مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

عزیزم این همه توضیحات لازم نبود، مهم نیست که کدوم فروم و چه افرادی چیا گفتن، مهم اینه که بهترین انتخابها همونایی که توی مقاله اومده و در اولویت هست، دیگه آسمون ریسمون کردن نداره.

این پیشنهاد من با 1 تومن:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H67
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:585W GREEN
CASE:GREEN X3

بهتر از اینم دیگه نمی تونی برداری با این بودجه، کارت 570 هم حدود 150 تومن گرونتره و اصلا به بودجت نمی خوره
پردازنده هر کدوم از مدلهای core i5 نسل جدید باشه خیلی سریعتر از اونی که به این زودیها بخواد کند محسوب بشه
حافظه ی گرافیکی بالای 1 گیگ در حال حاضر ارزش توجه نداره و ملاک انتخاب کارت گرافیکی نیست
رم هم الان ارزون و مناسب شده، پس خرید مدلی بجز CORSAIR XMS3 عقلانی نیست، بقیه متفرقن و کم کیفیت تر.
کیس هم همون X-3 مناسبترین گزینست
پاور هم یه 535 وات کفایت می کنه، اما 585 وات توصیه میشه، بالاتر از این توی سیستم شما استفاده ای نداره.

به 600 وات احتیاج نداری، بیخود وسواس نکن.

ممنون..ولی بازم سوال برام ایجاد میشه با این پیشنهادات..شرمنده ها ..

دادا مین چرا H آخه؟ P هم میخوره به بودجم که..شما اون سیستم رده متوسط رو نیگا توی مقالت نکن :دی رده بالا رو نیگ کن ..منظورم مین اون هست..

الان شما 2300 پیشنهاد دادی..خب این 2300 چقدر ارزون تر از 2500 هست؟
و اگه فرقشون از نظر قیمت خیلی نیست..چرامثلا 2500 نگیرم؟یا 2400 نگیرم؟میشه با دلیل بگید؟ممنون میشم.
اختلاف اینا توی چیه؟ مرسی

در مورد رم...یعنی 4 گیگ برای اجرای همه بازی ها جدید و 1 سال آینده کافیه برام؟ و نظر شما روی رم بیشتر نیست؟

در مورد گرافیک..چرا مدل AMD Radeon HD6950 رو نگیرم؟ چون ظاهرا میشه به 6970 هم تبدیلش کرد با یه فلش ساده.. دلیل خاصی داره که اینو پیشنهاد نمیدید؟
بعد اگه قرار باشه همون پیشنهاد شما باشه..کدوم برند رو پیشنهاد میدید؟EVGA؟ که گارانتی نداره؟ یا اینو پیشنهاد میدید که گاارنتی داره و خودتون هم نوشتید که کم صدا تره و فن قویتر داره؟ Asus GTX 560 Ti TOP ...یا حتی این؟ MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II؟
کم صدا بودن هم برام مهمه..

در مورد پاور..یعنی من با یه پاور 585..اگه بخوام 2 تا هارد وصل کنم..و مثلا بعدا رم ها رو افزایش بدم یا مثلا کارت رو عوض کنم..( ظرف 2 سال آینده) به مشکل نمیخورم؟من به آینده هم فکر میکنم..نمیخوام مجبور شم پاور عوض کنم بعدا..چون پاور گرونه..پایینم نمیاد بدبختی!
585 در خروجی ریل هست؟

در مورد دی وی دی رایتر..سامسونگ رو پیشنهاد دادید..من از امسونگ زیاد خوب نشنیدم..واقعا رایتر ی هست که واسم 3 سال کار کنه؟

دی وی دی رام هم یه چیز خوب پیشنهاد میدید؟ چون از HP اصلا راضی نبودم..

بعد لازمه که واسه سی پی یوم..فن جدا بخرم؟ اگه آره لطفا راهنمایی کنید

رم ها رو هم بهتره بدون هیتسینک بخرم؟

آخرین ویرایش:
مدیر عزیز انجمن ، وقتی کسی داره اطلاعات غلط میده و جواب درست داده میشه ، دلیل پاک کردن و ویرایش پست ها چیه ؟
اگه قراره از بحث و تشنج جلوگیری کنید ، لااقل پست اون دوستی هم که اطلاعات غلط میده و شدیدا هم بر درست بودن این اطلاعات غلط پافشاری میکنه باید پاک یا ویرایش بشه.
به این دلیل که اینجا تاپیک مشاوره س نه بحث و بررسی اینکه چه کسی درست میگه چه کسی غلط ، بچه های مشاوره این بخش هم شناخته شده و معتبر هستن نیازی به توضیح یا تائیدشون نیست.
شما هم اگه عجله نکنی دندون رو جـ... بذاری ، به تمامی پست ها رسیدگی میشه کار 1 یا 2 ثانیه نیست !
دوستان عزیزی هم که جدیدا تو بخش سخت افزار پست میدن ، نیازی نیست که وقتی رو یه موضوع یا بحثی اطلاعات کافی ندارید حتما پافشاری کرده و حتی مشاوره بدید اینجا قرار نیست مسابقات مشاوره برگذار بشه لطف کنید قبلش خوب تحقیق کنید ، دلیل و مدرک جمع کنید که طرفتون توضیح خواست بتونید قانعش کنید ، بعد پست بزنید.
کاربرایی که میان اینجا درخواست مشاوره میدن (کاری نداریم که 10 20 یا 100 درصد به نظرات بچه های مشاوره عمل میکنن یا نه) قاعدتا به این بخش و کلا مجموعه BC اعتماد دارن پس باید به بهترین نحو به سوالات و درخواستشون جواب داده بشه.
بعد از این دیگه فقط به پاک یا ویرایش پست ها بسنده نمیشه و مستقیما با کاربر متخلف برخورد میشه.

آخرین ویرایش:
ممنون..ولی بازم سوال برام ایجاد میشه با این پیشنهادات..شرمنده ها ..

دادا مین چرا H آخه؟ P هم میخوره به بودجم که..شما اون سیستم رده متوسط رو نیگا توی مقالت نکن :دی رده بالا رو نیگ کن ..منظورم مین اون هست..

الان شما 2300 پیشنهاد دادی..خب این 2300 چقدر ارزون تر از 2500 هست؟
و اگه فرقشون از نظر قیمت خیلی نیست..چرامثلا 2500 نگیرم؟یا 2400 نگیرم؟میشه با دلیل بگید؟ممنون میشم.
اختلاف اینا توی چیه؟ مرسی

در مورد رم...یعنی 4 گیگ برای اجرای همه بازی ها جدید و 1 سال آینده کافیه برام؟ و نظر شما روی رم بیشتر نیست؟

در مورد گرافیک..چرا مدل AMD Radeon HD6950 رو نگیرم؟ چون ظاهرا میشه به 6970 هم تبدیلش کرد با یه فلش ساده.. دلیل خاصی داره که اینو پیشنهاد نمیدید؟
بعد اگه قرار باشه همون پیشنهاد شما باشه..کدوم برند رو پیشنهاد میدید؟EVGA؟ که گارانتی نداره؟ یا اینو پیشنهاد میدید که گاارنتی داره و خودتون هم نوشتید که کم صدا تره و فن قویتر داره؟ Asus GTX 560 Ti TOP ...یا حتی این؟ MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II؟
کم صدا بودن هم برام مهمه..

در مورد پاور..یعنی من با یه پاور 585..اگه بخوام 2 تا هارد وصل کنم..و مثلا بعدا رم ها رو افزایش بدم یا مثلا کارت رو عوض کنم..( ظرف 2 سال آینده) به مشکل نمیخورم؟من به آینده هم فکر میکنم..نمیخوام مجبور شم پاور عوض کنم بعدا..چون پاور گرونه..پایینم نمیاد بدبختی!
585 در خروجی ریل هست؟

در مورد دی وی دی رایتر..سامسونگ رو پیشنهاد دادید..من از امسونگ زیاد خوب نشنیدم..واقعا رایتر ی هست که واسم 3 سال کار کنه؟

دی وی دی رام هم یه چیز خوب پیشنهاد میدید؟ چون از HP اصلا راضی نبودم..

بعد لازمه که واسه سی پی یوم..فن جدا بخرم؟ اگه آره لطفا راهنمایی کنید

رم ها رو هم بهتره بدون هیتسینک بخرم؟

دوست عزیز، کار ما اینجا مشاورست، متقاعد کردن یا تفهیم مطالب فنی و تکنیکی نیست، چون فرصتش رو هم نداریم و به تاپیک مرتبط نمیشه، یا باید صحت مطالب رو قبول کنید یا خودتون زحمت تحقیق و شناخت تعاریف و مدلها و تفاوتها رو توی سایتهای معتبر بکشید و ساعتها و روزها وقت صرف کنید تا به اصول و معیارها اشراف پیدا کنید، وگرنه چیزی نیستش که با چند پست یا چند خط بشه منتقل کرد.

برای مادربرد وقتی پردازنده ی سری K ندارید لزومی به خرید مادربرد P67 با بودجه ی 1 تومنی نیست،

راجع به پردازنده گفتم هر کدوم از Core i5 ها باشه، باز می پرسی چرا این نه چرا اون آره؟ تفاوت قیمت 2300 تا 2500 کمه، فقط هم فرکانسشون فرق می کنه، بنابراین هر کدوم که بودجه خورد انتخاب خوبه
برای رم هم هنوز 4 گیگ کافیه، سیستم 1 تومنی بیشتر از این به رم احتیاج نداره

در مورد گرافیک هم مدل 6950 هم مشکلی نداره، اونم مدل خوبیه ، ولی در مورد تبدیل به 6970 خیر، به این راحتیها نیست و تازه در مورد تمام 6950 ها هم صادق نیست، تبصره داره و برای حرفه ای ترهاست.
برای گرافیک 560 هم من ASUS 560Ti DCU II یا همون مدل MSI رو پیشنهاد می دم،کم صداترین هستن، مدل TOP اورکلاک هست فقط...

برای پاور 585 هم اضافه کردن هارد یا رم مشکلی در آینده ایجاد نمی کنه، هنوز هم تازه جا داره.
رایترهای موجود در بازار هم تفاوت کیفی زیادی ندارن، همون SAMSUNG که گفتم بهتره چون بقیمته،

فن پردازنده هم لازم نیست چون نمی خواید اور کنید.

اوکی گرفتم چی شد..ممنون..

پس خرید پردازنده K و به دنبال اون خرید مادربورد P فقط به درد اورکردن میخوره؟

فقط در مورد رم که میگید سیستم 1 تومنی به بیشتر از این رم نیاز نداره..
من فقط سوالم اینه: در گیم های جدید به مشکل نمیخورم؟
بعد به نظر شما بین کارت اور شده یعنی msi با کارت کم صدا ترمثل ایسوس ولی اور نشده..کدومو ترجیح بدم؟
بعد رم رو نگفتید بدون سینکه؟ یا هر دوش هست..اگه هر دوس موجوده بدون سینک بخرم یا با سینک؟

آخرین ویرایش:
اوکی گرفتم چی شد..ممنون..

پس خرید پردازنده K و به دنبال اون خرید مادربورد P فقط به درد اورکردن میخوره؟

فقط در مورد رم که میگید سیستم 1 تومنی به بیشتر از این رم نیاز نداره..
من فقط سوالم اینه: در گیم های جدید به مشکل نمیخورم؟
بعد به نظر شما بین کارت اور شده یعنی msi با کارت کم صدا ترمثل ایسوس ولی اور نشده..کدومو ترجیح بدم؟
msi خنک تره ولی از نظر صدا فکر کنم ایسوس خنک تره.ضمنا تو بعضی جاها msi کم صدا تره.
در کل msi رو پیشنهاد میدم.
اسم کامل:
msi GTX560Ti TwinfrozrII
ASUS GTX560Ti DirectCUII TOP
پاور هم بیشتر بردار به خدا ضرر نمیکنی.
سوال:
راستی رم بدون سینک بهتره؟!

msi خنک تره ولی از نظر صدا فکر کنم ایسوس خنک تره.ضمنا تو بعضی جاها msi کم صدا تره.
در کل msi رو پیشنهاد میدم.
اسم کامل:
msi GTX560Ti TwinfrozrII
ASUS GTX560Ti DirectCUII TOP
پاور هم بیشتر بردار به خدا ضرر نمیکنی.
سوال:
راستی رم بدون سینک بهتره؟!

ممنون..

میگن مدل top نیستش تو بازار..پس همون msi رو میگیرم..

پاور خب 120 بیشتر نمیتونم بدم..چی پیشنهاد میکنید؟

فرشید جان لطفاً یه فن خوب برای CPU core i7 2600k بهم معرفی کنید ، ( تو بازار گیر بیاد)
که برای اور کردن مشکلی براش پیش نیاد
قیمتش تا 50 تومن باشه ، با 50 تومن فن خوبی گیر میاد ؟ یا ارزش نداره ؟
اگه ارزش نداره خودتون بگید چی بگیرم که ارزش خرید در مقابل فن استوک داشته باشه ؟
لطفاً 3 مدل معرفی کنید که یکیش گیرم بیاد
ممنون

درود
من یه دو روز هست سیستمم رو بستم و راضیم ولی یه مشکلی دارم من رم
CORSAIRl 4GB 2x2GB 1600 گرفتم ولی تو تنظیمات بایوس که میرم نوشته 1333 مشکل چیه؟ ): مادربورد هم :Asus P8P67 هستش

فرشید جان لطفاً یه فن خوب برای CPU core i7 2600k بهم معرفی کنید ، ( تو بازار گیر بیاد)
که برای اور کردن مشکلی براش پیش نیاد
قیمتش تا 50 تومن باشه ، با 50 تومن فن خوبی گیر میاد ؟ یا ارزش نداره ؟
اگه ارزش نداره خودتون بگید چی بگیرم که ارزش خرید در مقابل فن استوک داشته باشه ؟
لطفاً 3 مدل معرفی کنید که یکیش گیرم بیاد
ممنون

من CoolerMaster Hyper 212 رو پیشنهاد می دم، حدود 50 تومن هست و کارایی بسیار مناسبی نسبت به قیمتش داره.

درود
من یه دو روز هست سیستمم رو بستم و راضیم ولی یه مشکلی دارم من رم
CORSAIRl 4GB 2x2GB 1600 گرفتم ولی تو تنظیمات بایوس که میرم نوشته 1333 مشکل چیه؟ ): مادربورد هم :Asus P8P67 هستش

مشکل اینه که توی بایوس تنظیم AI Tuner رو باید دستی روی XMP بزاری، راهش همینه.

عزیزم این همه توضیحات لازم نبود، مهم نیست که کدوم فروم و چه افرادی چیا گفتن، مهم اینه که بهترین انتخابها همونایی که توی مقاله اومده و در اولویت هست، دیگه آسمون ریسمون کردن نداره.

این پیشنهاد من با 1 تومن:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H67
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:585W GREEN
CASE:GREEN X3

بهتر از اینم دیگه نمی تونی برداری با این بودجه، کارت 570 هم حدود 150 تومن گرونتره و اصلا به بودجت نمی خوره
پردازنده هر کدوم از مدلهای core i5 نسل جدید باشه خیلی سریعتر از اونی که به این زودیها بخواد کند محسوب بشه
حافظه ی گرافیکی بالای 1 گیگ در حال حاضر ارزش توجه نداره و ملاک انتخاب کارت گرافیکی نیست
رم هم الان ارزون و مناسب شده، پس خرید مدلی بجز CORSAIR XMS3 عقلانی نیست، بقیه متفرقن و کم کیفیت تر.
کیس هم همون X-3 مناسبترین گزینست
پاور هم یه 535 وات کفایت می کنه، اما 585 وات توصیه میشه، بالاتر از این توی سیستم شما استفاده ای نداره.

Antec 900 فعلا موجود نیست، همون Infinity بهترین انتخابه

نه دیگه مشکل شما با فن حل نمیشه، کارتت هم هنوز جا برای اور کردن داره، فقط هم دماش ملاک نیست،
کیست هم فضای محدودی داره و بیشتر از این هم ازش انتظار نمیره.

برای بازی محسوس هست، منم همون BX2485 رو توصیه می کنم، بخر که پشیمون نشی!

به 600 وات احتیاج نداری، بیخود وسواس نکن.

خوب چه کیسی رو پیشنهاد می کنید که وقتی فن هم روش وصل کنم دما پایینتر بیاد؟

سلام دوستان ... کسی کیس Falcon رو از نزدیک دیده ؟؟؟؟ چون دوستام میگین اون فن جلو که لامپ قرمز داره ( شماره دو در عکس ) مثل عکسش نیست و اون خط یا نوار قرمز که در درب جلو کیس هست ( شماره یک در عکس ) روشن نمیشه ...حرفش درسته یا نه ؟؟؟؟ با تشکر
769e03a9d329.jpg

دوستان اگه سرتون خلوت شد جواب ما رو بدید...خیلی خیلی ممنون.:x

حالا در آخر کدوم یکی از این مدلهای زیر بهترین گزینه هستند( noise+cooling )(قیمتش مهم نیست):
zalman CNPS10X Extreme
v6 gt
Zerotherm NV120 Nirvana
از این بالایی ها کم صداترینشون کدومه؟
در ضمن این همون کولری هست که برا گرافیک میگفتم. یه همچین چیزی بدرد میخوره؟ برای 560 ti هم وجود داره یا نه؟ :

vauk517251nmsf620qj.jpg

آقا فرشید من یه سوال دارم..اینو شما در مقالتون نوشتید:

مدل P8H67 از ASUS ترکیبی از قیمت مناسب و راندمان بالا را ارائه می دهد. تراشه H67 از خیلی جهت ها شبیه P67 است با دو تفاوت عمده; یکی اینکه پورت خروجی گرافیک برای اتصال به مانیتور را دارد -که البته در این مدل نصب نشده است

یعنی در کدوم مدل نصب نشده؟ نفهمیدم..

بعد این پورت خروجی به چه کاری میاد؟ یعنی کارت گرافیک مستقیم وصل نمیشه به مانیتور اگه این پورت نباشه؟؟ پس چطوری وصل میشه؟ :دی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or