مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Dr.Freeman

کاربر سایت
Apr 18, 2009
511
نام
نوید
بچه ها سلام . من به تازگی دی وی دی درایو کامپیوترم خراب شده و دیگه کار نمیکنه و میخوام یه جدید بخرم . مهمترین ملاکم هم برای دی وی دی درایو کیفیت خوب رایت و استهلاک کمه . به خصوص استهلاک واسم خیلی مهمه چون خیلی باهاش دیسک رایت میکنم . لطفا منو راهنمایی کنید . مرسی

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام
یه کارت گرافیک خوب واسه این سیستم میخوام بودجه تا2500
mb:asus z77-v
cpu:i5-3470
ram:gskil trdint x 32gb d3 2400
power:green 850
ssd:corsair 128gb
hdd:6tb wd
پردازندتون کمی ضعیف شده برای بازیهای جدید، یا باید فقط گرافیک رو ارتقا بدید یا کل قطعات پردازنده، مادربرد و رم رو یکجا عوض کنید به همراه گرافیک
کارت گرافیکی هم که برای این سیستم توصیه میشه GTX 1070 هست نهایتش
تا سال دیگه قصد ارتقا ندارم ومیخوام اول گرافیک بگیرم بودجه هم تا4تومن افزایش دادم به نظرتون اگه از سری GTX 1080 بگیرم مشکلی پیش میاد؟
درمورد گرافیک اگه درحالت اور کلاک فرکانس بالا تر داشته باشه بهتر نیست(مثل ASUS ROG STRIX GTX 1080 OC DCIII 8GB GDDR5X)
اگه از سری 1080 مدل بهتری سراغ دارید لطفا معرفی کنید.

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
سلام
دوستان من قراره 6600 بگیرم برای سیستمم ولی یکم بودجم محدود شده به نظر شما 6500 با توجه به سیستم من خوب جواب میده ؟
چقدر اختلافه بینشون ؟
ارزش داره حتما 6600 بگیرم ؟

دوستان کسی میدونه متعلقات msi gtx 1060 gaming x چیه؟تبدیل 8 پین داره؟یا خودم باید بگیرم پاورم جوابگو هست ولی متاسفانه فقط 6 پین داره واسه گرافیک فردا برمیگردم شهرستان و میدونم اونجا نمیشه تبدیل پیدا کرد اگه خود کارت نداره اینجا بگیرم
ممنون
سلام دوست من
داخلش تبدیل نداره
منم پاورم 480 سری قدیمی دوفنه گرین هست که 6 پینه خروجی گرافیکش و خودم یه دو پین از تبدیل گرافیک بریدم و بقل 6 پین جا زدم اگه خواستی بگو تا اموزششو بگم بهت
قشنگ جواب داد و استرس تست و furmark هم گرفتم مشکلی نیست و پایداره
فقط من 6 پین گرافیکم دارای 3 کابل زرد هست که با توجه به تحقیقاتی که کردم خروجی 175 وات میشه ازش گرفت
اونایی که خروجی گرافیک پاور دو کابل زرد داشته باشند 75 وات بیشتر نمیدن حواست باشه
من بیشترین استفاده توان رو تو بازی ها 140 وات هم دیدم که 1060 میکشه از پاور
موفق باشی

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: GPSY

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,009
نام
اسماعیل
سلام دوست من
داخلش تبدیل نداره
منم پاورم 480 سری قدیمی دوفنه گرین هست که 6 پینه خروجی گرافیکش و خودم یه دو پین از تبدیل گرافیک بریدم و بقل 6 پین جا زدم اگه خواستی بگو تا اموزششو بگم بهت
قشنگ جواب داد و استرس تست و furmark هم گرفتم مشکلی نیست و پایداره
فقط من 6 پین گرافیکم دارای 3 کابل زرد هست که با توجه به تحقیقاتی که کردم خروجی 175 وات میشه ازش گرفت
اونایی که خروجی گرافیک پاور دو کابل زرد داشته باشند 75 وات بیشتر نمیدن حواست باشه
من بیشترین استفاده توان رو تو بازی ها 140 وات هم دیدم که 1060 میکشه از پاور
موفق باشی
خیلی لطف میکنید اگه آموزششو واسم بفرستید
مرسی

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
والا از شخص فروشنده پاور پرسیدم گفت نیازی نداری و یه تبدیل کارت رو راه میندازه
بازم پرسیدن عیبی نداره ممنون میشم خودتونم با توجه به سیستم بگید پاور جوابگو هست یا نه
Main: giga H81M-S2PV
Cpu:i5 4690
Ram:hyper x 8gb 2400(2*4)
Vga:gtx 1060
Power:green 535a
Hdd:1tb
Dvd rw
Case green x3
دیگه این مشخصات کامله
بازم ممنون
پاور 480A من که پاسخگو هست همین الان و باهاش همش دارم بازی میکنم جدیدترین تایتل هارو
برا شما از برای من قوی تره

• Like
Reactions: GPSY

Darksiren.s

کاربر سایت
Aug 2, 2012
110
نام
بارمان
به توصیه دوست عزیزی که در این تاپیک :
درخواست راهنمایی جهت تعویض و خرید مانیتور
راهنمایی کردن سوالم رو یکبار دیگه اینجا می پرسم به امید اینکه از دوستانیکه تخصص دارن توی این زمینه کمک و راهنمایی کنن

بنده مانیتور فعلیم Asus VS228H هستش قصد تعویض مانیتور رو دارم خودم این مدل رو دوست دارم :
BenQ EW2750ZL
اما خب پنلش VA هست و یه خورده این مساله من رو به شک انداخته که آیا مانیتور مناسبی هست یا نه ؟
کمی راجع به خواسته ام توضیح میدم تا بهتر بتونید راهنمایی کنید:
1- اولویت با سایز بزرگتر از مانیتور خودم هست یعنی بالای 22 اینچ حالا هر چی بزرگتر باشه به اندازه ای که دیگه باعث افت کیفیت نشه چه بهتر
2- اولویت بنده برنامه نویسی هست اون هم بیشتر سی شارپ و جاوا البته بازی هم می کنم ولی اولویت دوم هست بیشتر بازی فیفا و گاهی هم عناوین جدید رو که میان یه تستی میزنم
3- کل مبلغی که میتونم هزینه کنم نهایتا 900 هست
4- زیبایی مانیتور هم خب بالاخره برام مهمه خب اگر بشه فریمش نازک باشه بهتره مسلما ...
ممنون میشم با توجه به توضیحاتم راهنمایی ام کنید ممنون وسپاسگذارم

• Like
Reactions: msbazicenter

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
Rx 470 اورکلاک خوبه یا معمولی؟ بعضی ها میگن اورکلاک شده نخرید بهتره
اورکلاک ها رو میشه دستی دوباره اورکلاک کرد و بالاتر برد؟

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
بچه ها سلام . من به تازگی دی وی دی درایو کامپیوترم خراب شده و دیگه کار نمیکنه و میخوام یه جدید بخرم . مهمترین ملاکم هم برای دی وی دی درایو کیفیت خوب رایت و استهلاک کمه . به خصوص استهلاک واسم خیلی مهمه چون خیلی باهاش دیسک رایت میکنم . لطفا منو راهنمایی کنید . مرسی

یک نصیحت ارزشمند بهت میگم که از تجربه و تحقیق بدست اومده. دیویدی رایترهای اچ پی (hp) بهترین مارک دیویدی رایتر هستن مطمئن باش بهترین گزینه ای هست که پیش رو داری.

سلام
دوستان من قراره 6600 بگیرم برای سیستمم ولی یکم بودجم محدود شده به نظر شما 6500 با توجه به سیستم من خوب جواب میده ؟
چقدر اختلافه بینشون ؟
ارزش داره حتما 6600 بگیرم ؟

بنظرم ارزش نداره بالای 6600 پول اضافه بدی. اگر میتونی برو ریویوی سایت یوروگیمر رو بخون ببین چیا در مورد 6500 نوشته. من هم یه زمانی مثل شما بودم اما به گفته یوروگیمر عمل کردم و الان با مادربرد z170 حتی میتونم 6500 رو اورکلاک کنم. جالبه بدونی در حال حاضر فرکانس بوست 6500 3.6 گیگاهرتز هست اما برای من بصورت خودکار روی 3.7 گیگاهرتز بوست میکنه. البته باید مادربرد سری Z با بایوس مناسب داشته باشید.

6500 در حالت عادی 90 درصد قدرت 6600K رو داره که بسیار عالی هست و برای کاربری حرفه ای هم کاملا جوابگو هست.

تفاوتی که بین 6500 و 6600 هست یکی فرکانس پایه و بوست هست و دیگری هم فرکانس هسته جی پی یو یا همون اینتل 530 هست. برای 6600 فرکانس هسته گرافیکی 100 مگاهرتز بیشتره.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
به توصیه دوست عزیزی که در این تاپیک :
درخواست راهنمایی جهت تعویض و خرید مانیتور
راهنمایی کردن سوالم رو یکبار دیگه اینجا می پرسم به امید اینکه از دوستانیکه تخصص دارن توی این زمینه کمک و راهنمایی کنن

بنده مانیتور فعلیم Asus VS228H هستش قصد تعویض مانیتور رو دارم خودم این مدل رو دوست دارم :
BenQ EW2750ZL
اما خب پنلش VA هست و یه خورده این مساله من رو به شک انداخته که آیا مانیتور مناسبی هست یا نه ؟
کمی راجع به خواسته ام توضیح میدم تا بهتر بتونید راهنمایی کنید:
1- اولویت با سایز بزرگتر از مانیتور خودم هست یعنی بالای 22 اینچ حالا هر چی بزرگتر باشه به اندازه ای که دیگه باعث افت کیفیت نشه چه بهتر
2- اولویت بنده برنامه نویسی هست اون هم بیشتر سی شارپ و جاوا البته بازی هم می کنم ولی اولویت دوم هست بیشتر بازی فیفا و گاهی هم عناوین جدید رو که میان یه تستی میزنم
3- کل مبلغی که میتونم هزینه کنم نهایتا 900 هست
4- زیبایی مانیتور هم خب بالاخره برام مهمه خب اگر بشه فریمش نازک باشه بهتره مسلما ...
ممنون میشم با توجه به توضیحاتم راهنمایی ام کنید ممنون وسپاسگذارم

خیر، برای بازی مناسب نیست و توصیه هم نمیشه

1- 24 اینچ با رزولوشن 1080p و 27 اینچ تا 33 اینچ با رزولوشن 1440p
2- اگر اولویت با بازی هم نباشه باز چون بازی می کنید بهتره مدلی بخرید که در بازی هم مشکل نداشته باشه
3- با 900 تومن به همون مانیتوری که دارید بسنده کنید.
4- اگر پنل با کیفیت و رنگ بهتر می خواید مدلهای موجود سامسونگ با پنل PLS هستن که برای بازی هم مناسبن.

Rx 470 اورکلاک خوبه یا معمولی؟ بعضی ها میگن اورکلاک شده نخرید بهتره
اورکلاک ها رو میشه دستی دوباره اورکلاک کرد و بالاتر برد؟

مدلهای اورکلاک شده هم خوبه، برای چی نباید بخرید؟؟
قابلیت اورکلاک برای اورکلاک شده ها هم هست، اما بستگی به شانس و قرعه ی شما از تراشش داره.

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
یک نصیحت ارزشمند بهت میگم که از تجربه و تحقیق بدست اومده. دیویدی رایترهای اچ پی (hp) بهترین مارک دیویدی رایتر هستن مطمئن باش بهترین گزینه ای هست که پیش رو داری.

بنظرم ارزش نداره بالای 6600 پول اضافه بدی. اگر میتونی برو ریویوی سایت یوروگیمر رو بخون ببین چیا در مورد 6500 نوشته. من هم یه زمانی مثل شما بودم اما به گفته یوروگیمر عمل کردم و الان با مادربرد z170 حتی میتونم 6500 رو اورکلاک کنم. جالبه بدونی در حال حاضر فرکانس بوست 6500 3.6 گیگاهرتز هست اما برای من بصورت خودکار روی 3.7 گیگاهرتز بوست میکنه. البته باید مادربرد سری Z با بایوس مناسب داشته باشید.

6500 در حالت عادی 90 درصد قدرت 6600K رو داره که بسیار عالی هست و برای کاربری حرفه ای هم کاملا جوابگو هست.

تفاوتی که بین 6500 و 6600 هست یکی فرکانس پایه و بوست هست و دیگری هم فرکانس هسته جی پی یو یا همون اینتل 530 هست. برای 6600 فرکانس هسته گرافیکی 100 مگاهرتز بیشتره.

بله درسته منم تو PCPartPicker و userbechmark و چندجای دیگه نگاه کردم 1060 رو همه با 6500 ترکیب کردند و پیشنهاد دادند خیلی review خارجی خوندم دربارش و بیشتر 1070 GTX رو با 6600 برداشتند
ولی میدونید چیه من به خاطر future-proof بودند و آینده میگفتم ولی مثل اینکه فرق زیادی بین این دوپردازنده نیست از لحاظ اینده
و الان مشکلی که دارم با 6100 مشکل fps droping تو بازیهایی هست که از cpu زیاد کار میکشند ،مثلا ویچر3 موقعی که صحنه شلوغ میشه مصرف پردازنده میره 100 درصد و افت فریم و لگ میشه
می خوام ببینم و مطمئن شم که دیگه این مشکل برام پیش نیاد و 6500 جواب میده ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بله درسته منم تو PCPartPicker و userbechmark و چندجای دیگه نگاه کردم 1060 رو همه با 6500 ترکیب کردند و پیشنهاد دادند خیلی review خارجی خوندم دربارش و بیشتر 1070 GTX رو با 6600 برداشتند
ولی میدونید چیه من به خاطر future-proof بودند و آینده میگفتم ولی مثل اینکه فرق زیادی بین این دوپردازنده نیست از لحاظ اینده
و الان مشکلی که دارم با 6100 مشکل fps droping تو بازیهایی هست که از cpu زیاد کار میکشند ،مثلا ویچر3 موقعی که صحنه شلوغ میشه مصرف پردازنده میره 100 درصد و افت فریم و لگ میشه

دوست عزیز بین 6500 با 6600 بجز یه مقدار کم تفاوت فرکانسی فرقی نیست که، اگر می خواید آینده نگری کنید باید به جای 6500 یه 6700 بخرید که موندگاری و راندمان بهتری در 2 یا 3 سال آینده خواهد داشت.

ولی بیشتر پردازنده ها با 4 هسته ای ها آخرین راندمان رو میدنف برخی مثل بتل 1 هم باید برای بهترین فریم یه Core i7 داشته باشید.

• Like
Reactions: jetalpha

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
دوست عزیز بین 6500 با 6600 بجز یه مقدار کم تفاوت فرکانسی فرقی نیست که، اگر می خواید آینده نگری کنید باید به جای 6500 یه 6700 بخرید که موندگاری و راندمان بهتری در 2 یا 3 سال آینده خواهد داشت.

ولی بیشتر پردازنده ها با 4 هسته ای ها آخرین راندمان رو میدنف برخی مثل بتل 1 هم باید برای بهترین فریم یه Core i7 داشته باشید.
درسته قیمتارو ببینید :
6500 730
6600 760
6700 1168

6700 قیمتش 35 درصد از 6600 گرونتره یعنی 408 تومن
ولی آیا واقعا عملکرد 35 درصد قوی تری داره؟ نه

نسبت پول و کارایی مهمه
بعد بودجه منم محدوده
بهترین i5 موجود همین 6600 میشه دیگه ؟البته k ?

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
مدلهای اورکلاک شده هم خوبه، برای چی نباید بخرید؟؟
قابلیت اورکلاک برای اورکلاک شده ها هم هست، اما بستگی به شانس و قرعه ی شما از تراشش داره.

کسی که به من گفت اورکلاک شده نخر میگفت تراشه اورکلاک شده با غیر اورکلاک شده فرقی نداره و ATI تراشه مخصوصی برای اورکلاک تولید نمیکنه . فقط برند مربوطه میاد همون تراشه رو خودش دستی اورکلاک میکنه که دوباره دیگه شما نمیتونی اورکلاکش کنی.
یعنی اگه همون 470 غیر اوکلاک رو بخرم خودم میتونم با نرم افزار اورکلاک کنم و نیازی نیست پول اضافه بدم.

آخرین ویرایش:

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی

بله برای کارت گرافیک 1070 سی پی یو 6600K هم گلوگاه میشه چه برسه به 6500 و 6600 البته این افت فریم هم معمولا در فریم های بالای 70 اتفاق میافته اون هم نهایت بین 3 تا 5 فریم تفاوت. ولی اگه سیستمت همونی هست که تو امضات نوشتی مادربرد H110 و کارت 1060، پردازنده 6500 واقعا بیمه بدنه و شخص ثالث و آتش سوزی رو برات انجام میده. از لحاظ افت فریم در بازی خیالت راحت، 6500 کاملا جوابگوی 1060 هست حتی بیشتر. یه چیز دیگه هم هست اونم ورود پردازنده های زن AMD و کابی لیک INTEL تو دو سه ماه آینده هست. بنابراین سعی کن زیاد پای این نسل خرج نکنی تا ببینیم آینده چجور میشه شاید اصلا بصرفه تو یک سال آینده کلا به نسل جدید مهاجرت کنی.

• Like
Reactions: djmoslemok

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر