مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اساتید این هاردای اینترنالی که بخشیش ssd هستو بخشیشم hdd فک کنم هیبرید میگن بهش داخل بازار موجوده ؟ اگه هست قیمتاشو حجماش چیجوریاس
و اینکه یه GT 240 GDDR5 دارم 1 سال کارکردرو چند میتونم رد کنم ؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
سلامی دوباره
آقا امروز که داشتم بازی می کردم به یکباره به ذهنم خطور کرد که آی ا سیستم من فن یا کولر یا هر چی دیگه ای که به عنوان خنک کننده داخل کیس نصب میشه احتیاج داره یا نه؟؟ چون این رو تا حالا نپرسیده بودم و بهش هم فکر نکرده بودم کنجکاو شدم
مشخصات سیستمم که البته فک کنم بدونید رو یک بار هم میگم:
core i7 3770
16 گیگ رم 1600
gtx 680
یک ترا بایت هارد
p8z77-vlk
case green x-5
البته خود کیس 3-4 تا فن و پنکه داره حالا نمی دونم مفیده یا نه
------------------------
سوال دوم هم برا خودم هست
تا سقف 100 هزار تومن موس و کیبورد گیمینگ خوب چی هست؟؟
---------------
اما سوال سومم رو از طرف رفیقم می پرسم همونی که چندی پیش سیستم بست
مین ایشون همون طور که گفتم giga h77-ds3h هستش که روش 3770 و 680 جی تی ایکس نصب شده و 16 گیگ رم ولی از اونجا که خر پول هستن و مدتی دیگه 2 تومن پول میاد دستش می خواد یه 680 دیگه بندازه کنار این 680 !! خواستم بپرسم این مین به خوبی این سی پی یو و دو تا گراف و 16 گیگ رم رو براش جواب میده؟؟..........اصلا آیا همین مین الان هم از توان سی پی یو گرافیک و رم به طور کامل اسفاده میکنه یا اصلا استفاده ی کامل از قدرت سی پی یو ربطی به مین نداره؟؟
چون تا اونجا که می دونم تفاوت این مین با مین های z77 فک کنم در مبحث اورکلاک باشه
با تشکر از دو استاد بزرگوار

اگه نخوای اورکلاک کنی خرید یه فن جدید ضرورتی نداره، اما مزیت یه فن حرفه ای اینه که صدای خیلی کمتری حین کار داره، از فن استوک خیلی کم نویزتر هست.

در مورد سیستم دوستت هم اگر پردازندش سری K نیست در موارد دیگه مشکلی نداره، اما در مورد کارت دوم،قبل از این بارها گفته شده داشتن کارت دوم اگه NVDIA باشه ضرورتا ایجاب می کنه که مادربرد حتما لوگوی SLI هم داشته باشه، فقط داشتن اسلات 16X کافی نیست! مادربرد دوستت هم SLI نیست. مادربرد خودت هست.

اساتید این هاردای اینترنالی که بخشیش ssd هستو بخشیشم hdd فک کنم هیبرید میگن بهش داخل بازار موجوده ؟ اگه هست قیمتاشو حجماش چیجوریاس
و اینکه یه GT 240 GDDR5 دارم 1 سال کارکردرو چند میتونم رد کنم ؟؟

مدلای Hybrid هنوز توی بازار ما نیست، Seagate هم همچین محصولی داشته اما بیشتر برای لپ تاپ استفاده شده، برای PC هنوز چیزی نیست.
کارت 240 رو هم می تونی 100 تومنی قیمت بزاری.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,792
نام
علی
با تشکر
اول اینکه آقا فرشید به سوال دومم که گفتم موس و کیبور خوب گیمینگ می خوام تا سقف 100 هزار تومن جواب ندادید...البته سیم دار باشه
در مورد سوال دوستم هم ضمن تشکر از پاسخ فرماییتون یه چیز برام سوال شد اول اینکه گفتین اگه کارت دوم انویدیا باشه کارت دوم ایجاب میکنه که sli باشه مین پس از این حرفت باید نتیحه بگیرم کارتهای ati رو رو این مین میشه دو تا کرد؟؟ مثلا این 680 رو بده بره در عوض دو تا 7970 ببنده!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
با تشکر
اول اینکه آقا فرشید به سوال دومم که گفتم موس و کیبور خوب گیمینگ می خوام تا سقف 100 هزار تومن جواب ندادید...البته سیم دار باشه
در مورد سوال دوستم هم ضمن تشکر از پاسخ فرماییتون یه چیز برام سوال شد اول اینکه گفتین اگه کارت دوم انویدیا باشه کارت دوم ایجاب میکنه که sli باشه مین پس از این حرفت باید نتیحه بگیرم کارتهای ati رو رو این مین میشه دو تا کرد؟؟ مثلا این 680 رو بده بره در عوض دو تا 7970 ببنده!

اگه منظورت 100 تومن کلا برای کیبورد و ماوس هست که نمیشه برند حرفه ای خرید، باید مدلهای گیمینگ برندهای معمولی مثل A4tech و Genius رو بخری که کیفیت ساختی در حد اسباب بازی دارند!
اگه کلا 200 تومن می تونی هزینه کنی شاید بشه پایینترین مدل ماوس Razer مثل Krait رو با حدود 80 تومن خرید، اما کیبوردش حدود 150 تومن قیمت داره دست کم.

در مورد گرافیک هم بله، بر خلاف SLI که احتیاج به لایسنس داره برای CF کردن کارتای AMD محدودیتی نیست، بیشتر مادربردای دارای اسلات دوم می تونن براحتی از CF پشتیبانی کنند.
اگه می خواد کارتش رو ارتقا بده بهتره یه 690 یا TITAN بخره، لزومی به تغییر پلاتفرم نیست.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,079
نام
سهند
با درود به اساتید
یه سیستم حدود 2 تا 3 میلیون برای نسل بعدی بهم پیشنهاد کنید که بعدا با ارتقا گرافیک بازیهای سنگینتر رو هم بکشه اما از جهت پردازنده کم نیاره .
( DVD Rom ، کیس ، مانیتور و اسپیکر رو درنظر نگیرید ) اما بقیه چیزا رو میخوا عوض کنم
با همچین بودجه میشه سیستم خوبی جمع کرد ؟

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
یه سوال فنی :D
دوستان حدودا یه مدل بالاتر از 7770 چه قدر بازده داره تو پروسس و رندر و حدودا چه اختلاف قیمتی ؟
تو سری انویدیا هم رده همین کارت چی ؟
احتمالا میشه نسل بد رو هم به زور با این کارت سر کرد ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
با درود به اساتید
یه سیستم حدود 2 تا 3 میلیون برای نسل بعدی بهم پیشنهاد کنید که بعدا با ارتقا گرافیک بازیهای سنگینتر رو هم بکشه اما از جهت پردازنده کم نیاره .
( DVD Rom ، کیس ، مانیتور و اسپیکر رو درنظر نگیرید ) اما بقیه چیزا رو میخوا عوض کنم
با همچین بودجه میشه سیستم خوبی جمع کرد ؟

PC همیشه نسل بعدی هست! اصطلاح نسل بعدی بیشتر برای کنسولها استفاده میشه که هر 5 سال یکبار ارتقا پیدا می کنند. این فاصله برای PC تنها دو سال هست.

CPU:INTEL Core I5 3570K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:MSI Z77 GD45
VGA:Geforce GTX 660 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X3

بدون در نظر گرفتن گرافیک بقیه ی قطعات حدود 2470 تومن میشن، چون گفتی که برای ارتقای آینده پردازنده کم نیاره به هیچ وجه هیچ کدوم از قطعات رو نباید پایینتر از این بگیری
اما در اینصورت برای خرید گرافیک مشکل پیش میاد، چون کمترین کارتی که برای این سیستم توصیه میشه GTX 660 هست که حداقل 1 تومن قیمت داره و جمع کل به 3470 میرسه حدودی، بنابراین باید 400 یا 500 تومن دیگه روی بودجه منظور کنی.

یه سوال فنی :D
دوستان حدودا یه مدل بالاتر از 7770 چه قدر بازده داره تو پروسس و رندر و حدودا چه اختلاف قیمتی ؟
تو سری انویدیا هم رده همین کارت چی ؟
احتمالا میشه نسل بد رو هم به زور با این کارت سر کرد ؟

مدل رسمی بالاتر 7790 میشه که اینجا اگر باشه حدود 100 تومن گرونتره اما راندمانش بیش از 15 درصد بیشتر نیست، کارتی که تفاوت محسوسی ایجاد کنه 7850 هست که اونم زیر 850 تومن نیست، حدود 300 تومن بیشتر از 7770
توی NVIDIA کارت 650 همرده ی 7770 هست و 650Ti هم کمی سریعتر از 7790 و مدل 650Ti Boost هم همرده ی 7850 میشه گاهی اوقات

نسل بعد رو که فکر نکنم بشه با 7770 سرکرد، محدودیت طراحی زیادی از نظر عرض باند حافظه و تعداد Stream ها داره، تا می تونی مدل بالاتر بردار!

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
cpu intel g840 2cores 2.8GHzNVIDIA GT520 1gmotherboard p8h67دوستان اين سيستم فعلي من هست ميخوام 1 و نهايتا 1.5 براي ارتقا هزينه كنم و كارت گرافيك و cpu جديدي داشته باشم.لطفا منو راهنمايي كنيد كه :ميتونم فقط cpu و كارت گرافيكمو عوض كنم با لازمه مادبورد هم تعويض بشه؟با صرف اين هزيته ايي كه ميكنم سيستم جديد چقدر تفاوت با قبلي داره؟ايا اين ارتقا براي من يك گام رو به جلو محسوب ميشه و تفاوت چشمگيري رو در اجراي بازيها احساس ميكنم ؟ يا اونقدرام تفاوت نداره و بايد بيشتر ازينا هزينه شه.لطفا اگر مقدوره قيمت قطعات پيشنهادي رو هم برام بنويسيد كه ببينم چقدر اختلاف قيمت تهران با كيش هست.اگه زياد نيست همينجا تهيه كنم.

flesh & blood

کاربر سایت
Sep 27, 2012
322
نام
amir
سلام دوستان
من فعلا یک سیستم دارم میبندم فقط به خاطر بازی های استراتژیک و سبک(dota2وstarcraft)و wow و.. الان همه ی قطعات را خریدم به جز cpu .
شما به من چه cpu پیشنهاد میکنید که به صرفه باشه برام و راحت بازی های بالا را باش اجرا کنم؟
با تشکر

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,720
سلام بچه ها .همگی خسته نباشید
من حدود 3 میلیون بودجه دارم .می خوام ببینم بهترین سیستم با بالاترین کارایی واسه هم چین قیمتی چیه باوضعیت الان بازار البته.
ممنون می شم قطعات پیشنهادی رو بگید.البته مانیتور رو هم حساب کنید:x

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
cpu intel g840 2cores 2.8GHzNVIDIA GT520 1gmotherboard p8h67دوستان اين سيستم فعلي من هست ميخوام 1 و نهايتا 1.5 براي ارتقا هزينه كنم و كارت گرافيك و cpu جديدي داشته باشم.لطفا منو راهنمايي كنيد كه :ميتونم فقط cpu و كارت گرافيكمو عوض كنم با لازمه مادبورد هم تعويض بشه؟با صرف اين هزيته ايي كه ميكنم سيستم جديد چقدر تفاوت با قبلي داره؟ايا اين ارتقا براي من يك گام رو به جلو محسوب ميشه و تفاوت چشمگيري رو در اجراي بازيها احساس ميكنم ؟ يا اونقدرام تفاوت نداره و بايد بيشتر ازينا هزينه شه.لطفا اگر مقدوره قيمت قطعات پيشنهادي رو هم برام بنويسيد كه ببينم چقدر اختلاف قيمت تهران با كيش هست.اگه زياد نيست همينجا تهيه كنم.
تا 1.5 اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i5 3470
VGA : sapphire hd7850

حدودا 1.550 در میاد ، تفاوتش با قطعات فعلی خیلی زیاده چه از نظر کارت گرافیک و چه از نظر CPU !
مدل یا خروجی دقیق پاور رو هم بگو شاید نیاز به تعویض باشه البته اگه 4GB رم داری بهتره یه 4GB دیگه (حالا بسته به ماژولهای فعلی 1دونه 4GB یا 2X2GB) هم اضافه کنی !
سلام دوستان
من فعلا یک سیستم دارم میبندم فقط به خاطر بازی های استراتژیک و سبک(dota2وstarcraft)و wow و.. الان همه ی قطعات را خریدم به جز cpu .
شما به من چه cpu پیشنهاد میکنید که به صرفه باشه برام و راحت بازی های بالا را باش اجرا کنم؟
با تشکر
CPU برای چه پلتفرم و سوکتی ؟
چقدر میخوای هزینه کنی ؟
بگو تا بشه نظر داد.
سلام دوستان، یه کیس خالی با 3 میلیون میخواستم. فقط خود کیس، بدون در نظر گرفتن هارد.
میتونی اینارو در نظر بگیری :

RAM : corsair xms3 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-m lx
VGA : msi gtx660ti pe
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green x3

حدودا 3.200 در میاد ، میتونی VGA رو Inno3d GTX660 در نظر بگیری حدودا 270 280 تومنی کم میشه ، البته اینا در صورتی هستش که برای بازی بخوای چون جای تغییرات داره !
دوستان الان هارد وسترن 1ترا 64 مگ بافر چند در میاد تو تهران .
WD 1TB از سری Green حدودا 260~255 و از سری Black (اگه گیر بیاد) هم حدودا 350 تومن در میاد !
سلام بچه ها .همگی خسته نباشید
من حدود 3 میلیون بودجه دارم .می خوام ببینم بهترین سیستم با بالاترین کارایی واسه هم چین قیمتی چیه باوضعیت الان بازار البته.
ممنون می شم قطعات پیشنهادی رو بگید.البته مانیتور رو هم حساب کنید
yahoo_8.gif
اینا پیشنهاد میشه :

RAM : corsair xms3 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-v
VGA : sapphire or club3d hd7770
HDD : seagate barracuda 500gb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green x5
MONITOR : samsung s19b315n