مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
قیمتمدلنام قطعه
نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
(نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 10700KF
(AMD Ryzen 7 5800X)
(Intel Core i7 11700K)
CPU
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 Turbo ARGBCOOLING
چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-P
(ASUS TUF GAMING B550-PLUS AM4)
MotherBoard
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست و پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
بیست و چهار میلیون تومان
ASUS DUAL RTX 2060 A6G 6GB GDDR6
ASUS Dual RX 6600 8GB GDDR6
VGA
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Blue 7200Rpm 64MB 1TBHDD
یک میلیون و ۹۸۰ هزار تومانSAMSUNG 980 M.2 250GBSSD
--ODD
دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومانGREEN GP650A-UK PlusPower
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN Z5Case
پنجاه و دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

برای مانیتور هم ASUS TUF Gaming VG24VQE توصیه میشه که حدود ۸ تومن هست.
ممنونم بابت راهنمایی
راستش یه مقدار میگه محدودیت بودجه وجود داره و تا حد ممکن نمیخواد قیمت کل قطعات (+ مانیتور) بالای پنجاه و دو سه تومن بره.

الان خودش گشته این مادربورد رو مثلا پیدا کرده برای کاهش هزینه ها: ایسوس PRIME B560M-A

این مشکلی برای سایر قطعات به وجود نمیاره؟ و اینکه راهی وجود داره برای کاهش بیشتر هزینه ها؟

عذر خواهی میکنم بابت سوال های متعدد و باز هم پیشاپیش تشکر میکنم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنونم بابت راهنمایی
راستش یه مقدار میگه محدودیت بودجه وجود داره و تا حد ممکن نمیخواد قیمت کل قطعات (+ مانیتور) بالای پنجاه و دو سه تومن بره.

الان خودش گشته این مادربورد رو مثلا پیدا کرده برای کاهش هزینه ها: ایسوس PRIME B560M-A

این مشکلی برای سایر قطعات به وجود نمیاره؟ و اینکه راهی وجود داره برای کاهش بیشتر هزینه ها؟

عذر خواهی میکنم بابت سوال های متعدد و باز هم پیشاپیش تشکر میکنم.

میتونه مادربرد رو ارزونتر برداره، اما من برای این پردازنده مدل ارزونتر توصیه نمیکنم.
تنها چیزی که میشه از بین اینا کم کرد کارت گرافیکه که اگه پایین‌تر برداره قاعدتا راندمانش در بازیها کمتر میشه. در کل نمیشه از قطعه ای کم کرد بدون خراب شدن راندمان، اگر میشد خودم قبلش تنظیم میکردم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
لپ تاپ من خروجی hdmi داره و مانیتورم display port
من با کابل hdmi to display port وصل کردم تصویر نداد چرا؟

کیفیت همه ی کابلها مناسب نیست و هر مانیتوری با هر کابلی نمیتونه تصویر رو شناسایی کنه.
از یه کابل با کیفیت دیگه استفاده کنید و برای تبدیل هم از تبدیل‌‌های کوچک و با کیفیت.

• Like
Reactions: saeed_sg

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,799
نام
حامد
@Farshidstar2012
سلام. فرق بین پاور های معمولی و برنز و گلد بغیر از مصرف بهینه چیه؟ ایا توی نوسان و یا ولتاژ هم تغییری دارن؟
پاور 550 گلد گرین داشتم تو یه نوسان عادی سوخت. گویا قابل تعمیر هم نیست.
الان برای خرید یه پاور جایگزین چی پیشنهاد میدین که هزینه هم زیاد بالا نره؟
همین مدل حدود 2200 تومن هست دوباره بخرم؟ ایا سوختن این اتفاقی بوده و یا کلا مدل های بدرد بخوری نیستن؟
به طور کلی پاور های گرین کیفتشون چطوریه؟
به طور مثال بین دو تا پاور 650 گرین گلد و یا TUF GAMING 650B برنز کدوم رو پیشنهاد میدین؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
@Farshidstar2012
سلام. فرق بین پاور های معمولی و برنز و گلد بغیر از مصرف بهینه چیه؟ ایا توی نوسان و یا ولتاژ هم تغییری دارن؟
پاور 550 گلد گرین داشتم تو یه نوسان عادی سوخت. گویا قابل تعمیر هم نیست.
الان برای خرید یه پاور جایگزین چی پیشنهاد میدین که هزینه هم زیاد بالا نره؟
همین مدل حدود 2200 تومن هست دوباره بخرم؟ ایا سوختن این اتفاقی بوده و یا کلا مدل های بدرد بخوری نیستن؟
به طور کلی پاور های گرین کیفتشون چطوریه؟
به طور مثال بین دو تا پاور 650 گرین گلد و یا TUF GAMING 650B برنز کدوم رو پیشنهاد میدین؟

فرقشون در کیفیت قطعات مصرفی و سیستم تهویه هست.
یا همون پاور گرین گلد رو بخرید یا TUF رو. ولی هر کدوم رو که خریدید هرگز بدون محافظ ولتاژ قبل از اتصال به کیس استفاده نکنید.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام به همگی مخصوصا آقا فرشید

یه هدفون گیمینگ میخوام هر دفعه ای استقاده کنم تا حالا با هدفون کار نکردم اگر هم بوده خیلی کم

استفاده هم فقط تو بازی های افلاین اصلا اهل انلاین نیستم پس کیفیت میکروفون اصلا مهم نیست اصلا نداشته باشه هم موردی نداره

کیفیت صداش مقول باشه و خوب . rgb هم مهم نیست

هر چی ارزون تر بهتر بودجه 400 نهایتا 500
سرم بزرگه و عینک میزنم
زیاد استفاده ندارم فقط برا بعضی بازی ها که کیفیت صدا گذاریشون خوبه مثل رد دد 2 برا بقیه کیفیت اسپیکرم خوبه (microlab)
چندتا مدل دیدم از رپو و رددراگون و تسکو با بقیه برندها آشنایی نداشتم
و یه سوال دیگه هدفون هایی که 2 قسمت داره بالایی فلزی و پایینی چرمی یا پلاستیکی که روی سر میاد مقام تره مثل این هدفون رپو یا اون هدفون هایی یه دسته؟

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به همگی مخصوصا آقا فرشید

یه هدفون گیمینگ میخوام هر دفعه ای استقاده کنم تا حالا با هدفون کار نکردم اگر هم بوده خیلی کم

استفاده هم فقط تو بازی های افلاین اصلا اهل انلاین نیستم پس کیفیت میکروفون اصلا مهم نیست اصلا نداشته باشه هم موردی نداره

کیفیت صداش مقول باشه و خوب . rgb هم مهم نیست

هر چی ارزون تر بهتر بودجه 400 نهایتا 500
سرم بزرگه و عینک میزنم
زیاد استفاده ندارم فقط برا بعضی بازی ها که کیفیت صدا گذاریشون خوبه مثل رد دد 2 برا بقیه کیفیت اسپیکرم خوبه (microlab)
چندتا مدل دیدم از رپو و رددراگون و تسکو با بقیه برندها آشنایی نداشتم
و یه سوال دیگه هدفون هایی که 2 قسمت داره بالایی فلزی و پایینی چرمی یا پلاستیکی که روی سر میاد مقام تره مثل این هدفون رپو یا اون هدفون هایی یه دسته؟

ممنون

اینا رو میتونید در نظر داشته باشید:

Rapoo VH150
TSCO TH 5127
Rapoo VH510
Asus TUF Gaming H3

فقط توجه کنید که هدست با قیمت 500 تومن و برند متفرقه عموما معیار کیفیت صدا رو به عنوان اولویت اول نخواهد داشت.

• Like
Reactions: hamed00x

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
اینا رو میتونید در نظر داشته باشید:

Rapoo VH150
TSCO TH 5127
Rapoo VH510
Asus TUF Gaming H3

فقط توجه کنید که هدست با قیمت 500 تومن و برند متفرقه عموما معیار کیفیت صدا رو به عنوان اولویت اول نخواهد داشت.
اون دو مدل رپو و ایسوس که به بودجه م نمیخوره
دو مدل رپو VH160 و VH310 بین اون مدل تسکو که گفتین اگه زیاد فرقی ندارن همون تسکو که قیمتش نصف هموناس
اگه میشه این سوالم رو جواب بدید:
هدفون هایی که 2 قسمت داره بالایی فلزی و پایینی چرمی یا پلاستیکی که روی سر میاد مقام تره مثل این هدفون رپو یا اون هدفون هایی یه دسته؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دو مدل رپو VH160 و VH310 بین اون مدل تسکو که گفتین اگه زیاد فرقی ندارن همون تسکو که قیمتش نصف هموناس
هدفون هایی که 2 قسمت داره بالایی فلزی و پایینی چرمی یا پلاستیکی که روی سر میاد مقام تره مثل این هدفون رپو یا اون هدفون هایی یه دسته؟

خیلی فرقی نمی‌کنن و من در این رده توصیه ای ندارم.
دوام هدست هم به کیفیت ساختشون بستگی داره، به یک تکه بودن یا دو قیمت بودن نیست.

• Like
Reactions: hamed00x

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
940
نام
هادی
سلام بر دوستان و آقا فرشید بزرگوار
میشه لطفا یک سیستم کامل همراه با مانیتور جهت استفاده برای افترافکت و گیم معرفی کنید. سقف بودجه 300 تومن

ممنون

Hadi2021

کاربر سایت
Sep 8, 2021
5
سلام
تا حداکثر 14 تومن دو قطعه پردازنده و مادربرد می خواستم تهیه کنم کاربردم رندرینگ مایا و آرنولد رندر هست، چی پیشنهاد می کنید؟

یه فن کولرمستر Hyper 212 LED قرمز هم دارم گمونم فقط به پردازنده های 1151 سازگاری داره (روی جعبه ش که اینو نوشته )

-به نظرتون باید 9700 یا 9900 بخرم یا میشه 11600 یا 11700 هم خرید؟

11700 معمولی چقدر از 11700k ضعیفتر هست؟

سوال بعدی اینکه اگه من مین برد و ارزون بخرم اشکالی داره؟ مثلا H510 ؟

یا مین برد و خوب بخرم مثل z590 یا B560 ولی پردازنده رو مثلا 11600 بخرم که ارزون تر باشه؟ (البته نمی دونم چقدر از کارایی تو سرعت رندر کم میشه)

همینطور نظرتون درباره 10900f چی هست؟ هسته های بیشتر ولی سرعت خیلی پایین داره، نسبت به 11700kf توی رندر چطوره بهتره؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام بر دوستان و آقا فرشید بزرگوار
میشه لطفا یک سیستم کامل همراه با مانیتور جهت استفاده برای افترافکت و گیم معرفی کنید. سقف بودجه 300 تومن

ممنون

قیمتمدلنام قطعه
بیست میلیون تومان
(نوزده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)
(پانزده میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
Intel Core i9 12900K
(AMD Ryzen 9 5900X)
(Intel Core i9 11900K)
CPU
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GLACIER 360 EVOCOOLING
دوازده میلیون تومان
هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)
ASUS STRIX Z690-A GAMING D4
ASUS STRIX Z590-F GAMING Wi-Fi
(ASUS TUF X570-Plus Gaming AM4)
MotherBoard
شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3200MhzRAM
هفتاد و پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
(صد و ده میلیون تومان)
ASUS TUF RTX 3080 Ti 12G GAMING 12GB GDDR6X
(ASUS TUF RTX 3090 OC 24G GAMING GDDR6X)
VGA
سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومانWD Black 3.5" Desktop 64MB 2TBHDD
سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
SAMSUNG 980 PRO 500GB
(WD Black SN850 1TB)
SSD
--ODD
پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومانASUS ROG STRIX 850G 80Plus GoldPower
هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومانCooler Master MasterCase H500MCase
جمع کل‌ (تومان)---

برای مانیتور هم میتونید مدل رده بالایی مثل SAMSUNG G7 27 یا Gigabyte M27F رو در نظر بگیرید.

سلام
تا حداکثر 14 تومن دو قطعه پردازنده و مادربرد می خواستم تهیه کنم کاربردم رندرینگ مایا و آرنولد رندر هست، چی پیشنهاد می کنید؟

یه فن کولرمستر Hyper 212 LED قرمز هم دارم گمونم فقط به پردازنده های 1151 سازگاری داره (روی جعبه ش که اینو نوشته )

-به نظرتون باید 9700 یا 9900 بخرم یا میشه 11600 یا 11700 هم خرید؟

11700 معمولی چقدر از 11700k ضعیفتر هست؟

سوال بعدی اینکه اگه من مین برد و ارزون بخرم اشکالی داره؟ مثلا H510 ؟

یا مین برد و خوب بخرم مثل z590 یا B560 ولی پردازنده رو مثلا 11600 بخرم که ارزون تر باشه؟ (البته نمی دونم چقدر از کارایی تو سرعت رندر کم میشه)

همینطور نظرتون درباره 10900f چی هست؟ هسته های بیشتر ولی سرعت خیلی پایین داره، نسبت به 11700kf توی رندر چطوره بهتره؟

قیمتمدلنام قطعه
نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
(نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 10700KF
(AMD Ryzen 7 5800X)
(Intel Core i7 11700K)
CPU
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 Turbo ARGBCOOLING
چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-P
(ASUS TUF GAMING B550-PLUS AM4)
MotherBoard

برای رندر و تولید محتوا هسته های بیشتر 10900 بهتر از فرکانس بالاتر 11700/11900 هست و کلا نسل دهم توصیه میشه، نسل یازدهم رو فراموش کنید.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد

با اجازه از آقا فرشید

من مدل VH160 رو دارم و الان نگاه کردم جالب بود یه نکته ای برام. من پارسال اینو از چین سفارش دادم بعد از 4 ماه رسید به قیمت 640 تومن (2 تا هم خریدم) الان با گارانتی میدن 642! هدفون خوب و بزرگی هست ولی اگر هندزفری با کیفیتی دارید که باهاش آهنگ گوش میدید، اینو بزنید تو گوشتون حالتون از کیفیت صدای موسیقی بهم میخوره. اما برای گیم، نرم افزارش رو دانلود کنید قابلیت 7.1 کانال مجازی رو روشن کنید، من تو بازی ها صدا رو با این حالت از 30 نمیتونم بیشتر بزارم خیلی صدا بلند و پر از جزئیات هست. گوش اصلا درد نمیگیره چون بزرگه و روی گوش ها رو میپوشونه. به موبایل با OTG وصل میشه اما میکروفونش کار نمیکنه، به کنسول هم وصل میشه اما تو بعضی بازی ها مثل TLOU 2 صدا ضعیفِ (قابل شنیدن)، تو بعضی بازی ها صدا معمولیه اما برای PC عالیه. میکروفونش هم برای بازی های آنلاین خوبه. تنها مشکلی که من باهاش دارم، اینی که دستِ منه، هر از گاهی احساس میکنی صدای هدفون سمت راست کمتر از سمت چپ شده که یکبار ولوم کناری رو میچرخونی اوکی میشه.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
با اجازه از آقا فرشید

من مدل VH160 رو دارم و الان نگاه کردم جالب بود یه نکته ای برام. من پارسال اینو از چین سفارش دادم بعد از 4 ماه رسید به قیمت 640 تومن (2 تا هم خریدم) الان با گارانتی میدن 642! هدفون خوب و بزرگی هست ولی اگر هندزفری با کیفیتی دارید که باهاش آهنگ گوش میدید، اینو بزنید تو گوشتون حالتون از کیفیت صدای موسیقی بهم میخوره. اما برای گیم، نرم افزارش رو دانلود کنید قابلیت 7.1 کانال مجازی رو روشن کنید، من تو بازی ها صدا رو با این حالت از 30 نمیتونم بیشتر بزارم خیلی صدا بلند و پر از جزئیات هست. گوش اصلا درد نمیگیره چون بزرگه و روی گوش ها رو میپوشونه. به موبایل با OTG وصل میشه اما میکروفونش کار نمیکنه، به کنسول هم وصل میشه اما تو بعضی بازی ها مثل TLOU 2 صدا ضعیفِ (قابل شنیدن)، تو بعضی بازی ها صدا معمولیه اما برای PC عالیه. میکروفونش هم برای بازی های آنلاین خوبه. تنها مشکلی که من باهاش دارم، اینی که دستِ منه، هر از گاهی احساس میکنی صدای هدفون سمت راست کمتر از سمت چپ شده که یکبار ولوم کناری رو میچرخونی اوکی میشه.
ممنون دوست عزیز
برای گوش های بزرگ خوبه؟
این حالت 7.1 مجازی و واقعی چیه چقدر تاثیر دارن؟
الان این لینکی که گذاشتم قیمت رو زده565
وزنش چقدره گوش خسته نمیشه مثلا بعد 2 ساعت؟
پس با این مقدار بودجه ای که دارم فقط برند رپو میتونم بگیرم
خودم به این 3 تا رسیدم VH130 / VH160 / VH520C
به غیر از جک 3.5 فرقی تو کیفیت دارن این 3 مدل؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر