مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
مانیتور 4K ... و اینکه کارت گرافیک zotac 4060ti 8GB spider man ارزش خرید داره یا نه؟
شدیدا اشتباه ! در این حد بگم که بعضا در اجرای برخی بازیهای جدید با رزولوشن 4K بصورت native حتی 4090 هم اندکی کم میاره و نیاز به بکارگیری Upscaler یا Frame Generation پیدا میکنه. من حتی مانیتور 2K رو برای سیستمی که گرافیک 4060Ti داره مناسب نمیدونم* چون تا اونجا که عملکردش رو دیدم بیشتر برای اجرای Full HD خوب هست نه بالاتر. مگر اینکه برنامه جدی برای ارتقا به گرافیک قوی تر داشته باشید

*برای 2K حداقل 4070 یا بالاتر خوبه (از برند AMD حداقل 7700XT یا بالاتر ... اینتل هم که گرافیکاش به حول و قوه الهی در مملکت ما پیدا نمیشه)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

من یه سی پی یو رایزن 1700 از سیستم قبلیم رو دستم مونده مادربرد نداره، میخواستم ببینم میشه جمع و جور کرد یه سیستم ساده فقط واسه کارای معمولی فتوشاپی اوکی کرد.

این مادربرد Biostar A320MH اوکی هست؟ چون قیمت خیلی پایینی داره و قرار نیست واسه گیم استفاده بشه امکاناتش مهم نیس واسم.

بقیه قطعات رو دارم.

بله هر مادربردی که پردازنده نسل اولی رایزن شما رو ساپورت کنه برای کاری که مدنظر دارید مناسبه و مشکلی نیست. در واقع انتخابهای زیادی وجود نداره و براش و ارگ هم باشه دست دوم هست.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
شدیدا اشتباه ! در این حد بگم که بعضا در اجرای برخی بازیهای جدید با رزولوشن 4K بصورت native حتی 4090 هم اندکی کم میاره و نیاز به بکارگیری Upscaler یا Frame Generation پیدا میکنه. من حتی مانیتور 2K رو برای سیستمی که گرافیک 4060Ti داره مناسب نمیدونم* چون تا اونجا که عملکردش رو دیدم بیشتر برای اجرای Full HD خوب هست نه بالاتر. مگر اینکه برنامه جدی برای ارتقا به گرافیک قوی تر داشته باشید

*برای 2K حداقل 4070 یا بالاتر خوبه (از برند AMD حداقل 7700XT یا بالاتر ... اینتل هم که گرافیکاش به حول و قوه الهی در مملکت ما پیدا نمیشه)
ممنون از راهنماییتون
یه سوال دیگه برای گیم مانیتور تخت خوبه یا خمیده
اگرم مدلی مد نظرتون هست که 2k باشه معرفی کنی ممنون میشم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از راهنماییتون
هر دو مدل تخت و منحنی میتونه برای بازی خوب باشه، بستگی به ترجیح کاربر داره.
مدل SAMSUNG G7 27" 2K توصیه میشه یا مدلهایی که در پست های قبلی معرفی شد.

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
328
سلام خدمت دوستان و آقا فرشید
بین سامسونگ 970 Plus و سیگیت firecuda 510 و سامسونگ 980 کدوم مدل توصیه میشه البته با در نظر گرفتن اینکه سیگیت 1 ترا هست و سامسونگ ها 500 گیگ.
قیمت ها اختلاف آنچنانی ندارن با هم.
این برای لپ تاپ خودم بود .
برای لپ تاپ برادرم SSD m.2 از برند lexar چطوره ،استفاده برادرم بیشتر وب گردی و نرم افزار های آفیسه.
ممنون.

آخرین ویرایش:

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
هر دو مدل تخت و منحنی میتونه برای بازی خوب باشه، بستگی به ترجیح کاربر داره.
مدل SAMSUNG G7 27" 2K توصیه میشه یا مدلهایی که در پست های قبلی معرفی شد.
ممنون از راهنمایی شما
فقط یه سوال دیگه نظرتون در مورد مانیتور Sceptre U279HQ چی هست و واقعی هست یا تقلبی و اینکه برند اسپکتر چجور برندیه؟

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
درود
دو تا سوال داشتم ممنون میشم جوابم بدین.
اگر پاورو اینطوری توی کیس بذارم مشکلی ایجاد میشه؟(توی این یه هفته ای که اینطوری بود مشکل گرمایشی نداشته کیس)
1000022150.jpg
این tmpin6 چیه که اینقدر دماش بالاست و این دمای بالا خطر سازه؟
1000022151.jpg

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
درود
اگر پاورو اینطوری توی کیس بذارم مشکلی ایجاد میشه؟(توی این یه هفته ای که اینطوری بود مشکل گرمایشی نداشته کیس)
View attachment 330299
View attachment 330300
این سنسور وصل نیست برا همین عدد فرضی نشون میده

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
دوستان سلام
آقا من تو بحث سیستم قطعات اینا کلا آدم نوبیم :D
یه کمک به من کنید
برای جمع کردن یه سیستم معمولی که بشه باهاش کارای انیمیشن سازی رندر و مدل سازی کرد چقدر باید هزینه کنم ؟ اگه میشه دیگه کف قیمت بگید :D

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

سلام خدمت دوستان و آقا فرشید
بین سامسونگ 970 Plus و سیگیت firecuda 510 و سامسونگ 980 کدوم مدل توصیه میشه البته با در نظر گرفتن اینکه سیگیت 1 ترا هست و سامسونگ ها 500 گیگ.
قیمت ها اختلاف آنچنانی ندارن با هم.
این برای لپ تاپ خودم بود .
برای لپ تاپ برادرم SSD m.2 از برند lexar چطوره ،استفاده برادرم بیشتر وب گردی و نرم افزار های آفیسه.
ممنون.

لکسار فقط اقتصادی هست، اولویتش کیفیت و راندمان نیست، ولی بی کیفیت هم نیست.
برای انتخاب بین 970Plus و سی گیت هم هر دو خوبن، اما دوام و اطمینان سامسونگ بالاتره. برای OS مدل سامسونگ بهتره و برای غیره مدل firecuda و WD.

Sceptre U279HQ

برند ناشناخته ای نیست اما این مانیتور 4K معمولی هست و مطمئن نیستم که برای بازی مناسب باشه، جدا از این که کارت گرافیک فوق العاده قدرتمندی نیاز خواهد داشت.
از کیفیتش اطلاعی ندارم.

درود
View attachment 330299
View attachment 330300
وارونه گذاشتن پاور مشکلی ایجاد نخواهد کرد، ولی بهتره تهویش از کیس مجزا باشه.
اون سنسور هم درست گفتن، اطلاعاتش اشتباهه.

دوستان سلام
آقا من تو بحث سیستم قطعات اینا کلا آدم نوبیم :D
یه کمک به من کنید
برای جمع کردن یه سیستم معمولی که بشه باهاش کارای انیمیشن سازی رندر و مدل سازی کرد چقدر باید هزینه کنم ؟ اگه میشه دیگه کف قیمت بگید :D

برای سیستمی که برای کار موردنظر شما مناسب (نه خیلی رده بالا) باشه بدون کارت گرافیک حداقل 50 تا 60 تومن باید بودجه کنار بزارید.

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
لکسار فقط اقتصادی هست، اولویتش کیفیت و راندمان نیست، ولی بی کیفیت هم نیست.
برای انتخاب بین 970Plus و سی گیت هم هر دو خوبن، اما دوام و اطمینان سامسونگ بالاتره. برای OS مدل سامسونگ بهتره و برای غیره مدل firecuda و WD.

برند ناشناخته ای نیست اما این مانیتور 4K معمولی هست و مطمئن نیستم که برای بازی مناسب باشه، جدا از این که کارت گرافیک فوق العاده قدرتمندی نیاز خواهد داشت.
از کیفیتش اطلاعی ندارم.

وارونه گذاشتن پاور مشکلی ایجاد نخواهد کرد، ولی بهتره تهویش از کیس مجزا باشه.
اون سنسور هم درست گفتن، اطلاعاتش اشتباهه.

برای سیستمی که برای کار موردنظر شما مناسب (نه خیلی رده بالا) باشه بدون کارت گرافیک حداقل 50 تا 60 تومن باید بودجه کنار بزارید.

مرسی از راهنماییتون
برای کارت گرافیک چقدر باید هزینه کرد ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی از راهنماییتون
برای کارت گرافیک چقدر باید هزینه کرد ؟

در ابتدا میتونید از گرافیک آنبرد استفاده کنید. منظورم سیستم بدون کارت گرافیک مجزا بود که عملیاتی هست، در ارتقای بعدی میشه گرافیک رو هم اضافه کرد.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
سلام
فرشید جان چند تا اسپیکر میتونی معرفی کنید ؟

یک چیز میخوام که بیس عالی و کوبش سنگین اولویت اول باشه توش

خودم الان 14 سالی هست تقریبا Edifier C2 دارم که واقعا هنوز عالی و با کیفیت داره کار میکنه

یک چیز میخوام که بیسش خیلی خیلی قوی تر و بالاتر باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
فرشید جان چند تا اسپیکر میتونی معرفی کنید ؟

یک چیز میخوام که بیس عالی و کوبش سنگین اولویت اول باشه توش

خودم الان 14 سالی هست تقریبا Edifier C2 دارم که واقعا هنوز عالی و با کیفیت داره کار میکنه

یک چیز میخوام که بیسش خیلی خیلی قوی تر و بالاتر باشه

اسپیکر 2.1 با کیفیت در بازار کم نیست، اما خروجی سابووفر مدلها متفاوته و تا حدی هم سلیقه ای هست.
مدلی که شما نیاز داری قطعا باید ساب قویتری داشته باشه و یعنی RMS بالاتر.
در این رده من مدلهای قدیمی مثل Logitech Z623 رو خاطرم هست و مدل دیگه ای اگه باشه که حتما هست دوستانی که بیشتر تحقیق کردن باید کمک کنن.

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
منم با آقا فرشید موافقم که این داستان منحنی واقعا سلیقه ایه و منم به شخصه مشکلی با منحنی بودم مانیتور نداشتم. منتها از دید من منحنی زمانی واقعا خودش رو نشون میده که صحفه مانیتور بزرگ باشه و انحناش کمک میکنه که گوشه ها رو راحتتر ببینید برای همین من برای سایز 32 اینچ و پایینتر داشتن انحنا رو زائد میدونم.
مدل هم که همه دوستان پیشنهادهای خوبی قبلا دادن چه از نظر قیمت چه کارایی. من بجاش یه پیشنهاد میتونم بدم که اصلا قیمت جذابی نداره اما بجاش کارایی عالیه : ROG Swift OLED PG27AQDM 😁

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر