مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
درود
کسی تجربه کار با AMD RYZEN 5 5600X رو اینجا داره ؟
میخوام بدونم با فن استوک خودش یا با کولینگ غیر از کولینگ استوک خودش چقدر دماش حین بازی بالا میره !؟
و این هم درسته که میگن تقریبا با 11900 اینتل برابری میکنه ؟

ممنون .

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
درود
میخوام بدونم با فن استوک خودش یا با کولینگ غیر از کولینگ استوک خودش چقدر دماش حین بازی بالا میره !؟

ممنون .
من برای چند تا از دوستانم 5600x گرفتم.
با فن استوک خودش بسته به تهویه کیس بین ۸۸ تا ۹۲ می ره بالا.
با Arctic Liquid Freezer 2 240mm بالای ۶۷-۶۸ نمی ره.

اگر تازه می خواید خریداری کنید به نظرم با وجود 12600k اصلا ارزش خرید نداره.

• Like
Reactions: Annunaki ™

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
من برای چند تا از دوستانم 5600x گرفتم.
با فن استوک خودش بسته به تهویه کیس بین ۸۸ تا ۹۲ می ره بالا.
با Arctic Liquid Freezer 2 240mm بالای ۶۷-۶۸ نمی ره.

اگر تازه می خواید خریداری کنید به نظرم با وجود 12600k اصلا ارزش خرید نداره.
به نظرم برای من که نزدیک 7 ساله 6700k داشتم آپگرید خوبی باشه با توجه به قیمت خود پردازنده و مادربردهاش .

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
به نظرم برای من که نزدیک 7 ساله 6700k داشتم آپگرید خوبی باشه با توجه به قیمت خود پردازنده و مادربردهاش .
قیمت 12600k که نزدیک 5600x اه. 12600KF هم می تونید بخرید جاش اگر GPU دارید.
مادربورد های B660 و H610 و H670 هم عرضه شدن. به زودی توی ایران هم وارد می شه. (البته کلا مادربورد های اینتل در حالت کلی گرون تر از AMD اه)
به نظرم ارزش خرید دارن.

• Like
Reactions: Persia Tech

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کیفیتی محصولات لاجیتک خیالتون راحت باشه. بهتر از رقبا باشه بدتر نیست. در صورت استفاده درست 3 سالی باید کار کنند.
از جهت نرم افزاری هم بر خلاف نظر دوست عزیزی که نظرشون رو به اشتراک گذاشتن به نظرم لاجیتک خیلی شسته رفته تر هست. (هم تجربه شخصی هم اینکه تو نت هم Review و مقایسه نگاه کنید synapse اکثرا به عنوان یکی از نرم افزار های بدست معروفه) یکی از دوستام هم اتفاقا همین مدل G432 رو داره و فعلا بیش از یک سال کار کرده و رضایت داره، هم میکروفن مناسبی داره (برای کلاس ها آنلاین که صحبت لازمه استفاده میکنه) هم در گیم، خیلی هم تو کیف میزاره جا به جا میکنه و اگر تو فشار عجیب غریب قرار ندید احتمالا جوابگو باشه براتون.
نرم افزار synapse باگ خیلی زیاد داشت سنگینم بود و به لطف اپدیت هاش درست شد البته فریمورهای موس یا کیبورد هم باید اپدیت بشن البته نمی دونم کیبوردهاش فریمور دارن یا نه چون ماله من نداره با اینکه جدیده

اما از لحاظ تکمیل بودن و کاستوم پذیری به نظرم در بهترین حالت ممکنه قرار داره چیزی نیست که بخواید نشه با نرم افزارش انجام داد خیلی قابلیت زیاد داره که بعد از سال ها استفاده هنوز دارم چیزهای جدید توش کشف می کنم
در حال حاضر نرم افزارش بیش از حد کامله می شه یکی از دکمه های موس یا کیبورد هایپر کرد سپس باهاش هر نرم افزاری هر دستوری هر برنامه ای هر بازی یا خاموش روشن کردن هر حرکتی انجام داد
قابلیت تنظیم rgb هاش یاد گرفتنش خودش چندین ساعت زمان می بره چون هر کاری می شه باهاش کرد این قابلیت ببرید مقایسه کنید با فاجعه asus armoury crate یا یکم بهترش msi dragon اصلا بعدا به ارزشش پی می برید
حتی ایسوس هنوز قابلیت اینو نداره که با خاموش شدن دیسپلی rgb ها هم خاموش بشن

در کنارش قابلیت انتخاب هر نوع سطحی برای کالیبره کردن میزان بلند شدن یا فرود موس در کنار اون نرم افزارهای دیگه ای که بازم کارهای جانبی انجام می دن دیگه واقعا چیزی نبوده که توش نذاره زیادی هم داره

همین g hub لاجیتک هنوزم 4 تا تنظیمات درست برای فرمونش نداره تا اگر بازی تنظیمات کاملی نداشت بشه درست تنظیمش کرد تازه بعد از کلی ور رفتن باهاش بازم خیلی جاها اون چیزی نیست که ادم می خواد

من بعد از 25 سال قطعه خریدن و تجربه ش به نظرم بهترین موس و کیبورد ریزر هست از هر لحاظی
همون طوری که بهترین قطعات کامپیوتری ایسوس هست
بهترین دسته بازی الیت 1 ایکس باکس هست
بهترین رم g.skill
بهترین هدفون ها Audio-Technica - Sennheiser - BEYERDYNAMIC
بهترین اسپکیر های HIFI بوکشلف dynauido - b & W - kef
بهترین امپ سینمایی denon - onkyo
بهترین ssd samsung
بهترین صفحه نمایش lg oled

سلام ، برای cpu i5 11400 با بودجه ۴۵۰۰ الی ۵۰۰۰ چه مادربوردی پیشنهاد میکنید؟
رم ۱۶ گیگ ۳۲۰۰ دارم
asus z590-p

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
یه سیستم تا 50 تومن میخوام که فقط شامل گرافیک، پردازنده ،رم و مادربرد باشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومانIntel Core i5 12600K

CPU
یک میلیون و ۴۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 ARGBCOOLING
هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
ASUS PRIME Z690-P D4

MotherBoard
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM

(بیست و هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)

(MSI RTX 3060 O12G GAMING X 12G GDDR6)
VGA

سلام ، برای cpu i5 11400 با بودجه ۴۵۰۰ الی ۵۰۰۰ چه مادربوردی پیشنهاد میکنید؟
رم ۱۶ گیگ ۳۲۰۰ دارم

ASUS PRIME Z590-P

دوستان برای amd 5600g با 16 گیگ رمی که براش در نظر گرفتم بدون کارت گرافیک مجزا(با وگا ۷ سر می کنم) چه مادربوردی پیشنهاد می کنید نمی خوام زیاد خرج کنم همین که یه ssd m2 رو ساپورت کنه و مشکلی دیگه ای به وجود نیاره کافیه و این که به هیچ وجه ارتقایی برای هیچ یک از قطعات در کار نخواهد بود.

ASUS PRIME B450M-A II

سلام ،
روی سیستم که یکدونه 1070تی ای داره با 1500 ایکس و 16 گیگ رم و مادربورد B350 Prime برند ایسوز ، از پریروز وقتی میرم توی بازی به جاهای سنگین میرسه صفحه سیاه میشه و فن گرافیک هم با بیشترین سرعت کار می کنه ! امروز که دو بار هم توی خوده صفحه استیم بدون اینکه بازی چیزی باز باشه صفحه سیاه شد ! و توی تمام موارد سیستم کار میکرد ، صدای دیسکورد میامد ، صدا میرفت ، کلیپ باز بود صداش داشت پخش میشد و .... فقط صفحه سیاه می شد ! به نظر شما مشکل از چیه ؟
من خودم ذهنم رفت سمت PSU که پاور هم 650 گولد هست کولرمستر ، تقریبا 6 سال هست داره 24/7 کار می کنه.

ممکنه از بایوس کارت گرافیک باشه که با آپدیت حل شه. ممکن هم هست کارت خراب باشه کلا. خود شرکت معمولا خمیرسیلیکون رو اول از همه عوض میکنه.

درود

ممنون .

کولینگ استوکش هم خوبه، اما نه برای بهترین راندمان و کمترین دما و کمترین صدا.
یه کولینگ افترمارکت خوب نیاز داره.

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
قیمتمدلنام قطعه
CPU
هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومانASUS PRIME Z690-P D4
MotherBoard

VGA
اگر پردازنده رو به 11700 معمولی ، مادربرد رو به Z590-P و گرافیک رو به Asus 3060ti Dual OC تغییر بدم نظرتون چیه؟

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام خدمت آقا فرشید و بقیه دوستان

برای ارتقا پردازنده 12700K را انتخاب کردم
اول یک مادر برد میخوام که حداقل 6 تا پورت ساتا داشته باشه و Wifi و Blutooth هم داشته باشه
بودجه هم خیلی مهم نیست حدود 15 میلیون تومن

32 گیگ رم هم با بودجه حدود 6 میلیون تومن معرفی کنید

لطفا یک فن بادی و یک واتر کول هم که بخوبی از پس این پردازنده بر بیاد و اندازه اش هم تا جای ممکن کوچیک باشه ، معرفی کنید .

کیسم هم X3 Plus Viper هست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اگر پردازنده رو به 11700 معمولی ، مادربرد رو به Z590-P و گرافیک رو به Asus 3060ti Dual OC تغییر بدم نظرتون چیه؟

در اینصورت نرخ فریم بازیها تا 20 درصد بهبود پیدا میکنه، اما راندمان پردازنده خیلی کمتر میشه و بعضی بازیها ممکنه فریم در بعضی رزولوشنها کمتر بشه.

سلام خدمت آقا فرشید و بقیه دوستان

برای ارتقا پردازنده 12700K را انتخاب کردم
اول یک مادر برد میخوام که حداقل 6 تا پورت ساتا داشته باشه و Wifi و Blutooth هم داشته باشه
بودجه هم خیلی مهم نیست حدود 15 میلیون تومن

32 گیگ رم هم با بودجه حدود 6 میلیون تومن معرفی کنید

لطفا یک فن بادی و یک واتر کول هم که بخوبی از پس این پردازنده بر بیاد و اندازه اش هم تا جای ممکن کوچیک باشه ، معرفی کنید .

کیسم هم X3 Plus Viper هست

قیمتمدلنام قطعه
دوازده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 12700K
(AMD Ryzen 7 5800X)
CPU
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان GREEN GLC360 GLACIER 360 ARGBCOOLING
یازده میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS STRIX Z690-A GAMING Wi-Fi D4
Motherboard
شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3200MhzRAM

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
قیمتمدلنام قطعه
CPU
MotherBoard

VGA

ASUS PRIME Z590-P

ASUS PRIME B450M-A II

ممکنه از بایوس کارت گرافیک باشه که با آپدیت حل شه. ممکن هم هست کارت خراب باشه کلا. خود شرکت معمولا خمیرسیلیکون رو اول از همه عوض میکنه.

کولینگ استوکش هم خوبه، اما نه برای بهترین راندمان و کمترین دما و کمترین صدا.
یه کولینگ افترمارکت خوب نیاز داره.

همیشه سریع ترین جواب اینکه قطعه ای که بهش شک دارید رو ببرید روی یک سیستم دیگه تست کنید

اما این مشکل رو قبلا هم شنیدم چند بار اصولا کارت گرافیک مشکل داره و برای اون هست

من بعید می دونم از پاور باشه احتمال مشکلات نرم افزاری یا یاگ سیستمی یا عدم سازگاری یکی از قطعات یا درایورها به مراتب احتمال درصد بالاتری هست نسبت به این
اگر روی یک سیستم دیگه تست کردید اوکی بود بیاد کلا ویندوز جدید بریزید یا اگه سخته یدونه سوری بریزید روی اون تستش کنید این ویندوز سوری کلا وجودش لازمه تا مشکل بشه مشکل نرم افزاری هست یا نیست

ممنون از هر دو عزیز ، در نهایت مشکل حل شد.
برای اطلاع ، اول از همه حدس زدم یا درایور هست به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری هست ، کابل پاور یا اچ دی ام آی و در نهایت خوده پاور ! کابل پاور و اچ دی ام آی رو عوض کردم همچنان مشکل پا برجا بود ،ویندوز رو هم عوض کردم و درایور جدید نصب کردم همچنان مشکل پا برجا بود در نهایت یکدونه پاور کولرمستر 750 گولد قدیمی داشتم که از گارانتی گرفته بودم به عنوان جایگزن پاور قبلیم ، گذاشتم روی سیستم و خوب خوشبختانه مشکل حل شد با تعویض پاور ...
در نهایت برای اطمینان بیشتر هم دستگاه ولیومتریک که دوستم داشت گفتم بیاره و وقتی تست کردیم ریل 12 روی 11.3 میگشت روی پاور قبلی که باید بین 11.4 الی 12.6 باشه ! این پاور جدید هم روی 11.95 میگشت که خوب عدد خوبی هست.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
دوستان این قطعات چند میشه فروختشون
Main: asus prime z370 pII
Cpu: intel 8700k
ram: 2*8g geil معمولی
vga: 1070ti duke
dvd writer pioneer
psu: coolermaster 550w elite v2
case: green striker
ممنون

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
قیمتمدلنام قطعه
CPU
MotherBoard

VGA
فرشید جان نظرم رفت به سمت سری 12 فقط من پاورم 650 هست.
با 12600K مشکلی ایجاد نمیکنه؟ به نظرتون پردازنده 12700 معمولی قبل از عید وارد ایران میشه؟
و اینکه این مادربورد از رمهای DDR5 پشتیبانی نمیکنه؟ اگر مدل معمولی این مادربورد رو بگیرم نمیشه روش رم DDR4 گذاشت و حتما باید DDR5 تهیه بشه؟ (مثلا یه حالت ساپورت از نسل قبل)
میدونم تکنولوژی با سرعت تقریبا بالایی میره جلو ولی از لحاظ عملکرد و آینده نگری خواستم ببینم بعد از اینکه مشکل کمبود رم های DDR5 برطرف شد مجبور نشم به خاطر رم، دوباره مادربورد رو عوض کنم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Arash-S212

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
سلام
وقت بخیر
یه سیستم پیشنهادی با کارت گرافیک 3080TI میخوام.
فعلا محدودیت مالی در نظرم نیست ولی اگه یه قطعه ای یه برندیش تفاوت خاصی با یه برند دیگه نداره ولی قیمتش مناسب تره، اونم بگین.

بعد سیستم حال حاضر خودمم اینه:
GPU: MSI 1070TI Duke
CPU: Corei7 8700
Motherboard: Z370 Gaming Plus
اگه قابلیت ارتقاء داره برای استفاده از 3080TI بگین بهم ولی اول یه سیستم کاملا نو رو پیشنهاد بدین لطفا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر