مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام وتشكر بخاطر جواباتون
آقاي صفاريان همونطور كه قبلا گفتم من يه مادربورد DFI Infinity Sli NF570 گرفتم كه اگه خدا بخواد فردا رمهامم برسه ديگه سيستممرو سوارميكنم ولي تنها دودلي كه الان دارم درمورد همين مادربورد چون انتخابي مثل Abit KN9 Ultra هم وجود داره كه من خيلي تعريفشو شنيدم ميخوام اگه زحمتي نيست بين مادربورد من واين KN9Ultra يه مقايسه اي حالا يا از طريق بنچمارك يا امكاناتشون با هم ديگه انجام بديد ونظرتونرو بگيد كه بين اين دو تا چقدر تفاوت وجود داره؟ آيا ارزششو داره برم اين مادربوردو پس بدم و KN9Ultraرو بگيرم آيا DFI بردهاش با AM2خوب جواب ميده مثلا درحد همين ابيت؟بعد يه سوال خيلي مهمي كه وجود داره در مورد اين چيپ هاست چرا در مادربورد من يه چيپ وجود داره ودر مادربورد ابيت دوتا چيپ؟درصورتي كه هردو چيپ 570 هستند!!!درمورد تغيير موضع سوكت رم و سي پي يو نظرت چيه؟اگه پيشنهادي هم داري بگو چون فردا آخرين فرصته.... خيلي مچكرم اين يه عكس از اين دو تا مادربورد

Picture Host - PicTiger

سلام وتشكر بخاطر جواباتون
آقاي صفاريان همونطور كه قبلا گفتم من يه مادربورد DFI Infinity Sli NF570 گرفتم كه اگه خدا بخواد فردا رمهامم برسه ديگه سيستممرو سوارميكنم ولي تنها دودلي كه الان دارم درمورد همين مادربورد چون انتخابي مثل Abit KN9 Ultra هم وجود داره كه من خيلي تعريفشو شنيدم ميخوام اگه زحمتي نيست بين مادربورد من واين KN9Ultra يه مقايسه اي حالا يا از طريق بنچمارك يا امكاناتشون با هم ديگه انجام بديد ونظرتونرو بگيد كه بين اين دو تا چقدر تفاوت وجود داره؟ آيا ارزششو داره برم اين مادربوردو پس بدم و KN9Ultraرو بگيرم آيا DFI بردهاش با AM2خوب جواب ميده مثلا درحد همين ابيت؟بعد يه سوال خيلي مهمي كه وجود داره در مورد اين چيپ هاست چرا در مادربورد من يه چيپ وجود داره ودر مادربورد ابيت دوتا چيپ؟درصورتي كه هردو چيپ 570 هستند!!!درمورد تغيير موضع سوكت رم و سي پي يو نظرت چيه؟اگه پيشنهادي هم داري بگو چون فردا آخرين فرصته.... خيلي مچكرم اين يه عكس از اين دو تا مادربورد

Picture Host - PicTiger
الان اينترنتم محدوده نميتونم سرچ کنم. تنها مزيت ابيت ميتونه ميزان اورکلاک بيشترش باشه شما ميتوني يه سرچ تو گوگل انجام بدي ببيني مادربرد فعليت تا باس چند اورکلاک ميشه و با چه پردازنده اي و بعد اين مادربرد رو چند خريدي ميتوني پسش بدي و ابيت رو فروشنده چند بهت ميده؟ خب اگر تو اين نقل و انتقالات بخواي ضرر بدي بهتره بجاي 3800، 4200 ، 4600 و يا حتي 5000 بخري.
اما اين پاييني يه چيپست داره به کمک اون لوله گرما به چاه حرارتي بالائي منتقل ميشه تا هم گرماي بيشتري دفع بشه هم گرما به بيرون کيس هدايت بشه هم يه خورده از باد فن پردازنده بهش بخوره. تو مادربرد بالائي موقعيت رمها زياد جالب نيست چون جلوي خروج هوا رو گرفته. هر چند که اين مورد به قدري اهميت نداره که بشه در مورد انتخاب مادربرد دخيل دونستش و نهايتا با يک فن 800 تومني ميشه مشکل دفع گرما رو حل کرد.

bebakhshid farsi neminevisam
aghaye safarian fekr konam in yeki az ghabeliyat haye cpu hast ke vaghty kar nemikone az ferekancesh miyad payin ta ham damash biyad payin ham masrafesh kam she
albate cpu haye khasi in ghabeliyat ro daran.;)
ششايد منظور شما فن اوري Cool.n.quiet در پردازنده هاي جديد AMD يا مشابه اون در پردازنده هاي جديد اينتل هست دور فن رو با دماي پردازنده کم و زياد ميکنه وگرنه چنيز چيزي که شما ميفرمايي موجود نيست به غير از فن اوري چرت MSI به نام DOT(Dynamic Overcklocking Technology) که فرکانس پردازنده رو موقعي که بيش از 25 درصد بار روي اون اعمال ميشه تا 11 درصد اورکلاک ميکنه. اين قابليت روي کارتهاي گرافيک MSI هم هست. پس صددرصد يه قابليت مادربرد هست نه پردازنده و طبق تجربه من هم چيز چرتيه چون سيستمي که مدام بخواد بين حالت عادي و اورکلاک سويچ کنه پايداريش کم ميشه. البته براي کارت گرافيک ميتونه به شدت مفيد باشه چون فقط موقع بازي گرافيک رو اورکلاک ميکنه. شايد مادربرهاي ديگه هم اين قابليت رو داشته باشند البته تحت عنوانهاي ديگه و به شکلهاي ديگه.
نکته جالب اينکه اين يک قابليت ساده هست من يک نرم افزار دارم که موقعي که دما از حدي تجاوز کرد سيستم رو خفه ميکنه و فرکانس و ولتاژ رو مياره پايين اسم نرم افزار nextsensor هست خب حالا اگر اين نرم افزار رو طوري مي ساختند که موقع بي باري اينکار رو بکنه هموني ميشد که T800 جان دنبالش هست.

يک براورد تجربي از ظرفيت اورکلاک پردازنده هاي Am2:

AM2 CPU----Overclocking Capacity-----Stock Frequency>Overcloced Frequency
3600-3800-4000------- 50%--------------------------------2000>3000
4200-4400------------- 40% --------------------------------2200>3100
4600-4800------------- 33% --------------------------------2400>3200
5000-5200------------- 26% -------------------------------2600>3270
5400-5600-------------- 20% -------------------------------2800>3360
5800-6000-------------- 15% -------------------------------3000>3450​

درسته که پردازنده هاي با فرکانس پايينتر درصد بيشتري اورکلاک ميشند ولي هميشه اورکلاک شده پردازنده سريعتر بيشتر از پردازنده کند تر هست.

مادربوردمو 120هزارتومن خريدم ولي مطمئن نيستم خود فروشنده برش داره ولي ممكن بتونم جاي ديگه نهايتا 100تومن بفروشمش ابيتم فكرميكنم حدود 100-110 تومن باشه در مورد قرار گرفتن سوكت رمها وجابجايي اون با محل سي پي يو حدسي كه خودم ميزنم اينه كه احتمالا شركت سازنده خواسته سي پي يو هم به رم نزديك باشه وهم به چيپست براي دسترسي سريعتر به اطلاعات بهمين دليل بين مكانهاي رم وسي پي يو تغيير ايجاد كرده تا اينطوري بازدهي سيستم بالاتر بره.
خوب به قول خودت وبا توجه به شرايط اور من ميتونم فركانس cpuرو به 4200 برسونم يا بالاتر يعني بين 3800و4200 بجز 200مگاهرتز فركانس مگه ديگه چه تفاوتهايي وجود داره؟ كه شما فرموديد بجاي مادربورد بهتره cpuرو تغيير داد.
حالا با شرايط وصحبتهاي بالا نظرت چيه 3800رو با4200عوض كنم(تفاوتشون چقدره؟)يا مادربوردرو اگه ارزششو واقعا داره حالا درهر صورتي عوض كنم؟
ولي هميشه اورکلاک شده پردازنده سريعتر بيشتر از پردازنده کند تر هست
اينم متوجه نشدم چي شد
73.gif

يعني بين 3800و4200 بجز 200مگاهرتز فركانس مگه ديگه چه تفاوتهايي وجود داره؟
هيچ تفاوتي نداره
حالا با شرايط وصحبتهاي بالا نظرت چيه 3800رو با4200عوض كنم(تفاوتشون چقدره؟)يا مادربوردرو اگه ارزششو واقعا داره حالا درهر صورتي عوض كنم؟
شما اول ببين مادربرد فعليت تا باس چند اورکلاک ميشه بعد ميشه تصميم گيري کرد.
اينم متوجه نشدم چي شد
خب همونطور که بالا نوشتم درسته که 3800 نسبت به 4200 درصد بيشتري اورکلاک ميشه و انتخاب اقتصادي تري هست ولي خب 4200 خودش 200 مگاهرتز بيشتر داره و با اينکه 100 مگاهرتز کمتر از 3800 اورکلاک ميشه ولي فرکانس نهاييش تو اورکلاک بيشتر ميشه.

سلام
بچه ها من ولتاژ برق مصرفی این قطعه ها رو می خواستم بدونم :
1:cpu AMDx2 3800
2:vga 7600 gt
3:mian board :abit kn9 sli
در ضمن می خواستم بدونم که یه پاور گرین 530 با ولتاژ ریل 380 برای این کیس مناسبه یا کم هست؟
یا علی مدد

آقا حسن کار که از محکم کاری عیب نمیکنه.
شما که میخوای بگیری پول بزار یه دونه بهترش رو بگیر که خیالت راحت راحت باشه.
راستی آقای صفاریان من در مورد cpu پیدا کردم بهت خبر میدم.

سلام
بچه ها من ولتاژ برق مصرفی این قطعه ها رو می خواستم بدونم :
1:cpu AMDx2 3800
2:vga 7600 gt
3:mian board :abit kn9 sli
در ضمن می خواستم بدونم که یه پاور گرین 530 با ولتاژ ریل 380 برای این کیس مناسبه یا کم هست؟
یا علی مدد
سايت گرين اينا رو نوشته
cpu AMDx2 3800--------------------- 125W
vga 7600 gt--------------------------- 120W
mian board :abit kn9 sli--------------110W

اينا مقادير پيشنهادي گرين هست که از مقدار واقعي بيشتره.

حسن جان فك ميكنم اين مقادير زياد درست نباشه چون روي cpuمن كه همون 3800دوهسته اي مقدار وات مصرفيرو نوشته 65w واين با مقداري كه گريين توصيه كرده خيلي فرق ميكنه من واسه پاور خيلي معطل شدم ونتونستم اون چيزيرو كه ميخواستم پيدا كنم آخرشم مجبور شدم يه GP380A بگيرم كه فكر ميكنم واسه اين قطعات كافي باشه اگه امروز رمهام برسن هم درمورد پاور به شما جواب ميدم و هم در مورد مقدار حرارت كارت گرافيكم به آقا ميلاد...فعلا;)

'کرافیک من که مثل این دوستمون m_r_saffarian دایرکتکس 8.1 ولی یه جا افتاده بودیم 1 ساعت oblivion بازی کردیم دماس از 65 بالا تر نرفت (قبلشم 65 بود!)(گرافیکم BFG 7600GT بود)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or