مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
ممنون دوست عزیز
برای گوش های بزرگ خوبه؟
این حالت 7.1 مجازی و واقعی چیه چقدر تاثیر دارن؟
الان این لینکی که گذاشتم قیمت رو زده565
وزنش چقدره گوش خسته نمیشه مثلا بعد 2 ساعت؟
پس با این مقدار بودجه ای که دارم فقط برند رپو میتونم بگیرم
خودم به این 3 تا رسیدم VH130 / VH160 / VH520C
به غیر از جک 3.5 فرقی تو کیفیت دارن این 3 مدل؟

والا من و برادرم گوشای متوسطی داریم ولی 50 میلی متر هدفون برای هر گوشی مناسبه
حالت 7.1 واقعی که خب روی هر گوشی 7 تا اسپیکر هست که اون مشخصه اما مجازی مخصوصا داخل گیم صدا رو ها شارپ تر میکنه چون با نهایت کیفیت ضبط شدن، صدا خروجی بالایی داره
وزنش هم زیاد نیست من خودمم 3 ساعت دائم رو گوشمه مشکلی ندارم تو استفاده ازش
فرق خاصی هم بین اینا نیست نهایت تو اون نور RGB که حالا به طراحی کلی هدفون بر می گیرده من از USB راضی ام 2 متر هم هست و سیم با کیفیتی هم داره

• Like
Reactions: hamed00x

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
در باب خرید هدفون مخصوص بازی ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید! برای من مهم هست که هدفون مربوط وایرلس باشه.
من 2 ماهی هست دارم براش تحقیق می‌کنم و فقط با مدل های جدیدتر دارم رو به رو میشم.
مدل هایی که دیدم
Logitech G Pro X Wireless
که تقریبا بیشتر از همه تو فکر خرید این مدل هستم با توجه به قیمتش و اینکه بقیه وسایلم هم الان لاجیتک هست و به یک نرم افزار دیگه نیازی پیدا نمی‌کنم. صدای 7.1 هم میشه DTS:X V2 فکر کنم. مشکلش هم به نظر این هست که فقط وایرلس صدا میده و حتی کابل AUX نداره.
SteelSeires Arctics Pro Wireless
با توجه به اینکه Bluetooth هم داره انتخاب خوبی میشه باشه، ولی یک مشکلی که زیاد دیدم تو استفاده ملت بخشی که به کاپ های هدفون وصل میشه پلاستیک مرغوبی نیست و خیلی کلا سری Arctics گزارش شکستگی از این ناحیه داره و با توجه به قیمتش آدم می‌ترسه بره سمتش. این مثل قبلی اگر اشتباه نکنم DTS هست دوباره.
Astro A50 Gen4
در کل خیلی نظرا روش مثبت هست ولی بر خلاف بقیه گزینه ها درایور های 40 میلیمتری داره. نسبت به بقیه گزینه ها کمی قدیمی تر هست. اینم برای وصل کردن AUX به نظر باید به پایه وصل بشه و به خود هدفون نمیشه مستقیم کابل وصل کرد. ولی در کل از کیفیتش و صداش خیلی تعریف می‌کنند، یکجایی خودنم قرار Astro به نظر منحل بشه که همین من رو کمی از خریدش مشکوک کرده.
EPOS GSP670
به نظر قدیم این مدل تحت نام Sennheiser به فروش میرفته ولی از وقتی اومده دست EPOS کمی کیفیتش اومده پایین. یک مدل دیگه هم EPOS داره H3Pro Hybrid که اونم باز میگند مشکلات کانکشن داره.

مدل های دیگه هم مثل Audeze Penrose هم هست که خوب قیمتش کمی از همه اینا بالاتره و باتری ضعیف تری داره و اونجوری هم که میگند خیلی روی سر راحت نیست. ولی کیفیت صدا به نظر یکی از معدود هدفون های Hi-Fi گیمینگ هست که اصلا منظور این حرف رو نمی‌فهمم.
در کل ممنون میشم راهنمایی کنید من رو هم.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
در باب خرید هدفون مخصوص بازی ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید! برای من مهم هست که هدفون مربوط وایرلس باشه.
من 2 ماهی هست دارم براش تحقیق می‌کنم و فقط با مدل های جدیدتر دارم رو به رو میشم.
مدل هایی که دیدم
Logitech G Pro X Wireless
که تقریبا بیشتر از همه تو فکر خرید این مدل هستم با توجه به قیمتش و اینکه بقیه وسایلم هم الان لاجیتک هست و به یک نرم افزار دیگه نیازی پیدا نمی‌کنم. صدای 7.1 هم میشه DTS:X V2 فکر کنم. مشکلش هم به نظر این هست که فقط وایرلس صدا میده و حتی کابل AUX نداره.
SteelSeires Arctics Pro Wireless
با توجه به اینکه Bluetooth هم داره انتخاب خوبی میشه باشه، ولی یک مشکلی که زیاد دیدم تو استفاده ملت بخشی که به کاپ های هدفون وصل میشه پلاستیک مرغوبی نیست و خیلی کلا سری Arctics گزارش شکستگی از این ناحیه داره و با توجه به قیمتش آدم می‌ترسه بره سمتش. این مثل قبلی اگر اشتباه نکنم DTS هست دوباره.
Astro A50 Gen4
در کل خیلی نظرا روش مثبت هست ولی بر خلاف بقیه گزینه ها درایور های 40 میلیمتری داره. نسبت به بقیه گزینه ها کمی قدیمی تر هست. اینم برای وصل کردن AUX به نظر باید به پایه وصل بشه و به خود هدفون نمیشه مستقیم کابل وصل کرد. ولی در کل از کیفیتش و صداش خیلی تعریف می‌کنند، یکجایی خودنم قرار Astro به نظر منحل بشه که همین من رو کمی از خریدش مشکوک کرده.
EPOS GSP670
به نظر قدیم این مدل تحت نام Sennheiser به فروش میرفته ولی از وقتی اومده دست EPOS کمی کیفیتش اومده پایین. یک مدل دیگه هم EPOS داره H3Pro Hybrid که اونم باز میگند مشکلات کانکشن داره.

مدل های دیگه هم مثل Audeze Penrose هم هست که خوب قیمتش کمی از همه اینا بالاتره و باتری ضعیف تری داره و اونجوری هم که میگند خیلی روی سر راحت نیست. ولی کیفیت صدا به نظر یکی از معدود هدفون های Hi-Fi گیمینگ هست که اصلا منظور این حرف رو نمی‌فهمم.
در کل ممنون میشم راهنمایی کنید من رو هم.

Logitech G Pro X و Arctics Pro Wireless هر دو از بهترین های بازار دنیا در رده هدفون های بی سیم هستند و فارغ از معایب جنبی که می‌تونن داشته باشن خرید هیچ کدومشون اشتباه نخواهد بود.

hamed619

کاربر سایت
Jun 22, 2008
185
نام
حامد
سلام با بودجه 35 تومن سیستم گیمینگ چی میتونم ببندم با این پول rtx 2060 بست یا نه. هارد و درایو هم دارم ممنون راهنمای کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام با بودجه 35 تومن سیستم گیمینگ چی میتونم ببندم با این پول rtx 2060 بست یا نه. هارد و درایو هم دارم ممنون راهنمای کنید

با یه کارت ضعیفتر حدود 40 تومن هزینه برمیداره:

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومانIntel Core i5 10400FCPU
(یک میلیون و ۸۰ هزار تومان)(Cooler Master HYPER 212 ARGB)COOLING
دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومانASUS B460M-AMotherBoard
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست و چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومانASUS TUF GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانWD Blue SN550 250GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
یک میلیون و ۱۳۰ هزار تومانGREEN Z1Case
چهل و یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

اگر تونستید کارت RTX 2060 رو با همین قیمت کارت بالا پیدا کنید اوکیه، نیازی به تغییر قطعات دیگرِ این لیست نیست.

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
سلام.
یک سیستم دارم با 7700k و گرافیک 1080. میخوام بفروشمش یه لپتاپ حدود 50-55 بگیرم که از نظر توان پردازشی و گرافیکی بهتر از سیستم خودم باشه. انتخاب خودم لپتاپ rog strix g15 g513qm-a هست که گرافیک 3060 تقریبا با گرافیک خودم برابر.
انتخاب بهتری توی این رنج قیمت هست؟

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
سلام
سیستم دست دو ما مشخصات زیر چقدر ازم میخرن؟

core i7 5820k
ram 16GB Gskill
Nvidia GTX 960 2GB
m.b gigabyte ga-x99-ud5 wifi
ssd ocz trion 120GB
case green X3 Plus Viper
HDD Seagate 1TB
DVD RW ASUS TRY
POWER Cooler master G750m
Samsung C325 Plus LED Monitor

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
@Farshidstar2012
فرشید جان سلام این اواژنگ رو‌ هر کاری میکنم نه پاسخگو هستن نه کار رو راه میندازن.
این نظام صنفی رایانه ای کجا هست و چجوری میشه شکایت کرد ازشون ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.
یک سیستم دارم با 7700k و گرافیک 1080. میخوام بفروشمش یه لپتاپ حدود 50-55 بگیرم که از نظر توان پردازشی و گرافیکی بهتر از سیستم خودم باشه. انتخاب خودم لپتاپ rog strix g15 g513qm-a هست که گرافیک 3060 تقریبا با گرافیک خودم برابر.
انتخاب بهتری توی این رنج قیمت هست؟

راندمان لپ تاپ نسبت به پی سی محدودیت های زیادی داره و باید TDP تراشه گرافیکی رو هم برای این موضوع لحاظ کنید اگر قراره راندمان رو مقایسه کنید.
بودجه رو اگر میگفتید بهتر میشد بررسی کرد.

سلام
سیستم دست دو ما مشخصات زیر چقدر ازم میخرن؟

core i7 5820k
ram 16GB Gskill
Nvidia GTX 960 2GB
m.b gigabyte ga-x99-ud5 wifi
ssd ocz trion 120GB
case green X3 Plus Viper
HDD Seagate 1TB
DVD RW ASUS TRY
POWER Cooler master G750m
Samsung C325 Plus LED Monitor

3500
1700
2000
2500
300
1200
400
250
3000
؟
بدون احتساب مانیتور کیس رو میشه این حدود قیمت گذاشت.

سلام یه کول پد خوب برای لپ تاپ لژیون 5 معرفی میکنید که واقعا رو دما تاثیر داشته باشه؟ ممنون

کول پد مایکروسافت و مدلهای Deepcool کیفیت مناسبی دارند اگر یه نگاهی بکنید بهشون.

@Farshidstar2012
فرشید جان سلام این اواژنگ رو‌ هر کاری میکنم نه پاسخگو هستن نه کار رو راه میندازن.
این نظام صنفی رایانه ای کجا هست و چجوری میشه شکایت کرد ازشون ؟

https://www.irannsr.org/
نزدیک به میدان فردوسی تهران مستقر هستن.
تماس بگیرید در مورد ثبت شکایت ازشون مشاوره بخواید.

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
راندمان لپ تاپ نسبت به پی سی محدودیت های زیادی داره و باید TDP تراشه گرافیکی رو هم برای این موضوع لحاظ کنید اگر قراره راندمان رو مقایسه کنید.
بودجه رو اگر میگفتید بهتر میشد بررسی کرد.
والا اگه pc الانم رو حدود 30 تومن بفروشم بودجه کلی در حدود 50-55 تومن هست برای خرید لپتاپ.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام دوستان
واسه سیستمی با کارن گرافیک RTX3060ti و سی پی یو core I5 11600K, منبع تغذیه ی چند وات تهیه کنم؟
حده اقل چند وات باشه
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
والا اگه pc الانم رو حدود 30 تومن بفروشم بودجه کلی در حدود 50-55 تومن هست برای خرید لپتاپ.

مدل Acer Nitro5 AN515 پردازنده 5800H داره با گرافیک RTX 3070 که خیلی راندمانش در بازی بهتره.

سلام دوستان
واسه سیستمی با کارن گرافیک RTX3060ti و سی پی یو core I5 11600K, منبع تغذیه ی چند وات تهیه کنم؟
حده اقل چند وات باشه
ممنون

یه 600 واتی برای این سیستم مناسبه، البته 650 واتی بهتره.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام
فرشید جان سیستم زیر رو لطفا یه نگاه میکنی ببینی مشکلی داره یا نه؟
12900k
HYPER 212 Turbo ARGB
ROG Z690-A
Green Griffin G6 (case)
Green GP1050B-OCDG

گرافیک و رم هم فعلا از چیزی که دارم استفاده میکنم
rog 1650s
4 * 8GB ripjaws v

+++++

رم 64GB برای سیستم بالا چی توصیه میکنید؟
کاربرد برنامه نویسی هست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر