مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان Core i7 4790k چقدر هزینه نیتروژن و..اش میشه تا7Ghz بره؟(روی ASRock Z97 OC Formula بردنش تا این حد:d همینجوری میخوام بدونم)

نیتروژن؟! اورانیوم 5 درصد بهتر نیست؟!

دوست عزیز، اون کار فقط برای مراسم اورکلاکینگ و مسابقات حرفه ای و نمایش های تبلیغاتی سازندگان مادربرد و یا رکورد ثبت کردن استفاده میشه، برای استفاده ی روزمره نیست!
شما نهایت بتونی از یه واترکولینگ برای این پردازنده استفاده کنی، در این حالت هم استعداد اورکلاکینگش با 4770K تفاوتی نکرده( بررسیها نشون دادن) فقط حرارتش خیلی کمتر هست. بسته به شانس شما، از 4.5 تا 4.8 گیگاهرتز قابل اورکلاک باشه.

dukenukem22

کاربر سایت
May 25, 2013
693
سلام فرشید جان.
یه سیستم فقط کیس میخوام ببندم با یه AMD Radeon R9 290X مدل غیر رفرنس و یه Intel core i7 4770
منتها از لحاظ بودجه بسیار بسیار در مذیقه هستم. و نمیتونم بریز بپاش کنم :(
لطف میکنی یه سیستم برام پیشنهاد بدی که این 2 آیتم توش رعایت شه و با حفظ کاراییشون، کمترین قیمت برام تموم شه؟

احتملا بیش از 4.500 نمیتونم خرج کنم.
اگه میشه یه سیستم هم بدون محدودیتی که در بالا ذکر شد برام بنویس، شاید تونستم با دست دوم خریدن بقیه ، این مابتفاوت رو جبران کنم.
ممنون.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام فرشید جان.
یه سیستم فقط کیس میخوام ببندم با یه AMD Radeon R9 290X مدل غیر رفرنس و یه Intel core i7 4770
منتها از لحاظ بودجه بسیار بسیار در مذیقه هستم. و نمیتونم بریز بپاش کنم :(
لطف میکنی یه سیستم برام پیشنهاد بدی که این 2 آیتم توش رعایت شه و با حفظ کاراییشون، کمترین قیمت برام تموم شه؟

احتملا بیش از 4.500 نمیتونم خرج کنم.
اگه میشه یه سیستم هم بدون محدودیتی که در بالا ذکر شد برام بنویس، شاید تونستم با دست دوم خریدن بقیه ، این مابتفاوت رو جبران کنم.
ممنون.

CPU:INTEL Core I7 4770
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:R9 290X 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X3

اینا حدود 4760 میشه و کمتر از این هم نمیشه چیزی با آیتم های شما پیشنهاد داد. البته بیشتر از این هم هزینه کنی فقط برای ظاهر کیسیا امکانات جنبی و یا SSD می تونه باشه که توی راندمان تاثیری نداره.

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
اختلاف کارائی 290 و 290X تنها 7 درصد هست ولی اختلاف قیمت 500 تومن.
در واقع 290 های غیر رفرنس در یک سطح با 290x رفرنس perf میده. شما کارت رو sapphire 290 -tri-x رو بردار.
پاور هم حداقل green 700hp. این کارت از یک لاین 12v حداقل 17-18 آمپر نیاز داره. پردازنده رو هم 4690 بردار. برای این کارت گلوگاه نیست. همچنین برد رو هم asrock h97 fatality بردار.
برند ها باید ذکر بشه در هنگام مشاوره , چون بعضا اختلاف قیمت زیاد هست.

آخرین ویرایش:

dukenukem22

کاربر سایت
May 25, 2013
693
خیلی ممنون Farshidstar2012 و magiteq .

یه سوال دیگه هم داشتم. با توجه به اینکه AMD معمولا محصولاتش قدرت بیشتر و البته قیمت کمتری هم دارن، پردازنده ای معادل (یا حتی قوی تر) از Intel core i7 4770 وجود داره که قیمتش در همین حد (یا حتی کمتر) باشه؟

و آیا شما پردازنده های AMD رو توصیه میکنین؟ با همه ی بازی ها سازگاری داره؟ من به عمرم تا الان پردازنده ی AMD نخریدم. برای همین شکاکم.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی

یه سوال دیگه هم داشتم. با توجه به اینکه AMD معمولا محصولاتش قدرت بیشتر و البته قیمت کمتری هم دارن، پردازنده ای معادل (یا حتی قوی تر) از Intel core i7 4770 وجود داره که قیمتش در همین حد (یا حتی کمتر) باشه؟

و آیا شما پردازنده های AMD رو توصیه میکنین؟ با همه ی بازی ها سازگاری داره؟ من به عمرم تا الان پردازنده ی AMD نخریدم. برای همین شکاکم.

فقط در رده های پایین میشه گفت AMD نسبت به قیمت پرفورمنس بهتری ارائه میده ولی چون بحث شما INTEL 4770K هست به هیچ عنوان AMD پیشنهاد نمیشه;)
و اینکه به شما پیشنهاد Over Clock هم داده میشه و من یک سوال داشتم:
اگر تبلت یا لپ تاپ overclock بشه مصرف باتریش میاد پایین؟ و باطری مدت زمان بیشتری نگه میداره؟

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata

اکثر انجین های بازی با Compiler های پردازنده اینتل سازگاری بهتری داره. برای گیم بهترین انتخاب اینتل هست. نزدیکترین پردازده به این سری fx9590 که ارزش خرید برای گیم نداره

dukenukem22

کاربر سایت
May 25, 2013
693
خیلی ممنون

magiteq

پس شما میگی اینو بردارم؟

مشخصات و قیمت روز خرید و فروش کارت گرافیک سافایر R9 290 Tri-X 4GB Graphic Card Sapphire R9 290 Tri-X 4GB | 6171 | کیمیا آنلاین | Kimia Online

290 بدون x هست دیگه؟
و کارت در این لینک؛ قدرتی معادل 290x رفرنس داره؟ درسته؟
در مورد سی پی یو هم 4690 که گفتین میره تو i5. درسته؟ اگه میره تو i5 میتونم همون i7 4770 رو بردارم؟
چون ممکنه بعد 2-3 سال بخوام فقط کارتو عوض کنم. چون ممکنه نتونم کل کیس و برد و پردازنده رو عوض کنم.

بعدشم داداش. این کارت که گفتی ok هست دیگه؟ :d نخرم 8-9 ماه دیگه که مثلا ویچر اومد زایمان کنه :d

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
خیلی ممنون

magiteq

پس شما میگی اینو بردارم؟

مشخصات و قیمت روز خرید و فروش کارت گرافیک سافایر R9 290 Tri-X 4GB Graphic Card Sapphire R9 290 Tri-X 4GB | 6171 | کیمیا آنلاین | Kimia Online

290 بدون x هست دیگه؟
و کارت در این لینک؛ قدرتی معادل 290x رفرنس داره؟ درسته؟
در مورد سی پی یو هم 4690 که گفتین میره تو i5. درسته؟ اگه میره تو i5 میتونم همون i7 4770 رو بردارم؟
چون ممکنه بعد 2-3 سال بخوام فقط کارتو عوض کنم. چون ممکنه نتونم کل کیس و برد و پردازنده رو عوض کنم.

بعدشم داداش. این کارت که گفتی ok هست دیگه؟ :d نخرم 8-9 ماه دیگه که مثلا ویچر اومد زایمان کنه :d

اگر می تونید کمی صبر کنید , مثلا تا 4-5 دیگه کارت های 880 عرضه خواهد شد که 20-30% قدرتمند تر از 780ti هست اما با قیمت کمتر. در غیر اینصورت می تونید همین کارت رو بخرید.
اگر بیشتر می تونید هزینه کنید 4770 بردارید در غیر اینصورت پردازنده ای که ذکر کردم رو انتخاب کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید

4770K هیچ معادلی نداره از AMD ، کلا برای پردازنده ی اصلی فقط از مدلهای اینتل انتخاب کن.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
سلام یه کامپیوتر میخوام بخرم با بودجه ی ۳ میلیون تومن میخواستم در خرید قطعاتش بهم کمک کنید یه چند تا نکته هم باید بگم ۱ بودجه ی ۳ میلیون برای مانیتور و کیس و کیبورد و موس و اسپیکر نمیباشد اینا رو جدا میخرم ۲ سی پی یوش اینتل باشه چون سی پی یو های ای ام دی زیاد تعریفشون رو نشنیدم و کارت گرافیگ هم ترجیحا توجه کنید که میگم ترجیحا nvidia باشه با این حال اگه از برند ati هم کارت گرافیکی مد نظرتون هست که از مدل هم ترازشت از برند nvidia بهتر باشه معرفیش کنید و برنده رو هم مثل سفیر یا ام اس ای بگید و رم رو هم میخوام ۴ گیگ بگیرم اول میخواستم ۲ تا دو گیگ بگیرم ولی بعد پشیمون شدم یه ۴ گیگ میخرم و مدتی بعد هم یه ۴ گیگ دیگه به نظرتون کار درستیه و برند رم و ddr چند بودنش رو هم بگید ۳ و این که این کامپیوتری که معرفی میکنید از نظر بازی کردن چطوره crysis 1 رو میتونه اجرا کنه crysis 3 و farcry3 و Rome total war 2 رو چطور و همین طور بازی های جدید مثل doom4 و the witcher 3 wild hunt و watch dogs و مدارک سلولز ۲ رو چطور و اگر میتونه رو چه درجه کیفی مادراشون میکنه low یا high ? با تشکر

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,309
نام
Rashed
سلام یه کامپیوتر میخوام بخرم با بودجه ی ۳ میلیون تومن میخواستم در خرید قطعاتش بهم کمک کنید یه چند تا نکته هم باید بگم ۱ بودجه ی ۳ میلیون برای مانیتور و کیس و کیبورد و موس و اسپیکر نمیباشد اینا رو جدا میخرم ۲ سی پی یوش اینتل باشه چون سی پی یو های ای ام دی زیاد تعریفشون رو نشنیدم و کارت گرافیگ هم ترجیحا توجه کنید که میگم ترجیحا nvidia باشه با این حال اگه از برند ati هم کارت گرافیکی مد نظرتون هست که از مدل هم ترازشت از برند nvidia بهتر باشه معرفیش کنید و برنده رو هم مثل سفیر یا ام اس ای بگید و رم رو هم میخوام ۴ گیگ بگیرم اول میخواستم ۲ تا دو گیگ بگیرم ولی بعد پشیمون شدم یه ۴ گیگ میخرم و مدتی بعد هم یه ۴ گیگ دیگه به نظرتون کار درستیه و برند رم و ddr چند بودنش رو هم بگید ۳ و این که این کامپیوتری که معرفی میکنید از نظر بازی کردن چطوره crysis 1 رو میتونه اجرا کنه crysis 3 و farcry3 و Rome total war 2 رو چطور و همین طور بازی های جدید مثل doom4 و the witcher 3 wild hunt و watch dogs و مدارک سلولز ۲ رو چطور و اگر میتونه رو چه درجه کیفی مادراشون میکنه low یا high ? با تشکر

CPU:Intel Core I5 4570
MB:Gigabyte H97 D3H
HDD:WD Blue 1tb
RAM:Corsair XMS3 2*4GB@1600
VGA:Asus GTX760 DCII/OC
Power:CorsairVS650
Case:Perfect Psiedon
DVD/RW:Lite ON24X
اینا حدودا 3150 میشن.
1-CPU اینتل هست
2-گرافیگ از انویدیا هست
3-رم حداقل باید 8گیگ باشه!!DDR3
بازی هارو هم FHD میتونه اجرا کنه!

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
با تشکر از شما کاربر predator ولی من رم رو نفهمیدم چی گفتید دو تا رم ۴ گیر منظورتون هست? اگه اره به نظرتان یه ۸ گیگ بگیرم بعدا هم یه ۸ گیگ دیگه بهش اضافه کنم ?در ضمن دو تا نکته رو یادم رفت بگم اول اینکه DVD rw نوعی باشه که بتونه بازی های x 360 رو برنر مکس رایت کنه که البته فکر کنم اونی که شما پیشنهاد دادید هست ولی مطمئن نیستم و دوم هم اینکه من با دستگاه بازی خواهم کرد ولی خیلی زیاد نه روزی ۲ ساعت نهایتا ولی بنده زیاد دانلود میکنم یعنی دستگاه از صبح تا شب و از شب تا صبح داره دانلود میکنه این دو نکته رو هم در نظر بگیرید

dukenukem22

کاربر سایت
May 25, 2013
693

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
magiteq یه سوال:

برند سافایر با مثلا" برند گیگابایت گاها" تا 50$ اختلاف قیمت دارن. مثلا" تو این لینک

Choose A Video Card - PCPartPicker

همه ی اینا یه کارتن ولی تفاوت قیمت دارن. فرقی میکنه که کدوم رو بخرم؟
مثلا" Gigabyte GV-R929OC-4GD از Sapphire 100362-2SRTri-X بدتره؟

همه اینها فقط تفاوت 5% ایی دارند
MSIیا GIGAیا ASUS بگیر بنظرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر