مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

برای کولر v10 بسیار بزرگ و پر هزینه هست انچنان کارایی هم نسبت به این معایب نداره هنوزم از کولر مستر v8 ترجیح می دم حتی به v6 gt اما برای ابی بهترین xspc 360 با قیمت 150 دلار هست که حتی h100 جلوش به نظر نمیاد اما گیر اوردنش فکر نکنم راحت باشه

برای کیس های گرینم کولر ابی باید پشت کیس نصب بشه

دوستان همگی سلام..

راستش من میخوام یه کیس جمع کنم واسه خودم. و بیشتر هدفم گیم هست..گیم خونم پایین اومده و یه چند سالیه گیم درست حسابی نزدم به خاطر این که سیستمم دیگه کشش نداره..

میخوام بدونم با حدود یک میلیون تومن..میشه یه کیسی جمع کرد ( بدون مانیتور و هارد و مودم) که بشه بازی های جدید رو حالا نمیگم با آخرین رزولوشن ولی با کیفیتی که لذت بخش باشه و بشه از بازی لذت برد بازی کرد؟
و حداقل تا یک سال دیگه هم چندان نیازی به ارتقا نداشته باشه؟

اگه میشه ..میتونید کمک کنید بهترین انتخاب ها رو بکنم؟

ممنون میشم..
فقط یه جورایی از نظر کارایی بهترین در بیاد در این رنج!
اینو گفتم که بگم مثلا من تعصبی رو انویدیا بودن یا ATI بودن یا مثلا اینتل و AMD ندارم..فقط میخوام از نظر نتیجه بهترین کارایی رو بهم بده..
و بعدا نگم که اگه فلان کارت رو میگرفتم از یه چیپست دیگه مثلا 5 تومن بالاتر بود ولی کارایی بهتری داشت..و پشیمون بشم!
متوجه اید؟

هر کس نظری داشت بگه..از نظرات همه استفاده میکنم.
ممنون

اگرم نمیشه بگید..چون واسه لب تاپ میتونم تا 3 میلیون هم هزینه کنم ولی واسه پی سی بیشتر از یه تومن نمیتونم.
ولی پی سی برام اولویته..چون درسم تموم شده و نیاز چندانی به لب تاب ندارم فعلا ..

آخرین ویرایش:
برای کولر v10 بسیار بزرگ و پر هزینه هست انچنان کارایی هم نسبت به این معایب نداره هنوزم از کولر مستر v8 ترجیح می دم حتی به v6 gt اما برای ابی بهترین xspc 360 با قیمت 150 دلار هست که حتی h100 جلوش به نظر نمیاد اما گیر اوردنش فکر نکنم راحت باشه

برای کیس های گرینم کولر ابی باید پشت کیس نصب بشه

چرا v8 رو به v6 ترجیح میدی ؟:d

v6 اندازه واترکولینگ h50 خنکه
و این یعنی عالی! که یه ایر کولینگ اندازه یه واترکواینگ پروفرمنس داشته باشه

graph4.gif

نشد دیگه من هر چی گشتم نتونستم چیزی برای مقایسه ی بین این دو پیدا کنم اما مقایسه ی جفتشون با v10 بود که در یک حد اختلاف داشتن h50 کلا به درد بخور نیست h70 خیلی بهتره اما بازم فکر نکن هر کولر ابی خنک تر از هیت سینکی هست تنها چیزی که واقعا تفاوت داره همون مدلی هست که نوشتم 10 درجه از h100 خنک تره

تازه v6 مشکل برخورد با رم سیستم رو داره و داخل هر مادربردی نمی شه گذاشتش مشکل بعدی نویزش هست که مراتب از v8 بیشتره اساس کولر باید بی صدا باشه که این همه هزینه می کنه صداش اذیت نکنه

از قیافه هم که بگذریم v8 بهتره

سلام
آقا فرشید داخل این سیستم هایی که داخل مقالتون پیشنهاد کردید چزی هست که بین این دو تا سیستم باشه؟

سیستم "دره پایین مخصوص بازی" و سیستم متوسط برای بازی"

آخه تفاوت قیمت هاشون خیلی زیاده

یه سیستم میشه بهم معرفی کنید که قیمتش حدود 820 اینا بشه

سلام
آقا فرشید داخل این سیستم هایی که داخل مقالتون پیشنهاد کردید چزی هست که بین این دو تا سیستم باشه؟

سیستم "دره پایین مخصوص بازی" و سیستم متوسط برای بازی"

آخه تفاوت قیمت هاشون خیلی زیاده

یه سیستم میشه بهم معرفی کنید که قیمتش حدود 820 اینا بشه

حالا اون 20 تومنش چیه دیگه؟!

CPU:INTEL Core I5 2300
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-LE
VGA:GEFORCE GTX 460 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3
این سیستم حدود 830 تومن میشه.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: aliahmadi2
سلام
الان برای یه سیستم (کیس + مانیتور) که هم بازی های روز رو تا حدود زیادی اجرا کنه، هم جوابگوی برنامه های گرافیکی متوسط مثل فوتوشاپ و کورل ویدئو و افترافکت باشه و حداقل یکی دو سالی نخوام به ارتقا فکر کنم چقدر باید کنار بذارم؟ (قصد خرید تا آخر شهریور دارم، اگه خدا بخواد)
سیستم رده متوسطی که تو مقالتون معرفی کردین می تونه تا یکی دو سال جوابگوی نیاز من باشه؟ یا باید به فکر یه سیستم رده بالا باشم؟

سلام.
فن green buffalo برای i5 2500 خوبه؟واسه اور نمیخوام و فقط میخوام صداش کمتر از فن اینتل باشه.
اگه نه یه فن تا 25 تومن پیشنهاد بدید.

خیلی ممنون از تمام دوستانی که راهنمایی کردن. حالا در آخر کدوم یکی از این مدلهای زیر بهترین گزینه هستند( noise+cooling )(قیمتش مهم نیست):
zalman CNPS10X Extreme
v6 gt
Zerotherm NV120 Nirvana
از این بالایی ها کم صداترینشون کدومه؟
در ضمن این همون کولری هست که برا گرافیک میگفتم. یه همچین چیزی بدرد میخوره؟ برای 560 ti هم وجود داره یا نه؟ :

vauk517251nmsf620qj.jpg

ممنون

این سیستم شماست:

Processorcore i 5 2500 MotherboardMSI P67A-C45 MemoryGskile 2*2GB Graphic CardEVGA GTX 560TI super clock
Power SupplyNZXT 750 w CaseMagnum

من مانیتور و هارد نمیخوام ها...شما مانیتورت هم کلی میبره رو قیمت..

الان اینا 1تومن میشه؟
مموریت چیه؟ نشنیدم تا حالا!
روی مین msi هم مسئله دارم!
بعد بهترین گزینه موجوده؟

کی خریدی شما؟
اگه اور نمیکنی میتونی asus p8h67 بخری که پورت های کاملی دارد مارک رم هم جزو بهترین هاست.
اگه نه asus p8p67.

ممنون

این سیستم شماست:

Processorcore i 5 2500 MotherboardMSI P67A-C45 MemoryGskile 2*2GB Graphic CardEVGA GTX 560TI super clock
Power SupplyNZXT 750 w CaseMagnum

من مانیتور و هارد نمیخوام ها...شما مانیتورت هم کلی میبره رو قیمت..

الان اینا 1تومن میشه؟
مموریت چیه؟ نشنیدم تا حالا!
روی مین msi هم مسئله دارم!
بعد بهترین گزینه موجوده؟

کی خریدی شما؟
مادربرد م شد 200 تومن حدودا
سی پی یو 250
گرافیکم 400 شد . چون نوبرونه خریدم گرون در اومد . الان حدود 300 هست
رم مارکش Gskill هست . برند خوبیه . ناشناس بودن دلیل بر بد بودن نیست اون موقع 65 خریدم الان کمی ارزون شده
کیس 47 تومن
پاور رو 3 سال پیش 160 تومن خریدم . خونه ما نوسان برق زیاد داره . ولی ماشالله هزار ماشالله ... گوش شیطون کر ، هنوز آخ نگفته . سر پاور خرج کردن ضرر نداره که هیچ خیلی هم خوبه . حتما یه برند خوب بگیر.
اینا یه ذره بیشتر از 1 ملیون میشه . ولی موندگاره .
اینو اوخر بهار امسال خریدم
MSI مادربرد خوبیه . شخصا تولیدات جدید MSI رو بهتر از ASUS می دونم . بقیه دوستان هم MSI گرفتن راضی بودن

---------- نوشته در 09:24 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:20 PM ارسال شده بود ----------

یه معذرت خواهی به آقا فرشید بدهکارم . لفظم تند بود . ولی همچنان به مواضع ام پایبندم .

دوستان نمیدونم اینو اینجا باید پرسی یا نه ولی
یه مودم adsl که هم به صورت وایرلس اینترنت رو بده هم پورت شبکه و usb داشته باشه (متوجه شدید دیگه؟؟) چی خوبه؟؟
بودجه تا 50 خوردیم به بی پولی

فرشید جان داداش . یعنی به نظرت انویدیا و ATI بیکارن کارت های Quadro و Fire GL می زنن ؟! مخشو نو یه حیوون چهارپا گاز گرفته ؟! اگر قرار بود با یه کارت معمولی بشه کار یه کارت Quadro رو انجام داد دیگه چه احتیاجی به این کارت های مخصوص رندر بود . نه داداش منطقی نیست . من 2 تا از رفیفام تو کار مکس هستن . عین حرف تو رو بهشون منتقل کردم . ولی اون ها حرف شما رو کاملا رد کردن. حتی گفتن اگر با نرم افزار Vray رندر گیری کنی اختلاف توانایی کارت های معمولی با کارت های مخصوص رندر ، بیشتر خودشو نشون میده . گفتن کارت های Quadro و Fire GL مخصوص رندر با مکس و مایا هست و به درد بازی نمی خوره . برعکس اون ، nVidia و Radeon مخصوص بازی هست و به درد رندرگیری نمی خوره . اینو بهت اطمینان میدم .

بنظرم AMD و NVIDIA دارن کارشون رو درست انجام می دن، ولی فعلا شمایی که از نحوه ی کار سیستمهای سه بعدی اطلاع نداری و بعد از 3 4 بار پست زدن و تاکید من باز هم خیلی مطمئن و بدون اطلاع از حرفی که می زنی میای نظر قاطع و 100 درصد درست من رو زیر سوال می بری!!

شما اگر 100 تا 3D کار رو هم اینجا ردیف کنی که همشون بگن کارت Quadro یا Fire GL توی رندر نهایی تاثیر داره من ثابت می کنم عین 100 نفر فقط کاربر سیستم هستن و از نحوه ی کار این کارتها اطلاعی ندارن و یا اصلا تا حالا با کارتهای حرفه ای کار نکردن!

اگر باز هم بدون تحقیق و سند بیای این نظریات غلط رو تکرار کنی شک می کنم که اومدی اینجا راهنمایی کنی یا تاپیک رو بهم بریزی، تا حالا که فک می کردم اومدی داری کمک می کنی، ولی این لجاجت معنیش این نیست...

راندمان نرم افزار طراحی سه بعدی در خروجی نهایی سرسوزنی به کارت QUADRO یا Fire GL بستگی نداره و فقط و فقط با پردازنده ی سریعتر با هسته های بیشتر وابستس، قدرت کارتهای گرافیکی Quadroو Fire GL فقط در عملیات Preview و View port گرفتن تاثیر داره( که از Direct3D و Open GL استفاده می کنه) و در نتیجه ی رندر هیچ تاثیری نداره، در حال حاضر هم سرتر از INTEL Core i7 990XE پردازنده ای توی رده ی PC نداریم برای رندر، تمام!

بجای مشاوره به بچه ها باید بیام جواب این بحث های بی ربط رو بدم.

من وقتی می رم تو بازی های گرافیک بالا رو آخرین تنظیمات دمای کارتم به 80 می رسه.
چه چیزی بخرم که دماش خیلی پایینتر بیاد؟

دما طبیعیه و مشکلی هم نداره، لازم نیست کاری کنی.

ظاهرا کسی مشاوره درستی نمیده اینجا..

آقا من شیرینی میدم به کسی که تهران باشه فوق حرفه ای هم اظلاعات در باره قطعات روز بازار و قیمت ها داشته باشه!کمک کنه ما بهترین سیستم رو جمع کنیم!
من گیج شدم..
هر کس یه چیزی میگه بهم دوست عزیز این را بگیر

CPU:INTEL CORE I3-3.O6GH
MOTHER BOARD:ASUS P-8H67
RAM:CORSIR TRIPLE CHANNEL 6GB-1600-
VIDEO CARD:GFORCE GTX 480
CASE:GREEN BLACK 2

[h=1]Pioneer DVR-S19L series 24X DVD/CD Writer Serial ATA -
Black[/h]
Thermaltake -
700W

Litepower 700W - W0356