مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

بسیار سپاسگذارم از راهنمایی شما
گرامی
درمورد رم فرمودید که یه چهار گیگ دیگر خریداری کنم که جمعا هشت گیگ میشه
مادربردی که گفتید این چند جا اسلات برا رم داره؟
اکنون که مادربرد رو نگاه کردم دو تا رم خورده که جمعا چهار گیگ میشه

این مدل کارت گرافیک هایی که گفتید کدومشون راحت تر نصب میشن؟ و کدومشون مستقل خنک کننده داره؟
این مدل hd6770 گویا سوکت درست و حسابی برای خروجی مانیتور نداره جریانش چجوریاست؟اینو میپندارم بهتر از اون یکی مدل هست که فرمودید درسته؟

آخرین ویرایش:
بسیار سپاسگذارم از راهنمایی شما
گرامی
درمورد رم فرمودید که یه چهار گیگ دیگر خریداری کنم که جمعا هشت گیگ میشه
مادربردی که گفتید این چند جا اسلات برا رم داره؟
اکنون که مادربرد رو نگاه کردم دو تا رم خورده که جمعا چهار گیگ میشه

این مدل کارت گرافیک هایی که گفتید کدومشون راحت تر نصب میشن؟ و کدومشون مستقل خنک کننده داره؟
این مدل hd6770 گویا سوکت درست و حسابی برای خروجی مانیتور نداره جریانش چجوریاست؟اینو میپندارم بهتر از اون یکی مدل هست که فرمودید درسته؟
خواهش میکنم
خیر Ramهای فعلی شما DDR2 هستش Main پیشنهادی از Ramـه DDR3 پشتیبانی میکنه در نتیجه Ramهای قبلی قابل استفاده نیست !
هر 2 مدل راحت نصب میشن هر 2 هم فن و هیت سینک دارن ! (البته یه سری مدل خاص هم دارن که بصورت Silent نامگذاری شدن یعنی فقط هیت سینک دارن که دیگه موجود نیست)
اتفاقا از خروجی های رایج تو کارت گرافیک ها مثل HDMI و DVI پشتیبانی میکنن حالا اگه مانیتور قدیمی یا فقط از D-SUB (یا همون VGA) پشتیبانی میکنه باز مشکلی نیست با یه تبدیل DVI >> VGA (که معمولا یدونه تو پک کارت گرافیک میذارن) مشکل برطرف میشه !

خواهش
تا این رنج قیمت متاسفانه (چون تا قبل عید میشد با 400 تومن S23A360H رو در نظر گرفت) چیزی بهتر از Samsung S19B315N یا LG E2040S نمیشه در نظر گرفت ولی خوب کیفیت پنل خوبی دارن هر دو 5ms ، Res >> 1366x768 و "18.5 هستن !
در مورد کارت گرافیک هم که HD7770 پیشنهاد شد ، میتونه اکثر بازیهارو تو همین Resـه 1366x768 با تنظیمات و جزئیات بالا خوب و روون اجرا کنه البته یه چند تا بازی خاص هم هست که یا باید Res رو کاهش داد یا تنظیمات تا به فریم قابل قبول رسید !
اگه منظورت به ریز قیمت هستش که متاسفانه قیمت دقیقی نمیشه گفت چون هر 2 یا 3 ساعت (اکثر روزها) تغییر میکنه !
تا رنج 550 میشه GTX550 Ti یا GTX650 (در کمترین حالت 600 در میاد) رو در نظر گرفت که البته با وجود 7770 هیچکدوم پیشنهاد نمیشه !

خواهش
تا این رنج قیمت نمیشه پنل با زمان پاسخگویی کمتر از 5ms پیدا کرد ولی خوب کلا تا رنج 600 تومن این 2ms یا 5ms بودن بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره و در عمل تفاوت محسوسی بینشون نیست !

خوب اگه 550ـه Real باشه که کافیه و اگر هم نباشه باید تو فکر یه پاور 550w یا بالاتر مثل GREEN GP600A-EU هم باشی !
نیازی به تعویض نیست رو همون Main جواب میده !
خوب اگه از همون مدل بتونی پیدا کنی که بهتره ولی اجباری هم نیست با هر برند دیگه ای هم باشه باز کار میکنه فقط Ramهای جدید باید بازم بصورت 2x2GB باشه !
ما با توجه به بودجه بهترین حالت رو در نظر میگیریم ، تا رنج 900 چیزی بهتر از HD7850 نمیشه در نظر گرفت همرده ش از Nvidia میشه GTX650 Ti Boost که تو بازار ما فعلا موجود نیست بطور کلی تو رنج 650 تا 1 تومن کارت مناسبی از Nvidia تو بازار ما موجود نیست ، البته اگه تا 1 تومن GTX570 گیر بیاد پیشنهاد میشه در غیر اینصورت همون 7850 انتخاب خوبی هستش !

به غیر از Power بقیه قطعات دیگه بدرد نمیخوره باید تو فکر تعویضشون باشی !
در مورد خرید قطعات جدید هم بستگی به بودجه ت داره ولی در کمترین حالت قطعاتی که ارزش خرید داشته باشه حدودا 860 870 تومن در میاد :

CPU : intel i3 3210
RAM : corsair xms3 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-m lx

برای کارت گرافیک هم چیزی که سریعتر از کارت فعلی ت باشه (و همینطور ارزش خرید داشته باشه) باید حداقل 350 تومن هزینه کنی مثل GTS450 یا HD6770 !

بدون مانیتور فک میکنم 720 730 تومن مناسب باشه !
خب حالا می گم اگه یه مانیتور با Res 1920*1080 با اینچ بالاتر بگیریم .7770 با همین Res می تونه جوابگو باشه.
کارت گرافیک تا 800 یا 750 جا هست.(البته نسل بعد رو هم باید در نظر گرفت)

با سلام این سیستمو من تازه عوض کردم ولی نمیدونم چرا در حد انتظار بازیارو اجرا نمیکنه.
intel cori5 3450 3.6
geraf 6790hd
ram8 ddr3
main p70
لطفا راهنمایی کنید.

دوست عزیز کارت گرافیک شما برای بازیها در رزولوشن پایین یا متوسط مناسب هست، نمیشه ازش انتظار زیادی داشت، ضعیفترین قطعه ی سیستم شما هم همینه
باید کارت رو ارتقا بدید به مدل بالاتر.

سلام دوستان. کارت گرافیک ۷۸۷۰ با ۷۹۷۰ در زمینه اجرای بازیها چقدر با هم فرق داره؟ چقدر تفاوت قیمت دارن؟
حدود 25 تا 35 درصد تفاوت دارند، از نظر قیمت بین 400 تا 500 تومن تفاوت دارند.

کارت گرافیک سیستم اولی مشخص نیست، قضاوت رو سخت می کنه،
آنچه که مشخص هست پردازنده ی سیستم دوم قویتر و سریعتر هست، هر چند که دیگه قابل ارتقا نیست، در صورتی که سیستم اول جای ارتقا به آخرین پردازنده ی موجود رو داره

در مورد گرافیک سیستم دوم، متاسفانه بسیار قدیمی هست و دیگه نمیشه برای بازیهای فعلی هم روی سرعتش حساب کرد، چه برسه به بازیهای آینده، از DX11 هم که داره توی بازیها متداول میشه نمی تونه پشتیبانی کنه.

بابت پیشنهاد سیستم شما اول باید بودجه رو بگی تا ما پیشنهاد بدیم، باید بین 1500 تا 2 تومن بعنوان حداقل بودجه ی سیستم بازی در حالت متوسط و پایین کنار بزاری.

خیلی ممنون

خب شما قیمت این 2 سیستم رو چند برآورد میکنید؟
من نهایت بتونم 1500 خرج کنم سیستم پیشنهادی شما چیه البته اگه مقدور هست؟
یه سوال دیگه اینکه میشه از بین قطعات این دو سیستم یه سیستم رو پیشنهاد بدید.

سلام
من میخواستم یک سری از قطعات سیستمم رو عوض کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنید.
سیستم فعلیم اینه:
MB: msi 870 G45
CPU: amd athlon 2 X2 250 Processor 3GHZ
RAM: 4Gig Kingston 1333
VGA: 5670 1Gig DDR5
POWER: دقیق نمیدونم
مادربورد خودم تا فنوم 2 ساپورت میکنه حالا نمیدونم مادربورد رو بزارم و فقط CPU رو عوض کنم یا نه. سیستم رو هم برای بازی و کار با UDK می خوام. این سیستم خودم میکشه ولی از یک حدی اونطرف تر کم می یاره. رم هم میخوام حتما 8 گیگ بشه.
میخوام سیستمم کم کم تا یکی دو سال دیگه رو راحت بکشه به نظرتون کارت گرافیک عوض بشه بهتره یا نه؟
1 میلیون می خوام هزینه کنم + پول فروش این قطعات.
فقط موقع معرفی سیستم ممنون میشم دلیل اینکه یک قطعه رو معرفی میکنید بنویسید.
دستتون درد نکنه.

آخرین ویرایش:
خیلی ممنون

خب شما قیمت این 2 سیستم رو چند برآورد میکنید؟
من نهایت بتونم 1500 خرج کنم سیستم پیشنهادی شما چیه البته اگه مقدور هست؟
یه سوال دیگه اینکه میشه از بین قطعات این دو سیستم یه سیستم رو پیشنهاد بدید.

اولی حدود 1140 و دومی حدود 1200 درمیاد که البته دویمی قطعا دست دوم و کار کرده هست

با 1500 می تونی اینو بگیری:

CPU:AMD A6-3850
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:MSI A55-P33
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:480A GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

این حدود 1320 در میاد و دیگه تا 300 یا 400 تومن بالاتر نمیشه چیز مناسبتری بست، برای بازی در رزولوشن پایین و تنظیمات پایین یا متوسط پاسخگو هست.
از قطعات اون دو سیستم هم نمیشه ترکیبی بدست آورد، مگر اینکه سیستم دومی رو بدون کارت گرافیکش بخری و کارت گرافیک رو مدلی مثل AMD 7770 برداری که حدود 500 تومن هست.

سلام
من میخواستم یک سری از قطعات سیستمم رو عوض کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنید.
سیستم فعلیم اینه:
MB: msi 870 G45
CPU: amd athlon 2 X2 250 Processor 3GHZ
RAM: 4Gig Kingston 1333
VGA: 5670 1Gig DDR5
POWER: دقیق نمیدونم
مادربورد خودم تا فنوم 2 ساپورت میکنه حالا نمیدونم مادربورد رو بزارم و فقط CPU رو عوض کنم یا نه. سیستم رو هم برای بازی و کار با UDK می خوام. این سیستم خودم میکشه ولی از یک حدی اونطرف تر کم می یاره. رم هم میخوام حتما 8 گیگ بشه.
میخوام سیستمم کم کم تا یکی دو سال دیگه رو راحت بکشه به نظرتون کارت گرافیک عوض بشه بهتره یا نه؟
1 میلیون می خوام هزینه کنم + پول فروش این قطعات.
فقط موقع معرفی سیستم ممنون میشم دلیل اینکه یک قطعه رو معرفی میکنید بنویسید.
دستتون درد نکنه.

اگه با این اوصافی که گفتی می خوای ارتقا بدی که باید پردازنده رو به آخرین مدل ساپورت شده ی مادربردت مثل Phenom II X4 955/970 تغییر بدی، البته دست دوم اگه پیدا بشه
رم رو هم یه ماجول مثل اونی که داری می تونی نصب کنی،
برای گرافیک هم که اصلا بدرد بازی نمی خوره باید برای یه مدل حداقلی مثل AMD 7770 با حدود 550 تومن هزینه کنار بزاری، اگر می خوای کارتی مناسب نسل بعدی باشه باید 7870 یا بالاتر رو در نظر بگیری/

اما با بودجه ی 1 تومنی و پول حاصل از این قطعات فعلی( حتی اگه 500 تومن هم بشه فروخت) نمیشه چیزی مناسب کار و هدف شما توصیه کرد، سیستمی رو که در جواب کامنت اول نوشتم ببینید، سیستم قدرتمندی نیست.

برای سوکت lga775 تا حدود 200 هزار تومن بهترین cpu برا من چیه؟

سوکت 775 دیگه منقرض شده و هیچ مدلی( حتی پردازنده ی 8400 که بهترین مدل موجود در اواخر عمرش بود) ارزش خریدن برای این سوکت رو نداره، حتی اگه 10 هزار تومن باشه! مادربرد، رم و پردازنده رو یکجا باید عوض کنی.

درود
سپاسگذارم از پاسخ شما
گرامی میخواستم بدونم مادربردی که پیشنهاد کردید هشت گیگ رم هم ساپورت میکنه؟چون تا کنون چهار گیگ داشتم گفتم شاید فرداها ویندوز هشت نصب کردم لازم بشه
مدل مادربرد و سی پی یو که فرمودید, تاریخ انقضاشون تا کی هست منظورم مسئله از رده خارج هست این سیستم تقریبا پنج سال رو رد کرده!
کارت گرافیکشم از رده خارجه؟

با مانیتور چطور ؟!
میشه 950 تا 1 تومن کلشو قیمت گذاشت ؟!
در مورد مانیتور چون اطلاع دقیقی از مدلش نداشتم چیزی نگفتم ، مطمئنی مدلش رو درست نوشتی ؟
خب حالا می گم اگه یه مانیتور با Res 1920*1080 با اینچ بالاتر بگیریم .7770 با همین Res می تونه جوابگو باشه.
کارت گرافیک تا 800 یا 750 جا هست.(البته نسل بعد رو هم باید در نظر گرفت)
بستگی داره جوابگو بودن رو چطور معنی کنیم اگه منظور اجرای بازی تو اون Res باشه احتمالا در اکثر موارد به فریم قابل بازی برسه البته در صورتیکه تنظیمات و جزئیات در حداقل حالت ممکن قرار بگیره در غیر اینصورت خیر باید تو فکر کارت سریعتری باشی !
تا 900 میشه HD7850 رو در نظر گرفت و تفاوتش با 7770 زیاده حدودا 40 درصدی سریعتر هستش ، دقیقتر در اکثر موارد میتونه تو Resـه 1080/1200 با تنظیمات و جزئیات بالا فریم قابل قبولی بده ، تو رنج 600 تا 900 هم کارت مناسبی که نسبت به 7770 ارزش خرید داشته باشه موجود نیست !
درود
سپاسگذارم از پاسخ شما
گرامی میخواستم بدونم مادربردی که پیشنهاد کردید هشت گیگ رم هم ساپورت میکنه؟چون تا کنون چهار گیگ داشتم گفتم شاید فرداها ویندوز هشت نصب کردم لازم بشه
مدل مادربرد و سی پی یو که فرمودید, تاریخ انقضاشون تا کی هست منظورم مسئله از رده خارج هست این سیستم تقریبا پنج سال رو رد کرده!
کارت گرافیکشم از رده خارجه؟
خواهش
Mainـه پیشنهادی 2 تا اسلات Ram داره و تا 16GB رم پشتیبانی میکنه در مورد Ram 4GB هم اگه منظورت به Ramهای فعلی هستش که تو پست قبلی هم گفتم این Ramها رو Main پیشنهادی قابل استفاده نیست چون DDR2ـه !
منظور از تاریخ انقضا رو دقیقا متوجه نشدم ؟!
اگه منظورت به کارایی هستش که خوب قطعات پیشنهادی قابل مقایسه با قطعات فعلی نیستن و اگه تو این 5 سال با قطعات فعلی مشکلی نداشتی احتمالا برای 5 سال آینده هم با قطعات پیشنهادی مشکلی نخواهی داشت !
کارت گرافیک هم حدودا 5 سالی میشه که به تاریخ پیوسته کارتای پیشنهادی یعنی GTS450 یا HD6770 هم با اینکه یه 1.5 سالی میشه که از دور خارج شدن ولی بازم تفاوت محسوسی با 9600GT دارن در کل اگه آینده رو بخوایم در نظر بگیریم بهتره تو فکر کارت سریعتری مثل HD7770 باشی !

آخرین ویرایش:
ممنون فرشید جان.
پس اگر بتونم پولم رو 2 میلیون کنم + پول فروختن اون قطعات(که می گیریم حدود 300 ببرن) با این حدود چی میشه بست؟
این دیگه فعلا آخرین حد پولمه ، ممنون میشم یک سیستم با این بودجه بگید.
دستتون درد نکنه

خواهش
Mainـه پیشنهادی 2 تا اسلات Ram داره و تا 16GB رم پشتیبانی میکنه در مورد Ram 4GB هم اگه منظورت به Ramهای فعلی هستش که تو پست قبلی هم گفتم این Ramها رو Main پیشنهادی قابل استفاده نیست چون DDR2ـه !
منظور از تاریخ انقضا رو دقیقا متوجه نشدم ؟!
اگه منظورت به کارایی هستش که خوب قطعات پیشنهادی قابل مقایسه با قطعات فعلی نیستن و اگه تو این 5 سال با قطعات فعلی مشکلی نداشتی احتمالا برای 5 سال آینده هم با قطعات پیشنهادی مشکلی نخواهی داشت !
کارت گرافیک هم حدودا 5 سالی میشه که به تاریخ پیوسته کارتای پیشنهادی یعنی GTS450 یا HD6770 هم با اینکه یه 1.5 سالی میشه که از دور خارج شدن ولی بازم تفاوت محسوسی با 9600GT دارن در کل اگه آینده رو بخوایم در نظر بگیریم بهتره تو فکر کارت سریعتری مثل HD7770 باشی !

سپاس از راهنمایی شما

منظور بنده این بود که به جای رم پیشنهادی که گفتید چهار گیگ؛ یه هشت گیگ بگیرم بهتره اینطور نیست؟ الان یه مدل از رم هشت گیگ چند قیمت در میاد؟ با توجه به اون مدل سی پی یو و مادربردی که فرمودید.
این کارت گرافیکی که پیشنهاد کردید از دید نصب و خنک کننده چجوریاست قیمتشو دیدم زده 520هزار تومان
یه مسئله دیگه این قطعاتی که تو دستمون باد میکنه رو جایی هست فروش بره؟:دی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or