مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
دوستان من این قطعات رو انتخاب کردم:

Intel Core i5 2500 ( بدون K

ASUS P8P67 mainboard به خاطر ساپورت رم 1600

CORSAIR XMS3 DDR3 2*2 1600

MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II

case X-3 Green

DVD writer sumsung
DVD rom sumsung

بین این 2 تا پاور هم یکیش رو پیشنهاد بدید از اونجا که میخوام آینده نگری هم بکنم و تا 3 سال دیگه پاور رو عوض نکنم

Green GP685b

coolermaster GX750

اولا اینکه یه نگاه بندازید ببینید با بودجه 1 میلیون و صد هماهنگ هست؟

بعدشم اینکه اگه نظر دیگه ای دارید و من دارم کمی اشتباه میکنم بگید.

ممنون

کاربرد = بازی کردن گیم های جدید تا 2 سال آینده.

یه سوالم داشتم که چند بار مطرح کردم کسی پاسخ نداد:
من هارد نخریدم چون یه هارد 500 سامسونگ دارم که تقریبا نو هست و زیاد کار نکرده ولی بافر 32 هست.به نظروت همینو بذارم یا عوض کنم؟(مثلا بافر هارد در اجرای بازی ها تاثیر داره؟
به نظر من ارزش نداره واسه 1600 50تومن بیاری رو قیمت مادر بورد به جاش دوتا دو گیگ بگیر.
فرکانس خیلی کم افزایش میابد اما اگه دوتا رم دیگه بگیری سرعت 2برابر میشه.

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
تاثیر خیلی کمی رو برق داره . پاور هایی که انتخاب کردی خوبه . من از گرین خوشم اومد . میشه کابل های اضافه رو ازش جدا کرد .
اگر برای چنین استفاده ای 2 تا اوپتیکال می گیری مشکلی نیست . بعید می دونم دی وی دی خط دار باعث خرابی لنز بشه . نمی دونم والا .
یه پیشنهاد : درایو نوری ها تو از یه برند نگیر . یکی رو لایت اون یا پایونیر بگیر . هر دو رو هم رایتر بگیر . فکر نکنم اختلاف قیمت به 5000 تومن برسه
موافقم اگه میخواین روی بودجه خیلی تاثیر نزاره میتونید سراغ Pioneer FX بروید یا ایسوز که هر دو قیمتی برابر 30 دارند ولی سامسونگ بر خلاف تبلیغاتی که میکنه رتبه ی 5 یا 6 رو داره اولین روتبه مال Plextor هست ولی حدود 42 قیمتشه ولی ارزششو داره!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
خواهش میکنم
z68 چیپستهای جدید تری نسبت به p67 or h67 هستند و آخرین مدل حال حاضر مین های اینتل هستند
هرچیزی جدید میاد یه سری قابلیت بهش اضافه میشه برای بهبود قدرت و کارایی و همینطور مشکلات سری های قبلی رو برطرف میکنه!
مثلاً از جمله تفاوت های سری z68 با قبلی ها:

1.Smart Response
قابلیت مخلوط کردن سرعت یه هارد ssd با hdd رو داره که بسیار جالبه!یه جورایی raid.
مثلاً اگر یه هارد ssd با حجم کم مثل 32گیگ هم داشته باشید میتونید در کنار یه هارد500 گیگ hdd قرار بدید و بتونید از کل 532 گیگ با سرعتی همانند ssd استفاده کنید!
همونطور که میدونید ssd گرونه و همین 32گیگش بالای 100تومنه!پس ببینید چه قابلیت خوبیه که میتونی از یه هارد 500 عادی 40 تومنی یه همچون سرعتی بگیری!
2.برعکس نمونه های قبلی سندی بریج این امکان رو به شما میده که هم از گرافیک مجتمع cpu استفاده کنید و هم اور کنید پردازشگرو!در صورتی که قبلاً فقط یکیش قابل انجام بود اونم نسبت به اینکه p67 داری یا h67!

z68 بهتره الان ولی اگر p67 خواستی بگیری اینو Asus sabertooth P67 بگیر

تصحیح مطالب شما:

-فن آوری Smart Responce ترکیب سرعت SSD های ظرفیت پایین با سرعت کند HDD های معمولی هست و با اینکه راندمان خوبی داره اما سرعتش به هیچ وجه به پای استفاده از یه SSD مجزا نمی رسه و فقط نقش یه بافر رو داره که یک بار چیزی رو اجرا کردید دفه ی بعد کمی سریعتر اجرا می کنه، یعنی فکر نکنید با یه SSD مثلا 30 گیگی که توی این سیستم بکار می ره حتی سرعت بخشی از سیستم هم بتونه به پای یه SSD نسل جدید مثل Agility 3 برسه.

-گرافیک مجتمع CPU برای سیستمهای High End و گیمینگ هیچ استفاده ای نداره و بنابراین باز هم مزیت محسوب نمیشه

در کل تراشه ی Z68 برای بازی مزیتی نسبت به P67 نداره و فقط یه مقدار گرونتره.

دوستان یه سوال :

این رم..هیستینک داره؟
Corsair XMS3 4Gb KIT D3-CMX4GX3M2A 1600 C9

و داخل پک باید باشه؟و دوئل چنل هست؟
ممنون

و دیگه اینکه من به پیشنهاد آقا فرشید تصمیم گرفتم رایتر سامسونگ بخرم..میخواستم بدونم دی وی دی رام هم سامسونگ بخرم؟ خوب جواب داده؟
آخه مثلا از HP اصلا راضی نیستم.
مرسی
همه ی ماجولهای CORSAIR بجز سری VALUE دارای HeatSink هستن.

قابل توجه دوستانی که می خواهند از پلتفرم Sandy Bridge برای گیم استفاده کنند.
مادربرد ها و سی پی یو های این پلتفرم قیمت بالایی دارند . اگه خرید این پلتفرم براتون مقدور نیست می تونید از سری قبل این سی پی یو ها ( Nehalem ) استفاده کنید . آیه نیومده که حتما Sandy Bridge ببندید . الان چند صفحه داریم رو این بحث می کنیم .

الان Sandy Bridge ها تقریبا توی همه ی رده های قیمتی پردازنده دارن و قیمت قابل قبولی هم دارن، بنابراین بر عکس شما معتقدم که هیچ دلیلی برای انتخاب پلاتفرمی غیر از این نسل جدید باقی نمونده ، اما کسانی که سوکت 1156 قبلا خریدن فعلا هیچ دلیلی نیست که بخوان پردازنده و مادربردشون رو ارتقا بدن.

نسل بعدی تراشه های سوکت 1155 که برای Ivy Bridge ها هم کار می کنن دیگه این دسته بندی ها رو برای مدلهای High End ندارن.

به نظر من ارزش نداره واسه 1600 50تومن بیاری رو قیمت مادر بورد به جاش دوتا دو گیگ بگیر.
فرکانس خیلی کم افزایش میابد اما اگه دوتا رم دیگه بگیری سرعت 2برابر میشه.

ایشون مادربرد رو هم عوض نکنن باز همون ماجولهای 1600 اونقد ارزون شده که خرید 1333 به صرفه نباشه،

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
تصحیح مطالب شما:

-فن آوری Smart Responce ترکیب سرعت SSD های ظرفیت پایین با سرعت کند HDD های معمولی هست و با اینکه راندمان خوبی داره اما سرعتش به هیچ وجه به پای استفاده از یه SSD مجزا نمی رسه و فقط نقش یه بافر رو داره که یک بار چیزی رو اجرا کردید دفه ی بعد کمی سریعتر اجرا می کنه، یعنی فکر نکنید با یه SSD مثلا 30 گیگی که توی این سیستم بکار می ره حتی سرعت بخشی از سیستم هم بتونه به پای یه SSD نسل جدید مثل Agility 3 برسه.

-گرافیک مجتمع CPU برای سیستمهای High End و گیمینگ هیچ استفاده ای نداره و بنابراین باز هم مزیت محسوب نمیشه

در کل تراشه ی Z68 برای بازی مزیتی نسبت به P67 نداره و فقط یه مقدار گرونتره.

همه ی ماجولهای CORSAIR بجز سری VALUE دارای HeatSink هستن.

الان Sandy Bridge ها تقریبا توی همه ی رده های قیمتی پردازنده دارن و قیمت قابل قبولی هم دارن، بنابراین بر عکس شما معتقدم که هیچ دلیلی برای انتخاب پلاتفرمی غیر از این نسل جدید باقی نمونده ، اما کسانی که سوکت 1156 قبلا خریدن فعلا هیچ دلیلی نیست که بخوان پردازنده و مادربردشون رو ارتقا بدن.

نسل بعدی تراشه های سوکت 1155 که برای Ivy Bridge ها هم کار می کنن دیگه این دسته بندی ها رو برای مدلهای High End ندارن.

ایشون مادربرد رو هم عوض نکنن باز همون ماجولهای 1600 اونقد ارزون شده که خرید 1333 به صرفه نباشه،
منظور من اینه که وقتی اور نمیکنن نیازی به سری P نیست و میتونن با اختلاف قیمت P8P67 و P8H67 دوتا ماژول 2گیگی دیگه بگیرن .
فکر کنم نسبت به افزایش فرکانس کارایی بیشتری بده.
منظورتون از نسل بعدی تراشه های سوکت 1155 تراشه 2011 هست؟

STOP

کاربر سایت
Aug 6, 2010
80
نام
aMir
شب همگی خوش من امروز شهرمون ریختم به هم دریغ از یه کارت 560 GTX خونم جوش اومده مث اینکه باید بیام تهرون برا خرید منتها مرکز کامپیوتر کجا هست ؟
جایگزین بجای gtx 560 ti چی خوبه ؟
TNX

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
آقا فرشید ببخشید ..عصبانی نشی یه موقع..بیشتر برای اطلاعات خودم میپرسم..

مینبوردی هست در حد و انداره های P8P67 یا حتی P8h67 (اما با ساپورت 1600) که از برند ایسوس نباشه ولی شما تائیدش کنی؟با چیپست اینتل

شایان نامور

کاربر سایت
Aug 17, 2011
35
نام
شایان
شب همگی خوش من امروز شهرمون ریختم به هم دریغ از یه کارت 560 GTX خونم جوش اومده مث اینکه باید بیام تهرون برا خرید منتها مرکز کامپیوتر کجا هست ؟
TNX
تهران . خیابان ولی عصر . نرسیده به میدان ولی عصر . مرکز کامپیوتر ایران ------> من خودم از اینجا خرید می کنم
می تونی رو 6850 یا 6870 مانور بدی .

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
TNX
آقا شما بجای اینکه این همه دردسر بکشی بیای تهران خب چرا از فروشگاه های اینترنتی استفاده نمیکنید!؟

تصحیح مطالب شما
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
TNX
برای یه دونه کارت احتیاج به مسافرت به پایتخت نیست،( عهد قدیم به پایان رسیده!) می تونید اینترنتی و از یه سایت معتبر خرید کنید.

آقا فرشید ببخشید ..عصبانی نشی یه موقع..بیشتر برای اطلاعات خودم میپرسم..

مینبوردی هست در حد و انداره های P8P67 یا حتی P8h67 (اما با ساپورت 1600) که از برند ایسوس نباشه ولی شما تائیدش کنی؟با چیپست اینتل

عصبانی نمیشم اگه سوال نامربوط نپرسی، ولی شما بگو چرا از ASUS نباشه که من جواب بدم!

AT/\/\0$PH3R3

کاربر سایت
Mar 26, 2011
11
نام
astiak
درود به همه دوستان
من ميخوام يه سيستم ببندم تا سقف 4 تومن...سيستم پيشنهاي خودم اينه:
motherboard:asus crosshair v formula
cpu:intel core i7.3.4 ghz-2600k
memory:CORSAIR - Triple Channel Kit 12GB - 2000 -(3x4GB) - DOMINATOR GT
vga card:msi-geforce gtx 590-3gb
hard disc:Western Digital -SATA 2 - 2 TeraByte - 64MB / WD Caviar Black
monitor:ASUS - 23" - ML238H - LED
case:GREEN - infinity
power:GREEN - GP1000B-GOLD
keyboard:Logitech - Gaming Keyboard G110
mouse:Logitech - G5
جمع:3550000
دوستان ممنون ميشم راهنماييم كنيد

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,999
نام
احمد
آقا بودجه رو به سختی به 350 رسوندم هنوز هم نمیشه یه مین و گرافیک و CPU بگیرم؟

عجب بدبختی شده این این موس و کیبورد،جوری باهاش انس پیدا کردم که نمیشه به این راحتی ولش کرد

ولی کم کم با این نمیشه گفتن های دوستان دارم مجبور میشم برم سمت کنسول
154fs232528.gif

Last edited by a moderator:

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
درود به همه دوستان
کیس رو X9 یا Haf X بردار چون از این خیلی بهرتند!
کارت گرافیک هم 6990 هم اکنون از 590 قویتر هست و اگه اصرار بر 590 دارید صبر کنید 595 داره میاد و مشکل رگولاتور 590 حل میشه!مانیتور هم پنل ips بگیر ML239 که قیمتش 390 هست!همچنین میتونی از رم کم کنی و بری سراغ SLI 570!مانیتوری که معرفی کردم همهچیزش عالیه و 5 میلی بودنش هم بخاطر تکنولوژیی که خود ASUS توی مانیتور بکار برده با 2 میلی فرقی نمیکنه مطمئن باش!

---------- نوشته در 12:39 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:36 AM ارسال شده بود ----------

عجب بدبختی شده این این موس و کیبورد،جوری باهاش انس پیدا کردم که نمیشه به این راحتی ولش کرد

154fs232528.gif
مشکل اینجاست که با 350 هم نمیشه رفت طرف کنسول!سیستم هم خیلی بخوایم درویشی ببندیم حداقل 450 500 میخواد!به اضافه کردن بودجه ادامه بدین موفق شدین اعلام کنید!:d

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
درود به همه دوستان

مادربرد ASUS Crosshair V برای پردازنده های AMD هست نه اینتل، شما باید مدل ASUS Maximus IV Extreme رو که مردش و بهترین مدل باشه بخری که خیلی هم گرونه
من بجاش Maximus IV Extreme-Z رو پیشنهاد می دم، در همون کلاس هست و با قیمت مناسبتر تقریبا همون امکانات رو داره.

برای رم هم پک 12 گیگی به درد این مادربرد نمی خوره،یا 8 گیگ بگیر یا 16 گیگ( دوتا پک 8 گیگی)

برای مانیتور مدل SAMSUNG 2485BX توصیه میشه، اون مدل ASUS رقیبش نیست،
در آخر هم این سیستم یه SSD نسل جدید مثل OCZ VERTEX 3 120 یا 240 گیگ کم داره وگرنه با این همه قطعات گرون سرعتش از لحاظ پاسخگویی فرقی با یه سیستم 700 تومنی نمی کنه!

عجب مشکلی داشته شبیه ایدز بوده:d
...........................

154fs232528.gif

CPU:Core i3 2100
M/B:ASUS P8H61-LE
VGA:AMD 5670
البته بازم vGA خیلی ضعیفه و یکم دیگه باید صبر کنی تا 100 تومن بیاد روش!

کارت گرافیک هم 6990 هم اکنون از 590 قویتر هست و اگه اصرار بر 590 دارید صبر کنید 595 داره میاد و مشکل رگولاتور 590 حل میشه!مانیتور هم پنل ips بگیر ML239 که قیمتش 390 هست!همچنین میتونی از رم کم کنی و بری سراغ SLI 570!مانیتوری که معرفی کردم همهچیزش عالیه و 5 میلی بودنش هم بخاطر تکنولوژیی که خود ASUS توی مانیتور بکار برده با 2 میلی فرقی نمیکنه مطمئن باش!
کارت 590 هم مشکل تغذیه ی ولتاژش فقط در شرایط خاص اورکلاک ممکنه بروز کنه( کی بیاد کارت دو هسته ای رو هم بخواد باز اورکلاک کنه!)، اینطوری که شما می گی همه فک می کنن که کارت 590 واقعا مشکل داره! کارت 595 هم هنوز قطعی نشده.
بعدم مانیتور IPS رو برای هر کاری معرفی می کنن بجز بازی!! درسته که کیفیتش کمی بالاتره اما اصلا سرعت دسترسی و تاخیر پایین پنلهای TN رو نداره، بنابراین توصیه کردنش اشتباهه و قطعا با مدل 5Ms فرق می کنه

آخرین ویرایش:

AT/\/\0$PH3R3

کاربر سایت
Mar 26, 2011
11
نام
astiak

مادربرد ASUS Crosshair V برای پردازنده های AMD هست نه اینتل، شما باید مدل ASUS Maximus IV Extreme رو که مردش و بهترین مدل باشه بخری که خیلی هم گرونه
من بجاش Maximus IV Extreme-Z رو پیشنهاد می دم، در همون کلاس هست و با قیمت مناسبتر تقریبا همون امکانات رو داره.

برای رم هم پک 12 گیگی به درد این مادربرد نمی خوره،یا 8 گیگ بگیر یا 16 گیگ( دوتا پک 8 گیگی)

در آخر هم این سیستم یه SSD نسل جدید مثل OCZ VERTEX 3 120 یا 240 گیگ کم داره وگرنه با این همه قطعات گرون سرعتش از لحاظ پاسخگویی فرقی با یه سیستم 700 تومنی نمی کنه!
مرسي از رانماييتون..... در مورد كارت گرافيك به نظرتون همين خوبه؟راستش من اين سيستمو فقط براي بازي ميخوام و در مورد سيستم اطلاعاتم اونقدر بالا نيست...ممنون ميشك كمكم كنيد

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
مرسي از راهنماييتون!راستش من نميخام ار رم كم منم....شكم رو همين كارت گرافيك بود...6990 از 590 واقعا" بهتره ؟مادربورد بهتري ميتونم بگيرم؟

---------- نوشته در 12:39 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:36 AM ارسال شده بود ----------

خواهش میکنم!
از رم که همونطور که فرشید جان گفتن باید کم کنید چون سازگار نیست!در مورد قدرت گرافیک هم مطئمن مطمئن باشی 6990 قویتر و بهتر هست چون کلا 590 یه مشکل اساسی توی مدار تغذیه داشت!
در مورد مانیتور هم باید بگم تمام LED های سامسونگ پنلشون توسط سام سرویس با یک پنل با کیفیت پایینتر عوض میشه و پشت مانیتور به جای Made in Korea یا China میخوره Made By Samservice

---------- نوشته در 12:59 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:56 AM ارسال شده بود ----------

ت 590 هم مشکل تغذیه ی ولتاژش فقط در شرایط خاص اورکلاک ممکنه بروز کنه( کی بیاد کارت دو هسته ای رو هم بخواد باز اورکلاک کنه!)، اینطوری که شما می گی همه فک می کنن که کارت 590 واقعا مشکل داره! کارت 595 هم هنوز قطعی نشده.
بعدم مانیتور IPS رو برای هر کاری معرفی می کنن بجز بازی!! درسته که کیفیتش کمی بالاتره اما اصلا سرعت دسترسی و تاخیر پایین پنلهای TN رو نداره، بنابراین توصیه کردنش اشتباهه و قطعا با مدل 5Ms فرق می کنه
توی این دو مسئله باید بگم اون مانیتور رو در موردش توضیح دادم!
و در مورد کارت گرافیک هم فقط در اورکلاک این مشکل ایجاد نمیشد و بعضی از کارت ها در استفاده عادی هم مشکل داشتند!چون مدار بد طراحی شده بود و ولتاژ پایدار نبود باعث انفجار در حالت لود توی بازی ها میشد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر