مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,464
نام
Nimo
دوستان براتون تجربه خودم رو میخوام بزارم که کاملا به این نتیجه رسیدم قطعات با گارانتی خریدن به هیچ عنوان به نظرم فایده ای نداره برای مثال من کارت ۱۰۸۰ ام دچار مشکل شد و بعد از ۳ ماه هنوز تعویض نکردن و پاسخ گویی کاملا صفر به شدت هم پرو هستن انگار من حق اونا رو خوردم در صورتی که برای کارت دارای گارانتی شما پول بیشتری پرداخت میکنن اما زمانی نیاز هیچ خدماتی دریافت نمیکنین این در‌ مورد اواژنگ که خوبشون هست به این شکله بقیه گارانتی ها که جا خود خلاصه قبل پول بیشتر برای گارانتی دادن خوب فکر کنین.

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
من سه تا rX 480 و یه rx580 گارانتی گرین فرستادم همه رو تعمیر کردن مجانی فرستادن

یه دونه مادربرد سری hd3p گیگا هم بود مشکل داشت و بووت نمیشد اونم آوژنگ تعویض کرد

البته حرف دو سال پیشه و جدیدا نمی دونم شاید اینقدر وضع خراب شده که دیگه اینا هم دارن بازی در میارن.

تا حالا سر کارم با ماتریکس و بقیه نخورده

فعلا بنظرم گرین و آوژنگ طبق تجربه خودم خوب بودن.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
آقا فرشید شما بین پاور RM650 و ROG STRIX 650 با قیمت یکسان کدوم رو پیشنهاد میدید؟ برای کارت گرافیک 3070 و یا 3060TI موردنظرم هست.

یه سوال دیگم داشتم بی زحمت، مانیتور VG24VQE مانیتور خوبی هست؟ حدودا ۸ تومن قیمت دارم. تو همین رنج قیمت تا ۱۲ تومن مانیتور ۲۴ اینچ با کیفیت خوب و رفرش ریت ۱۴۴ به بالا جز این چی پیشنهاد میدید؟ مانیتور فعلیم LF24T350 هست اگه کیفیت مدل پیشنهادی محسوس بهتر از این باشه برام کفایت میکنه.

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
درود
دوستان میخواستم کابل hdmiز 5 متری بخرم 2 مدل k-net و baseus تو بازار موجوده کدوم کیفیت بهتری داره؟
من باسئوس رو دارم و عالیه، ی جوری هم ساخته شده ک سر کابل خم بشه هم خراب نمیشه محافظ داره

• Like
Reactions: Refill

YORDA

کاربر سایت
Oct 5, 2012
139
نام
میثم
سلام آقا فرشید

مشخصات سیستم

ASUS PRIME B360M-K

Intel Core i7 9700 (non k)

NOTOUS 200-PWM

msi gtx 1660 ti Ventus XS OC

G.SKILL Aegis 2*8GB 2400MHz CL15

+Green 500b–HP

هدف اجرای بازی ها با کیفیت 1080p ultra هست ولی عملکرد خنک کنندگی کارت و خنک بودن کارت گرافیک برام خیلی اهمیت داره. بین دو کارت گرافیک MSI GeForce RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC Graphics Card و MSI GeForce RTX TI ENTUS 2X oc 8gb کدوم کارت خنک تره؟ با توجه به ویدیوهای یوتوب ظاهرا مدل 12g خنک تره ولی فریم کمتری میده، ولی خنک بودن کارت گرافیک برام مهم تره. نظر شما در مورد این دو مدل کارت چیه؟

به نظر شما قطعات باهم مچ هستند و پاور برای این سیستم کافیه؟

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
سلام فرشید جان
یکسری قطعه قدیمی هستش که یکی از دوستان قصد فروششون رو داره ، ممنون میشم حدود قیمتشون رو بفرمایید

CPU Intel i5 3470
Ram 8 gig DDR3
SSD 512
Hard 1TB
GPU AMD Radeon 7700 1GB

یک مدل مانیتور سامسونگ 19 اینچ هم هستش که ظاهرا فول اچ دی هستش و کاملا سالم

تمام قطعات و مانیتور بدون کارتن هستن

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سوال اول.این3قطعه با هم چند قیمت بزارم
mb:asus z77-v
cpu:i5_3470
ram:4*8gb gskil trdintx2400
............................................................
سوال دوم. هارد وسترن ابی1ترا7200دور کاملا سالم ،چند قیمت بزارم
...........................................................
سوال سوم.این5قطعه دسته دو چند فی میخوره

مادربورد msi h81m-e33
پردازنده i3 4160-3.6ghz
گرافیک Asus gt730 4g
رم kingston 8g
پاور sadata330w
...........................................................
سوال چهارم.یه مادربورد ایسوس که وایفا داشته باشه به همراه سی پی یو و رم جی اسکیل تا مبلغ30میلیون تومن برای ارتقا معرفی کنید.
نکته(پاور فعلیم گرین850و کارت گرافیک هم1080tiهست که قصد ارتقا ندارم)

پاسخ اول:
1200
800
2800
پاسخ دوم:
650
سوال سوم:
800
1200
1600
700
400
سوال چهارم:
قیمتمدلنام قطعه
سیزده میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(نوزده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)
(پانزده میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
Intel Core i9 10900K
(AMD Ryzen 9 5900X)
(Intel Core i9 11900K)
CPU
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GLACIER 360 EVOCOOLING
هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)
ASUS STRIX Z590-F GAMING Wi-Fi
(ASUS TUF X570-Plus Gaming AM4)
MotherBoard
شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3200MhzRAM

فرشید جان یه واترکولینگ ترجیحا 240 برای 12700k معرفی میکنی؟
کیس z2+ hero هست

Cooler Master MASTERLIQUID ML240L ARGB برای این پردازنده توصیه میشه.

دوستان براتون تجربه خودم رو میخوام بزارم که کاملا به این نتیجه رسیدم قطعات با گارانتی خریدن به هیچ عنوان به نظرم فایده ای نداره برای مثال من کارت ۱۰۸۰ ام دچار مشکل شد و بعد از ۳ ماه هنوز تعویض نکردن و پاسخ گویی کاملا صفر به شدت هم پرو هستن انگار من حق اونا رو خوردم در صورتی که برای کارت دارای گارانتی شما پول بیشتری پرداخت میکنن اما زمانی نیاز هیچ خدماتی دریافت نمیکنین این در‌ مورد اواژنگ که خوبشون هست به این شکله بقیه گارانتی ها که جا خود خلاصه قبل پول بیشتر برای گارانتی دادن خوب فکر کنین.

وظیفه شرکت گارانتی هست که کارت گرافیک جدیدی رو که تولید میشه با احتساب تفاوت قیمت به شما پیشنهاد بدن. البته که اگر این کار رو نکردن می‌‌تونید به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و بعد دادسرا شکایت کنید.

آقا فرشید شما بین پاور RM650 و ROG STRIX 650 با قیمت یکسان کدوم رو پیشنهاد میدید؟ برای کارت گرافیک 3070 و یا 3060TI موردنظرم هست.

یه سوال دیگم داشتم بی زحمت، مانیتور VG24VQE مانیتور خوبی هست؟ حدودا ۸ تومن قیمت دارم. تو همین رنج قیمت تا ۱۲ تومن مانیتور ۲۴ اینچ با کیفیت خوب و رفرش ریت ۱۴۴ به بالا جز این چی پیشنهاد میدید؟ مانیتور فعلیم LF24T350 هست اگه کیفیت مدل پیشنهادی محسوس بهتر از این باشه برام کفایت میکنه.

هر دو پاور خوب هستن. پاور ایسوس جدیدتر هست البته. اگر تونستید مدل 750 واتی رو تهیه کنید که بعدا برای ارتقا هم کفایت کنه.
در مورد مانیتور هم VG24VQE در محدوده بودجه خودش با پنل VA گزینه خوبی هست، اما Samsung Odyssey G3 می‌‌تونه گزینه بهتری باشه و توصیه میشه.

درود
دوستان میخواستم کابل hdmiز 5 متری بخرم 2 مدل k-net و baseus تو بازار موجوده کدوم کیفیت بهتری داره؟

ممکنه هیچ کدوم کیفیت سیگنالینگ عالی نداشته باشن و فقط بعد از تست مشخص بشه که کدوم بهتره، ولی baseus برند مطمئنی هست.

سلام آقا فرشید

مشخصات سیستم

ASUS PRIME B360M-K

Intel Core i7 9700 (non k)

NOTOUS 200-PWM

msi gtx 1660 ti Ventus XS OC

G.SKILL Aegis 2*8GB 2400MHz CL15

+Green 500b–HP

هدف اجرای بازی ها با کیفیت 1080p ultra هست ولی عملکرد خنک کنندگی کارت و خنک بودن کارت گرافیک برام خیلی اهمیت داره. بین دو کارت گرافیک MSI GeForce RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC Graphics Card و MSI GeForce RTX TI ENTUS 2X oc 8gb کدوم کارت خنک تره؟ با توجه به ویدیوهای یوتوب ظاهرا مدل 12g خنک تره ولی فریم کمتری میده، ولی خنک بودن کارت گرافیک برام مهم تره. نظر شما در مورد این دو مدل کارت چیه؟

به نظر شما قطعات باهم مچ هستند و پاور برای این سیستم کافیه؟

خنک بودن فقط در بازه ی کاری خود گرافیک مهم هست و کم صدا بودن هم میتونه بر اساس مدل و کیفیت خنک‌ننده تعریف بشه. مدل RTX 3060 Ti توصیه میشه.
پاور که برای کارت گرافیک جدید کافی نیست و 600 وات به بالا توصیه میشه.

اون فن NOTOUS 200-PWM هم برای 9700 توصیه نمیشه. خنک کننده رو ارتقا بدید.

توجه: دوستان از این پس دیگه برای قطعات دست دوم قیمت‌گذاری نمی‌کنم. هم وقت گیره و هم متاسفانه ظاهرا داره از این مورد سواستفاده میشه. تاپیک مشاوره برای خرید هست، نه قیمت‌گذاری برای قطعات استوک و دست دوم. اگر هم انجام میشد برای قطعات شخصی و به قصد ارتقا بود.​

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
پاسخ اول:
1200
800
2800
پاسخ دوم:
650
سوال سوم:
800
1200
1600
700
400
سوال چهارم:
قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i9 10900K
(AMD Ryzen 9 5900X)
(Intel Core i9 11900K)
CPU
MotherBoard

وظیفه شرکت گارانتی هست که کارت گرافیک جدیدی رو که تولید میشه با احتساب تفاوت قیمت به شما پیشنهاد بدن. البته که اگر این کار رو نکردن می‌‌تونید به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و بعد دادسرا شکایت کنید.

هر دو پاور خوب هستن. پاور ایسوس جدیدتر هست البته. اگر تونستید مدل 750 واتی رو تهیه کنید که بعدا برای ارتقا هم کفایت کنه.
در مورد مانیتور هم VG24VQE در محدوده بودجه خودش با پنل VA گزینه خوبی هست، اما Samsung Odyssey G3 می‌‌تونه گزینه بهتری باشه و توصیه میشه.

ممکنه هیچ کدوم کیفیت سیگنالینگ عالی نداشته باشن و فقط بعد از تست مشخص بشه که کدوم بهتره، ولی baseus برند مطمئنی هست.

خنک بودن فقط در بازه ی کاری خود گرافیک مهم هست و کم صدا بودن هم میتونه بر اساس مدل و کیفیت خنک‌ننده تعریف بشه. مدل RTX 3060 Ti توصیه میشه.

توجه: دوستان از این پس دیگه برای قطعات دست دوم قیمت‌گذاری نمی‌کنم. هم وقت گیره و هم متاسفانه ظاهرا داره از این مورد سواستفاده میشه. تاپیک مشاوره برای خرید هست، نه قیمت‌گذاری برای قطعات استوک و دست دوم. اگر هم انجام میشد برای قطعات شخصی و به قصد ارتقا بود.​

می خواستم اگر زحمتی نیست قیمت این قطعات و بفرمایید

mainboard asus sabertooth p67 lga 1155

intel cpu lga 1155 cori5 2400k

(با گرانتی متین ) ram 2 x 4g ddr3 1600 > 4g geil made in taiwan ، 4g siliconpowe

نکته قابل عرض :
این مشاوره گرفتن صرفا و فقط برای استفاده شخصی خودم یا نزدیکان هست و نه شغلی (چون حرفه من در این زمینه نیست و فقط گاهی با استفاده از راهنمایی افراد وارد من هم به آشناها مشورت می دم) یعنی مال یکی از آشناها هست می خوام با قیمت منصفانه برای یکی ازدوستان بردارم موارد اینجوری هم یکی دو سال یکبار اتفاق می افته
باز اگر مقدور بود راهنمایی بفرمایید
زیاده عرضی نیست تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
این کولر و hyper 212 که در قبل معرفی کردید، به نسل 12 میخورن؟
برای هر دو به سایت cooler master مراجعه کردم نوشته بود باید بسته بندی جدید باشه تا کیت مخصوص نسل 12 همراهش باشه:

*LGA1700 MOUNTING KIT INCLUDED IN PRODUCTS WITH NEW PACKAGING DESIGN. YOU MAY OBTAIN REQUIRED MOUNTING KITS FOR PRODUCTS WITH OLDER PACKAGE DESIGN THROUGH CM STORE OR REGIONAL RESELLERS AND DISTRIBUTORS.

جایی رو سراغ دارید بشه تهیه کرد؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,464
نام
Nimo
پاسخ اول:
1200
800
2800
پاسخ دوم:
650
سوال سوم:
800
1200
1600
700
400
سوال چهارم:
قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i9 10900K
(AMD Ryzen 9 5900X)
(Intel Core i9 11900K)
CPU
MotherBoard

ممنون سعی‌ میکنم با همین روش باهاشون برم جلو اما فعلا کلا بازی در میارن اما به نظر شما این تفاوت حدودا چه قیمتی خواهد شد ؟ مثلا اگه ۳۰۶۰ بشه ازشون گرفت

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
می خواستم اگر زحمتی نیست قیمت این قطعات و بفرمایید

mainboard asus sabertooth p67 lga 1155

intel cpu lga 1155 cori5 2400k

(با گرانتی متین ) ram 2 x 4g ddr3 1600 > 4g geil made in taiwan ، 4g siliconpowe

نکته قابل عرض :
این مشاوره گرفتن صرفا و فقط برای استفاده شخصی خودم یا نزدیکان هست و نه شغلی (چون حرفه من در این زمینه نیست و فقط گاهی با استفاده از راهنمایی افراد وارد من هم به آشناها مشورت می دم) یعنی مال یکی از آشناها هست می خوام با قیمت منصفانه برای یکی ازدوستان بردارم موارد اینجوری هم یکی دو سال یکبار اتفاق می افته
باز اگر مقدور بود راهنمایی بفرمایید
زیاده عرضی نیست تشکر
1000
900
900

این کولر و hyper 212 که در قبل معرفی کردید، به نسل 12 میخورن؟
برای هر دو به سایت cooler master مراجعه کردم نوشته بود باید بسته بندی جدید باشه تا کیت مخصوص نسل 12 همراهش باشه:

*LGA1700 MOUNTING KIT INCLUDED IN PRODUCTS WITH NEW PACKAGING DESIGN. YOU MAY OBTAIN REQUIRED MOUNTING KITS FOR PRODUCTS WITH OLDER PACKAGE DESIGN THROUGH CM STORE OR REGIONAL RESELLERS AND DISTRIBUTORS.

جایی رو سراغ دارید بشه تهیه کرد؟

بدون براکت سوکت 1700 که نمیخورن، مگر این که مادربرد ایسوس داشته باشید که با کولرهای فعلی هم سازگاری دارن.
در هر صورت داشتن براکت 1700 با هر کولر افترمارکتی برای پردازنده ی نسل 12 توصیه میشه تا بعدا مشکل حرارتی پیش نیاد.

هنوز جایی ندیدم که کولر جدید با براکت 1700 موجود کرده باشن، اگر هم باشه براکت مجزا هست.

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
301
نام
اشکان
سلام فرشید جان خسته نباشی، این پستی هست که برادر من با اکانت خودش خواست بده اما مثل اینکه نیاز به تایید داشت به دلیل جدید بودن اکانت، من جاش میپرسم سوالش رو حالا :
"سلام دوستان. برای خرید سیستمی از صفر به همراه مانیتور و کیبورد 50 تومنی بودجه دارم . سرعت کامپایل شدن پروژه هام برام مهمه. روان بودن مجازی سازی، برنامه های تولید محتوا و برنامه های روزمره برام مهمه. برای بازی هم استفاده میکنم. صدای فن یا زیبایی مهم نیست با این بودجه قطعا. از قیمت بازار و قطعات موجود اطلاعی ندارم. لایون کامپیوتر باز کردم به نظر 11700k و ASUS Dual RX 6600 مناسب اومد شاید؟ با این اوصاف راهنمایی کنید و سیستمی پیشنهاد بدید بسیار ممنون میشم"

پیشاپیش تشکر میکنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان خسته نباشی، این پستی هست که برادر من با اکانت خودش خواست بده اما مثل اینکه نیاز به تایید داشت به دلیل جدید بودن اکانت، من جاش میپرسم سوالش رو حالا :
"سلام دوستان. برای خرید سیستمی از صفر به همراه مانیتور و کیبورد 50 تومنی بودجه دارم . سرعت کامپایل شدن پروژه هام برام مهمه. روان بودن مجازی سازی، برنامه های تولید محتوا و برنامه های روزمره برام مهمه. برای بازی هم استفاده میکنم. صدای فن یا زیبایی مهم نیست با این بودجه قطعا. از قیمت بازار و قطعات موجود اطلاعی ندارم. لایون کامپیوتر باز کردم به نظر 11700k و ASUS Dual RX 6600 مناسب اومد شاید؟ با این اوصاف راهنمایی کنید و سیستمی پیشنهاد بدید بسیار ممنون میشم"

پیشاپیش تشکر میکنم

قیمتمدلنام قطعه
نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
(نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 10700KF
(AMD Ryzen 7 5800X)
(Intel Core i7 11700K)
CPU
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 Turbo ARGBCOOLING
چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-P
(ASUS TUF GAMING B550-PLUS AM4)
MotherBoard
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست و پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
بیست و چهار میلیون تومان
ASUS DUAL RTX 2060 A6G 6GB GDDR6
ASUS Dual RX 6600 8GB GDDR6
VGA
یک میلیون و ۵۰ هزار تومان WD Blue 7200Rpm 64MB 1TBHDD
یک میلیون و ۹۸۰ هزار تومانSAMSUNG 980 M.2 250GBSSD
--ODD
دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومانGREEN GP650A-UK PlusPower
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN Z5Case
پنجاه و دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

برای مانیتور هم ASUS TUF Gaming VG24VQE توصیه میشه که حدود ۸ تومن هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر