مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
سلام یه کامپیوتر میخوام بخرم با بودجه ی ۳ میلیون تومن میخواستم در خرید قطعاتش بهم کمک کنید یه چند تا نکته هم باید بگم ۱ بودجه ی ۳ میلیون برای مانیتور و کیس و کیبورد و موس و اسپیکر نمیباشد اینا رو جدا میخرم ۲ سی پی یوش اینتل باشه چون سی پی یو های ای ام دی زیاد تعریفشون رو نشنیدم و کارت گرافیگ هم ترجیحا توجه کنید که میگم ترجیحا nvidia باشه با این حال اگه از برند ati هم کارت گرافیکی مد نظرتون هست که از مدل هم ترازشت از برند nvidia بهتر باشه معرفیش کنید و برنده رو هم مثل سفیر یا ام اس ای بگید و رم رو هم میخوام ۴ گیگ بگیرم اول میخواستم ۲ تا دو گیگ بگیرم ولی بعد پشیمون شدم یه ۴ گیگ میخرم و مدتی بعد هم یه ۴ گیگ دیگه به نظرتون کار درستیه و برند رم و ddr چند بودنش رو هم بگید ۳ و این که این کامپیوتری که معرفی میکنید از نظر بازی کردن چطوره crysis 1 رو میتونه اجرا کنه crysis 3 و farcry3 و Rome total war 2 رو چطور و همین طور بازی های جدید مثل doom4 و the witcher 3 wild hunt و watch dogs و مدارک سلولز ۲ رو چطور و اگر میتونه رو چه درجه کیفی مادراشون میکنه low یا high ? با تشکر

در مورد سیستم اقای Predator اینرو اضافه کنم که
HDD
Seagate بگیری بهتره;)

apexmehran

کاربر سایت
Jun 25, 2013
7
سلام آقا فرشید خسته نباشید
من سیستمی با این قطعات دارم
cpu: intel core i7 4930K
m/b:Asus p9x79
vga:Radeon R9 270x
power:GReen GP650 BC
ram: 4*crosair XMS3 4GB 1600 mhz =16 gb
میخواستم یه کارت گرافیک دیگه بگیرم و کراس فایر کنم در این صورت به پاور چند وات احتیاج دارم ؟ در ضمن اگه r9 270x رو کراسفایر کنم سیستم از نظر گرافیکی قوی تر از سیستمی با همین مشخصات ولی با کارت گرافیک geforce gtx 770 خواهد بود یا نه ؟

آخرین ویرایش:

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
کارایی و قدرت کدوم از همه بیشتره و اور کلاک بهتری شده؟
من که از 290x رسیدم به 290 :d دیگه نمیخوام بازم 5% پایینتر بیام :d
Sapphire Tri-x
مثل اینکه از همه بهتره:d
صبر کنین اقا فرشید هم نظرشون رو بگن بعد;)(توی چند پست پیش یکی پرسیده بودن این جوابی که به شما دادم بهش داده بودن ولی صبر کنین بیان... بعد)

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,309
نام
Rashed
با تشکر از شما کاربر predator ولی من رم رو نفهمیدم چی گفتید دو تا رم ۴ گیر منظورتون هست? اگه اره به نظرتان یه ۸ گیگ بگیرم بعدا هم یه ۸ گیگ دیگه بهش اضافه کنم ?در ضمن دو تا نکته رو یادم رفت بگم اول اینکه DVD rw نوعی باشه که بتونه بازی های x 360 رو برنر مکس رایت کنه که البته فکر کنم اونی که شما پیشنهاد دادید هست ولی مطمئن نیستم و دوم هم اینکه من با دستگاه بازی خواهم کرد ولی خیلی زیاد نه روزی ۲ ساعت نهایتا ولی بنده زیاد دانلود میکنم یعنی دستگاه از صبح تا شب و از شب تا صبح داره دانلود میکنه این دو نکته رو هم در نظر بگیرید

دوتا رم 4GB که dual channel بشن و کارایی شون بیشتر بشه!به نظرم یا دوتا 8 گیگ بگیرین یا دوتا 4گیگ!حتما جفت باشن.برای رایت برنرمکس هم مدل های خاصی از رایتر liton استفاده میشن که باید خودتون تحقیق کنین!منظورتون رو از قسمت قرمز نفهمیدم؟؟
اگه منظورتون اینه که زیاد روشن میمونه که باید بگم مشکلی پیش نمیاد!!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام آقا فرشید خسته نباشید
من سیستمی با این قطعات دارم
cpu: intel core i7 4930K
m/b:Asus p9x79
vga:Radeon R9 270x
power:GReen GP650 BC
ram: 4*crosair XMS3 4GB 1600 mhz =16 gb
میخواستم یه کارت گرافیک دیگه بگیرم و کراس فایر کنم در این صورت به پاور چند وات احتیاج دارم ؟ در ضمن اگه r9 270x رو کراسفایر کنم سیستم از نظر گرافیکی قوی تر از سیستمی با همین مشخصات ولی با کارت گرافیک geforce gtx 770 خواهد بود یا نه ؟

شما یه 750 وات گرین هم بگیری کفایت می کنه
سرعتش هم قطعا از یه تک کارت 770 بالاتر هست، به شزط اینکه کراس فایر بهینه عمل کنه و توی درایور AMD بدون عیب و ایراد پیاده شده باشه که همیشه اینطوری نیست.

Sapphire Tri-x
مثل اینکه از همه بهتره:d
صبر کنین اقا فرشید هم نظرشون رو بگن بعد;)(توی چند پست پیش یکی پرسیده بودن این جوابی که به شما دادم بهش داده بودن ولی صبر کنین بیان... بعد)

من که اصلا دوس نداشتم از همون 290X غیر رفرنس پایینتر بیای، حتی اگر قیمت 290 معمولی غیر رفرنس ارزونتر باشه،
در مورد برند هم من خودم بردهای ASUS و MSI رو اگه توصیه می کنم بخاطر کیفیت بهتر خنک کننده ی اونها و طرح اختصاصی برد و قطعات با کیفیتتر هست، خنک کننده ی سافایر هم کیفیت خوبی داره اما در حد برندهای مدنظر من نیست. راندمانشون کمابیش یکی هست اگر OC باشن.

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,309
نام
Rashed
کارایی و قدرت کدوم از همه بیشتره و اور کلاک بهتری شده؟
من که از 290x رسیدم به 290 :d دیگه نمیخوام بازم 5% پایینتر بیام :d
همیشه کلاک سری windforce گیگابایت از همه برند های دیگه بیشتر بوده!در این مورد هم 1040>1000 .پس گیگابایت پیشنهاد میشه

dukenukem22

کاربر سایت
May 25, 2013
693
من که اصلا دوس نداشتم از همون 290X غیر رفرنس پایینتر بیای، حتی اگر قیمت 290 معمولی غیر رفرنس ارزونتر باشه،
.

خیلی ممنون. ولی فقط میشه دلیلتونو بگین؟
راستش من اونجور که تو بنچمارکا دیدم و تو چند تا فروم خارجی هم پرسیدم ، میگفتن این 2 تا فرق زیادی با هم ندارن و 290x به طور ماکزیمم 7-8% تو گیم قدرت بالاتری داره و این اختلاف، تفاوت بیش از 100$ بینشون رو توجیه نمیکنه! که خب تو ایران این تفاوت 600-700 تومن هم میرسه :|
حالا میخوام بدونم آیا شما چیزی تو 290x دیدین که اینو میگین؟ به نظرتون نقطه ی قوتی این وسط هست که انقدر براش پول اضافه بدم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
خیلی ممنون. ولی فقط میشه دلیلتونو بگین؟
راستش من اونجور که تو بنچمارکا دیدم و تو چند تا فروم خارجی هم پرسیدم ، میگفتن این 2 تا فرق زیادی با هم ندارن و 290x به طور ماکزیمم 7-8% تو گیم قدرت بالاتری داره و این اختلاف، تفاوت بیش از 100$ بینشون رو توجیه نمیکنه! که خب تو ایران این تفاوت 600-700 تومن هم میرسه :|
حالا میخوام بدونم آیا شما چیزی تو 290x دیدین که اینو میگین؟ به نظرتون نقطه ی قوتی این وسط هست که انقدر براش پول اضافه بدم؟

21_29oc-vs-29x_big.png

تفاوت سرعت همین حدی هست که شما و دوستان ذکر کردید، من گفتم با توجه به قیمتی که 290X داره خرید خود این کارت هم توصیه میشه و اگر می تونید بخرید دلیلی نداره که به سمت 290 برید حتی اگر اورکلاک باشه، چون که خود 290X OC هم اگه اورکلاک شده باشه این فاصله ی 6 تا 8 درصدی رو حفظ می کنه که چیز کمی نیست و اتفاقا به نظر من ارزشش رو داره.

منظور این بود که تفاوت قیمتی باید بیش از این می بود که خرید 290X خیلی توجیه نداشته باشه، مثلا مثل تفاوت قیمتی 780 با 780Ti که البته هم تفاوت راندمان بیشتر هست و هم تفاوت قیمت. همینطور 10 درصد هر سری بیای پایین دیگه می رسی به کارت میان رده! خود همین 290 از GTX 780 کمی عقبتر هست و بیشتر جاها فریم کمتری میده، یعنی سریعترین کارت نیست. باز هم خودت هر چی صلاح می دونی.

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
magiteq یه سوال:

برند سافایر با مثلا" برند گیگابایت گاها" تا 50$ اختلاف قیمت دارن. مثلا" تو این لینک

Choose A Video Card - PCPartPicker

همه ی اینا یه کارتن ولی تفاوت قیمت دارن. فرقی میکنه که کدوم رو بخرم؟
مثلا" Gigabyte GV-R929OC-4GD از Sapphire 100362-2SRTri-X بدتره؟

دوست من کارت های غیر مرجع در چندین فاکتور می تونن تفاوت داشته باشن. ابتدا فرکانس , سپس طراحی vrm یا مدار تغذیه , معماری کولر که شامل تعداد پایپ های و قطر پایپ و متریال پایپ ها و طریقه تقسیم پایپ در سینک , همچنین متریال هیت سینک و قطر fin های همون باله هاو غیره
و در مجموع این عوامل موجب میشه که پراکندگی حرارت و در کل پروسه خنک سازی تا حدی در برندها متفاوت بشه. در حال حاضر بهترین برد غیر مرجع برای HAWAII کارت msi 290x lightning هست که با توجه به قیمت اش اصلا ارزش خرید نداره مگر برای extrem oc.
sapphire از شرکای انحصاری AMD هست و بسیار با کیفیت.
فرشید جان می تونم بپرسم چرا شما 290 رو به 290X ترجیح میدید با توجه به اختلاف قیمت و کارائیش در ایران.

آخرین ویرایش:

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
برای استفاده از برنامه lucid Virtu MVP باید مادربرد خاصی داشت؟ مثلا روی مادربردهای h97 جواب میده؟میشه از این برنامه برای استفاده همزمان از گرافیک مجتمع cpu و کارت گرافیک برای اجرای بازی ها با dx11 استفاده کرد در حالی که کارت گرافیک دایرکس 11 رو پشتیبانی نکنه ولی گرافیک مجتمع پشتیبانی کنه؟

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
برای استفاده از برنامه lucid Virtu MVP باید مادربرد خاصی داشت؟ مثلا روی مادربردهای h97 جواب میده؟میشه از این برنامه برای استفاده همزمان از گرافیک مجتمع cpu و کارت گرافیک برای اجرای بازی ها با dx11 استفاده کرد در حالی که کارت گرافیک دایرکس 11 رو پشتیبانی نکنه ولی گرافیک مجتمع پشتیبانی کنه؟

باید مادربرد حتمی پشتیبانی کنه. البته به معنی نیست که virtu mvp بی ایراد هم هست. مثلا ممکن اصلا افزیش فریم درهنگام استفاه میسر نشه و یا حتی بازی باگ پیدا کنه و یا ممکنه افزایش فریم خیلی ناچیز باشه. علاوه بر این باید vertical synce غیر فعال باشه.
برای استفاده هم ابتدا از داخل مادربرد igpu رو فعال و سپس درایور گرافیک مجتمع رو نصب و در انتها کنترل پنل viru mvp رو نصب می کنی.

دوستان با 3,5 تومن یه مانیتور و یه case چی پیشنهاد میکنین.
اگر بتونی یه 100 تومن بیشتر هزینه کنی و green 700hp بگیر بهتره. البته میتونی مانتیور رو asus vs228 برداری و هزینه آزاد شده رو برای پاور صرف کنی

v3r9a6sqkbi6fuep1fp3.png

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
باید مادربرد حتمی پشتیبانی کنه. البته به معنی نیست که virtu mvp بی ایراد هم هست. مثلا ممکن اصلا افزیش فریم درهنگام استفاه میسر نشه و یا حتی بازی باگ پیدا کنه و یا ممکنه افزایش فریم خیلی ناچیز باشه. علاوه بر این باید vertical synce غیر فعال باشه.
برای استفاده هم ابتدا از داخل مادربرد igpu رو فعال و پس درایور گرافیک مجتمع رو نصب و در انتها کنترل پنل viru mvp رو نصب می کنی.

اگر بتونی یه 100 تومن بیشتر هزینه کنی و green 700hp بگیر بهتره. البته میتونی مانتیور رو asus vs228 برداری و هزینه آزاد شده رو برای پاور صرف کنی

v3r9a6sqkbi6fuep1fp3.png
بهتر نیست به جای Haswell Refresh از همون Haswell استفاده کنه؟ چون مادربوردش 100 تومنی از B85 گرونتره!

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
بهتر نیست به جای Haswell Refresh از همون Haswell استفاده کنه؟ چون مادربوردش 100 تومنی از B85 گرونتره!

اختلاف قیمت پردازنده های HASWELL و REFRESH بسیار ناچیز هست
HASWELL-REFRESH قابلییت نصب بر روی PCH های سری 8 از جمله B85 رو هم داره و تنها یک اپدیت بایوس می خواد
بردهای مجهز به PCH سری 9 یک انتخاب اینده نگرانه هست زیرا پردازنده های در پیش روی BROADWELL تنها از سری 9 پشتیبانی می کنن و از PCH های سری 8 پشتیبانی نمی کن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر