مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

آقا اصلا یه چیزی!

اینا قابلیت اورکلاک اتوماتیک رو هم دارن توی تنظیمات بایوس؟ اگه دارن همین p و 2500K بگیریم ..خب بزنیم اتوماتیک اور بشه!

بعد اخه مشکل اینه اگه بخوام اورکنم باید پاور یه چیز قوی بخرم که پولم نمیرسه..

واسه همین وقتی نمیتونم پاوری بخرم که باهاش این پردازنده رو اور کنم..نخرم بهتره نیست؟

مگه اینکه این جمله پایین درست باشه:

2500K رو میشه روی مین P8h67 هم اور کرد!

اگه این بشه..میتونم با پولی که از مین کم میشه پاور قوی بخرمم

ولی الان فهمیدم نمیشه:

مدل P8H67 از ASUS ترکیبی از قیمت مناسب و راندمان بالا را ارائه می دهد. تراشه H67 از خیلی جهت ها شبیه P67 است با دو تفاوت عمده; یکی اینکه پورت خروجی گرافیک برای اتصال به مانیتور را دارد -که البته در این مدل نصب نشده است- و دیگر اینکه به مانند P67 امکان استفاده از قابلیت اورکلاک پردازنده های با پسوند K مثل Core i5 2500K را ندارد.

پس هیچی!

اگه بخوام به اورکلاک پردازنده فکر کنم مین حتما باید p باشه!

که در نتیجه اگه بخوام اورکنم باید پاور قوی تر بگیرم..که پولم نمیرسه..
ببین دوست گلم زیاد خودتو گیج نکن من یه توضیح مختصر میدم سوالی بود در خدمتم!
اور اتوماتیک نیست و یک فرایندی هست که نیاز به حوصله و وقت داره و با این پردازنده 2400 شما لازم نیست خیلی دنبال اور بری چون اور مال زمانی هست که اون کاری رو که شما میخوای انجام نده الان شما با خیال راحت میتونی H67 + 2400 or 2500 رو برداری!
الان اگه سوالی موند بگین در خدمتم!

---------- نوشته در 03:15 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:13 AM ارسال شده بود ----------

یه نکته هم هست اور شما اگه محدود باشه با پاور مورد نیاز شما هم میشه انجام داد!

ببین دوست گلم زیاد خودتو گیج نکن من یه توضیح مختصر میدم سوالی بود در خدمتم!
اور اتوماتیک نیست و یک فرایندی هست که نیاز به حوصله و وقت داره و با این پردازنده 2400 شما لازم نیست خیلی دنبال اور بری چون اور مال زمانی هست که اون کاری رو که شما میخوای انجام نده الان شما با خیال راحت میتونی H67 + 2400 or 2500 رو برداری!
الان اگه سوالی موند بگین در خدمتم!

---------- نوشته در 03:15 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:13 AM ارسال شده بود ----------

یه نکته هم هست اور شما اگه محدود باشه با پاور مورد نیاز شما هم میشه انجام داد!

ممنون ولی!

اگه من 2500 بردارم..2500k پردازنده ای هست که مخصوص اور هست..وقتی نشه اورش کرد با مین h به چه دردی میخوره خریدنش؟

البته در بعضی موارد میشه بدون در نظر گرفتن قابلیت اور چیز های دیگه ای هم تحت بررسی قرار داد به طور مثال گرافیک داخلی 2500K کمی قویتر هست!

---------- نوشته در 03:26 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:23 AM ارسال شده بود ----------

مگه 2500 خالی هم داریم؟
بله این مدلها به ترتیب!
I3-2100
I5-2300
I5-2400
I5-2500
I5-2500K
I7-2600K

البته در بعضی موارد میشه بدون در نظر گرفتن قابلیت اور چیز های دیگه ای هم تحت بررسی قرار داد به طور مثال گرافیک داخلی 2500K کمی قویتر هست!

ببین دادا!

من سیستم وایه گیم دارم می بندم..حتی یه ذره هم بازی بهتر اجرا بشه مهم هست!

نظر نهایی رو بگو!

من چی کار کنم که به نفعم در بازی ها تموم بشه؟

کارت انتخابیم اینه :
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II
بودجه کل هم 1 و صد!

هنوز تو انتخاب پاور هم موندم!
میخوام آینده نگری هم بکنم در مورد پاور..

انتخاب دیگم که 100% شده کیس x-3 هست.

رمم..نمیدونم 4 واقعا کافیه؟

البته بگم بدون مانیتور و هارد دارم سیستم می بندما..

---------- نوشته در 03:35 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:33 AM ارسال شده بود ----------

کلا اگه بخواین برای اور سرمایه گذاری کنین حدود 100 تا 120 هزار تومن هزینه متحمل بشین!

نمیدونم!

سیستم بستن سخت ترین کار دنیاس..منم کم مونده دیوونه بشم :دی

ببین دادا!

من سیستم وایه گیم دارم می بندم..حتی یه ذره هم بازی بهتر اجرا بشه مهم هست!

نظر نهایی رو بگو!

من چی کار کنم که به نفعم در بازی ها تموم بشه؟

کارت انتخابیم اینه :
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II
بودجه کل هم 1 و صد!

هنوز تو انتخاب پاور هم موندم!
میخوام آینده نگری هم بکنم در مورد پاور..

انتخاب دیگم که 100% شده کیس x-3 هست.

رمم..نمیدونم 4 واقعا کافیه؟
خوب بنده هیچوقت کامل نظر نمیدم ولی در این مورد باید بگم که آینده نگری مساله ی مهمی هست که اگه الان انجام بدین بعدا لازم نیست هزینه ی بالاتر متحمل شوید!با پدر گرامی صحبت کنید شاید اصلا راضی شد تا 1500 حداقل بهتون بده!:dمیتونید بگین حداقل برای PC نصف لپتاپ هزینه کنه دیگه اونوقت دست شما برای خرید مانیتور هم باز میشه!
پاور هم گرین خوش قیمت و عالی هست!(این از برند کاملا هم مطمئن هست با 50 ماه گارانتی تعویض)
از لحاظ آینده نگری کامل 885B ولی اگه اونقدر بودجتون نمیرسه همین 785 هم کاملا کافیه!با قیمت حدود 160 اگه اشتباه نکنم که تا 1 هفته ی دیگه موجود میشه!
رم هم 4 کاملا کافی هست نگران نباشید
http://www.tomshardware.com/reviews/memory-module-upgrade,2264-7.html
ا
ین برای تصدیق!
کیس هم با توجه به اینکه به بودجه شما میخوره مناسب هست!

---------- نوشته در 03:43 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:42 AM ارسال شده بود ----------

البته بگم بدون مانیتور و هارد دارم سیستم می بندما..
بله کاملا واقف هستم از اولین پست کامل مطالعه کردم!

---------- نوشته در 03:45 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:43 AM ارسال شده بود ----------

اسیستم بستن سخت ترین کار دنیاس..منم کم مونده دیوونه بشم :دی
این که بله من خودم حدود 2-3 سال برای تجربه و اطلاعاتم زحمت کشیدم ولی بازم آخر سر توی سیاست های تولید کنندگان گیر میکنم!:d

اقا فرشید چرا اینقدر خشن.:d
ببخشید اون مطلب اشتب شد اشتب گفتم.:-o

اگه می دونستی این چن روزه چقد سر راهنمایی اشتباه دادن با بچه ها کلنجار رفتم حق رو به من می دادی.

پس فرشید جان..به عنوان آخرین سوال در این مورد:

پس اگه من پردازنده 2500K به همراه مین P بخرم..فقط حسن کاربردیش همین قابلیت اورکلاک هست؟
برای همین گفتی 2400 یا 2300 بخرم و مین رو هم H?

دیگه غیر از این حسن قابل توجه دیگه ای نداره؟ مخصوصا اون پردازنده..

یعنی میخوام بدونم پردازنده 2500 اونقدر قوی تر از 2400 یا 2300 هست که در اجرای بازی ها تاثیر داشته باشه؟

2500 هم می تونی بخری، زیاد فرق قیمتی هم ندارن، فرق سرعتیشون هم زیاد نیست و توی بازی تاثیری نداره

میشه در قسمت یک لامپ وصل کرد که روشن بشه؟؟؟؟؟؟؟

شدنش که میشه، ولی فک کنم اصلا اون قسمت جلوش خالیه و جای چراغ LED نداره.

جولب ما یادتون رفت.
سوالتون چی بود؟

فرشید جان

من مادربوردم p8z68-v pro است

بین رم هایی که ساپورت میکنه توی سایت ایسوس زده CMT6GX3M3A2000C8(XMP) 6GB 3x 2GB
رم من هم همینه ولی با این فرق که C8 نیست و C9 هست

حالا این باعث عدم شناسایی به عنوان تریپل و شناسایی به عنوان دوال یا هر جور مشکل دیگه ای نمیشه ؟
-----------------------------------------------------------------
من CoolerMaster Hyper 212 رو پیشنهاد می دم، حدود 50 تومن هست و کارایی بسیار مناسبی نسبت به قیمتش داره.
راستی این صداش که در نمیاد ؟
اگه صدا داره یه فنی بگید که صداش رو نشنوم
کیسم green infinity

آخرین ویرایش:
با سلام

دو تا سوال مشکل داشتم با یه دونه سوال.

1-سیستم من اینه cpu:2300_m.b:asus p8p67_ram:4g ddr3 1600_vga:evga 460gtx_HDD:500gb western s.sata 32mو.... قبلا تو pc زغالیم سرعت کپی تو ویندوز7 25-30 بودش ولی حالا 20-25 شده.و اینکه یه دونه هارد اکسترنال trancend 750 usb3 خریدم سرعت کپی اونم از هارد pc به هارد اکسترنال usb3 حداکثر 100 هستش.میخاستم ببینم مشکل از کجاست؟

2-پرینتر بنده canon mg5140 هستش تازه گی هر چی تنظیمات پرینتر رو از قسمت canon my printer تغییر میکنم تو خود برنامه easy photo printer اعمال نمیشه(پاکش کردم و دوباره نصبش کردم ولی بازم هیچی)البته اگه با خود wiin7 کپی کنم تنظیمات اعمال میشه.

3-سوال سوم هم اینکه من قبلا ps3 60 gig داشتم که مرحوم شدن میخاستم ببینم میشه از بلوری ps3 تو pc استفاده کنم

پیشاپیش از جناب فرشیدخان(وبقیه دوستان) به خاطر زحمت پاسخ دادن تشکر میکن

خوب بنده هیچوقت کامل نظر نمیدم ولی در این مورد باید بگم که آینده نگری مساله ی مهمی هست که اگه الان انجام بدین بعدا لازم نیست هزینه ی بالاتر متحمل شوید!با پدر گرامی صحبت کنید شاید اصلا راضی شد تا 1500 حداقل بهتون بده!:dمیتونید بگین حداقل برای PC نصف لپتاپ هزینه کنه دیگه اونوقت دست شما برای خرید مانیتور هم باز میشه!
پاور هم گرین خوش قیمت و عالی هست!(این از برند کاملا هم مطمئن هست با 50 ماه گارانتی تعویض)
از لحاظ آینده نگری کامل 885B ولی اگه اونقدر بودجتون نمیرسه همین 785 هم کاملا کافیه!با قیمت حدود 160 اگه اشتباه نکنم که تا 1 هفته ی دیگه موجود میشه!
رم هم 4 کاملا کافی هست نگران نباشید
http://www.tomshardware.com/reviews/memory-module-upgrade,2264-7.html
ا
ین برای تصدیق!
کیس هم با توجه به اینکه به بودجه شما میخوره مناسب هست!

---------- نوشته در 03:43 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:42 AM ارسال شده بود ----------

بله کاملا واقف هستم از اولین پست کامل مطالعه کردم!

---------- نوشته در 03:45 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:43 AM ارسال شده بود ----------

این که بله من خودم حدود 2-3 سال برای تجربه و اطلاعاتم زحمت کشیدم ولی بازم آخر سر توی سیاست های تولید کنندگان گیر میکنم!:d

پاور 700 بخرم آینده نگری محسوی نمیشه؟:دی
از این لحاظ میگم که شاید نشه پولم رو اضافه کنم..و مجبور بشم یه پاور 120 تومنی ا نهایت 130 تومنی بگیرم..چون اگه نشه رو پولم بذارم پاور 160 تومنی اصلا نمیتونم بگیرم..
در اون صورت بهترین پیشنهاد شما چیه؟

بغعد میشه چند تا برند نام ببرید که مطمئنا پاوراش بهتر از گرین هستن؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or