مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ظاهرا کسی مشاوره درستی نمیده اینجا..

آقا من شیرینی میدم به کسی که تهران باشه فوق حرفه ای هم اظلاعات در باره قطعات روز بازار و قیمت ها داشته باشه!کمک کنه ما بهترین سیستم رو جمع کنیم!
من گیج شدم..
هر کس یه چیزی میگه بهم!

شیرینی لازم نیست عزیز، اگه اجازه بدن جواب تک تک دوستان رو میدم، مشکل شما چیه؟؟ چقدر بودجه دارید؟ ، مقاله ی من رو مطالعه کردید؟

خوب وقتی دستم رو می زارم رو کیس داغه ، راهی نیست خنک شه؟
شما باید تهویه ی داخل کیس رو تقویت کنید، هم فن جلویی و هم فن پشتی کیس باید در جهت مناسب و کارایی خوب عمل کنند تا کیس داغ نشه، اگه کیستون هم از برند معتبر نیست که نمیشه کاریش کرد.

مثنیکه فقط من این وسط جا موندم آقا فرشید :)
سیستم رده متوسط یا رده بالا بخوبی جوابگوی نیاز شما هست، البته برای After Effect پردازنده هر چی قویتر باشه موقع Convert و گرفتن خروجی نهایی زمان پردازش ویدیو و افکتها در لایه های متعدد کمتر میشه، تر جیحا پردازنده ی Core i5 2500/2600 از سری Kرو بگیرید.

Last edited by a moderator:
ظاهرا کسی مشاوره درستی نمیده اینجا..

آقا من شیرینی میدم به کسی که تهران باشه فوق حرفه ای هم اظلاعات در باره قطعات روز بازار و قیمت ها داشته باشه!کمک کنه ما بهترین سیستم رو جمع کنیم!
من گیج شدم..
هر کس یه چیزی میگه بهم دوست عزیز این را بگیر

CPU:INTEL CORE I3-3.O6GH
MOTHER BOARD:ASUS P-8H67
RAM:CORSIR TRIPLE CHANNEL 6GB-1600-
VIDEO CARD:GFORCE GTX 480
CASE:GREEN BLACK 2

Pioneer DVR-S19L series 24X DVD/CD Writer Serial ATA -
Black

Thermaltake -
700W

Litepower 700W - W0356
دوست عزیز
برای بازی شما به فرکانس بالا بیشتر از Cash نیاز دارید . به نظر من همین سی پی یو مناسبه
در مورد کارت گرافیک حدس می زنم قیمت GTX480 حدود550 هزار تومن باشه . من خودم ترجیح می دم از سری 5 انویدیا استفاده کنم . به 3دلیل :
1- کم مصرف تره
2- خنک تره
3- تکنولوژی اش جدید تره
شما می تونی یا این قیمت یه 570TI بخری و خیر دنیا و آخرت رو نصیب خودت کنی . البته من هیچ وقت بیشتر از 400 تومن برای گرافیک خرج نمی کنم .

شیرینی لازم نیست عزیز، اگه اجازه بدن جواب تک تک دوستان رو میدم، مشکل شما چیه؟؟ چقدر بودجه دارید؟ ، مقاله ی من رو مطالعه کردید؟

آقا دستم به دامنت!

الان کامل توضیح میدم..

کدوم مقاله؟ راهنمای خرید رو میگی؟ آره خوندم اگه اونو میگید.اتفاقا خیلی به دردم خورد مبنای تحقیقاتمم شد..دمت گرم..

فقط ببین عزیز خواهشا به تک تک کلماتم دقت کن :دی

من کلا 1 تومن بودجه دارم..حالا نهایت یک و صد..

مانیتور و هارد نمیخوام! مانیتور دارم..هاردم یه سامسونگ ساتا 500 دارم که کفایت میکنه برام چون یه 1 ترا اکسترنال هم دارم..فقط هاردم 32 هست که اگه! فکر میکنید تاثیری توی گیم داره عوض کنم! وگرنه دلیلی نمی بینم..مانیتور هم دارم و فعلا نمیخوام بهترش کنم! ایشلاا بعدا!

این نکته رو هم بگم: من چیزی از اورکلاک سر در نمیارم..دنبال گذاشتن همزمان دو تا کارت هم نیستم! اینو بگم..که در نظر داشته باشی//
سیستم رو ولی میخوام واسه گیم جمع کنم..وتا 2 سال دیگه هم نمیخوام به ارتقاش فکر کنم..( اگه بشه! )حداقل تا یک سال و نیم دیگه!

من توی فروم پی سی ورلد کلی بهم مشاوره دادن و یه کم دستم اومد ولی در موارد زیادی گیج شدم:

1-اول مین بورد:

به من اینا پیشنهاد شده:
Biostar TP67XE
ASUS P8P67
ASROCK H61ICAFE
در مورد آخری خودم شک زیاد دارم..ولی شخص پیشنهاد کننده میگه رو مادربورد مانور نده زیاد..تا بتونی گرافیک بهتری بگیری!
کلا نمیدونم چه کنم!

2-سی پی یو
خب در این جا بهم این 2 پیشنهاد رو دادن:
Intel Core i5 - 2400
Intel Core i5 - 2500
Core i5 2500K
یکی میگه اولی رو بخر الکی هزینه نکن!
بقیه میگن دومی که K نداره رو بگیر تو که اورکلاک نمیخوای بکنی!..ولی حول این سه تا میچرخه پیشنهادا

3-RAM
در مورد رم..همهگی متفق القول میگن 4 گیگ 1600 !
خودمم قبول دارم..
ولی در برندش موندم!
یکی میگه:
Corsair XMS3 4Gb KIT D3-CMX4GX3M2A 1600 C9
یا
:Elixir 4Gb 1600 CL9 (2x2Gb
یا
KINGMAX 4GB 1333 CL9 که خودم حال از کینگ مکس بد میشه!
کلا من توی برند این رم موندم!

4-Power
آهان! این پاور منو کشته!
یکی میگه 700 بگیر که بعدا نخوای به خاطر ارتقا یه قطعه پاور عوض کنی
یکی میگه 600
یکی میگه 635
یکی میگه 585
برند ها هم حول گرین و thermaltake و در گردشه!
البته اینم پیشنهاد شده:
FSP EVEREST 85PLUS 700
تازه فهمیدم خیلی از اینا مثلا زده 700 ولی خروجی 600 میده!! عجب!نمیخوام از این کلاها سرم بره!
همشونم تقریبا از 80 تا 120 قیمت دارن که زیاد نیست این اختلاف!

5-کارت گرافیک!
این بیشتر منو کشته!
همه میگن اول این مهمه!
پیشنهاد ها اول این 2 تا بود:
که شما هم در مقالت گفتی..
NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
AMD Radeon HD6950
بعد یکی از دوستان اومد گفت! بیا مادربورد یا سی پی یوت رو فدا کن ارزون تر کن!اینو بگیر:
GTX 570! که تریبا صد تومن گرون تره..
البته این حافظش 1 هست..بر عکس اون 6950 که دو هست..که البته ایشون گفت این مهم نیست و دلیل نمیشه..که خب منم قبول کردم راس میگه ولی ایکاش اینم 2 بود :دی
فعلا در مورد برند کارت فکر نکردم چون موندم این فدا کردن رو انجام بدم یا نه؟ چون اگه ندم میزنه بالای 1 و صد..

کیس هم خودم از x-3 گرین خوشم اومد..هانتر رو نپسندیدم و فالکون هم خیلی گرونه! ولی این x-3 هم سری گیم هست هم خوشگله و هم تکنولوژیش در حد فالکونه تقریبا..اگه انتخاب درستی نکردم بگو

رایتر و اینا فعلا مهم نیست بعدا مشاوره میگیرم ازت..فعلا اسکلت بندی اصلی سیستم معلوم شه!

فقط اینم نگفتم که من فقط گیم برام مهمه..و میخوام همه بازی های روز و سال آینده رو حداقل تا 2 سال دیگه بتونم روی تنطیمات بالا (حالا نه آخر میدونم آخر نمیشه) بازی کنم در واقع لذت ببرم از بازی..

دوست بالایی اگه اقا فرشید تا فردا جواب ندادن خودم تک تکش رو توضیح می دم فقط در مورد کیس اینو بگم قیمت فالکون با x3 زیاد فرقی نداره اما بغل فالکون شیشه ای هست برای کسی که سیستم خوبی می بنده حداقل توی دید باشه

دوست بالایی اگه اقا فرشید تا فردا جواب ندادن خودم تک تکش رو توضیح می دم فقط در مورد کیس اینو بگم قیمت فالکون با x3 زیاد فرقی نداره اما بغل فالکون شیشه ای هست برای کسی که سیستم خوبی می بنده حداقل توی دید باشه

ممنون..میدونم فرقشون 20 تومنه..ولی اگه فقط به خاظر شیشه بغلش میگی..من کیسم میره داخل میز کامپیوتر..اصلا دید نداره بغلاش که بخوام حال کنم با نمای شیشه ای بغلش..
از این لحظا زیاد برام مهم نیست..حالا اگه دیدم 20 تومن یا بیشتر اضافه آوردم در جمع کل..فالکون می گیرم..

مانیتور نمیخوام!
سلام دوست عزیز
برای اینکه برای سیستم گیم کلا دوتا چیز اصلی مهمه باید هر دو مشخص باشه الان شما مانیتورت چند اینچ؟ و چه مدلیه؟ چون اگه فول اچ دی نباشه خرید این کارت های معرفی شده میتونه فقط پول اضافه باشه مگر اینکه بعدا ارتقاع دهید!

آقا دستم به دامنت!

الان کامل توضیح میدم..

کدوم مقاله؟ راهنمای خرید رو میگی؟ آره خوندم اگه اونو میگید.اتفاقا خیلی به دردم خورد مبنای تحقیقاتمم شد..دمت گرم..

مانیتور و هارد نمیخوام! مانیتور دارم..هاردم یه سامسونگ ساتا 500 دارم که کفایت میکنه برام چون یه 1 ترا اکسترنال هم دارم..فقط هاردم 32 هست که اگه! فکر میکنید تاثیری توی گیم داره عوض کنم! وگرنه دلیلی نمی بینم..مانیتور هم دارم و فعلا نمیخوام بهترش کنم! ایشلاا بعدا!

این نکته رو هم بگم: من چیزی از اورکلاک سر در نمیارم..دنبال گذاشتن همزمان دو تا کارت هم نیستم! اینو بگم..که در نظر داشته باشی//
سیستم رو ولی میخوام واسه گیم جمع کنم..وتا 2 سال دیگه هم نمیخوام به ارتقاش فکر کنم..( اگه بشه! )حداقل تا یک سال و نیم دیگه!

من توی فروم پی سی ورلد کلی بهم مشاوره دادن و یه کم دستم اومد ولی در موارد زیادی گیج شدم:

1-اول مین بورد:

به من اینا پیشنهاد شده:
Biostar TP67XE
ASUS P8P67
ASROCK H61ICAFE
در مورد آخری خودم شک زیاد دارم..ولی شخص پیشنهاد کننده میگه رو مادربورد مانور نده زیاد..تا بتونی گرافیک بهتری بگیری!
کلا نمیدونم چه کنم!

2-سی پی یو
Intel Core i5 - 2400
Intel Core i5 - 2500
Core i5 2500K
بقیه میگن دومی که K نداره رو بگیر تو که اورکلاک نمیخوای بکنی!..ولی حول این سه تا میچرخه پیشنهادا

3-RAM
خودمم قبول دارم..
ولی در برندش موندم!
یکی میگه:
یا
یا

4-Power
آهان! این پاور منو کشته!
یکی میگه 600
یکی میگه 635
یکی میگه 585
البته اینم پیشنهاد شده:
FSP EVEREST 85PLUS 700
تازه فهمیدم خیلی از اینا مثلا زده 700 ولی خروجی 600 میده!! عجب!نمیخوام از این کلاها سرم بره!

5-کارت گرافیک!
این بیشتر منو کشته!
همه میگن اول این مهمه!
AMD Radeon HD6950
بعد یکی از دوستان اومد گفت! بیا مادربورد یا سی پی یوت رو فدا کن ارزون تر کن!اینو بگیر:
البته این حافظش 1 هست..بر عکس اون 6950 که دو هست..که البته ایشون گفت این مهم نیست و دلیل نمیشه..که خب منم قبول کردم راس میگه ولی ایکاش اینم 2 بود :دی
فعلا در مورد برند کارت فکر نکردم چون موندم این فدا کردن رو انجام بدم یا نه؟ چون اگه ندم میزنه بالای 1 و صد..

کیس هم خودم از x-3 گرین خوشم اومد..هانتر رو نپسندیدم و فالکون هم خیلی گرونه! ولی این x-3 هم سری گیم هست هم خوشگله و هم تکنولوژیش در حد فالکونه تقریبا..اگه انتخاب درستی نکردم بگو

رایتر و اینا فعلا مهم نیست بعدا مشاوره میگیرم ازت..فعلا اسکلت بندی اصلی سیستم معلوم شه!

فقط اینم نگفتم که من فقط گیم برام مهمه..و میخوام همه بازی های روز و سال آینده رو حداقل تا 2 سال دیگه بتونم روی تنطیمات بالا (حالا نه آخر میدونم آخر نمیشه) بازی کنم در واقع لذت ببرم از بازی..
خیلی خلا صه مفید میگم
اسم biostar رو نیار
asusخوبه
asrokکه گفتی چیپستش 61هست دو تا رم بیشتر نمیخوره وبیشتر بدرد یری i3سوکت1155میخوره

cpu
اگه میخوای اور کنی 2500kاگه هم میخوای معمولی کار کنی2500معمولی ولی من بازم نظرم 2500kهست چون نهایت 10تومن فرق قیمت با مدل معمولیش داره شاید بعدا خواستی اور کنی...

رم
چهار تا 2گیگ یا دوتا 4گیگ که در جمع بشه 8گیگ
باسشم 1600باشه برندشم هر چی عشقته وارزونتره...

کارت گرافیک

بزار اول پول رو تا اینجا حساب کنیم به صورت تقریبی :
250cpu+160mb+80ram:490تومن حالا روندش میکنیم 500تومن..

پاور هم بالای 600وات میخوای :
مگیریم همونایی که گفتی گرونشو حساب میکنیم 120تومن

حالا شد 620تومن
تا 1100داریم
480هزار تومن دیگه

پول کیس رو هم حسابش بعدا با خودت

اصل مطلب برا بازی کارت گرافیک هست که مهمترین قطعه داخل کامپیوتر برا بازی حساب میشه..البته اگه میخوای سیستم برا بازی ببندی..
570gtxحول وحوش..440تا 450هست البته برند gainwardکه این گرافیک قویتر از 6950هست..
6950هم حول حوش 370تا 410هست

ولی نظرم رو 570هست ...
چون تفاوت از نظر قدرت با 6950خیلی داره...

اقای شایان نامور اطلاعات غلط به مردم نده اصلا gtx570 ti نداره حداقل تا امروز توی بازار دیده نشده بعیدم هست دیده بشه به چندین دلیل

بعدشم چی می گید کارتتون از 30 دماش بیشتر نمی شه امکان نداره زیر 60 باشه شاید توی ویندوز باشه اما در حالت لود محاله کارت ایشون هم دماش طبیعه احتمال اینکه یه 10 درجه داغ تره چون کیسش هوا رو خوب خارج نمی کنه اما مشکل ساز نیست اگه می خواد خنک تر باشه با بزنامه دور فن براش تعریف کنه

دوست بالایی هم اگه اقا فرشید تا فردا جواب ندادن خودم تک تکش رو توضیح می دم فقط در مورد کیس اینو بگم قیمت فالکون با x3 زیاد فرقی نداره اما بغل فالکون شیشه ای هست برای کسی که سیستم خوبی می بنده حداقل توی دید باشه
من یک مقدار نگرانم که می خوام اور کنم این دمای حدود 80 تا 85 کار دستم نده.
من الان فن دارم (اضافه منظورمه) یکدونه بالا یکدونه جلو و پاور هم پایین هست.
کیسمم Magnum 2 green هست ، بازم فن اضافه کنم؟مدل فن هم بگید که یک چیز قوی باشه.
ممنون.;)

سلام دوست عزیز
برای اینکه برای سیستم گیم کلا دوتا چیز اصلی مهمه باید هر دو مشخص باشه الان شما مانیتورت چند اینچ؟ و چه مدلیه؟ چون اگه فول اچ دی نباشه خرید این کارت های معرفی شده میتونه فقط پول اضافه باشه مگر اینکه بعدا ارتقاع دهید!

فول اچ دی نیست..همین ال جی ال سی دی 17 کره ای هست..ولی فعلا ندارم ارتقا بدم..بعدا ولی میدم..

خیلی خلا صه مفید میگم
اسم biostar رو نیار
asusخوبه
asrokکه گفتی چیپستش 61هست دو تا رم بیشتر نمیخوره وبیشتر بدرد یری i3سوکت1155میخوره

cpu
اگه میخوای اور کنی 2500kاگه هم میخوای معمولی کار کنی2500معمولی ولی من بازم نظرم 2500kهست چون نهایت 10تومن فرق قیمت با مدل معمولیش داره شاید بعدا خواستی اور کنی...

رم
چهار تا 2گیگ یا دوتا 4گیگ که در جمع بشه 8گیگ
باسشم 1600باشه برندشم هر چی عشقته وارزونتره...

کارت گرافیک

بزار اول پول رو تا اینجا حساب کنیم به صورت تقریبی :
250cpu+160mb+80ram:490تومن حالا روندش میکنیم 500تومن..

پاور هم بالای 600وات میخوای :
مگیریم همونایی که گفتی گرونشو حساب میکنیم 120تومن

حالا شد 620تومن
تا 1100داریم
480هزار تومن دیگه

پول کیس رو هم حسابش بعدا با خودت

اصل مطلب برا بازی کارت گرافیک هست که مهمترین قطعه داخل کامپیوتر برا بازی حساب میشه..البته اگه میخوای سیستم برا بازی ببندی..
570gtxحول وحوش..440تا 450هست البته برند gainwardکه این گرافیک قویتر از 6950هست..
6950هم حول حوش 370تا 410هست

ولی نظرم رو 570هست ...
چون تفاوت از نظر قدرت با 6950خیلی داره...
.

رم رو چرا 8 حساب کردی؟ میخوام چی کار 8؟ مگه 4 کفایت نمیکنه؟
برندشم مهمه! یعنی چی هر چی ارزون بود؟ یعنی کینگ مکس و پاتریوت هم خوبن؟!!!!

پاور رو مشاوره میخوام! و گزینه هایی با ذکر نام و مدل دقیق! اینجوری فایده نداره!

6950 مطمئنی 370؟ گرونه که! اینجوری باشه 560 میخرم خو! مگه همون کارایی رو نداره؟

570 چقدر از 6950 قویتره؟ یعنی این قدرتش در گیم احساس میشه؟ یعنی خیلی روی تنطیمات تاثیر داره؟ یا نهایت فریم و اینا بهتر میشه؟میخوام ارزش داشته باشه پول بیشتری بدم!و حسش کنم..نه اینکه فقط در تست ها جواب بهتری داده باشه..اینو باید تو بازی حس کنم که بهتر از 6950 هست!
بعدشم پولم نمیرسه که بهش!
80 تومن بذاریم واسه کیس..میمونه نهایت 400..
تازه دی وی دی رام و رایتر رو هم حساب نکردیم!
پس اگه بخوام مین و سی پی یو اون بالایی ها رو بردام باید بیخیال 570 بشم..

فول اچ دی نیست..همین ال جی ال سی دی 17 کره ای هست..ولی فعلا ندارم ارتقا بدم..بعدا ولی میدم..

رم رو چرا 8 حساب کردی؟ میخوام چی کار 8؟ مگه 4 کفایت نمیکنه؟
برندشم مهمه! یعنی چی هر چی ارزون بود؟ یعنی کینگ مکس و پاتریوت هم خوبن؟!!!!

پاور رو مشاوره میخوام! و گزینه هایی با ذکر نام و مدل دقیق! اینجوری فایده نداره!

6950 مطمئنی 370؟ گرونه که! اینجوری باشه 560 میخرم خو! مگه همون کارایی رو نداره؟

570 چقدر از 6950 قویتره؟ یعنی این قدرتش در گیم احساس میشه؟ یعنی خیلی روی تنطیمات تاثیر داره؟ یا نهایت فریم و اینا بهتر میشه؟میخوام ارزش داشته باشه پول بیشتری بدم!و حسش کنم..نه اینکه فقط در تست ها جواب بهتری داده باشه..اینو باید تو بازی حس کنم که بهتر از 6950 هست!
بعدشم پولم نمیرسه که بهش!
80 تومن بذاریم واسه کیس..میمونه نهایت 400..
تازه دی وی دی رام و رایتر رو هم حساب نکردیم!
پس اگه بخوام مین و سی پی یو اون بالایی ها رو بردام باید بیخیال 570 بشم..
نه عزیر 4رو دایرکس11 یه بازی مثل کرایسیز2 رو ویندوز 64بیتی داره 3.7usage میده برا بازیهای اینده حداقل به 6گیگ رم نیاز داری ارزونترین برند هم elixirهست ولی الان قیمت باس 1600و2گیگش دستم نیست فکر کنم 24یا 25باشه..
CORSAIRرو خواستی وپولت میرسه بخر که فکرکنم 6گیگش با باس1600قیمتی حدودا90تا96داره

پاور خوب اگه میخوای باید بالای 80هزینه کنی
قیمت thermalدستم نیست
ولی این دوتا رو قیمتش دستمه
GP585B GREEN POWER
که 585واته و117تومن قیمتا تا جاهای مختلف ایران فرق میکنه
اینم هست:
POWER ACBEL
PC7014-Z4DG 560W IPOWER ACTIV
قیمت حدودی84تومن
PC7030-Y6DG R8 800 ACTIVE PFC
187هزار تومن که دیگه خیالت از پاور راحت بشه..

6950تازه ارزون شده این قیمت..
570حداقل بستگی به بازی داره ولی حدودا20تا15د قویتر از 6950هست
اگرم پولت نمیرسه
6870هست که بستگی به برند از 240هست تا 300
مثلا برند SAPPHIRE
حدودا 277هست

آقا فرشید مانیتور 5ms با 2ms تفاوتشون محسوس هست ؟
اگه محسوس نیست من این مدل رو انتخاب کردم :
ASUS - 23" - ML239H - LED
نظرتون چیه ؟
اگه خوب نیست یه مدل خوب تا 400 ت بگید بگیرم ، دیگه خسته شدم از بس واسه مانیتور بالا پایین زدم ، برم همون BX2485 رو بگیرم ؟ مدلیش که کره میزنه BX2450 هست که سام سرویس اسمشو عوض کرده

دوستان هرکس نظر داره منو از راهنمایی هاش دریغ نکنه

ممنون

آخرین ویرایش:
در مورد رم..منو. بیشتر گیج کردید..6 گیگ رم مگه میشه دوئل چنل استفاده کرد؟
بعدشم یه 2 تا برند به من بگید که من رو همون 2 تا مانور بدم..که ارزون ترین مدل رو میگید بعد یه مدل خوبم میگید فایده نداره..
من پاسخ قاطع به دلیل میخوام.
این هزینه رو نمیخوام بکنم یه رم بیخورد بندازم!

در موردپاور:

من که بازم نفهمیدم!
این پاور هایی که گفتید هیچ کدوم 600 نیستن...فایده نداره که..
من پاسخ با دلیل میخوام!یعنی یکی بیاد قشنگ توضیح بده مثلا شما به این ولتاژ خروجی نیاز داری به این دلیل..اینم 3 تا مثلا برند و مدل از این 3 تا یکی رو بیگر فرقی نداره! اینجوری من جواب میخوام..بعدشم اینم در نظر بگیرید که من نمیخوام تا 2 سال دیگه احتیاج به خرید پاور پیدا کنم..حتی اگه قطعه ای رو ارتقا دادم!بنابر این فکر نمیکنم زیر 600 ریل بهم جواب بده..بازم اگه اشتباه میکنم با دلیل ردش کنید..حتما می پذیرم.چون یکی به من گفت اشتباه نکن و پاور رو حتما 700 بگیر!

یکی میگه سی پی یو رو نیازی پایین..چون از قدرت گرافیک کم میشه..همون 2500 بگیر...فدا نکن!

گرافیک باز نفهمیدم..شما همش بحث پول رو مطرح میکنی..مسئله فعلا پول نیست..اگه کامل خونده بودی توضیحات من رو متوجه میشید..الان مسئله واسه من اینه که من گرافیک یه چیز 400 تومنی بخرم و یه قطعه دیگه رو فدا کنم؟ یا نه..و اگه نه همون 300 و خورده ای کافیه واسه گرافیک و نباید قطعات دیگه رو بیارم پایین.. چی بخرم که بهترین انتخاب در بازی باشه..بعد تازه بعد این جواب ..میخوام یکی با اطلاعات کافی بهم بگه حالا! به نظر من یا اینو بگیر یا اینو! این بهترین انتخابه واست به این دلیل! متوجه اید؟

منتظر پاسخ فرشید عزیز هم هستم.

آخرین ویرایش:
آقا دستم به دامنت!

الان کامل توضیح میدم..

1-اول مین بورد:

به من اینا پیشنهاد شده:
Biostar TP67XE
ASUS P8P67
ASROCK H61ICAFE
کلا نمیدونم چه کنم!

2-سی پی یو
Intel Core i5 - 2400
Intel Core i5 - 2500
Core i5 2500K

3-RAM
خودمم قبول دارم..
ولی در برندش موندم!
یکی میگه:
یا
یا

4-Power
آهان! این پاور منو کشته!
یکی میگه 600
یکی میگه 635
یکی میگه 585
البته اینم پیشنهاد شده:
FSP EVEREST 85PLUS 700

5-کارت گرافیک!
این بیشتر منو کشته!
همه میگن اول این مهمه!
AMD Radeon HD6950

عزیزم این همه توضیحات لازم نبود، مهم نیست که کدوم فروم و چه افرادی چیا گفتن، مهم اینه که بهترین انتخابها همونایی که توی مقاله اومده و در اولویت هست، دیگه آسمون ریسمون کردن نداره.

این پیشنهاد من با 1 تومن:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H67
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:585W GREEN
CASE:GREEN X3

بهتر از اینم دیگه نمی تونی برداری با این بودجه، کارت 570 هم حدود 150 تومن گرونتره و اصلا به بودجت نمی خوره
پردازنده هر کدوم از مدلهای core i5 نسل جدید باشه خیلی سریعتر از اونی که به این زودیها بخواد کند محسوب بشه
حافظه ی گرافیکی بالای 1 گیگ در حال حاضر ارزش توجه نداره و ملاک انتخاب کارت گرافیکی نیست
رم هم الان ارزون و مناسب شده، پس خرید مدلی بجز CORSAIR XMS3 عقلانی نیست، بقیه متفرقن و کم کیفیت تر.
کیس هم همون X-3 مناسبترین گزینست
پاور هم یه 535 وات کفایت می کنه، اما 585 وات توصیه میشه، بالاتر از این توی سیستم شما استفاده ای نداره.

فردا میخوام یه کیس بخرم
بین Antec 900 و Green Infinity کدوم بهتره ؟ اگه میشه قیمت تقریبی هر کدوم رو هم بگید ...

Antec 900 فعلا موجود نیست، همون Infinity بهترین انتخابه

من یک مقدار نگرانم که می خوام اور کنم این دمای حدود 80 تا 85 کار دستم نده.
من الان فن دارم (اضافه منظورمه) یکدونه بالا یکدونه جلو و پاور هم پایین هست.
کیسمم Magnum 2 green هست ، بازم فن اضافه کنم؟مدل فن هم بگید که یک چیز قوی باشه.
ممنون.;)
نه دیگه مشکل شما با فن حل نمیشه، کارتت هم هنوز جا برای اور کردن داره، فقط هم دماش ملاک نیست،
کیست هم فضای محدودی داره و بیشتر از این هم ازش انتظار نمیره.

آقا فرشید مانیتور 5ms با 2ms تفاوتشون محسوس هست ؟
اگه محسوس نیست من این مدل رو انتخاب کردم :
ASUS - 23" - ML239H - LED
نظرتون چیه ؟
اگه خوب نیست یه مدل خوب تا 400 ت بگید بگیرم ، دیگه خسته شدم از بس واسه مانیتور بالا پایین زدم ، برم همون BX2485 رو بگیرم ؟ مدلیش که کره میزنه BX2450 هست که سام سرویس اسمشو عوض کرده

دوستان هرکس نظر داره منو از راهنمایی هاش دریغ نکنه

ممنون
برای بازی محسوس هست، منم همون BX2485 رو توصیه می کنم، بخر که پشیمون نشی!

من که بازم نفهمیدم!
منتظر پاسخ فرشید عزیز هستم.
به 600 وات احتیاج نداری، بیخود وسواس نکن.

• Like
Reactions: LBJ4Ever
در مورد رم..منو. بیشتر گیج کردید..6 گیگ رم مگه میشه دوئل چنل استفاده کرد؟
بعدشم یه 2 تا برند به من بگید که من رو همون 2 تا مانور بدم..که ارزون ترین مدل رو میگید بعد یه مدل خوبم میگید فایده نداره..
من پاسخ قاطع به دلیل میخوام.
این هزینه رو نمیخوام بکنم یه رم بیخورد بندازم!

در موردپاور:

من که بازم نفهمیدم!
من پاسخ با دلیل میخوام!یعنی یکی بیاد قشنگ توضیح بده مثلا شما به این ولتاژ خروجی نیاز داری به این دلیل..اینم 3 تا مثلا برند و مدل از این 3 تا یکی رو بیگر فرقی نداره! اینجوری من جواب میخوام..بعدشم اینم در نظر بگیرید که من نمیخوام تا 2 سال دیگه احتیاج به خرید پاور پیدا کنم..حتی اگه قطعه ای رو ارتقا دادم!بنابر این فکر نمیکنم زیر 600 ریل بهم جواب بده..بازم اگه اشتباه میکنم با دلیل ردش کنید..حتما می پذیرم.چون یکی به من گفت اشتباه نکن و پاور رو حتما 700 بگیر!

یکی میگه سی پی یو رو نیازی پایین..چون از قدرت گرافیک کم میشه..همون 2500 بگیر...فدا نکن!

گرافیک باز نفهمیدم..شما همش بحث پول رو مطرح میکنی..مسئله فعلا پول نیست..اگه کامل خونده بودی توضیحات من رو متوجه میشید..الان مسئله واسه من اینه که من گرافیک یه چیز 400 تومنی بخرم و یه قطعه دیگه رو فدا کنم؟ یا نه..و اگه نه همون 300 و خورده ای کافیه واسه گرافیک و نباید قطعات دیگه رو بیارم پایین.. چی بخرم که بهترین انتخاب در بازی باشه..بعد تازه بعد این جواب ..میخوام یکی با اطلاعات کافی بهم بگه حالا! به نظر من یا اینو بگیر یا اینو! این بهترین انتخابه واست به این دلیل! متوجه اید؟

منتظر پاسخ فرشید عزیز هم هستم.
رم کورس ایر ( corsair ) و Gskill خوبه . سعی کن بدون هیت سینک بگیری . من از هر دو برند داشتم و از هر دو راضی ام .
در مورد پاور چون می خوای 560ti بخری پاورت باید 2 تا پورت برق 6 پین داشته باشه . من یه مدل ترمال تیک دیدم 147 تومن . یادم نیست چند وات بود . ولی بالای 650 وات داشت . کابل های اضافه رو هم می تونی ازش جدا کنی تا داخل کیس خلوت تر باشه . اون به نظرم مناسبه .
گرافیک بالای 400 تومن به نظر من فایده نداره . همون 560ti ( نه 560 خالی ... با هم فرق دارن ) رو بگیر خلاص. یه مدلی رو هم بگیر که کمی اورکلاک شده باشه . به 400 نمیرسه . خودت رو تو خرج ننداز . ترجیحا EVGA رو بگیر . تو آمریکا مقام اول رو داره .
اصلا لازم نیست قطعه ای رو فدا کنی . فقط انتظارات ات رو کمی تلطیف کن و هدفمند خرید کن .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or