مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,467
نام
نیما
همونطور که آقا فرشید هم اشاره کردن شما مدل 128گیگ رو خریدی . اون چیزی که روی جعبه مینویسن رو میشه از مدل 512 به بالا انتظار داشت .
بعدم شما تحقیق نکردی فقط رفتی رو جعبه رو خوندی خریدی .

من نمیدونم برا چی باید 40-50 میلیون پول سیستم بدی بعد بازم دی وی دی رایتر بخری و بهمراهش یک کیس از رده خارج و زشت ؟!
اس اس دی هم باید مدل بهتر و باظرفیت بالا بخری .

خرید کیس گرین فقط برای سیستم های اداری کاربرد داره ! چون تو رده بالا جلوی برند های بهتر حرفی برا گفتن نداره ! و فقط قیمت الکی گرونی داره !
از فکر ODD هم بیرون بیاید . سالی یبارم استفاده نمیشه !
الان حدود 2300 بدی این کیس زشت رو بخری ؟! :D دیگه همه کیسا پنل شیشه ای و مینیمال و ساده شدن ، این طراحی ها جالب نیست . البته بازم سلیقه خودتونه .
شما چه کیسی رو پیشنهاد میکنید؟نظرتون درباره ی کیس CoolerMaster MasterBox MB511 Red Trim چیه؟ گرچه اینم طراحی خوبی نداره ولی حقیقتا رو کیس زیاد نمیخوام هزینم بره بالا یه چیز معقولی باشه. بله منم دیدم خیلی طراحیش بد بود :D البته اینجا که رفتم نمیدونم چرا با همچین cpu ای ، همچین رمی رو پیشنهاد دادن چون باس 3200 ساپورت نمیکنه فک کنم باید برم سمت amd 3800! واسه ی m.2 هم خودم نظرم رو این مدله: samsung 970 evo plus 500gb nvme که ظرفیتش هم بالاتر باشه

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
شما چه کیسی رو پیشنهاد میکنید؟نظرتون درباره ی کیس CoolerMaster MasterBox MB511 Red Trim چیه؟ گرچه اینم طراحی خوبی نداره ولی حقیقتا رو کیس زیاد نمیخوام هزینم بره بالا یه چیز معقولی باشه. بله منم دیدم خیلی طراحیش بد بود :D البته اینجا که رفتم نمیدونم چرا با همچین cpu ای ، همچین رمی رو پیشنهاد دادن چون باس 3200 ساپورت نمیکنه فک کنم باید برم سمت amd 3800! واسه ی m.2 هم خودم نظرم رو این مدله: samsung 970 evo plus 500gb nvme که ظرفیتش هم بالاتر باشه
این کیس کولر مستر که معرفی کردید بنظر منک زیباست و کیس خوبیم هست حالا باز سلیقه خود شماست . حقیقتش باید خودتون با سلیقه خودتون جستجو کنید . من خودم RaidMax Zeta گرفتم . الان حدود 2ت هست . بنظرم کیس ساده و قشنگی هست .
باید به تعداد براکت هارد 3.5 و 2.5 اینچی هم توجه کنی . ولی خب بنظر من کلا کیس های ایرانی مثل مسترتک و گرین به قیمتاشون واقعا نمیرزن ! یجورایی از بازار آشفته داخلی دارن سو استفاده میکنن و کیسی که 8 ماه پیش 500ت بود را الان زده 2500 .

IMG_20200821_144609.jpg

IMG_20200821_144620.jpg

IMG_20200821_144631.jpg

برای رم سی پی یو و مادربرد نمیخرن ، برای سی پی یو و مادربرد رم میخرن :D
پردازنده ای که انتخاب کردی برای گیمینگ گزینه مناسبتری هست تا ryzen 3700-3800 به عنوان مثال . تفاوتشون خیلی نیست ولی خب اینتل تو این مورد برتره در حال حاضر .
در کل وقتی تفاوت قیمتی بین 3000-3200 خیلی ناچیزه یا بعضا موجودی کالا ها کم شده و تنوع اونقدرا نیست ، تو این مورد سخت نگیر .
اگر با سیستمت غیر گیمینگ کار تولید محتوا و ... میکنی برو سمت AMD .

در مورد SSD اینی که گفتی عالیه ! ولی من ترجیح میدم Adata SX8200 PRO 1TB بخرم ، چون با ظرفیت دو برابر و قیمت برابر ، کیفیت قابل قبولی داره در مقایسه با اون سامسونگ ! مقایسه هاش و ریویو هاشو خودت میتونی تو اینترنت جستجو کنی و بعد انتخاب کنی .

گرین یه جوری قیمت روز میزاره رو آشغال هاش انگار مثلا ایرانی ها نخرن این میتونه محصولاتش رو به قیمت روز به خارجی ها بفروشه

پاور های خوبی داره ولی .
مشکل پردازنده های AMD هم اینه یکی از واردکننده هاش همین گرین هست . کلا با سیاست هاش به شدت اجناس رو گرون میفروشه .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg and N!ma

soldierpars

کاربر سایت
Jun 19, 2015
27
نام
سینا
سلام
مانیتور 240hz یا 1080p 144hz نزدیک ۲۴ اینچ چون فاصله ام با مانیتور کمه چی پیشنهاد می دید ؟ بیشترین استفادم FPS و MOBA است و فیلم و سریال هم نگاه می کنم.
شخصا دنبال AOC 24G2 هستم توی بازار پیدا میشه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
تا 16 تومن بدون مانیتور یه کیس معرفی میکنید

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانIntel Core i3 9100F BOXCPU
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-KMotherBoard
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000 MHz -16GBRAM
شش میلیون تومان
-
ASUS TUF GTX 1650 Super Gaming 4GB GDDR5
(ASUS EX-RX 580 OC 8GB GDDR5)
VGA
یک میلیون و ۲۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانWD Blue 250GBSSD
۳۷۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانPARS EVOCase
هفده میلیون و ۵۴۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

پاور با کیفیت ساخت بالا و طول عمر زیاد برای گیمینگ میخواستم. کدوم یک از این پاورها کیفیت ساخت بهتری داره؟

GamDias CYCLOPS X1-1200W-P
Green GP1350B

از اونا بهتر هم تو همون محدوده قیمتی 4 تا 5 میلیون هست؟

پاور گرین توصیه میشه،در این رده از بهترین‌ها هستند.

@Farshidstar2012

خسته نباشید ، 750TI وی رم 2 گیگ مدل Strix الان دست دوم داره یکی از دوستان به نظرتون چند بده ؟!

نمیشه قیمت مقطوعی براش در نظر گرفت، اما شاید یک 1500 تا 1700 مناسب باشه.

سلام
مانیتور 240hz یا 1080p 144hz نزدیک ۲۴ اینچ چون فاصله ام با مانیتور کمه چی پیشنهاد می دید ؟ بیشترین استفادم FPS و MOBA است و فیلم و سریال هم نگاه می کنم.
شخصا دنبال AOC 24G2 هستم توی بازار پیدا میشه ؟

مدل ASUS VG248QG توصیه میشه، اون مدل از AOC فکر نکنم در بازار داخلی موجود باشه.

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
730
نام
مهدی
سلام
نسل ده اینتل بخرم یا رایزن سری 3000.
با حدود 15 تومن بودجه بهترین ترکیب برای
سی پی یو
مادربورد
رم
اس اس دی
میخواستم.
بنظرتون برای کارت گرافیک صبر کنم نسل سه انویدیا بیاد؟ یا همین الان بخرم.
یه پاور 650 وات گرین دارم، فک کنم کافی باشه؟

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
سلام
نسل ده اینتل بخرم یا رایزن سری 3000.
با حدود 15 تومن بودجه بهترین ترکیب برای
سی پی یو
مادربورد
رم
اس اس دی
میخواستم.
بنظرتون برای کارت گرافیک صبر کنم نسل سه انویدیا بیاد؟ یا همین الان بخرم.
یه پاور 650 وات گرین دارم، فک کنم کافی باشه؟
صبر کردن بیهوده است، دیگه چیزی ارزان نمیشه. اون روز هم گفتم، توی همین تاپیک بود، گفتم یا زودتر خریدتون رو بکنید یا قید سیستم جدید رو بزنید و پولتون رو صرف مصارف مهمتری در زندگی بکنید. اونهایی که زرنگ بودن مطلب رو گرفتند.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
615
سلام دوستان من خیلی وقته از دنیای پی سی و قیمت هاش دورم ... خواستم بدونم با 7-8 تومن میشه یه کیس خوب جمع کرد که باهاش بشه تا 4-5 سال بازی هم کرد. (حالا نه با تنظیمات الترا)

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
سلام دوستان من خیلی وقته از دنیای پی سی و قیمت هاش دورم ... خواستم بدونم با 7-8 تومن میشه یه کیس خوب جمع کرد که باهاش بشه تا 4-5 سال بازی هم کرد. (حالا نه با تنظیمات الترا)

سلام
با 2 برابر این بودجه هم نمیتونی چنین سیستمی جمع کنی

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
با این پول cpu یا مادربرد و رم میشه خرید یه 10 تومنی حداقل کم داری

• Like
Reactions: emaad.mir

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر