی 240 فوکوس کرده بودن) منم اومدم دقیقا اومدم EK-Nucleus رو پیشنهاد بدم، اگر جایی که هستین Phanteks Glacier One 360T30 Gen 2 رو پیدا کنید هم خیلی جنس خوبیه، با توجه به نقد Hardware canucks که بهترین کولر برای پلتفرم اینتل میشه. Lian Li هم کولر های خوبی داره Galahad II Trinity بازم مدل قویی هست و KitGuru خیلی از تعریف میکنه. متاسفانه همه این مدل ها قیمت های خیلی بالاتری نسبت به Arctic Liquid Freezer III دارند. در مورد Arctic نسل سه به هر شکل 3-4 ماه بیشتر نیست که معرفی شده و شاید کمی بهتر باشه بهش فرصت داد تا مشکلاش معلوم شه و شاید چند ماه دیگه خریدش منطقی تر باشه. خرید یک Contact Frame هم شاید تا 3-4 درجه تو دما به شما کمک کنه که باز Arctic خودش با Contact Frame میاد از اولش.
ولی حالا چرا Fractal Torrent با AIO? یک بخش اصلی Torrent فن های اگر اشتباه نکنم 180 میل بزرگ جلوش هست که برای تهویه هوا خیلی خوب عمل میکنه. الان احتمالا باید رادیاتور رو برای ورودی هوا جلو قرار بدین و ورودی خروجی لوله ها به سمت پایین که اگر به مرور حبابی هم شکل بگیره بالای رادیاتور قرار بگیره و داخل پمپ نره. در ولی به هر شکل کیس بسیار خوشگلیه و اخرش کاملش کردید حتما عکس رو داخل سایت قرار بدید. اگر کیس رو هنوز تهیه نکردید Fractal North XL خیلی طراحی شیک و حرفه‌ای داره. یا اگر نشون دادن قطعات و RGB مهمه Hyte Y70 مدل غیر Touch هم تازگی عرضه شده و در کنارش هم سریه NV از Phanteks کیس های خیلی خوشگلی هستن اگر Lian Li براتون خیلی main streem هست دیگه.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
با توجه به نقد های اخیر Hardware canucks برای پلتفرم اینتل (البته اونا روی 240 فوکوس کرده بودن) منم اومدم دقیقا اومدم EK-Nucleus رو پیشنهاد بدم، اگر جایی که هستین Phanteks Glacier One 360T30 Gen 2 رو پیدا کنید هم خیلی جنس خوبیه، با توجه به نقد Hardware canucks که بهترین کولر برای پلتفرم اینتل میشه. Lian Li هم کولر های خوبی داره Galahad II Trinity بازم مدل قویی هست و KitGuru خیلی از تعریف میکنه. متاسفانه همه این مدل ها قیمت های خیلی بالاتری نسبت به Arctic Liquid Freezer III دارند. در مورد Arctic نسل سه به هر شکل 3-4 ماه بیشتر نیست که معرفی شده و شاید کمی بهتر باشه بهش فرصت داد تا مشکلاش معلوم شه و شاید چند ماه دیگه خریدش منطقی تر باشه. خرید یک Contact Frame هم شاید تا 3-4 درجه تو دما به شما کمک کنه که باز Arctic خودش با Contact Frame میاد از اولش.
ولی حالا چرا Fractal Torrent با AIO? یک بخش اصلی Torrent فن های اگر اشتباه نکنم 180 میل بزرگ جلوش هست که برای تهویه هوا خیلی خوب عمل میکنه. الان احتمالا باید رادیاتور رو برای ورودی هوا جلو قرار بدین و ورودی خروجی لوله ها به سمت پایین که اگر به مرور حبابی هم شکل بگیره بالای رادیاتور قرار بگیره و داخل پمپ نره. در ولی به هر شکل کیس بسیار خوشگلیه و اخرش کاملش کردید حتما عکس رو داخل سایت قرار بدید. اگر کیس رو هنوز تهیه نکردید Fractal North XL خیلی طراحی شیک و حرفه‌ای داره. یا اگر نشون دادن قطعات و RGB مهمه Hyte Y70 مدل غیر Touch هم تازگی عرضه شده و در کنارش هم سریه NV از Phanteks کیس های خیلی خوشگلی هستن اگر Lian Li براتون خیلی main streem هست دیگه.
ممنون از کامنتتون، اطلاعاتتون کاملا درست و دقیقه. برای من پرفومانس و Airflow کیس خیلی مهم بود. کاملا درست میگید، شاید Fractal Torrent برای Air Cooler ساخته شده ولی تست ها نشون میده حتی توی AIO هم بهترین پرفومانس ممکن رو داره و به عین هم دیدم. واقعا بی نظیره. Fractal North XL بیش از حد بزرگه و Airflow کمتری نسبت به بقیه داره. تنها گزینه ای که شاید به Torrent در همه ی زمینه ها میچربید Lian Li Lancool III یا Mesh II بود که اونا هم جای کمتری داشتن و خب ظاهر معمولی داشتن.

Phanteks Glacier One T30 V2 و Galahad II Trinity متاسفانه RGB نداره و خب گرونن. Arctic عالیه، ولی متاسفانه Arctic توی Contact Frame برای اینتل خیلی بد عمل کرده، اصلا خوب نیست ولی با این حال پرفومانس خیلی خوبی داره. ولی اینی که میگید سه چهار ماهه اومده رو قبول ندارم. باید بیشتر تست میکردن، الان مدل Liquid Freezer II عالیه. میتونست ادامه ی راه همون باشه. به نظرم از خود سایت Arctic سفارش بدم، یه شانس دیگه بهش بدم.

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo

ASUS Ryuo 360

والا این کارو کردم اما تفاوتی نکرد و این که از اول هم روشن نبود میخواستم روشنش کنم اما کلا هیچ گزینه این وجود نداره که برام خیلی عجیبه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

خب Atmos تازه رسیده و هنوز تفاوتش با Flux قطعی نیست، اما بعیده که از FLux ضعیفتر باشه و بخاطر کم صدا بودن پمپ ترجیح خودم هم هست برای AIO.
موجودی EK در بازار داخلی زیاد نیست و گارانتی معتبرش هم کمه که بخوایم از اون مدل پیشنهاد داشته باشیم، وگرنه کیفیت و راندمان درجه یکی دارن.

سلام دوستان، با حدود ۳۰-۴۰ تومن بودجه چه ستاپی رو پیشنهاد میدید؟ مانیتور هم ندارم :)

قیمتمدلنام قطعه
پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومانIntel Core i3 12100FCPU
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 400 XTCooler
سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS PRIME H610M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz RAM
شانزده میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
ASUS DUALGeForce RTX 3050 8GB GDDR6
(ASUS DUAL Radeon RX 6500 XT OC 4GB GDDR6)
VGA
دو میلیون و ۶۷۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200RpmHDD
یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومانWD Blue SN570 500GBSSD
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GP600A-GEDPower
چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
چهل و دو میلیون و ۷۱۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

برای مانیتور یه 24 اینچ سامسونگ با قیمت حدود 6 تومن رو میتونید انتخاب کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر