مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
@Farshidstar2012

اقا فرشید ممنون از راهنمایی من از طریق صنف تونستم یه rtx 3060 ti oc بگیرم و الان انداختمش رو سیستم.
این سیستم الان من هست
MB : gigabyte z370 hd3
cpu : core i5 8400 coffe lake
case : cooler master masterbox mb600L
power : cooler master nwe 750 gold
میخواستم بهم پیشنهاد بدین cpu رو به چی ارتقاع بدم البته بایوس رو اپدیت کردم و میدونم که نسل 9 رو هم ساپورت میکنه مادربورد و یک خنک کننده هم نسبت به کیس و cpu پیشنهادی بگین ممنون میشم

اگر فقط CPU رو بخواید ارتقا بدید 9900K بهترین گزینه هست. با توجه به کارت گرافیک جدیدتون همون 9900K هم کفایت میکنه.
کیس و پاور کفایت میکنن. اما برای کولر Coolermaster Hyper 212 Turbo رو در نظر بگیرید.

سلام
روز بخير
من بعد از قرنها تصميم گرفتم سيستم جمع كنم
و با توجه به قيمتها بايد آروم آروم و تيكه تيكه قطعات رو بگيرم
در مورد پاور، ميخوام يه پاور 850 وات بگيرم.
سه تا گزينه دارم، نظرتون رو ممنون ميشم بگيد:
- cooler master mwe gold 850 v2 fully modular
- Asus rog strix 850G
- Silverstone Strider Platinum SST-ST85F-PT Computer Power Supply
اگه غير از اينا، پاور ديگه اي هست كه خودتون پيشنهاد ميديد، ممنون ميشم بگيد
در مورد پاورهاي FPS هم نظرتون رو بگيد ممنون ميشم

این مدل خرید قطعات توصیه نمیشه چون بعدا ممکنه مشکلات نبود قطعه و ناسازگاری پیش بیاد
برای پاور هم همون Asus rog strix 850G گزینه مناسبه و همین طور کولر مستر گلد.

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
398
نام
Ara$h
سلام عزیزان
ببخشید دوستان نمیدونم اینجا جاش هست یا نه
ولی من برای برنامه نویسی و ادیت ویدئو میخواستم یه لپ تاپ تهیه کنم 😁
نظر خودم روی مک بوک پرو M1 هستش
نسخه ۱۶ گیگ بهتره ؟ یا همون ۸ بسه ؟
و اینکه محدودیتی تو ایران نداره ؟ مشکلی پیش نمیاد برای این ۳ کاری که میخوام انجام بدم ؟ (برنامه نویسی و ادیت ویدئو و فوتوشاپ )
پیشاپیش تشکر میکنم از کمکتون 🙏🏻

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
297
نام
اشکان
خاموش شدن خود به خودی سیستم نه طبیعی هست و نه نوسان برق باعثش میشه. مشکلی که دارید شاید مربوط به ناسازگاری رم با مادربرد باشه که اهمیت خرید دقیق همون قطعاتی رو که معرفی میشه برجسته می‌‌کنه.
مشکلی که با XMP دارید رو کاربران دیگه هم دارن و هیج تضمینی نیست که هر رمی با هر فرکانسی با هر پردازنده و مادربردی کار کنه و پایدار باشه.

احتمالا باید رم رو عوض کنید، یا به فرکانس 3000 یا 2933 اکتفا کنید.

مشکل میتونه از حرارت بالای CPU (بالاتر از 100 درجه) به خاطر نصب ناقص کولر هم باشه که باید با نرم افزار HWinfo بررسی بشه.

سلام و خسته نباشید دوباره

والا یک سری از قطعات رو بهمون اطلاع دادن که موجود ندارن و قراره مدل دیگه ای استفاده بشه، مثل کولر، اما خب وقتی رسیدیم خونه متوجه شدیم رم رو هم بدون اینکه بگن عوض کردن و جای دو استیک 8 گیگی یدونه 16 گذاشتن...یه تست cinebench multicore نیم ساعته انجام داد برادرم که گویا مشکلی به وجود نیومد .

اما در event viewer نگاه کردیم و با همچین چیزی روبرو شدیم:
Screenshot (8).png

Screenshot (10).png

و اینکه با اون برنامه ای که فرمودید دما رو چک کرد :

Screenshot (2).png

خوشبختانه دیگه مشکلی پیش نیومد، نمیدونم دیگه مشکلی حالا وجود داره از پاور یا نه، به هر حال تشکر میکنم بابت زحماتتون و راهنمایی هایی که کردین.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام عزیزان
ببخشید دوستان نمیدونم اینجا جاش هست یا نه
ولی من برای برنامه نویسی و ادیت ویدئو میخواستم یه لپ تاپ تهیه کنم 😁
نظر خودم روی مک بوک پرو M1 هستش
نسخه ۱۶ گیگ بهتره ؟ یا همون ۸ بسه ؟
و اینکه محدودیتی تو ایران نداره ؟ مشکلی پیش نمیاد برای این ۳ کاری که میخوام انجام بدم ؟ (برنامه نویسی و ادیت ویدئو و فوتوشاپ )
پیشاپیش تشکر میکنم از کمکتون 🙏🏻

اگر به کار با Mac OS آشنایی دارید که بله، خرید مک بوک با پردازنده M1 یا بهتر M1 pro گزینه خیلی خوبی برای لپ تاپ میتونه باشه.
اما حتما نسخه 16 گیگابایتی رو انتخاب کنید، هم راندمان بهتری داره و هم 16 گیگ در برنامه های ادیت و طراحی نیاز میشه.

سلام و خسته نباشید دوباره

والا یک سری از قطعات رو بهمون اطلاع دادن که موجود ندارن و قراره مدل دیگه ای استفاده بشه، مثل کولر، اما خب وقتی رسیدیم خونه متوجه شدیم رم رو هم بدون اینکه بگن عوض کردن و جای دو استیک 8 گیگی یدونه 16 گذاشتن...یه تست cinebench multicore نیم ساعته انجام داد برادرم که گویا مشکلی به وجود نیومد .

خوشبختانه دیگه مشکلی پیش نیومد، نمیدونم دیگه مشکلی حالا وجود داره از پاور یا نه، به هر حال تشکر میکنم بابت زحماتتون و راهنمایی هایی که کردین.

اشتباه فاحشی کردن که تک ماجول 16 گیگی رو خودسرانه جایگزین کردن! مقدار قابل توجهی از راندمان سیستم رو در بازی و نرم افزارها از دست خواهید داد. هر چه زودتر برای تعویض با همون دو تا ماجول 8 گیگی یا حتی دو تا 16 گیگی یکسان اقدام کنید و در این مورد اغماض نکنید.
در مورد مشکل احتمالی هم ممکنه از اسمبل، ایجاد مدار کوتاه به بدنه کیس توسط یکی از قطعات و یا مشکل از خود پاور هم باشه. اما بررسی دقیقتری نیاز خواهد بود.

آخرین ویرایش:

rommel.1984

کاربر سایت
Aug 16, 2017
15
درود بر آقا فرشید عزیز من یک سیستم با مشخصات زیر دارم میخواستم بدونم بالاترین گرافیکی که میتونم ببندم در حدی که گلوگاه نشه چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

MB: ROG MAXIMUS VIII HERO LGA1151 DDR4 DP
CPU: Skylake Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz
RAM: APACER 2* 8GB 2400
POWER: GP750B GREEN

گرافیک خودم: geforce 970gtx G1 4g

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
398
نام
Ara$h
اقا فرشید ببخشید دوباره مزاحمتون میشم

لپ تاپ lenovo legion 5 با پردازنده amd ryzen 7 5800h و گرافیک 3050 TI نسخه 512 گیگ ssd و ۱۶ گیگ رم بنظرتون خوبه ؟ یکم دو دل شدم برای macbook pro سر mac os

همون قدرت رو داره ؟ صفحه نمایشش به کیفیت macbook هست؟ استفاده بازی هم ندارم واقعیتش 😅

اگر ضعیف تره خودتون چه مدلی رو پیشنهاد میدید با سیستم عامل ویندوز ؟ بهتر نیست سیستم ببندم ؟ (بودجه تا ۵۰ میلیون)

باز هم ممنونم از پاسخ‌گویی و کمکتون 🌹

آخرین ویرایش:

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام اقا فرشید عزیز
یه ssd گیگابایت 120 گیگ ساتا 3 هدیه گرفتم به نظرت بزارم ویندوز رو روش نصب کنم یا بزارم در کنار هاردم بازی روش نصب کنم؟
2 تا هارد معمولی اینترنال دارم مادربردم هم b460 tuf

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود بر آقا فرشید عزیز من یک سیستم با مشخصات زیر دارم میخواستم بدونم بالاترین گرافیکی که میتونم ببندم در حدی که گلوگاه نشه چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

MB: ROG MAXIMUS VIII HERO LGA1151 DDR4 DP
CPU: Skylake Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz
RAM: APACER 2* 8GB 2400
POWER: GP750B GREEN

گرافیک خودم: geforce 970gtx G1 4g

شما با این پردازنده RTX 3060/3060Ti هم ببندی ارزش و راندمان قابل قبول رو در بازیها خواهی گرفت، اما بستگی به بازی داره که پردازندت چقدر گلوگاه بشه.

اقا فرشید ببخشید دوباره مزاحمتون میشم

لپ تاپ lenovo legion 5 با پردازنده amd ryzen 7 5800h و گرافیک 3050 TI نسخه 512 گیگ ssd و ۱۶ گیگ رم بنظرتون خوبه ؟ یکم دو دل شدم برای macbook pro سر mac os

همون قدرت رو داره ؟ صفحه نمایشش به کیفیت macbook هست؟ استفاده بازی هم ندارم واقعیتش 😅

اگر ضعیف تره خودتون چه مدلی رو پیشنهاد میدید با سیستم عامل ویندوز ؟ بهتر نیست سیستم ببندم ؟ (بودجه تا ۵۰ میلیون)

باز هم ممنونم از پاسخ‌گویی و کمکتون 🌹

برای لپ تاپ ویندوزی انتخاب ها زیاد هست و راندمانشون هم برای پردازش ویدیو اصلا در سطح مک بوک نیست و باتری هم در اون حد دوام نداره.
این مدلی که مثال زدید بیشتر برای بازی هدفگذاری شده و قطعا برای بازی اولویت داره، نه برای پردازش ویدیو یا گرافیک.

هیچ پردازنده ی ویندوزی در سطخ M1 Pro/Max نیست، بجز مدلهای نسل 12 اینتل که هنوز وارد بازار نشدن.

سلام اقا فرشید عزیز
یه ssd گیگابایت 120 گیگ ساتا 3 هدیه گرفتم به نظرت بزارم ویندوز رو روش نصب کنم یا بزارم در کنار هاردم بازی روش نصب کنم؟
2 تا هارد معمولی اینترنال دارم مادربردم هم b460 tuf

برای نصب ویندوز مناسبتر هست. روی 120 گیگ فضا دو تا بازی هم نمیشه نصب کرد، جای خیلی کمی هست.

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
398
نام
Ara$h
شما با این پردازنده RTX 3060/3060Ti هم ببندی ارزش و راندمان قابل قبول رو در بازیها خواهی گرفت، اما بستگی به بازی داره که پردازندت چقدر گلوگاه بشه.

برای لپ تاپ ویندوزی انتخاب ها زیاد هست و راندمانشون هم برای پردازش ویدیو اصلا در سطح مک بوک نیست و باتری هم در اون حد دوام نداره.
این مدلی که مثال زدید بیشتر برای بازی هدفگذاری شده و قطعا برای بازی اولویت داره، نه برای پردازش ویدیو یا گرافیک.

هیچ پردازنده ی ویندوزی در سطخ M1 Pro/Max نیست، بجز مدلهای نسل 12 اینتل که هنوز وارد بازار نشدن.

برای نصب ویندوز مناسبتر هست. روی 120 گیگ فضا دو تا بازی هم نمیشه نصب کرد، جای خیلی کمی هست.
فرشید جان این سیستمو ببندم خوبه بنظرتون ؟
بازم ممنونم از کمکتون ❤️
کلا با خودم گفتم سیستم بهتره 😄

Attachments

• Screenshot_2022-01-19-12-04-31-066_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-19-12-04-31-066_com.android.chrome.jpg
    142.2 KB · مشاهده: 35
  • Screenshot_2022-01-19-12-04-25-186_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-19-12-04-25-186_com.android.chrome.jpg
    136.5 KB · مشاهده: 37

amir1365

کاربر سایت
Jul 20, 2006
73
نام
Mostafa
سلام دوستان
مودم 4جی با قیمت متفاوت علتش چیه؟ تفاوتشون روی سرعت هست؟
و اینکه بهترین مودم4جی که کیفیت خوب باشه چی هست؟ قیمت مهم نیست
مرسی
تفاوت انچنانی ندارن ، بیشتر پول برند میگیرن.
مودن tp-link خوبه.

echoes

کاربر سایت
Sep 6, 2010
75
سلام خدمت آقا فرشید عزیز
سیستم فعلی من 6700k - 980 ti - 32 gb ram هست. مانیتورم هم odyssey g7 gaming سامسونگ هستش. قصد خرید کارت ایسوس DUAL-RTX3070 8GB GDDR6 رو دارم. اولا میخواستم ببینم کارت خوبی هست برای رزولوشن 1440p؟ بعد تفاوتش با 3070ti چقدر؟ و ارزش داره بودجمو بیشتر کنم و 3070ti بخرم؟ گلوگاه شدنش هم مهم نیست چون میخوام تا چند ماه دیگه سیستم ارتقا بدم به 12900K. فعلا فقط میخوام کارت گرافیک بخرم.
خیلی ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان این سیستمو ببندم خوبه بنظرتون ؟
بازم ممنونم از کمکتون ❤️
کلا با خودم گفتم سیستم بهتره 😄

سیستم خوبی هست، قطعات هم با همدیگه متناسب هستند و مشکلی نیست.

سلام خدمت آقا فرشید عزیز
سیستم فعلی من 6700k - 980 ti - 32 gb ram هست. مانیتورم هم odyssey g7 gaming سامسونگ هستش. قصد خرید کارت ایسوس DUAL-RTX3070 8GB GDDR6 رو دارم. اولا میخواستم ببینم کارت خوبی هست برای رزولوشن 1440p؟ بعد تفاوتش با 3070ti چقدر؟ و ارزش داره بودجمو بیشتر کنم و 3070ti بخرم؟ گلوگاه شدنش هم مهم نیست چون میخوام تا چند ماه دیگه سیستم ارتقا بدم به 12900K. فعلا فقط میخوام کارت گرافیک بخرم.
خیلی ممنون

برای رزولوشن 1440p و 60 فریم در بازیهای سنگین کارت خوبی هست. تفاوت RTX 3070 با RTX 3070Ti در راندمان ناچیز هست و اصلا حساب نیست. اگر بخواید بالاتر بردارید که خیلی راندمان افزایش داشته باشه باید سراغ 3080 برید.

rommel.1984

کاربر سایت
Aug 16, 2017
15
فرشید جان از راهنماییتون سپاسگزارم
برند پیشنهادی شما چی هست؟
نظرتون در مورد Logitech G PRO X Gaming headset چی هست؟ آیا پیشنهاد بهتری در این حدود قیمت دارید؟

iceboy64

کاربر سایت
Jul 2, 2008
57
سلام

اول تشکر از آقا فرشید که زحمت کشید جوابم رو در مورد پاور داد

خیلی خیلی ممنون 🙏🏻

سوالم الان در مورد کارت rx 6900 xt هستش. به نظرم با این قیمت و پرفورمنس خیلی ارزش خرید داره در برابر مثلا ۳۰۸۰. ولی خیلی اقبالی بهش نیست و اکثرا میرن سراغ Nvidia. میخواستم بدونم دلیل خاصی داره اینکه کمتر سراغش میرن؟ مثلا باگی داری؟ امکان خاصی توو کارتای Nvidia هست که این rx 6900 xt نداره؟ چیه داستانش؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر