مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
سلام خدمت دوستان

یک لپتاپ لنوو z510 دارم که رم فابریک اش 6 گیگ هست. میخواستم ارتقا بدم ولی به یک نکته ای که برخورد کردم اینه که تو بازار رم ddr3L وجود داره که نمیدونم چی هست!

الان این لپتاپ دو ماژول داره که یکیش 4 گیگ نصب هست و اون یکی 2 گیگ. میخوام یک 8 گیگ بخرم و با 4 گیگ فابریک خودش بکنم 12 گیگ. میخوام ببینم به مشکلی برخورد نمیکنه؟؟ میتونم از این رم های ddr3L بگیرم؟
برند crucial را قیمت 200 تومن خوبه بگیرم ؟

با تشکر

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
هنوز همه چیز سیستم نسبتا خوبه، فقط کارت گرافیک رو به GTX 1070 یا 1080 ارتقا بدید و رم رو هم به 16 گیگ.

پس فرشید جان بهتره فقط گرافیگ رو عوض کنم . بعد 1070 با mainboard من خوب کارمیکنه ( maximus iv extreme )

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
درود

دوستان من کیسم Cooler Master CM 690 III هست که قابلیت اتصال کارت گرافیک به صورت عمودی رو داره.
سوالی که دارم اینه که من چطوری میتونم اینکارو بکنم؟ به چه چیزهایی احتیاج دارم برای نصب عمودی کارت گرافیکم؟
کارت گرافیکم 1070 gaming x هست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.ممنون از سایت خوبتون.
قصد خرید یک کارت گرافیک را دارم و بودجه ام حداکثر 600 تومنه.
مشخصات سیستم من:
cpu:Core i5 4460 HasWell
رم:دوتا 4 گیگ geil
main:gigabyte p81-d3
power:430 watt green
خیلی اهل گیمینگ نیستم و فقط میخوام بازی های mortal kombat x و resident evil 7 بخوبی روی سیستم اجرا بشن.(البته اینو هم بگم که حداقل مدل گرافیک مورد نیاز برای رزیدنت اویل 7 باید gtx 760 باشه)
یکی از دوستان gigabyte gtx 750 رو پیشنهاد داد.میخوام نظر شما رو هم بدونم و اگر کارت بهتری توی رنج 600 تومن هست که بتونم این دو بازی رو خوب و روان اجرا کنم لطفا بگید...
با تشکر

من که اصن 600 تومن رو کم می دونم و خرید GTX 750 Ti رو هم اشتباه! حتی خرید کارت قویتری مثل GTX 950 هم فقط تا حدی می تونه جوابگوی بازی باشه و اصلا نمیشه انتظار بازی روون رو از این کارتها داشت.
با این حال کمترین مورد قابل دسترسی GTX 950 یا RX 460 هست.

سلام خدمت دوستان

یک لپتاپ لنوو z510 دارم که رم فابریک اش 6 گیگ هست. میخواستم ارتقا بدم ولی به یک نکته ای که برخورد کردم اینه که تو بازار رم ddr3L وجود داره که نمیدونم چی هست!

الان این لپتاپ دو ماژول داره که یکیش 4 گیگ نصب هست و اون یکی 2 گیگ. میخوام یک 8 گیگ بخرم و با 4 گیگ فابریک خودش بکنم 12 گیگ. میخوام ببینم به مشکلی برخورد نمیکنه؟؟ میتونم از این رم های ddr3L بگیرم؟
برند crucial را قیمت 200 تومن خوبه بگیرم ؟

با تشکر

DDR3L همون مدل کم مصرف DDR3 معمولی هست و رمهای لپ تاپی موجود در بازار هم DDR3L دارن و به بیشتر دستگاهها هم می خورن، اما باید تست بشه و سپس خریداری بشه، یعنی رم رو به شرط تضمین کارکرد روی دستگاه خودتون بعد از تست بخرید.

رمها هم باید هر دوتا کاملا هم مدل و هم فرکانس باشن. باید دو تا 4 گیگی یا دو تا 8 گیگی نصب کنید و ترکیب اینچنینی راندمان رو کم می کنه.

سلام
من کارت msi1070 xgaming خریدم ولی فن هاش در حالت پیش فرض حتی زمانی که بازی میکنم نمیچرخن و فقط با برنامه after burner و تغییر تنظیمات شروع به چرخش میکنن
میخواستم ببینم طبیعیه؟و اگر فن کار نکنه مشکلی پیش نمیاد؟

تا زمانی که حرارت به یک سطح خاص مثل 60 درجه نرسیده باشه کار نخواهند کرد و این طبیعی هست، دما رو هم خود کارت و درایور تنظیم می کنن. مشکلی پیش نمیاد و این یه مزیته اتفاقا.

پس فرشید جان بهتره فقط گرافیگ رو عوض کنم . بعد 1070 با mainboard من خوب کارمیکنه ( maximus iv extreme )

بله خوب کار می کنه، قراره چه مشکلی داشته باشه وقتی یه مادربرد حرفه ای گیمینگ دارید؟!

درود

دوستان من کیسم Cooler Master CM 690 III هست که قابلیت اتصال کارت گرافیک به صورت عمودی رو داره.
سوالی که دارم اینه که من چطوری میتونم اینکارو بکنم؟ به چه چیزهایی احتیاج دارم برای نصب عمودی کارت گرافیکم؟
کارت گرافیکم 1070 gaming x هست

به یه کابل یا کارت PCI-e Riser نیاز دارید که برخی فروشنده ها دارند.

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
سلام
لپتاپ پرت vga نداره
بنظرتون برای دانشگاه تبدیل بگیرم بهتره یا کابل ده متری hdmi?
ممنون میشم مارک مبدل vga رو بگین که ارزون باشه و نسبتا کیفیت خوب
قیمتم اگه بدین که عالیه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پیشنهادت خرید جنس بهتره؟ یا اینکه همینو بگیرم ؟
خیلیم کمیابه این کابل مثل اینکه

شما همونو بگیر، چاره ای به جز تست کردن نداری.
بله کمیابه

سلام
لپتاپ پرت vga نداره
بنظرتون برای دانشگاه تبدیل بگیرم بهتره یا کابل ده متری hdmi?
ممنون میشم مارک مبدل vga رو بگین که ارزون باشه و نسبتا کیفیت خوب
قیمتم اگه بدین که عالیه

من اصلا متوجه منظور شما نشدم، اگه خودت متوجه شدی یه توضیحم بده اصلا می خوای چیکار کنی؟!

درود
با 5 میلیون بدجه سیستم برای بازی چی بگیرم؟

مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
MSI GTX 1070 OC Gaming X 8GB / Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4990

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
من اصلا متوجه منظور شما نشدم، اگه خودت متوجه شدی یه توضیحم بده اصلا می خوای چیکار کنی؟!

ببین لپتاپم پرت vga نداره
حالا نمیدونم کابل hdmi بگیرم که طولش زیاد باشه و به پروژکتور وصل کنم یا تبدیل hdmi به vga بگیرم
البته نمیخوام 100تومن پول تبدیل کننده بدم واسه همین الان بنظرت کابل hdmi بگیرم یا تبدیل vga?

یه سوال دیگه هم هست اگه با کابل hdmi لپتاپ رو به پروژکتور وصل کنم میتونم خروجی صدارو از اسپیکر بلوتوثی بگیرم ؟

• Like
Reactions: GPSY

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,009
نام
اسماعیل
دوستان کسی میدونه متعلقات msi gtx 1060 gaming x چیه؟تبدیل 8 پین داره؟یا خودم باید بگیرم پاورم جوابگو هست ولی متاسفانه فقط 6 پین داره واسه گرافیک فردا برمیگردم شهرستان و میدونم اونجا نمیشه تبدیل پیدا کرد اگه خود کارت نداره اینجا بگیرم
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببین لپتاپم پرت vga نداره
حالا نمیدونم کابل hdmi بگیرم که طولش زیاد باشه و به پروژکتور وصل کنم یا تبدیل hdmi به vga بگیرم
البته نمیخوام 100تومن پول تبدیل کننده بدم واسه همین الان بنظرت کابل hdmi بگیرم یا تبدیل vga?

یه سوال دیگه هم هست اگه با کابل hdmi لپتاپ رو به پروژکتور وصل کنم میتونم خروجی صدارو از اسپیکر بلوتوثی بگیرم ؟

پروژکتور همون کلمه ی کلیدی بود که نگفته بودید!
بهترین کار خرید کابل HDMI هست اگر دستگاه دانشگاه این ورودی رو داشته باشه، تبدیلهای سیگنال هم افت کیفیت خواهند داشت و هم کارکردشون متفاوت هست.
صدا هم همزمان به دستگاه منتقل میشه و از طرق جک استریو قابل اتصال به اسپیکر هست،

دوستان کسی میدونه متعلقات msi gtx 1060 gaming x چیه؟تبدیل 8 پین داره؟یا خودم باید بگیرم پاورم جوابگو هست ولی متاسفانه فقط 6 پین داره واسه گرافیک فردا برمیگردم شهرستان و میدونم اونجا نمیشه تبدیل پیدا کرد اگه خود کارت نداره اینجا بگیرم
ممنون

دوست عزیز، کانکتور 8 پینی 2 برابر توان بیشتری نسبت به کانکتور 6 پینی می کشه و اصولا اتصالش با تبدیل کار کاملا غلطی خواهد بود. بهتره پاورتون خودش خروجی 8 پینی داشته باشه و مستقیم بهش وصل کنید.
در بسته بندیهای جدید اصولا این تبدیلها رو قرار نمی دن، بهتره از همین جا تهیه کنید اگر ضروری هست. قیمتی هم نداره و بنابراین جای تردیدی هم نیست.

• Like
Reactions: christmas and GPSY

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,009
نام
اسماعیل
پروژکتور همون کلمه ی کلیدی بود که نگفته بودید!
بهترین کار خرید کابل HDMI هست اگر دستگاه دانشگاه این ورودی رو داشته باشه، تبدیلهای سیگنال هم افت کیفیت خواهند داشت و هم کارکردشون متفاوت هست.
صدا هم همزمان به دستگاه منتقل میشه و از طرق جک استریو قابل اتصال به اسپیکر هست،

دوست عزیز، کانکتور 8 پینی 2 برابر توان بیشتری نسبت به کانکتور 6 پینی می کشه و اصولا اتصالش با تبدیل کار کاملا غلطی خواهد بود. بهتره پاورتون خودش خروجی 8 پینی داشته باشه و مستقیم بهش وصل کنید.
در بسته بندیهای جدید اصولا این تبدیلها رو قرار نمی دن، بهتره از همین جا تهیه کنید اگر ضروری هست. قیمتی هم نداره و بنابراین جای تردیدی هم نیست.
والا از شخص فروشنده پاور پرسیدم گفت نیازی نداری و یه تبدیل کارت رو راه میندازه
بازم پرسیدن عیبی نداره ممنون میشم خودتونم با توجه به سیستم بگید پاور جوابگو هست یا نه
Main: giga H81M-S2PV
Cpu:i5 4690
Ram:hyper x 8gb 2400(2*4)
Vga:gtx 1060
Power:green 535a
Hdd:1tb
Dvd rw
Case green x3
دیگه این مشخصات کامله
بازم ممنون

آخرین ویرایش:

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
شما همونو بگیر، چاره ای به جز تست کردن نداری.
بله کمیابه

مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
MSI GTX 1070 OC Gaming X 8GB / Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4990
جایی هست همه ی این قطعات رو داشته باشه؟
الان من رفتم لیون کامپیوتر CPU کلا نامجوده ...
من شهرستانم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر