مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
سلام دوستان سیستمو می خوام ارتقاع بدم می خوام یه سری از قطعاتشو بفروشم میخواستم دوستان یه قیمت بزنن در ضمن ram ddr2 bus 1150 روی مادربوردهای جدید می خوره یا باید ddr3 بگیرم

cpu : quad 9550
mainboard : asus p5q-e
ram : ocz flex II 1150 4 gb
vga : msi gtx 560 ti hawk

wildfire

کاربر سایت
Sep 9, 2011
204
نام
مصطفی
خواهش
خوب من اول پستم گفتم فقط کیس چون اطلاع نداشتم شما فقط کیس میخوای یا کیس + لوازم !
در کل با مانیتور میشه این :

CPU : intel i5 3450
RAM : g.skill ripjaws x 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : msi z77a-g43
VGA : sapphire hd7850
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp635b-us
CASE : green x3
MONITOR : lg e2060t

حدودا 2.020 در میاد !
1-AMD هستش ، اون داستان حجم هم یه معیار کاملا غلطه مهم چیپ یا مدل کارت هستش !
2-این مدل با توجه به بودجه ی شما پیشنهاد شده مدلای بالاتر با بودجه ی شما هماهنگ نیست که پیشنهاد شه !
3-ODD یا Optical Disk Drive همون درایو CD یا DVD هستش ، MAIN هم که مشخصه یعنی Mainboard یا همون برد اصلی !
4-در مورد RAM و VGA مشکلی نیست ولی CPU بستگی به سازنده ش داره که بخواد در آینده از این MAIN و چیپ پشتیبانی کنه با نه !
برای بررسی کارت گرافیک پیشنهادی هم میتونی به این سایتا مراجعه کنی >> GURU3D , TECHPOWERUP , Tom's Hardware

1)این مدلهایی که معرفی کردید برای چه برندهایی هست؟
2)من بازی رو میخوام با کابل hdmi وصل کنم تی وی و از اونجا بازی رو دنبال کنم,کابلی هست که حدودا 3 متر باشه؟ایا کیفیت رو میاره پایین؟(تی وی 48 اینچ و فول اچ دی هست)
3)سواله قبل رو به این دلیل پرسیدم که اگه مشکلی نباشه دیگه زیاد برای مانیتور هزینه نکنم چون بازی رو تی وی میخوام دنبال کنم,این مانیتوری که معرفی کردید من مشخصاتش رو دیدم که اصلا hdmi خور نیست!درسته؟
4)یک مسئله دیگه هست اینه که میخواستم سیستمم به گونه ی باشه که برای ارتقائ هر قسمت مشکلی نباشه!که این فکر کنم مربوط به همون مادربرد که شما ام اس ای رو معرفی کردید میشه,چون با وجود شرایطی که دارم امکان داره بخوام مثلا هر سال سیستمم رو ارتقاء بدم این نکته برام مهم هست
5)فرق گرافیک 7850 و7870 چقدره؟ارزش داره بیشتر هزینه کنم و 7880 که اون اول معرفی کردید رو بگیرم؟جفتشون ddr5 هستن درسته؟ اگه از یکسری هزینه ها مثل مانیتور کم کنم فکر کنم بتونم سیستم بهتری جمع کنم!

من تهران هستم اگه یکم بیشتر درمورد برندهایی که باید سیستم هارو بخرم و درمورد گارانتی و مراکز معتبر توضیح بدید ممنون میشم(من انچنان عجله ندارم تا اخر تابستونم طول بکشه برام مهم نیست)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام من 4 گیگ رم corsair دارم اگه 2 گیگ دیگه بندازم روش در اجرای بازی تاثیری حاصل میشه؟ z68 gd 55- msi 6950-i5 2500k

شما باید یه 4 گیگی دیگه از همون برند و مدل ماجول فعلی روی سیستم نصب کنید، این شرط ارتقای رم هست، چون ماجولها نباید متفاوت باشند.
در حال حاضر 4 گیگ برای اجرای بازیها به تنهایی کفایت می کنه، اما ارتقا تا 8 گیگ در راندمان عمومی ویندوز و جابجایی بین برنامه ها یا اجرای همزمانشون بهبود بسزایی ایجاد می کنه.

سلام دوستان سیستمو می خوام ارتقاع بدم می خوام یه سری از قطعاتشو بفروشم میخواستم دوستان یه قیمت بزنن در ضمن ram ddr2 bus 1150 روی مادربوردهای جدید می خوره یا باید ddr3 بگیرم

cpu : quad 9550
mainboard : asus p5q-e
ram : ocz flex II 1150 4 gb
vga : msi gtx 560 ti hawk

متاسفانه اون رم DDR2 منقرض شده و اونم باید با قطعات دیگه بفروشید، بنابراین پردازنده، مادربرد و رم رو یکجا باید ارتقا بدید، قیمت تخمینی قطعات فعلی بجز گرافیک رو هم حدود 300 تومن میشه برآورد کرد.

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
خوب نظرتون در مورد این قعات چییه ؟

cpu :amd fx8120
mb :asrock 990fx extreme 4
vga : gtx 590 مدلشو نمی دونم تو بازار جایی گیر میاد بخاطر دوال gpu بودنش و بیت ریت بالاش می خوام!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
دوستان این مدل مادربرد P8H61 M Pro ایسوس
و مانیتور S23B550V سامسونگ
تو بازار موجود هست؟ قیمت؟

از چیپ ست های H61 الان فقط مدل P8H61 ,P8H67 و P8H61M موجود هستن، مدل PRO ی اینا موجود نیست،قبلا گفتم اگر قابلیتی مدنظر دارید از مدلای H67 یا Z77دنبالش باشید
از سامسونگ هم فقط 23A310 و 23A360 توی بازار ما موجود هستن.

مادربورد های Asrock چه فرقی با Asus داره ؟ آخه ارزون تره

همون فرقی که GIGAbyte و MSI و ECS باهاش دارن! اینا هم ارزونترن خب
معمولا در عملکرد زیاد فرق نمی کنن، در امکانات، بایوس و کیفیت قطعات و خنک کننده ها تفاوت دارن.

خوب نظرتون در مورد این قعات چییه ؟

cpu :amd fx8120
mb :asrock 990fx extreme 4
vga : gtx 590 مدلشو نمی دونم تو بازار جایی گیر میاد بخاطر دوال gpu بودنش و بیت ریت بالاش می خوام!!

هیچ کدوم ارزش خرید ندارن، پردازنده ی 8120 و مادربردش بخاطر اینکه نسبت به رقیب راندمان نداره، کارت گرافیک هم بخاطر اینکه جایگزین تک هسته ای و قدرتمندی به نام GTX 680 داره، صرف 2 هسته ای بودن دلیل راندمان بالا نیست، وگرنه 690 الان سریعترین کارت دو هسته ای دنیاست.

اگر 590 می خرید باید قیمتی باشه که با قیمت 680 رقابت کنه و کمتر باشه.

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
از چیپ ست های H61 الان فقط مدل P8H61 ,P8H67 و P8H61M موجود هستن، مدل PRO ی اینا موجود نیست،قبلا گفتم اگر قابلیتی مدنظر دارید از مدلای H67 یا Z77دنبالش باشید

معمولا در عملکرد زیاد فرق نمی کنن، در امکانات، بایوس و کیفیت قطعات و خنک کننده ها تفاوت دارن.

هیچ کدوم ارزش خرید ندارن، پردازنده ی 8120 و مادربردش بخاطر اینکه نسبت به رقیب راندمان نداره، کارت گرافیک هم بخاطر اینکه جایگزین تک هسته ای و قدرتمندی به نام GTX 680 داره، صرف 2 هسته ای بودن دلیل راندمان بالا نیست، وگرنه 690 الان سریعترین کارت دو هسته ای دنیاست.

من شنیده بودم مادربورد های MSI با ارز دولتی وارد شده اند و ASUS با ارز آزاد واسه همین اختلاف قیمتی دارند ! درسته ؟

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد

خوب یعنی یه core i5 بگیرم بهتر جواب می ده ؟

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed

بله Core i5 مدل های جدید از یک سری Core i7 هایی که مدل های قدیمی هستند بهتره !
ولی اگه میخواید Corei7 بگیرید باید از مدل های جدیدش بگیرید که فک کنم با بودجه شما متناسب نیست !

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
بله Core i5 مدل های جدید از یک سری Core i7 هایی که مدل های قدیمی هستند بهتره !
ولی اگه میخواید Corei7 بگیرید باید از مدل های جدیدش بگیرید که فک کنم با بودجه شما متناسب نیست !

خوب بهترین مدل core i5 سری جدید رو معرفی می کنید با قیمت!!

و یه مادربورد خوب که بشه روش گرافیک sli کرد و قابلیت oc هم داشته باشه!!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
من شنیده بودم مادربورد های MSI با ارز دولتی وارد شده اند و ASUS با ارز آزاد واسه همین اختلاف قیمتی دارند ! درسته ؟

خیر، به هیچ وارد کننده ای در این صنف ارز دولتی تخصیص داده نشد و اصلا در این ماجرای ارز دولتی محسوب هم نشد، بنابراین قیمت پایینترش از این بابت نیست، قبلا هم ارزونتر از مدلهای ASUS بود

شما پایینترین مدل Core i5 رو هم بگیرید از اون پردازنده سریعتر هست برای بازی،

خوب بهترین مدل core i5 سری جدید رو معرفی می کنید با قیمت!!

و یه مادربورد خوب که بشه روش گرافیک sli کرد و قابلیت oc هم داشته باشه!!

ارزونترین مدلش Core i5 2400 با حدود 340 تومن و گرونترینش هم Core i5 3570K با حدود 460 هزار تومن هست.
Core i7 هم از حدود 600 تومن به بالاست.

برای مادربرد هم می تونید مدل ASUS P8Z77V رو در نظر بگیرید که هر دو خواسته ی شما رو برآورده می کنه و حدود 450 تومنه. البته ارزونترش هم هست که P8Z77V-LE PLUS هست که به اندازه ی اولی امکانات نداره و نزدیک 340 تومن هست.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
1)این مدلهایی که معرفی کردید برای چه برندهایی هست؟
2)من بازی رو میخوام با کابل hdmi وصل کنم تی وی و از اونجا بازی رو دنبال کنم,کابلی هست که حدودا 3 متر باشه؟ایا کیفیت رو میاره پایین؟(تی وی 48 اینچ و فول اچ دی هست)
3)سواله قبل رو به این دلیل پرسیدم که اگه مشکلی نباشه دیگه زیاد برای مانیتور هزینه نکنم چون بازی رو تی وی میخوام دنبال کنم,این مانیتوری که معرفی کردید من مشخصاتش رو دیدم که اصلا hdmi خور نیست!درسته؟
4)یک مسئله دیگه هست اینه که میخواستم سیستمم به گونه ی باشه که برای ارتقائ هر قسمت مشکلی نباشه!که این فکر کنم مربوط به همون مادربرد که شما ام اس ای رو معرفی کردید میشه,چون با وجود شرایطی که دارم امکان داره بخوام مثلا هر سال سیستمم رو ارتقاء بدم این نکته برام مهم هست
5)فرق گرافیک 7850 و7870 چقدره؟ارزش داره بیشتر هزینه کنم و 7880 که اون اول معرفی کردید رو بگیرم؟جفتشون ddr5 هستن درسته؟ اگه از یکسری هزینه ها مثل مانیتور کم کنم فکر کنم بتونم سیستم بهتری جمع کنم!

من تهران هستم اگه یکم بیشتر درمورد برندهایی که باید سیستم هارو بخرم و درمورد گارانتی و مراکز معتبر توضیح بدید ممنون میشم(من انچنان عجله ندارم تا اخر تابستونم طول بکشه برام مهم نیست)
1-مدل و برندش جلوی هر قطعه قرار گرفته !
2-کابل HDMI در متراژ مختلف موجوده .
3-خیر مانیتور پیشنهادی ورودی HDMI هم داره !
4-در مورد این سوال تو پست قبلی توضیح دادم در مورد ارتقاء قطعاتی مثل RAM , HDD , ODD و VGA مشکلی نیست ولی CPU دست من و شما نیست بر میگرده به سازنده ش !
5-حدودا 15 16 درصد با هم اختلاف دارن ، مانیتور رو هم حذف کنیم همون سیستم اول که پیشنهاد شد مد نظر قرار میگیره .
برای خرید هم از میدون ولیعصر تا چهارراه ولیعصر بورس قطعات تو تهران هستش اکثر نمایندگی ها هم حداقل 2 یا 3 تا شعب تو این راسته دارن !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر